Şimdi Ara

Canon Pixma MG5650 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
3
Favori
6.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet sayın mondschein66'nında dediği gibi canonun yeni seri kartuşlarında eski serilere ait mürekkep kullanıldığında fotoğraf baskılarında renk sapması yaşanıyor. bu durum baskılarda maviye kaçma şeklinde kendini gösteriyor. tabiki firma marka vs. vermeye gerek yok doğru mürekkep satan var satmayan var ama şun diyebiliyoruz ki doğru mürekkep kullanıldığında orjinale çok yakın baskılar almak mümkün.
  • erdem baskı m. kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkürler

http://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/canon-mg5650-murekkep-5x100-ml-set-100-uyumlu-ucretsiz-kargo-P175402372

Bu üründe hangi mürekkep var, internette cescesor iyi diyorlar, bu ondan mı yoksa kendi üretiminiz mi?

Ve kartuşu kaç kere doldurabilirim, ve bir folum kaç baskıya yeter ortalama

Teşekkürler

Ve siz yeni mi açıldınız n11 de satışlar az görünüyor da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    evet mürekkep cescesor mürekkeptir zaten istanbul fatih ana bayisisiz cescesorun 100 ml şişelerimizi kendi markamız "premium ink" adı altında satıyoruz. 500 ml şişeleri direk cescesorun klasik turuncu şişelerinde gönderiyoruz.

100 ml şişeler bir kartuşu aşağı yukarı 10 kere doldurur kalın siyah 6-7 kere civarında doldurur.tahminen bir dolumda düz kağıda 200 ün üstünde baskı alabilirsiniz, tabi kağıdın doluluk oranına göre değişir bu rakamlar. kartuş kapasitesiylede alakalı elbette. bizim sattığımız kartuşlarda sünger daha küçük süngersiz kısım daha yüksek kapasiteli vs.

evet yaklaşık 20 gündür n11'deyiz. kısa sürede iyi satış rakamlarına ulaştık çok şükür fakat insanlar eskisi kadar yorumlamıyor alışverişlerini halende ürün ekleme aşamasındayız.
  • Aynen dediginiz gibi .. yazici mavi tonlu cikti veriyor .. ben erdem baskidan murekkep aldim .. mevcut bitince kullanacagim .. ama bu mavi tonlu fotolari hic basasim gelmiyor .. acikcasi bekledigimden dusuk bir baski aldim ..

Erdem baski acaba bu makineden daha kalite baski almak icin bir program ayar vs var mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakankaran -- 22 Nisan 2017; 14:5:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakankaran kullanıcısına yanıt
    öncelikle baskıya göndermeden yazdırma özelliklerine uğrayın
    yazıcı özelliklerine yazdırma ekranında iken --> ayarlar (yada seçenekler) ---> yazıcı özellikleri ---> yazdırma tercihlerinden ulaşabilirsiniz

bu ekranda, eklediğim ekran görüntülerinde görüldüğü gibi

baskı kalitesini: yüksek
    kağıt türü : photo paper plus glossy II yada photo paper pro luster den birini seçin (bence en iyi sonucu bu ikisi veriyor)

daha detaylı renk ayarları içinde;

"ilave özellikler" başlığı altındaki "renk yoğunluk el ile ayarlamayı" çift tıklayın gene eklediğim ekran görüntülerinde görüldüğü gibi buradan; renk, yoğunluk, karşıtlık ayarlarını yapabilir bir önceki yazıcı özellikleri kısmında beğendiğiniz ayarları isimlendirerek kaydedebilirsiniz bu kaydınız "ortak kullanılan ayarlar" listesinde silmediğiniz sürece her zaman kayıtlı kalacaktır . tabi arzu ettiğiniz baskı sonuçlarına ulaşmak için biraz deneme yanılma yapmanız icap edecektir.

gönderdiğimiz mürekkeplerle aldığınız baskı sonuçları hakkında fikrinizi burayada yazarsanız memnun oluruz. yeni mürekkebin baskı sonuçlarına bütünüyle sirayet etmesinin belki yeni mürekkeple ikinci dolumda olabileceğini takdir edersiniz

Canon Pixma MG5650
     Canon Pixma MG5650

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem baskı m. -- 22 Nisan 2017; 14:31:43 >

• Tesekkur ederim .. ilgili firma.. hizli kargo

Bu arada parlak kagit ipek kagit arasinda kalanlar birini parlak birini ipekten yana kullansin guzel bir dokusu var ipegin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem baskı m.

öncelikle baskıya göndermeden yazdırma özelliklerine uğrayın
    yazıcı özelliklerine yazdırma ekranında iken --> ayarlar (yada seçenekler) ---> yazıcı özellikleri ---> yazdırma tercihlerinden ulaşabilirsiniz

bu ekranda, eklediğim ekran görüntülerinde görüldüğü gibi

baskı kalitesini: yüksek
    kağıt türü : photo paper plus glossy II yada photo paper pro luster den birini seçin (bence en iyi sonucu bu ikisi veriyor)

daha detaylı renk ayarları içinde;

