Şimdi Ara

Canon Pixma MX435 incelemesi ve Bitmeyen Kartuş Sistemi montajı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
27.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla şöyle söyleyeyim, öncelikle gücün yetiyorsa wi-fi bir yazıcı al derim. Uzun yıllar kullanacağını düşünürsen pişman olmazsın. Bilgisayarı yazıcının olduğu yere koymak zorunda kalmıyorsun, çok büyük bir rahatlık... Ayrı odalara bile bırakabilirsin.

Bitmeyen kartuşa gelince... Kaliteli baskı konusunda sıkıntı olmaz, yani bu mürekkebe bağlı bir şey. Bitmeyen kartuş takarsan ufak tefek sıkıntılar yaşarsın. Ama benim tecrübelerime göre ve cotyora666 isimli üyenin anlattıklarına göre (konuyu okursan baya anlattık) bu sıkıntıların geneli kendi başına çözebileceğin şeyler oluyor. Tembellik etmedikten sonra sorun yok. Biraz merak işi yani...

Bitmeyen kartuş takmazsan çok masrafın olur. Bunu çok çıktı alacağını düşünerek söylüyorum. Ben öğretmenim ve öğrenciler için binlerce sayfa renkli çıktı aldım, ayrıca fotoğraf baskısı da yapıyorum. Şu ana kadar yapmış olduğum baskı sayısı 4000'i bulmak üzere ve yeni mürekkep ve kağıt almak dışında bir masrafım olmadı. Ayrıca yeni aldığım renkli mürekkepleri daha hiç kullanmadım şişelerini bile açmadım, sadece siyah mürekkep biraz erken bitti.

Sonuç olarak hiç sıkıntı olmaz diyemem ama bunları göze alırsan memnun kalırsın bence. Masrafın olmaz ama hortum hava yapıyor, mürekkep geri gidiyor vb. gibi ufak sorunların olur. Uğraşmayı severim diyorsan kesinlikle bitmeyen kartuş al. Ama ben uğraşamam ve param da var diyorsan o zaman bilemem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstftsn -- 15 Nisan 2013; 2:16:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mstftsn

Merhaba.
    Bu başlıkta Canon Pixma MX435 cihazı ile ilgili tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Almayı düşünen arkadaşlar fikir sahibi olabilsinler diye.
    Cihazı 1 buçuk aydır kullanıyorum. Cihazı almadan önce fax özelliği dikkatimi çekti ve cihazın hat girişinin olup olmadığını çok merak ediyordum. Yani hat olmadan nasıl fax gönderiliyor diye. Ama internette bir türlü fotoğraf ve ya bilgi bulamadım. Cihaz elime geçince gördüm ki cihazın arkasında hat girişi ve telefon çıkışı var. Şimdilik cihazın fax özelliğini kullanmak nasip olmadı. fax hakkında başka bilgi veremeyeceğim.
    Cihazın diğer özelliklerinden tek tek bahsetmek istiyorum:

1) USB girişi ve Wi-Fi özelliği: Cihazda bi tane USB girişi var ve 8GB flash bellek takıyorum ve sorun olmuyor. Wi-Fi özelliği ise en güzel tarafı. Modem üzerinden bağlantı kurdum ve kablo bağlantısı olmadığı için çok rahat oluyor. Ancak modem olmadan bilgisayar üzerinden kablosuz bağlantı oluyor mu bilmiyorum.

2) Tarayıcı özelliği: Gayet kaliteli tarama yapıyor diyebilirim. Tarama sonuçlarınızı isterseniz USB belleğe isterseniz de bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz. Ve anında PDF'ye dönüştürebiliyorsunuz. Tarama için cihazın üzerinde belge besleyici bölüm de var, yani isterseniz birbirine zımbalı olmayan belgeleri buradan otomatik olarak sırayla zahmetsizce tarayabiliyorsunuz. Benim ilk işim 1960-70-80 ve 90'lı yılların fotoğraflarını tarayıp bilgisayara arşivlemek oldu.

3) Fotokopi özelliği: Cihazın tarama tepsisine koyduğunuz bir belgenin tek tuşla ister renkli isterseniz siyah-beyaz fotokopisini çekebiliyorsunuz. Yani normal bir fotokopi makinesinden farkı yok, sadece biraz yavaş kalıyor. Sadece tarama tepsisine koyarak değil, belge besleyici ile de birden fazla belgenin fotokopisini zahmetsizce çekebilirsiniz.

