Şimdi Ara

Canon Pixma MG5650 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
3
Favori
6.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Anladım teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem baskı m.

makinenin gösterdiği mürekkep seviyeleri dibe yanaşmış ama henüz herhangi biri bitmemiş bittiğinde zaten ekranda uyarı verecek ve hangi kartuşsa o kartuşun kırmızı ışığı yanıp sönecek siz kartuşu çıkarıp taktığınızda seviye fullenecektir. mümkün olduğunca eski mürekkep azalsın öyle yeni mürekkebi koyarsınız ki eski mürekkeple ne kadar az karışırsa yeni mürekkebin baskılara yansıması o kadar yüksek oranda olacaktır boş çalışmasına müsade etmeden kartuştaki reel seviye (makinenin gösterdiği değil sizin gözle gördüğünüz seviye) iyice dibe gelince dolumu yapın şu an yapmanızında bir mahsuru yok makinenin sağlığı açısından, baskı sonuçlarıyla alakalı sadece bu durum.

unutmayın kartuş bitti uyarısı almadan çıkarıp taksanızda doldursanızda seviye fullenmeyecektir bitti uyarısı aldığınızda ise doldurmasanız bile çıkarıp taktığınızda seviye fullenecektir.

okulda kullanılmak uzere renkli ihtiyacımızı karsılamak için bu yazıcıyı + kolay dolan kartusları dusunuyoruz.

yaz tatilinde 1 ay çıktı alınmama ihtimali var. kartus setini yıldan yıla yenileyebiliriz. lakin yazıcı için tıkanma - kuruma yapabilecek yer var mı ?

baskı kafası makinede mi kartusta mı. makinede ise galiba 1 ay içinde kuruma yapar. öneriniz nedir.

• mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    1 ay kritik bir sınır hocam çok uzun bir süre değil kuruma yapmama en azından kafa temizleme işleminin alt edemeyeceği bir kuruma baş göstermeme ihtimali yüksek ama gösteredebilir keşke imkan olsada bu arada 1 kere olsun renkli çıktı alınabilse. dediğim gibi 1 ayda geri dönülmez bir sıkıntı olacağını sanmıyorum ama genede ihtimal dahilinde olduğunu belirtmem gerek ben mg5650 ile hemen hemen aynı makine olan mg6450'de 1,5 ay üstünde kullanmadığım cihazda kafa temizleme bile yapmama gerek kalmadan kullanabilmiştim.

baskı kafası sabittir bu cihazda yani makinededir kartuşlar sadece mürekkep deposu görevi yapar

kartuş setini yenileme gereği pek duymazsınız gayet stabil ve uzun süre sorun çıkarmayan kartuşlar bu cihazın kullandığı 550 - 551 serisi dolan kartuşlar...

bir dolumla 250-300 aralığında düz kağıda A4 baskı verir okul için yeterli olup olamayacağını kestirebilmeniz açısından değerlendirirsiniz

baskı hızı bu sınıf bir inkjet için hiç fena değildir. özellikle siyah çıktılar oldukça hızlı bile denebilir tabi bu standartlarda diyelim.

lüzum olursa bu ürüne ait dolan kartuş ve mürekkep alternatifleri alttaki linklerde mevcut

5 adet dolan kartuş (full dolu) + 5x100 ml mürekkepli set http://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/canon-mg5650-dolan-kartus-set-5x100ml-murekkepli-ucretsiz-kargo-P170173842

sadece 5 adet dolan kartuş (full dolu)http://urun.n11.com/kartus/canon-mg5650-kolay-dolan-kartus-set-full-dolu-ucretsiz-kargo-P174555702

Chromalifa100+v2 mürekkep 5x100 ml sethttp://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/canon-mg5650-murekkep-5x100-ml-set-100-uyumlu-ucretsiz-kargo-P175402372

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem baskı m. -- 14 Eylül 2017; 17:54:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem baskı m.

