Şimdi Ara

Canon Pixma MX435 incelemesi ve Bitmeyen Kartuş Sistemi montajı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
27.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam cihazdaki wifi özelliği nasıl kullanılıyor. Ben mx515 almayı düşünüyordum da, hoşuma giderse bundan alayım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cotyora666

Haklısın hocam :) Ancak dedim ya ben sistemi techboss diye bir yerden almıştım. Ancak geldiği günden beri sorunları bitmedi. Mürekkep gelmez yoğun temizleme yap, çizik çizik çıkar solüsyona yatır. Efendim kartuşu tanımaz service tool ile resetle vs. vs. kör topal ittire ittire 7000 çıktıda biz almışız, ama ne rezilliklerle. Tankı eski haline koyduğumda yani yazıcı tabanı ile aynı hizaya getirdiğimde hoooopp mürekkepler geri geliyor. Yoğun temizleme , kartuşu sök hortumları ağzınla çekme, şırınga ile büyük delik küçük delik aç kapa kombinasyonları, mürekkep basma , tanktan hava verme Allah ne verdiyse denedim, yok yok yok. Bir süre sonra mürekkepler geri geliyor. Kartuşlar arızalıdır diye değiştirdim.Nafile :) Sonra tankın alt seviyesini kartuşların alt seviyesine denk gelecek şekilde ayarlayınca mürekkepler hortumda olması gereken yere yani kartuş tepesine bir iki cm mesafede durmaya başladı. Mavi mürekkep tam kartuşun tepesinde idi, bende korktum akar taşar atık haznesini doldurur diye, tanktaki büyük mavi tıpayı açtım. Hemen diğerleri ile aynı hizaya geldi. Artık yarın Allah kerim. Bakalım daha ne rezillikler çekeceğiz.
    Değerli üstadım komşu köyün okulunun hp 1050 mürekkepli yazıcısı vardı. Atıl bir halde duruyormuş. Bende aldım kartuşları açtım, yıkadım, solüsyona yatırdım. Bu akşamda bursa kartuştan aldığım lüks tank ve mürekkeple montajını yaptım. Yahu o mürekkebi büyük delikten koyup, hortumlardan tıkır tıkır gidişi yokmu hayran oldum. Sonra büyük deliklerin benim okuldaki tankın büyük deliklerinden daha geniş olduğunu, hortumların daha ince olduğu fark ettim. Ayrıca kartuşları delip yüzüğü taktığımda çok sıkı oturduğunu ve L şeklindeki borunu epey zor girdiğini fark ettim. Oysaki tornavida ucu hep standart açıyordu. Malzemelerin etli oluşu montajın sıkı olmasını sağladı. Tek kusurum kartuşlar eski olduğu ve çok yıprandığı için( hep şırınga ile dolum yapılmış) hızlı taslak kalitesinde çizik çizik çıkartıyor. Yüksek kalitede güzel ama yavaş çıkarıyor. Kartuşa uygun bir vakum aparatı alıp havasını almam lazım birde öyle deneyeceğim.
    Bir kere mal satıp para kazanmayı maheret sananlar yüzünden, mürekkepli ellerimi gören arkadaşlar dalga geçiyor benle. Yukarıda da bahsettiğim gibi montaj güzel gözüküyor ancak ufak detaylar yüzünden sıkıntı çekiyoruz. Artık okula ucuz yollu Canon Pixma Mp 230 alıp kendim montaj yapacağım. Azıcık daha yazıcının ucuzlamasını bekliyorum. :)
    Neyse değerli Hocam, azarı yemeden usul usul gideyim. Cümleten iyi geceler.

Hocam canondan ziyade epsonu düşünün bence. Epsonları hem bitmeyen kartuşla, hemde dolan kartuşlarla kullanabilirsiniz. Her iki sistemde bitmeyen kartuşlu canonlardan çok daha stabil çalışır epsonlarda. Çünkü canon gibi orj. kartuşları delerek değil, bu iş için üretilmiş kartuşlara bağlıdır hortumlar ve siz bunu bu şekilde temin edersiniz. Sadece tankları doldurup yazıcıya takmanız kalır geriye. Yazıcı kartuş bitti uyarısı verincede kartuşun üzerindeki butondan resetlersiniz yeniden mürekkep seviyeleri fullenir. Kartuşu solüsyona yatır falan filan gibi sorunlarla uğraşmassınız.
    Eğer günde yüzlerce baskı almıyorsanız bence bitmeyen kartuşta değil dolan kartuş kullanın şefffaf, tıpalı, otoreset çipli bu dolan kartuşlar 15 cc mürekkep alır. belki bitmeyen kartuşa nazaran daha sık doldurmanız icap eder ama BK'lu canonların başınıza açtığı işleri açmaz kafanız rahat eder. Bence inceleyin bunları BK'lu canonun derdi çekilmez. ne kadar iyi montaj yaparsanız yapın bir yerden sonra muhakkak sorun çıkartıyor canonlar. hop yeni kartuş al kartuşları del montaj yap yoğun temizleme yoğun temizleme falan filan fıtık eder adamı. eğer illede ben canon alıcam diyorsanızda bir tane vakum aparatı edinin muhakkak işinizi kolaylaştırır 4-5 lira bir şeydir kolay gelsin size...