4) Renkli çıktı alma: Bu makine sayesinde öğrencilerim için renkli renkli kitapçıklar bile bastım. Şu videoyu izleyebilirsiniz:http://www.youtube.com/watch?v=9Mho4TEFkI8

5) Fotoğraf baskısı: Bu konuda özellikle söylemek istediklerim var. Ben cihaza bitmeyen kartuş sistemi monte ettim ve birkaç çeşit fotoğraf kağıdı da satın aldım. HP'nin 4 yıldızlı Advanced fotoğraf kağıdı, ayrıca bitmeyenkartus.com.tr adresinde ipek fotoğraf kağıdı ve matte fotoğraf kağıdı da aldım. Ancak ne yaparsam yapayım fotoğraf baskılarında adam gibi sonuç alamadım. Önce farklı marka makinelerle çekilmiş fotoğrafları basmayı denedim, daha sonra farklı kağıtlara baskı yaptım, sonra aynı fotoğrafı aynı kağıda farklı farklı ayarlarda bastım, monitörün renk ayarlarıyla da oynadım, 100'den fazla fotoğraf kağıdı harcadım ancak bir türlü olmadı. En sonunda suçlunun mürekkep olduğuna karar verdim.
    Daha sonra bilgisayara bir de photoshop yüklemeyi denedim. Ve bütün suçun Canon'un orijinal yazılımında olduğunu anladım. Çünkü photoshop'ta hiç uğraşmadan, otomatik ayar yaparak bastığım fotoğraflar bile çok güzel çıktı. Yani kartuşun içindeki mürekkep orijinal değil ve elinizdeki fotoğraf kağıdının markası da Canon değilse, cihazın orijinal yazılımını fotoğraf basmak için kullanmanızı tavsiye etmem!

27.02.2013 TARİHLİ DÜZELTME: Fotoğraf baskısı ile ilgili yazdıklarımın yanlış olduğunu fark ettim. Çünkü makinenin kendi menüsü üzerinde daha önce yaptığım değişiklikleri iptal edince, bütün baskıların bütün program ve kağıtlarda çok güzel çıktığını gördüm. Yani Canonun yazılımının falan suçu yokmuş. Fotoğraf baskısı gayet güzel.

6) Bitmeyen Kartuş montajı: Bu cihazı aldıktan sonra bir de bitmeyen kartuş sistemi sipariş ettim. Ancak önce bir türlü monte edemedim. Cihazı aldığım yeri aradım ve oradan da MX435'e kendim montaj yapamayacağımı öğrendim. Ancak sonunda kendimce bir montaj sistemi buldum ve sanırım doğru da yaptım. Aşağıda paylaşacağım linkte youtube'a eklediğim videoyu görebilirsiniz. Kısacası bu cihazı alınca bitmeyen kartuş sistemi takma konusunda çekinmeyin, hatta daha cihazı kullanmadan montajını yapmanızı ya da hazır montajlı bir cihaz almanızı tavsiye ederim.

Video linki:
    http://www.youtube.com/watch?v=gWO2nnAPJHg

NOT:www.bitmeyenkartus.com.tr adresinden yaptığım 2 alışverişte de pişman olduğumu bildirmek isterim. 1.sinde yukarıda anlattığım durumu yaşadım, yani satın alana kadar bana tavsiyelerde bulundular, sonra da o makineye kendiniz montaj yapamazsınız çok zordur dediler; 2.sinde de Canon pg 540 uyumlu kartuş dolum seti sipariş ettim ama onların gönderdiği paketten çıkan vakum aparatı cl 541 model renkli kartuşa uyumlu çıktı.

Merhaba bu modelın ozellıkle tarayıcıda cok onemlı benım ıcın ustte bır haznesı yok sanırsam kapaklı sekılde standart tarayıcı gıbı yanı ?
    fotografları taratmak zor olmuyormu pekı ?