1 ay kritik bir sınır hocam çok uzun bir süre değil kuruma yapmama en azından kafa temizleme işleminin alt edemeyeceği bir kuruma baş göstermeme ihtimali yüksek ama gösteredebilir keşke imkan olsada bu arada 1 kere olsun renkli çıktı alınabilse. dediğim gibi 1 ayda geri dönülmez bir sıkıntı olacağını sanmıyorum ama genede ihtimal dahilinde olduğunu belirtmem gerek ben mg5650 ile hemen hemen aynı makine olan mg6450'de 1,5 ay üstünde kullanmadığım cihazda kafa temizleme bile yapmama gerek kalmadan kullanabilmiştim.

baskı kafası sabittir bu cihazda yani makinededir kartuşlar sadece mürekkep deposu görevi yapar

kartuş setini yenileme gereği pek duymazsınız gayet stabil ve uzun süre sorun çıkarmayan kartuşlar bu cihazın kullandığı 550 - 551 serisi dolan kartuşlar...

bir dolumla 250-300 aralığında düz kağıda A4 baskı verir okul için yeterli olup olamayacağını kestirebilmeniz açısından değerlendirirsiniz

baskı hızı bu sınıf bir inkjet için hiç fena değildir. özellikle siyah çıktılar oldukça hızlı bile denebilir tabi bu standartlarda diyelim.

lüzum olursa bu ürüne ait dolan kartuş ve mürekkep alternatifleri alttaki linklerde mevcut

5 adet dolan kartuş (full dolu) + 5x100 ml mürekkepli set http://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/canon-mg5650-dolan-kartus-set-5x100ml-murekkepli-ucretsiz-kargo-P170173842

sadece 5 adet dolan kartuş (full dolu)http://urun.n11.com/kartus/canon-mg5650-kolay-dolan-kartus-set-full-dolu-ucretsiz-kargo-P174555702

Chromalifa100+v2 mürekkep 5x100 ml sethttp://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/canon-mg5650-murekkep-5x100-ml-set-100-uyumlu-ucretsiz-kargo-P175402372

çok sağolun hocam. bayagı yardımcı oldunuz

• erdem baskı m. kullanıcısına yanıt
    Mürekkepler yeteri kadar azalınca sizden aldıklarımı ekledim.

Bitenleri azalma değilde bitme uyarısından sonra çıkarıp geri takınca full gösteriyor.

Arada sırada kartuşların durumuna bakmak lazım.

Kullanım olarak sizin mürekkepler diğerine oranla gayet başarılı. Siyahlar siyah. Diğer renklerde canlı.

Teşekkür ederim ilginize.

• quote:

Orijinalden alıntı: labkamil

Mürekkepler yeteri kadar azalınca sizden aldıklarımı ekledim.

Bitenleri azalma değilde bitme uyarısından sonra çıkarıp geri takınca full gösteriyor.

Arada sırada kartuşların durumuna bakmak lazım.

Kullanım olarak sizin mürekkepler diğerine oranla gayet başarılı. Siyahlar siyah. Diğer renklerde canlı.

Teşekkür ederim ilginize.

rica ederim

memnun kalmanıza sevindim iyi günlerde kullanın ins.
  • Merhaba @erdem baskı m. bu cihaz hakkında bilginiz varsa diye sormak istedim. Cihaz bazı alanları dalgalı çift gibi yazmaya başladı. Düzeltmek için ne yapmak gerekir acaba.

• labkamil kullanıcısına yanıt
    sadece kalın siyahta yapıyorsa genelde kafadan kaynaklı oluyor ve pek çözümüde yok kafa değişimi gerekli oluyor. fakat baskılarınızı gönderirken düz kağıda basacak bile olsanız arayüzden kağıt türü olarak fotoğraf kağıtlarından birini seçerseniz baskı hızınız yavaşlamakla birlikte siyahta ki sorun ortadan kalkacaktır kalın siyah düz kağıt seçildiğinde devreye girer siz fotoğraf kağıdı seçerek ince siyahı aktif etmiş oluyorsunuz.

eğer her renkte benzer sorun varsa yazıcının içinde kafanın güzergahına paralel şeffaf film şerit vardır o kirlenmişsede yapar bunu onu hafif nemli bir bez ile silmeyi deneyebilirsiniz. dikkatli olun hassas ve önemli bir parçadır.
  • Gördüğüm kadarıyla büyük siyahta sıkıntı. Kartuş değişimi ile düzelme sağlanırmı? Yoksa kafadamıdır sıkıntı.

Edit: @erdem baskı m. dediğiniz gibi kağıdı fotoğraf kağıdı olarak değiştirince düzeldi. Kafanın büyük siyah kısmını düzeltme gibi durumumuz olamaz mı. İnternette söküp temizleyenler felan vardı. Tavsiyeniz nedir.
     Canon Pixma MG5650

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labkamil -- 23 Eylül 2019; 19:5:6 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.