• quote:

Orijinalden alıntı: mstftsn

Hocam yazdıklarını okudum da bu dediklerinin hiçbirisini ben yapmıyorum ve sorun da olmuyor. Bazen çizik çizik çıkarsa kartuşların püskürtme yerlerini ıslak mendil ile siliyorum düzeliyor.
    Yani bende ne solüsyon var ne vakum aparatı. Hiçbirisini kullanmıyorum. Acaba benim makinenin kartuşları senin anlattıklarına kıyasla daha kaliteli olabilir mi? Daha yeni teknoloji falan...

Valla okula yazıcı alıyorsanız helal olsun. Benim okulda MEB'in gönderdiği OKI yazıcı var. Siyah-Beyaz.

Yalnız ben geçen gün bilgisayara format atmıştım. Şimdi fotoğraf basıyorum, kırmızı renklerde sıkıntı var. Bir türlü ayar tutturamadım yine. Turuncular kırmızı, pembeler de çok koyu pembe çıkıyor. Bir ayar var ama bir türlü bulamıyorum.

İlk aldığımda da aynı sıkıntı olmuştu. 100'den fazla kağıt harcadım. Sonra ayarı bir tutturdum 300 tane fotoğraf basmıştım.

Ama bu dediğim fotoğraf basarken oluyor. Normal A4'e renkli baskı alırken falan sıkıntı yok, onlar çok güzel çıkıyorlar... Konu açsam bir bilen çıkar mı ki acaba?

Değerli hocam, sizin yazıcınız Pg540 clı541 kartuşları kullanıyor. Yani aynı kartuşları kullanıyoruz. :) Ama dedim ya, ucuz malzeme,kalitesiz işçilik beni heder etti. Teknopi midir nedir , aldığım bilgisayarcı burdan getirmiş. ama 7000 küsür çıktı aldım uğraşa uğraşa. İşin özü cihazı eve getirdim. Eski tankı söktüm. İçindeki mürekkebi yeni tanka aktardım. Acemilikten bu işlemde baya boyandım ,) Atık depoyu açtım,süngerleri alıp yıkadım. Atık hortumunun ucuna hortum ekleyip dışarı verdim. Kendim montajı yaptım. Yarın resimleri eklerim. 6 saat uğraştım. İçini dışını her yerini açtım topladım. İki kelepçelik iş kaldı yarın halledeceğim.
    Bu arada format sonrası Canonun yaxılımını kur. Tercihler-Bakım kısmında vivid foto ve bazı gelişmiş özellikler var. Onları bir incele. Bende sarı renk sorunu var ama o mürekkepten. Eski mürekkrbin üzerine yeni mürekkep dökünce sarı yeşil oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

