Şimdi Ara

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ### (207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.950
Cevap
69
Favori
318.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nick mesaj uyumu derler ya işte size tam uymuş bu ifade. Hangi çekemezin sahte hesabısın ya da sahte hesap değilsen bu neyin çekememezliği? Cahilliğine veriyorum.

ekipman Fr. équipement
    takım
    Bir işte veya bir yerde kullanılan eşya ve aletlerin tamamı.

KAYNAK TDK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gentleman_ -- 21 Mayıs 2013; 18:27:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

İlk sayfadaki bilgileri daha tam okuyamadım,en kısa zamanda anlayıp uygulamaya başlarım.Size ve Stainless..'e teşekkürler

Rica ederim, yardımcı olabileceğim her konuda bilgimin yettiğince yardımcı olmaya çalışırım. @Stainless'ın giriş yazısını okuduktan sonra teorik olarak çoğu şeyi öğrenmiş olacaksınız. Gerisi araştırma ve kendinizi geliştirmenize bağlı.
  • Hoşgeldiniz gruba, geldiğiniz gibi donatmışsınız
  • Güvercin fotoğraflarınız çok güzeller, ellerinize sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

quote:

İlk sayfadaki bilgileri daha tam okuyamadım,en kısa zamanda anlayıp uygulamaya başlarım.Size ve Stainless..'e teşekkürler

Rica ederim, yardımcı olabileceğim her konuda bilgimin yettiğince yardımcı olmaya çalışırım. @Stainless'ın giriş yazısını okuduktan sonra teorik olarak çoğu şeyi öğrenmiş olacaksınız. Gerisi araştırma ve kendinizi geliştirmenize bağlı.

Aynen öyle şu çocukların son sınavlarını bitireyim kendimi makineye vereceğim.Bu arada arkadaşımla beraber aldık sx 150 'yi teknosadan onda görüntüleme tuşuna basıldığında mercegi kapatırken o tıkırt sesi gelmiyormuş ama anlamadım.Umarım sorun çıkarmaz.Servisle uğraşmak istemiyorum

• Teşekkürler hocam. jiddi hocam resimde biraz oynama yaparak daha güzel bir hale getirdi.

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###
  • quote:

Aynen öyle şu çocukların son sınavlarını bitireyim kendimi makineye vereceğim.Bu arada arkadaşımla beraber aldık sx 150 'yi teknosadan onda görüntüleme tuşuna basıldığında mercegi kapatırken o tıkırt sesi gelmiyormuş ama anlamadım.Umarım sorun çıkarmaz.Servisle uğraşmak istemiyorum

Servislik bir durum olacağını sanmıyorum, inşallah da olmaz. Belki de sizin o sese duyarlı oluşunuzdan dolayı olabilir. Siz de gidip görseniz belki "bundan da geliyor o ses" diyeceksiniz. Bir de etraftaki gürültü sesin algılanmasını engelliyor olabilir.
  • quote:

Güvercin fotoğraflarınız çok güzeller, ellerinize sağlık.

Teşekkür ederiz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERKUTCN

Teşekkürler hocam. jiddi hocam resimde biraz oynama yaparak daha güzel bir hale getirdi.

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###

Rica ederim. Fotoğrafta düzenleme yapılınca daha da güzel olmuş. jiddi'nin de ayrıca eline sağlık.

Sizden bir ricam olacak, resim yerine fotoğraf kelimesini kullanın. Ufak bir ayrıntı ama bence önemli bir ayrıntı bu tür şeyler.

• Kus isimleri icin Trakus'u ziyaret edebilirsiniz;

www.trakus.org
  • quote:

Rica ederim. Fotoğrafta düzenleme yapılınca daha da güzel olmuş. jiddi'nin de ayrıca eline sağlık.

Sizden bir ricam olacak, resim yerine fotoğraf kelimesini kullanın. Ufak bir ayrıntı ama bence önemli bir ayrıntı bu tür şeyler.

Haklısınız ağız alışkanlığı, daha dikkatli olmak gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: cpalaci

Flickr grubuna katıldım. Yorum bekliyorum

Paylaşım yapmadınız galiba hocam? Göremedim sizin fotoğraflarınızı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre Aksu

Kus isimleri icin Trakus'u ziyaret edebilirsiniz;

www.trakus.org

Güzel bir siteye benziyor, bolca kuş fotoğrafı var İlgililer için(sizin gibi) faydalı bir site
  • quote:

quote:

Servislik bir durum olacağını sanmıyorum, inşallah da olmaz. Belki de sizin o sese duyarlı oluşunuzdan dolayı olabilir. Siz de gidip görseniz belki "bundan da geliyor o ses" diyeceksiniz. Bir de etraftaki gürültü sesin algılanmasını engelliyor olabilir.

Artık neyse duymamazlıktan geleyim zaten sıkıntı olursa garantisi daha var veririm artık teknosaya

• arkadaşlar birşey sorucam sabahları aydınlıkken enstantane hızınını 1-2-8 felan yapınca ekran bembeyaz çıkıyor gecelerimi yapmamız gerekiyor anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: xaxa789

arkadaşlar birşey sorucam sabahları aydınlıkken enstantane hızınını 1-2-8 felan yapınca ekran bembeyaz çıkıyor gecelerimi yapmamız gerekiyor anlamadım

Enstantane değeri büyüdükçe fotoğraf parlaklaşır. Daha küçük değerlerde çekim yapmalısınız. Öğlen güneşli bir vakitte 1/1000 civarı anca kurtarır. Sizin şu an yaptığınıza uzun pozlama denir. Üstte paylaştığım fotoğraf mesela, uzun pozlama.3,2 saniye de çekilmiş bir fotoğraf. Konuyu daha iyi anlamak için konumuzun ilk sayfasındaki ilk mesajda bulunan yazımı okuyabilirsiniz. Ayrıntılı bir şekilde açıkladım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

quote:

arkadaşlar birşey sorucam sabahları aydınlıkken enstantane hızınını 1-2-8 felan yapınca ekran bembeyaz çıkıyor gecelerimi yapmamız gerekiyor anlamadım

Enstantane değeri büyüdükçe fotoğraf parlaklaşır. Daha küçük değerlerde çekim yapmalısınız. Öğlen güneşli bir vakitte 1/1000 civarı anca kurtarır. Sizin şu an yaptığınıza uzun pozlama denir. Üstte paylaştığım fotoğraf mesela, uzun pozlama.3,2 saniye de çekilmiş bir fotoğraf. Konuyu daha iyi anlamak için konumuzun ilk sayfasındaki ilk mesajda bulunan yazımı okuyabilirsiniz. Ayrıntılı bir şekilde açıkladım...

Peki anladım hocam teşekkürler

• quote:

Enstantane süresi uzadıkça makine daha fazla ışığı yakalamaya çalışacaktır. Mesela gece çekimlerinde enstantane değeri 5" ile 15" arasında olmazsa muhtemelen karanlık bir fotoğraf elde edeceksiniz. Aslında gündüz sizin için bir avantaj. Çünkü enstantane değerini 1/10 ile 1/2500 arasında bir değere ayarlayıp fotoğraf çekeceksiniz. Ve bu sizin elde çekim yaparken titreme, bulanık çıkma gibi sorunlarınızı azaltacaktır. Üstelik 1/2500'e yaklaştıkça hareketli nesneleri çekme başarınızı da arttıracaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERKUTCN

Hoşgeldiniz gruba, geldiğiniz gibi donatmışsınız

Fotoğraflarım otomatik gidiyor sanırım. Toplamda 4 tanecik zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.