• freedom058 kullanıcısına yanıt
    Tarama için cihazın üzerinde belge besleyici bölüm de var, yani isterseniz birbirine zımbalı olmayan belgeleri buradan otomatik olarak sırayla zahmetsizce tarayabiliyorsunuz.
  • Ben de bu yazıcıdan almayı düşünüyorum ama bu model çoğu sitede stokta yok stok olursa bunu veya bir üst modeli 455 sanırım onu gittigidiyordan sipariş vereceğim bitmeyen kartuşlu olanından veya başka önereceğeniz yer varsa oradan da alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pozitron~ -- 8 Temmuz 2013; 21:39:23 >
  • Ben sanalreyonum'dan almıştım oraya da bir bak istersen, en uygun orada vardı fiyat olarak ben aldığımda.

Bitmeyen kartuşlu olanını bitmeyen kartuş sitelerinden temin edebilirsin ama şunu söyleyeyim, ben yazıcıyı 150 TL'ye aldığımda bitmeyen kartuş montajlı olanlar yaklaşık 300 TL'ye satılıyordu...
  • quote:

Ben sanalreyonum'dan almıştım oraya da bir bak istersen, en uygun orada vardı fiyat olarak ben aldığımda.

Bitmeyen kartuşlu olanını bitmeyen kartuş sitelerinden temin edebilirsin ama şunu söyleyeyim, ben yazıcıyı 150 TL'ye aldığımda bitmeyen kartuş montajlı olanlar yaklaşık 300 TL'ye satılıyordu...

Bitmeyen kartuşlu montajlılarda pahalıya mı geliyor yani normal yazıcı alıp mürekkepleri bu sitelerden alıp kendimiz mi takmalıyız.Ürün desteği mürekkep sistemiyle ilgili bir sorun çıktığında yardımcı olurlar vs diye direk kurulu almak istiyordum ama daha araştırmadığım fiyat farkı çoksa normal yazıcı alıp kendim de kurabilirim

435 cogu sitede stokta yok gözüküyor vatanda sadece mx 455 var 199 lira.Tankı kendim alırsam kaç lira civarı tutuyor.Kurulumunu anladım izlediğim videolardan.Gittigidiyorda 310liraya buldum 6 depolu.mx 455 uğraşmadan bu paraya direk alsak değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pozitron~ -- 9 Temmuz 2013; 11:36:21 >

• Ben ocak ayında almıştım o zaman dediğim gibiydi, yani bitmeyen kartuşta fiyat 2ye katlanıyordu, şimdi nasıl bilmiyorum.

ben dolu 4lü tank sistemini 60 liraya almıştım sanırım, kurulumunu da kendim yaptım. Deneme yanılma ile baya da öğrendim. Ama bu konuda baya tecrübelerimizi paylaştık zaten. Kısacası bir sorun olduğunda kucaklayıp götürebilecek bir yerdeysen bilemem ama ben uzakta olduğum içim kargoyla falan uğraşma şansım yoktu, o yüzden garantiyle falan uğraşmadım. Sıfır cihaza kendim montaj yaptım. Şu anda 5000 baskıyı geçmiş durumdayım.

Tankın 6lı olmasının avantajı ise 3 tane siyah mürekkep haznesi olmasıdır. Yani siyah mürekkep diğer mürekkeplere göre daha hızlı bitiyor. Ama 4lü tank sistemi alsan da sorun olmaz. Mürekkep bitince enjektör ile 5 dakkada dolduruyorsun zaten...
  • 6 depolu Mx455 siparişi verdim bakalım eksta olarak 4lü mürekkep ve resim kağıdı ile beraber.Umarım memnun kalırım bende öğrenciyim baya not dökmem lazım inşallah sorun çıkmadan bol miktarda çıktı alabilirim.
  • quote:

Merhaba.
    Bu başlıkta Canon Pixma MX435 cihazı ile ilgili tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Almayı düşünen arkadaşlar fikir sahibi olabilsinler diye.
    Cihazı 1 buçuk aydır kullanıyorum. Cihazı almadan önce fax özelliği dikkatimi çekti ve cihazın hat girişinin olup olmadığını çok merak ediyordum. Yani hat olmadan nasıl fax gönderiliyor diye. Ama internette bir türlü fotoğraf ve ya bilgi bulamadım. Cihaz elime geçince gördüm ki cihazın arkasında hat girişi ve telefon çıkışı var. Şimdilik cihazın fax özelliğini kullanmak nasip olmadı. fax hakkında başka bilgi veremeyeceğim.
    Cihazın diğer özelliklerinden tek tek bahsetmek istiyorum:

1) USB girişi ve Wi-Fi özelliği: Cihazda bi tane USB girişi var ve 8GB flash bellek takıyorum ve sorun olmuyor. Wi-Fi özelliği ise en güzel tarafı. Modem üzerinden bağlantı kurdum ve kablo bağlantısı olmadığı için çok rahat oluyor. Ancak modem olmadan bilgisayar üzerinden kablosuz bağlantı oluyor mu bilmiyorum.