Haklısın hocam :) Ancak dedim ya ben sistemi techboss diye bir yerden almıştım. Ancak geldiği günden beri sorunları bitmedi. Mürekkep gelmez yoğun temizleme yap, çizik çizik çıkar solüsyona yatır. Efendim kartuşu tanımaz service tool ile resetle vs. vs. kör topal ittire ittire 7000 çıktıda biz almışız, ama ne rezilliklerle. Tankı eski haline koyduğumda yani yazıcı tabanı ile aynı hizaya getirdiğimde hoooopp mürekkepler geri geliyor. Yoğun temizleme , kartuşu sök hortumları ağzınla çekme, şırınga ile büyük delik küçük delik aç kapa kombinasyonları, mürekkep basma , tanktan hava verme Allah ne verdiyse denedim, yok yok yok. Bir süre sonra mürekkepler geri geliyor. Kartuşlar arızalıdır diye değiştirdim.Nafile :) Sonra tankın alt seviyesini kartuşların alt seviyesine denk gelecek şekilde ayarlayınca mürekkepler hortumda olması gereken yere yani kartuş tepesine bir iki cm mesafede durmaya başladı. Mavi mürekkep tam kartuşun tepesinde idi, bende korktum akar taşar atık haznesini doldurur diye, tanktaki büyük mavi tıpayı açtım. Hemen diğerleri ile aynı hizaya geldi. Artık yarın Allah kerim. Bakalım daha ne rezillikler çekeceğiz.
    Değerli üstadım komşu köyün okulunun hp 1050 mürekkepli yazıcısı vardı. Atıl bir halde duruyormuş. Bende aldım kartuşları açtım, yıkadım, solüsyona yatırdım. Bu akşamda bursa kartuştan aldığım lüks tank ve mürekkeple montajını yaptım. Yahu o mürekkebi büyük delikten koyup, hortumlardan tıkır tıkır gidişi yokmu hayran oldum. Sonra büyük deliklerin benim okuldaki tankın büyük deliklerinden daha geniş olduğunu, hortumların daha ince olduğu fark ettim. Ayrıca kartuşları delip yüzüğü taktığımda çok sıkı oturduğunu ve L şeklindeki borunu epey zor girdiğini fark ettim. Oysaki tornavida ucu hep standart açıyordu. Malzemelerin etli oluşu montajın sıkı olmasını sağladı. Tek kusurum kartuşlar eski olduğu ve çok yıprandığı için( hep şırınga ile dolum yapılmış) hızlı taslak kalitesinde çizik çizik çıkartıyor. Yüksek kalitede güzel ama yavaş çıkarıyor. Kartuşa uygun bir vakum aparatı alıp havasını almam lazım birde öyle deneyeceğim.
    Bir kere mal satıp para kazanmayı maheret sananlar yüzünden, mürekkepli ellerimi gören arkadaşlar dalga geçiyor benle. Yukarıda da bahsettiğim gibi montaj güzel gözüküyor ancak ufak detaylar yüzünden sıkıntı çekiyoruz. Artık okula ucuz yollu Canon Pixma Mp 230 alıp kendim montaj yapacağım. Azıcık daha yazıcının ucuzlamasını bekliyorum. :)

Hocam canondan ziyade epsonu düşünün bence. Epsonları hem bitmeyen kartuşla, hemde dolan kartuşlarla kullanabilirsiniz. Her iki sistemde bitmeyen kartuşlu canonlardan çok daha stabil çalışır epsonlarda. Çünkü canon gibi orj. kartuşları delerek değil, bu iş için üretilmiş kartuşlara bağlıdır hortumlar ve siz bunu bu şekilde temin edersiniz. Sadece tankları doldurup yazıcıya takmanız kalır geriye. Yazıcı kartuş bitti uyarısı verincede kartuşun üzerindeki butondan resetlersiniz yeniden mürekkep seviyeleri fullenir. Kartuşu solüsyona yatır falan filan gibi sorunlarla uğraşmassınız.
    Eğer günde yüzlerce baskı almıyorsanız bence bitmeyen kartuşta değil dolan kartuş kullanın şefffaf, tıpalı, otoreset çipli bu dolan kartuşlar 15 cc mürekkep alır. belki bitmeyen kartuşa nazaran daha sık doldurmanız icap eder ama BK'lu canonların başınıza açtığı işleri açmaz kafanız rahat eder. Bence inceleyin bunları BK'lu canonun derdi çekilmez. ne kadar iyi montaj yaparsanız yapın bir yerden sonra muhakkak sorun çıkartıyor canonlar. hop yeni kartuş al kartuşları del montaj yap yoğun temizleme yoğun temizleme falan filan fıtık eder adamı. eğer illede ben canon alıcam diyorsanızda bir tane vakum aparatı edinin muhakkak işinizi kolaylaştırır 4-5 lira bir şeydir kolay gelsin size...

İki öğretmen arkadaş yazıcıyı beraber kullanıyoruz. Günde nerden baksanız 40-50 çıktı alıyoruz.İşin başında çok araştırmadık. Tanıdık bilgisayarcının keleğine geldik. Kendisi bu işten anlamıyor. Sorunların hepsini yoğun temizleme ile çözmeye çalışıyor.

Aslına bakarsanız bu yazıcı umutsuz vaka haline gelinceye kadar böyle kullanacağız. Peki bundan sonra günde 40-50 çıktı alabileceğimiz, dolumu kolay,reset problemi ve atık tank sorunu olmayan ucuz yollu bir yazıcı tavsiyesinde bulunur musunuz? Bu arada canon uyumlu vakum aparatı aldım. Şimdi kartuş düşünsün :-)

• quote:

quote:

quote:

İki öğretmen arkadaş yazıcıyı beraber kullanıyoruz. Günde nerden baksanız 40-50 çıktı alıyoruz.İşin başında çok araştırmadık. Tanıdık bilgisayarcının keleğine geldik. Kendisi bu işten anlamıyor. Sorunların hepsini yoğun temizleme ile çözmeye çalışıyor.

Aslına bakarsanız bu yazıcı umutsuz vaka haline gelinceye kadar böyle kullanacağız. Peki bundan sonra günde 40-50 çıktı alabileceğimiz, dolumu kolay,reset problemi ve atık tank sorunu olmayan ucuz yollu bir yazıcı tavsiyesinde bulunur musunuz? Bu arada canon uyumlu vakum aparatı aldım. Şimdi kartuş düşünsün :-)

Epsonun 3520 modelini inceleyin bilin. Elbet yakında onada tüp takıp L serisi diye piyasaya çıkartacaktır o cihaz cidden çok sağlam ve cok kaliteli bir cihaz. Özellik olarakta sizin işinizi mükemmel bir derecede görecektir. Hem orjinal tüp sistemi almiş oldugunuz için bu tip sorunlarla karşilaşmazsınız hemde aldıgınız cihaz çok iyi bir cihaz olur ama tabiki bütçe yüksek olacaktır. Nette pek araştirmadim 3520ye tüp takip satiyorlar mi diye ancak bir bakın derim olmadı kendiniz takarsınız :)

• Arkadaslar tekrar soruyorum, wifi kullanımı hakkında bilgisi olan var mi?
    Not:
    Yazıları lütfen sayfa sayfa alıntı yapmayınız..
    Konu kirliliği oluyor...

• Sayın achellias, benim kullandığım yazıcının wifi özelliği yok. o yüzden bir şey diyemeyeceğim.

Sayın bmbj verdiğin modeldeki yazıcı fiyat olarak 350-400 TL civarı. Evet,doğrudur yazıcı kaliteli olabilir; şişelerin mavi kapağı karşılığında verseler hemen alırım. Dediğim gibi köy okulu iki arkadaş kendi yağımızda kavrulmaya çalışıyoruz. Yoksa ne uğraşacam Canon la. Ellerimdeki boya yüzünden evladım bile yanaşmıyor bana. Epson xp205 diyeceğim güleceksin bana. nasıldır bu yazıcı tamam ucuz vs. ama astarı yüzünü geçer mi?

• Arkadaşım yazıcı tavsiyesinde bulunuyorsunuz ancak biz burada kullandığımız yazıcılardan bahsediyoruz. Yani zaten elimizde cihaz var. Bozulup da yenisini alacak olursam o zaman tavsiyelerini tekrar okurum.

Cihazın wi-fi özelliği hakkında konunun en başında açıklama yapmıştım ben. Gerçekten çok kullanışlı bir özellik. Modem üzerinden bağladım ben cihazı. Ve evin içinde istediğim yere taşıyorum, bilgisayardan bağımsız kullanıyorum yani. Bilgisayardaki yazılım üzerinden istediğinizi yapabiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim. Hele dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız wi-fi özellikli yazıcı şart.

Hocam karıştırmadığım ayar kalmadı ama bir türlü tutturamadım. Geçen gün bir fotoğrafı düzgün basmıştı, "ha işte şimdi oldu" dedim ve cihazı kapattım. Sonra ne yapmıştım da o fotoğraf öyle mükemmel çıkmıştı hatırlamıyorum. Yani cihaz çok güzel baskı yapıyor ama o ayarı tutturana kadar herhalde bi 20-30 fotoğraf kağıdı harcayacağım galiba.

• Hocam keşke video çekseydin

Fotoğrafları koyunca bir bakayım hocam, şu atık tankı neredeymiş, nasıl yapılıyormuş... Ancak sitede sorun vardı, düzeltmedilerse fotoğraf ekleyemezsin, ben çok uğraşmıştım çünkü...
  • quote:

Sayın achellias, benim kullandığım yazıcının wifi özelliği yok. o yüzden bir şey diyemeyeceğim.