2) Tarayıcı özelliği: Gayet kaliteli tarama yapıyor diyebilirim. Tarama sonuçlarınızı isterseniz USB belleğe isterseniz de bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz. Ve anında PDF'ye dönüştürebiliyorsunuz. Tarama için cihazın üzerinde belge besleyici bölüm de var, yani isterseniz birbirine zımbalı olmayan belgeleri buradan otomatik olarak sırayla zahmetsizce tarayabiliyorsunuz. Benim ilk işim 1960-70-80 ve 90'lı yılların fotoğraflarını tarayıp bilgisayara arşivlemek oldu.

3) Fotokopi özelliği: Cihazın tarama tepsisine koyduğunuz bir belgenin tek tuşla ister renkli isterseniz siyah-beyaz fotokopisini çekebiliyorsunuz. Yani normal bir fotokopi makinesinden farkı yok, sadece biraz yavaş kalıyor. Sadece tarama tepsisine koyarak değil, belge besleyici ile de birden fazla belgenin fotokopisini zahmetsizce çekebilirsiniz.

4) Renkli çıktı alma: Bu makine sayesinde öğrencilerim için renkli renkli kitapçıklar bile bastım. Şu videoyu izleyebilirsiniz:http://www.youtube.com/watch?v=9Mho4TEFkI8

5) Fotoğraf baskısı: Bu konuda özellikle söylemek istediklerim var. Ben cihaza bitmeyen kartuş sistemi monte ettim ve birkaç çeşit fotoğraf kağıdı da satın aldım. HP'nin 4 yıldızlı Advanced fotoğraf kağıdı, ayrıca bitmeyenkartus.com.tr adresinde ipek fotoğraf kağıdı ve matte fotoğraf kağıdı da aldım. Ancak ne yaparsam yapayım fotoğraf baskılarında adam gibi sonuç alamadım. Önce farklı marka makinelerle çekilmiş fotoğrafları basmayı denedim, daha sonra farklı kağıtlara baskı yaptım, sonra aynı fotoğrafı aynı kağıda farklı farklı ayarlarda bastım, monitörün renk ayarlarıyla da oynadım, 100'den fazla fotoğraf kağıdı harcadım ancak bir türlü olmadı. En sonunda suçlunun mürekkep olduğuna karar verdim.
    Daha sonra bilgisayara bir de photoshop yüklemeyi denedim. Ve bütün suçun Canon'un orijinal yazılımında olduğunu anladım. Çünkü photoshop'ta hiç uğraşmadan, otomatik ayar yaparak bastığım fotoğraflar bile çok güzel çıktı. Yani kartuşun içindeki mürekkep orijinal değil ve elinizdeki fotoğraf kağıdının markası da Canon değilse, cihazın orijinal yazılımını fotoğraf basmak için kullanmanızı tavsiye etmem!

27.02.2013 TARİHLİ DÜZELTME: Fotoğraf baskısı ile ilgili yazdıklarımın yanlış olduğunu fark ettim. Çünkü makinenin kendi menüsü üzerinde daha önce yaptığım değişiklikleri iptal edince, bütün baskıların bütün program ve kağıtlarda çok güzel çıktığını gördüm. Yani Canonun yazılımının falan suçu yokmuş. Fotoğraf baskısı gayet güzel.