Sayın bmbj verdiğin modeldeki yazıcı fiyat olarak 350-400 TL civarı. Evet,doğrudur yazıcı kaliteli olabilir; şişelerin mavi kapağı karşılığında verseler hemen alırım. Dediğim gibi köy okulu iki arkadaş kendi yağımızda kavrulmaya çalışıyoruz. Yoksa ne uğraşacam Canon la. Ellerimdeki boya yüzünden evladım bile yanaşmıyor bana. Epson xp205 diyeceğim güleceksin bana. nasıldır bu yazıcı tamam ucuz vs. ama astarı yüzünü geçer mi?

xp205 yazıcı, tarayıcı, fotokopi, wifisi olan baskı kalitesi gayet güzel bir yazıcıdır. ancak biraz yavaştır dakikada 8-9 civarı siyah 4-5 civarı renkli baskı verir. hem dolan kartuşlarla hemde bitmeyen kartuşlarla kullanabilirsiniz. eğer hızı sizin için yeterli ise makul bir makine. incelemek isterseniz T18 (T1801-T1804 ve T1811-T1814) serisi kartuşları kullanıyor.

• Hocam tam olarak anlamak istedigim su cihaza uzaktan internet yoluyla baglanip çıktı alabiliyormuyuz.
    Mesela cihaz ankarada evde modeme bagli, bizde telefonla istanbuldan cihaza ...
    İnşallah anlatabilmisimdir hocam:))

• quote:

quote:

Sayın achellias, benim kullandığım yazıcının wifi özelliği yok. o yüzden bir şey diyemeyeceğim.

xp205 yazıcı, tarayıcı, fotokopi, wifisi olan baskı kalitesi gayet güzel bir yazıcıdır. ancak biraz yavaştır dakikada 8-9 civarı siyah 4-5 civarı renkli baskı verir. hem dolan kartuşlarla hemde bitmeyen kartuşlarla kullanabilirsiniz. eğer hızı sizin için yeterli ise makul bir makine. incelemek isterseniz T18 (T1801-T1804 ve T1811-T1814) serisi kartuşları kullanıyor.

canonlar gibi atık tankı var mı? valla bıktım pixma serisinden. bu arada hp 1050 ye ciss taktım,uyumsuz diyorlar ama çok rahat takılıyor. 500 çıktı aldık halen kullsnıyoruz. ileride ne gibi sorunlar olur acaba?

• Valla onu bilemem ama sonuçta uzak masaüstü yönetme diye bişey var, hiç kullanmadım ama... Yalnız hiç yapamazsan TeamViewer kullanırsın, o program bütün ihtiyacını karşılar...
  • Evet arkadaşlar Canon pixma mg 2150 yazıcının atık haznesinin yerini ve tahliye işlemlerini sıralayacağım.
     Canon Pixma MX435 incelemesi ve Bitmeyen Kartuş Sistemi montajı
    Yukarıdaki resimde cihazımızın sağ kapağını vidalarını söktükten sonraki halini görüyoruz. Maalesef işler bittikten sonra fotoğraf çektim, ellerim rezil bir halde idi. Ön taraftan kapağı açınca zaten iki vida göreceksiniz. Cihazın arkasında da iki vida var. Onları söktükten sonra kapağın alt tarafında okla gösterilen iki yer var. Tornavida ile kanırtıp kırmadan kapağı çıkarıyoruz.

Bu resimde yine iş bittikten sonra çekildi. Ama ben kısaca size açıklayayım. Hortumun ucuna bağlı, süngerlerin takılı olduğu bir hazne göreceksiniz.Yandan tırnaklarla takılıdır. Sökmesi çok kolaydır. Çıkardıktan sonra içindeki süngerleri alın. Akabinde yazıcının kartuş kısımlarına doğru giden kanallarda yerde süngerler vardır. Karga burun sayesinde onları alabilirsiniz. Eğer yazıcınızla benim gibi epey çıktı aldıktan sonra temizlemeye karar verdiyseniz, dikkatli olun süngerleden mürekkepler damlıyor.Sünger aldığınız kısımları mikrofiber bez sayesinde tornavidanın ucuna takıp nazikçe içeriyi temizleyiniz.

Çeşitli denemelerim sonucunda atık hortumunun ucuna pipet eklemeyi ve ucuna da boş mürekkep kutusu bağlamayı denedim. Ama ne yaptıysam bir türlü muvaffak olamadım. Çünkü yazıcı içindeki pompa hava sayesinde atık mürekkebi atıyor. Ne yaptıysam ek yerlerinden mürekkebin geri kaçmasını engelleyemedim. Bende atık borusunu tabiri caizse dışarı sündürdüm. Kapağı tornavida matkap dediğimiz (Kartuş montajlarında kullanılan el matkap ucu tornavida gibi) delip dışarı verdim. Sonra yine montajlarda kullandığımız L tipi ince borunun kalın ucunu , atık borusuna geçirdim. Diğer ince tarafını kartuşa takılan yüzüğe yerleştirdim.O yüzüğüde şırınga ucunu koruyan kapağı delerek içine yerleştirdim.

Bu kısma lütfen DİKKAT! Yaptığım hatanın ilkini açıklıyorum. KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE ATIK BORUSUNUN UCUNA KAPALI BİR KAP TAKMAYIN. Çünkü atık mürekkebin tahliyesi sırasında dışarıya havada vermekte. Kapalı kap hava sirkülasyonunu engelleyip, cihazın yoğun temizleme yaptığı sırada mürekkepler kartuşlara gitmiyor. Atık borusunu ucuna kapalı kap koyduğumda , sızdırma var mı yok mu diye 4-5 kere yoğun temizleme yaptım. Test çıktısı aldığımda renklerin çizik çizik çıktığına şahit oldum. Montajı tekrar gözden geçirdim. Kartuşları vakumladım. Nafile iki normal çıktı, peşinden çizik çizik. Ne zaman ki atık borusunun ucunu açtım, normal şekilde çıktıları almaya başladım.

Kartuşların montajı.Renkli ve siyah hortumu, renkli kartuşun yanından itibaren yekpare (bütün) olarak kalmasına dikkat edin. Eğer hortumları birbirinden ayırırsanız, kartuş kafaları gidip geldikçe peşindeki hortumu rahat itemez, o da sıkışmaya sebeb olur.

Hortumların geçtiği yerler.

Hortumları kelepçe ile sabitlediğim yer. Ortadaki kelepçeyi çok sıkmışım biraz sıkıntı yaşadım.

Hortumun yazıcıdan çıktığı yer.

Montaj sonrası

Yeni tankım dörtlü, önceki tankım altılı idi. Ancak tasarımındaki hatalar yüzünden mürekkebi iletmekte zorluk çekiyordu. Hatta söktükten sonra tankın altındaki kapağı açtım. Çıkış hortumları öyle karışmış ve bükülmüş ki şimdiye kadar çalışmasına hayret ettim.

Ön kapak açık halde;

Aşağıdaki iki resimi göstermemim amacı eski mürekkep ile yeni mürekkep arasındaki ton farkı. Açık renk olan eskisi Cabon mürekkep imiş(?), turuncuya yakın olan yeni Cescesor mürekkep.

Bu resimde çıkardığım onlarca test kağıdından yalnızca biri. Sarı olan kısım fosforlu yeşile çalıyor. Hoş bir renk ama fotoğraf çıktısı alanlar için felaket olur. Benim gibi okuldaki yavrulara etkinlik çıkarmak için çok sorun teşkil etmez.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN PÜF NOKTALARI

1- En az 5 çift eldiven bulundurun.
    2- Açılmayan kapakları zorlamayın, emin olun bir ok işareti olan yer vardır ve orası tornavida ile kastırma yeridir.
    3- Farklı marka mürekkepleri karıştırmayın.
    4- Montaj sırasında hortumların gerginliği, mesafesini, kelepçelerin sıkılığına dikkat edin.
    5- Hortum mesafesini kartuşu en sola ve en sağa alarak ölçün, bol bırakmak veya çık sıkı yapmak yazıcının hata vermesine sebep olur.
    6- Kartuşlar yazıcı fişte takılıyken en sağa alınırsa hareket etmez. Kartuşlar kendi kendine sağa sola hareket ederken ortalarda iken yazıcının fişini çekin.
    7- Tankın bütün haznelerin mürekkebi koymadan önce hortumu bir mandal sayesinde kıstırın. mürekkepleri koyun ve boruların ucuna 2-3
    cm gelinceye kadar bekleyin. Mandalı tekrar kıstırın. Hortumu yazıcını içine yerleştirin. Kelepçelemeden kartuşlara montajı yapın.
    8-Atık haznesinin olduğu yerden süngerleri aldıktan sonra yıkayın , plastik beyaz hazneyi takmanıza gerek yok ama süngerleri her ihtimale karşın tabana yerleştirin.

Valla aklıma gelenler bunlar. Haklarınızı helal edin. Hatam ve kusurum varsa hemen söyleyin, hatadan dönelim.

mstftsn hocam. Senin mx 435 in atık haznesine en kısa zamanda bir müdahale et. Zamanla keçe ve süngerler dolduktan sonra kartuştan mürekkep çekmek zorlaşıyor. Acele etmeden sakin kafa ile halledeceğine inanıyorum. Aslına bakarsan bu fotoları senin için yükledim. Dedin ya sende benim kafadasın.