6) Bitmeyen Kartuş montajı: Bu cihazı aldıktan sonra bir de bitmeyen kartuş sistemi sipariş ettim. Ancak önce bir türlü monte edemedim. Cihazı aldığım yeri aradım ve oradan da MX435'e kendim montaj yapamayacağımı öğrendim. Ancak sonunda kendimce bir montaj sistemi buldum ve sanırım doğru da yaptım. Aşağıda paylaşacağım linkte youtube'a eklediğim videoyu görebilirsiniz. Kısacası bu cihazı alınca bitmeyen kartuş sistemi takma konusunda çekinmeyin, hatta daha cihazı kullanmadan montajını yapmanızı ya da hazır montajlı bir cihaz almanızı tavsiye ederim.

Video linki:
    http://www.youtube.com/watch?v=gWO2nnAPJHg

NOT:www.bitmeyenkartus.com.tr adresinden yaptığım 2 alışverişte de pişman olduğumu bildirmek isterim. 1.sinde yukarıda anlattığım durumu yaşadım, yani satın alana kadar bana tavsiyelerde bulundular, sonra da o makineye kendiniz montaj yapamazsınız çok zordur dediler; 2.sinde de Canon pg 540 uyumlu kartuş dolum seti sipariş ettim ama onların gönderdiği paketten çıkan vakum aparatı cl 541 model renkli kartuşa uyumlu çıktı.

slmlar hocam yazışmalarınızı okudum ellerinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş ben mx 455 kullanıyorum 6 lı tank aldım tornavida gondermedıler 3.5 matkap ucuyla deldım delıkler genış oldu sıcak sılıkon kullandım ama hava yapmasını bırturlu onleyemedım vakum aparatım yoktu murekkepbı hep gerı cekıyor tank yazıcı sureklı olarak " murekkebı kontrol et reklı " uyarısı verıyor sıyahta pek sıkıntı yoktu ama renklı hava yapıyordu sureklı tasırdım belkı havası bosalır dıyerekten murekkep bastım olmadı 500 ml murekkebın yarısı zıyan oldu evın halınden bahsetmıyorum yazıcıyı temızledım kartuş yataklarını falan tankı soktum kartuşların ıcındekı murekkebı sırınga ıle cektım ıyıce sonra hepsıne 5 er ml murekkep bastım delıklerı bantladım tanktım calışıyor hata yok cıktı aldım sorunsuz sankı hıc tank bağlamamışım gıbı resımde cıkartıyorum dokumanda acaba eksıgım nedır neden hata alıyorum hava yapmasında olabılırmı ? hortumların ucuna teflonbat ve sıcak sılıkonla tekrar denemeyı dusunuyorum ve vakum aparayı alıp havasını alayım dıyorum sızce işe yararmı vede tecrubelerınıze gore yalnısım eksıgım denemem gerekenler neler olabılır şimdiden tşkler hocam ...

• Keşke deliği büyük açmasaydın, ben de düşmüştüm aynı hataya ve teflon sarıp daha sonra sıcak silikon yapmıştım. Teflonu biraz fazlaca sar, yani hortum o yüzüğe zor geçsin.

Fakat şunu söylemem lazım, tecrübelerime göre ne kadar iyi yapsan bile 3-5 gün kullanmadığında mürekkepler mutlaka geri kaçacaktır. Bu normal olandır. 5-10 dk içinde bile mürekkep geri gidiyorsa o zaman sorun büyük. Sen teflon ve sıcak silikona devam et bence. Ama en önemli tecrübem olarak şunu söyleyeyim: Ben kullanmadığım zamanlarda mürekkep hortumunu mandalla kıstırıyorum ve 1 ay kullanmasam bile mürekkep hiç geri gitmiyor. Kesin çözüm bu. Çamaşır mandalı değil tabi, dosyalarda kullanılanlardan. Zaten tankla birlikte hortuma takılı olarak gelmişti bana. Dolu tank aldıysan senin de vardır.

Boşa giden mürekkep konusunda üzülme. Deneme yanılmaya devam et. Ben sistemi oturtana kadar harcadığım mürekkebin ve kaliteyi yakalayana kadar çöpe giden fotoğraf kağıdının sayısı baya bi fazla.

Renkli mürekkep hacmi bilinmiyor uyarısı normaldir. Hala almadıysan aynı uyarıyı siyah mürekkep için de alacaksın. Hiçbir zararı yok. Düzeltme işi de biraz zahmetli ve düzeltsen bile sonra yine aynı uyarıyı alırsın. O uyarı sadece yeni kartuş takınca gider. Fakat belli bir kullanımdan sonra yine aynı şey olur.