Kimi arkadaşlar bu işten ekmek yiyor biliyorum. Zaten bu ifade bir rehber olmaktan ziyade, yazıcısına bir günden fazla uzak kalamayanlar içindir. Samsun ''un Vezirköprü ilçesinin köyünden Bursa'ya yada ne bileyim başka bir ile atık haznesi temizlensin diye yazıcı gönderilmez. Hafta sonu fırsat bulup bir şeyler yaptık. Ancak forumda bazı arkadaşlar iki kelamı bir araya getirip yardımcı olmadıkları gibi, vakumlama ile çözülebilecek bir soruna yeni kartuş aldırarak bizleri üzmüştür. Tecrübeden ziyade deneme yanılma yöntemini ortaya koyduk. Allah'a emanet olun.
    Herkese iyi geceler.

• Allah senden razı olsun, Allah ne muradın varsa versin inşallah hocam

Bu konuyla bi ara ilgileneceğim, zaten yazıcıyı söküp o hazneyi bulmadan rahat edemem. Ama sayende hortumları kelepçeyle nasıl tutturduğunu gördüm. Ben bantla yapıyordum. Hortumların uzandığı yerin dibinde delik olmadığı için kelepçe takamam diye düşündüm. Halbuki biraz uzağında bir sürü delik var

Hocam cescesor mürekkep iyi değil mi yani? Ben daha sadece siyahını koydum ve siyahtan gayet memnunum. Renklilerin eskisi bitmedi o yüzden cescesor doldurmadım daha. İnşallah sıkıntı olmaz fotoğraflarda...

Bu arada benim tank da seninkiyle aynı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstftsn -- 14 Nisan 2013; 4:07:08 >

• Cescesor mürekkep için bir şey dememe gerek yok. Forumda arkadaşlar gerekli incelemeleri yapmışlar. Fotoğraf kalitesi olarak bir şey diyemem, ama tıkanmama konusunda sorunsuz olduğunu ifade etmişlerdi. Daha öncede dediğim gibi, kalitesiz daha doğrusu özensiz montaj beni bu konuya eğilmeme sebep oldu. Mürekkeplerin geri taşması, bazen bir rengin bazen başka rengin çıkmama sorunu , boruların hava yapması, yoğun temizleme ve atık haznesinin dolması. Ardından sıkıntılı çıktılar vs. vs. Kağıdım bitmese idi, çocuklar için bir 100 tane çıktı alacaktım. Hem yazıcıyı denemiş olurdum , hemde işimi halletmiş olurdum.

Şimdi sen demişsin bant ile yapıştırdım. Bant işi sakat yerinden çıkar hortum katlanır sıkıntı olur. Ahmet bey pvc demiş, demek istediği platik kelepçe olmalı. Aslına bakarsan bu forumda bilgi paylaşımı şöyle gelişiyor, bir cümle söyle sonra sus. Madem pvc diyorsun nasıl olacağını da söylersen insanlar daha iyi anlamış olur, değil mi?

Yukarıda yaptığım resimli açıklamaları ayrı bir konu başlığı olarak yazsam mı acaba? Sen ne dersin? Sonuçta bize bizden başka kimse yol göstermedi, sen başlangıç yaptın bende bir şeyler ilave etsem mi?

• Hocam paylaştıklarını görünce aklımdan ilk bu geçti. Yani bunun için ayrı bir konu aç diyecektim sana.

Güzel bir başlıkla konu açsan iyi olur bence. Bir sürü insan faydalanır.
  • Evet azizim konu başlığı açayım ben en iyisi. İnternette dolaşırken şöyle bir ifade gördüm

CANON PIXMA PM230 VE CANON PIXMA MP235BENZER ÜRÜNLERDİR. İKİ ÜRÜNDE DE BİTMEYEN KARTUŞ MEVCUTTUR. MP-252 DE AYNI FİYATA SATILMAKTADIR. HANGİ ÜRÜNÜ İSTERSENİZ SİPARİŞ DETAYINDA BELİRTMENİZ YETERLİDİR.

Yazıcı yanında verilen bitmeyen kartuş sistemi içinde 15.000 sayfa çıktı alabilecek kapasitede mürekkep dolu olarak verilir.

ürün garanti dışı kalmaz ve techboss mürekkep kulllanıldığı taktirde 2 yıl garantilidir.