Ayrıca sana tavsiyem, dikkat et çok fazla mürekkep basma. Ben siyah kartuşa yanlışlıkla ağzına kadar mürekkep basmıştım ve sonra yeni kartuş almak zorunda kaldım. Tabi bu belki de o kartuş gerçekten eskidiği için de olabilir çünkü baskı sayısı 3000'i geçmişti...

• Ayrıca cevap yazarken alıntı yapmadan, doğrudan "CEVAPLA" dersen ve o şekilde yazarsan iyi olur. Çünkü sayfada gereksiz yere çok fazla yazı oluyor ve sayfa uzayıp gidiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstftsn -- 22 Ağustos 2013; 6:34:18 >
  • merhaba arkadaşlar.bende mx435 canon marka bitmeyen kartuş sistemi kullanıyorum.yandaki tanklar dolu olduğu halde mürekkep bitiyor uyarısı veriyor.ve renkli baskı kaliteli değil.çok baskı almadığım halde hatta tanklar dolu olduğu halde mürekkep bitiyor uyarını neden alıyorum.ilgilenen arkadaşlara teşekkürler...
  • rune R kullanıcısına yanıt
    o uyarıyı verir bir süre sonra kartuş bittide diyecek kartuş bitti dediğinde stop tuşuna 10 saniye basılı tut yazıcı mürekkep seviyesini sorgulamayı kesecek ama baskı yapabileceksin.
  • rune R kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım o uyarıyı almaya mecbursun, en başta ben de kafaya takmıştım onu. Sen ne kadar mürekkep koysan da yazıcının beyninde bir kartuş için belirlenmiş belirli bir ömür var, muhtemelen yakında mürekkep bitti uyarısı alacaksın, o uyarıyı alınca kırmızı tuşa uzunca bas ve uyarı geçsin. İki kartuş için ayrı zamanlarda bu uyarıyı alırsın.

Daha sonra yazıcı ekranında "Siyah mürekkep hacmi bilinmiyor" ve "Renkli mürekkep hacmi bilinmiyor" uyarıları sürekli olacak. Sorun değil. Zaten yazıcının bunu bilmemesi daha iyi bence
  • Arkadaşlar cotyora666 isimli hocamızın "Emici Dolu Hatası" problemine bulmuş olduğu çözümün daha pratik ve daha estetik olan versiyonu için konu açtım. İlgilenenler alttaki linke tıklasın:

http://forum.donanimhaber.com/m_82209285/f_//tm.htm#82209285
  • herkese selam

mx435 sahibiyim ancak faks alıp göndermeyi bir türlü beceremedim, faks sinyali alıyorum ancak faks bir türlü gelmiyor...

ayrıca faks numarasını telefon olarak da sorunsuz kullanabiliyorum, sanırım faks alabilmek için bu şartmış, bu olmasına rağmen gene de faks alamıyorum...

ayarlarda bir püf noktası filan mı var acaba?
  • renzokuken kullanıcısına yanıt
    Ben tek hat üzerinden faks ve telefon kullanıyorum. Aynı cihaz bende de var. Bellekteki belgeyi yazdır yaparsanız almış olduğunuz faksın çıktısını alırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: makusla06

Ben tek hat üzerinden faks ve telefon kullanıyorum. Aynı cihaz bende de var. Bellekteki belgeyi yazdır yaparsanız almış olduğunuz faksın çıktısını alırsınız

merhaba,

bende, karşı taraf belgenin gönderildiğine dair onay alamıyor ama, gönderildi onayı yok. sizde de bu şekilde mi oluyor?

bellekteki belgeyi yazdır komutu cihazın üzerinde mi yoksa program kurup orada mı ayar yapmak gerekiyor?
  • renzokuken kullanıcısına yanıt
    Valla onay konusunu bilmiyorum. Bellekteki belgeyi yazdır seçeneği cihazın üzerinde faks butonu ardından menü butonuna bastıktan sonra ulaşıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: makusla06

Valla onay konusunu bilmiyorum. Bellekteki belgeyi yazdır seçeneği cihazın üzerinde faks butonu ardından menü butonuna bastıktan sonra ulaşıyorsunuz

tamamdır deneyeceğim çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.