Yazıcı Özellikler

Baskı Hızı(dakikada) 22 sayfa siyah beyaz, 17 sayfa renkli
    Baskı Çözünürlüğü 4800x1200 dpi ye kadar
    Kağıt Besleme Kapasitesi 100 sayfa
    Otomatik Kağıt Besleyici 30 Sayfa
    Fotokopi Çözünürlüğü 600x1200 dpi
    Küçültme/Büyütme %25-%400
    Tarayıcı Çözünürlüğü 600x1200 dpi
    Tarayıcı Renk Derinliği 48Bit
    Faks Hızı faks yok
    Faks Belleği faks yok
    Kağıt Seçenekleri A4, 10 x 15cm, 10 x 18cm, 13 x 18cm, 20 x 25cm
    Kağıt ağırlığı 64 - 105 g/m²
    Kartuş Sayısı 2
    Bağlantı USB2.0, PictBridge
    Ölçüler (Ağırlık/YxGxD) 8,6 Kg. / 200 x 458 x 410 mm
    Uyumlu İşletim Sistemleri Windows Vista ™ / Windows XP SP1, SP2 / Windows 2000 Professional SP2, SP3, SP4 Mac OS X v.10.2.8 - v.10.4
    bitmeyen kartuş sistemi tamamen techboss markasının geliştirmiş olduğu bir üründür. bursa kartuş ve benzer firmalar tamamen bizden esinlenerek bu ürünü üretmişlerdir. bursa kartuş ve diğer firmalar cihazlara 3.000 sayfa garanti vermektedirler bu şekilde maliyet orjinal kartuşa göre pek fark etmemktedir. fakat tüm ürünlere 2 yıl ve 20.000 sayfa garanti veren tek firma Biziz.

Yukarıda kendini ifade etmeye çalışan firmadan ben mg 2150 ciss sistemini yerel bir satıcı kanalı ile getirtmiştim.http://forum.donanimhaber.com/m_72492077/mpage_1/f_/key_//tm.htm#73200947 şu konuda da bir sorunumu ortaya koymuştum ama bir çözüm bulamamıştık. Ve forumda sorduğum soruyu sistemin alındığı yere telefonla sordum. O zaman 6000 çıktı aldığımı söyleyince , karşı taraf bana 3000 çıktı sonrası kartuşların bozulacağını ve garantiye girmediğini söyledi. Forumda da bu mukabil kartuşları değiştirmem gerektiği söylendi. Oysaki sorunum emici pad doluymuş, yeterli mürekkebi çekemiyor ve hava yapıyor. Yeni yaptığım montajla eski kartuşu mürekkeple doldurdum ve vakumladım. Gayet iyi çalışıyor. Güler misin ağlar mısın? 20.000 sayfa garanti veriyoruz ama kartuşa 3000 çıktı sonrası garanti yok. Kandırma olmayabilir ama eksik bilgilendirme var. İşin özü şu azizim para kazanmak uğruna milletin 3 kuruşuna göz dikmek bu ülke de marifet haline gelmiş. Neden bunları yazıyorum. Yazıcıya en çok ihtiyacım olduğu yerde yarı yolda kaldım. İletişim kurmak istediğim insanlar bir cümle ile savuşturdu. 3 liralık aparat 5 dakikalık yazı benim sorunumu çözmeye yetiyordu. Techboss firmasının bu ifadesi eksik bilgi içerir, dikkat edelim.

• Hocam aynı şey benim de başıma geldi. Ben bitmeyen kartuş sistemini ısmarlamadan öncewww.bitmeyenkartus.com.tr adresinde, online destek hattından 2 hafta boyunca iletişime geçtim. Bana hangi tankın daha uygun olduğunu, hangisinin daha ekonomik olduğunu falan tavsiye ettiler. Hatta yanlış hatırlamıyorsam Yaşar Bey'di. Bütün bunları sorarken yazıcının markasını ve modelini de hep söyledim.

Sonunda sipariş ettim ama tank elime geçince nasıl monte edebileceğimi bilemedim. Yani kartuşların önündeki kapağı sökmek kadar basitmiş ama onu da uzun uğraşlar sonrası kendim keşfettim. Montajını yapamayınca bu siteye, yani BursaKartuş'a telefon ettim. Orada teknik servisteki eleman MX435'e kendiniz montaj yapamazsınız hocam çok zordur diye cevap verdi.

Yani buna ne denilebilir ki? Danışırken, satana kadar böyle bir şey söylemediler hiç...

• merhaba konunun tamamını okuyamadım bende canon mp 230 modelini almayı düşünüyorum bitmeyen kartuş seti hazır takılı halde geliyomuş ne dersiniz bu sistem iyimi? kaliteli baskılar alabilirmiyim? öğrenci olduğum için sürekli döküman çıktısı almam gerekiyo bu sistem ile maliyeti düşürebilirmiyim?
    TEŞEKKÜRLER
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.