"ilave özellikler" başlığı altındaki "renk yoğunluk el ile ayarlamayı" çift tıklayın gene eklediğim ekran görüntülerinde görüldüğü gibi buradan; renk, yoğunluk, karşıtlık ayarlarını yapabilir bir önceki yazıcı özellikleri kısmında beğendiğiniz ayarları isimlendirerek kaydedebilirsiniz bu kaydınız "ortak kullanılan ayarlar" listesinde silmediğiniz sürece her zaman kayıtlı kalacaktır . tabi arzu ettiğiniz baskı sonuçlarına ulaşmak için biraz deneme yanılma yapmanız icap edecektir.

gönderdiğimiz mürekkeplerle aldığınız baskı sonuçları hakkında fikrinizi burayada yazarsanız memnun oluruz. yeni mürekkebin baskı sonuçlarına bütünüyle sirayet etmesinin belki yeni mürekkeple ikinci dolumda olabileceğini takdir edersiniz

Canon Pixma MG5650
     Canon Pixma MG5650

Ben bu ayarları 10 20 resim çıkararak buldum. Nozzulların daha geç tıkanması için hangi mürekkebi önerirsiniz. Diğer firmaların nozzul ömrünü uzatmak için böyle bir yola başvurmuş olabilirlermi?

MG5650 almadan önce çok baktım ama bu nozzul olayı kafama çok takılıyor. Önceden (mg2250) depolu yazıcıda kartuş üstünde olduğu için kartuş arızalıncan değişiyorduk. Mg5650 modelinde nozzullar tıkanınca kaldırıp atacağız yazıcıyı. nozzulları üstünde olan ve kolay dolan kartuşlu, hesaplı modelde bulamadım.

• gulnare G kullanıcısına yanıt
    nozülleri üstünde olan tip kartuşlar klasik çift kartuşlu (renkli/siyah) modellerde olabiliyor onlar genelde daha düşük kalibre giriş seviyesi modeller. bu tarz çok kartuşlu orta seviye modellerde nozüller kartuşlarda değil yazdırma kafasındadır ve tabi yazdırma kafaları daha sağlam bir yapıdadır. mühim olan uzun süre baskı almamazlık yapmayın 15 günü geçirmeden 1 adette olsa renkli çıktı almaya gayret edin ki nozüllerde kurumalar baş göstermesin.
    Önümüz yaz ve 2 ay uzak kalıyorum. Kartuşları söküp kapalı kaba koymak. gibi bir şey düşünmüştüm ama şimdi nozüller yazıcı üstünde kalacak 2 ay ne yapıp ne edip çözüm bulmam lazım. Birde en sıcak günler. Bir öneriniz varmı?
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    benzer durumdaki bir müşterim 2 haftada bir google cloud üzerinden uzaktan baskı aldığından bahsetmişti galiba mg7550 idi makinesi sanırım bu cihazda destekliyor bulut baskıyı bu bir seçenek olabilir

bir diğer müşterimde kafayı söküp mürekkepten arındırıyordu.

doğrususnu isterseniz her ikiside tecrübe ettiğim işlemler değil canon kafaları sökmek basit olsada mürekkepten arındırma esnasında çipe zarar verme vs. gibi birşey olabilir. eğer mümkünse bulut baskı denenebilir gibi duruyor. ama dediğim gibi bu teknolojiyi destekliyormu emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem baskı m. -- 24 Nisan 2017; 17:31:52 >
    Fikirleriniz için tşkler. Evet bulut nanesi var bunda ama nasıl çalışıyor bakmadım. Ama 2 ay int takılı kalmaz olmadı o. Galiba bagajda taşıyacağım. :)

• Belki biri tesaduf eder okur.. ben bu yaziciyi cope atacaktim mavi tonlu baski veriyor diye .. sonra erdem baskinin murekkeplerini aldim.. sonuc :inanilmaz .. yuzde yuz fark var mavi ton olayi gitti ..cok memnun kaldim ..memnuniyetimi paylasmak istedim ..

• quote:

Orijinalden alıntı: hakankaran

Belki biri tesaduf eder okur.. ben bu yaziciyi cope atacaktim mavi tonlu baski veriyor diye .. sonra erdem baskinin murekkeplerini aldim.. sonuc :inanilmaz .. yuzde yuz fark var mavi ton olayi gitti ..cok memnun kaldim ..memnuniyetimi paylasmak istedim ..

sayın hakankaran güzel yorumunuz için teşekkür ederim eksik olmayın.
    sadece bu yazıcı değil bütün marka ve modellere ayrı uyumlulukta mürekkep veriyoruz. Piyasada en ucuz satan biz değiliz çünkü "hepsine olur abi" mürekkeplerinden satmıyoruz. Ama müşteri memnuniyeti en yüksek satıcılardan biri olduğumuzu iddia edebilirim.

madem konusu geçti bahsi geçen yazıcıya ait ürün linklerini ekleyelim o halde

mg5650 5x100 ml mürekkep set
    http://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/canon-mg5650-murekkep-5x100-ml-set-100-uyumlu-ucretsiz-kargo-P175402372

mg5650 kolay dolan kartuş tk. full dolu
    http://urun.n11.com/kartus/canon-mg5650-kolay-dolan-kartus-set-full-dolu-ucretsiz-kargo-P174555702

MG5650 DOLAN KARTUŞ SET + 5X100ML MÜREKKEPLİ
    http://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/canon-mg5650-dolan-kartus-set-5x100ml-murekkepli-ucretsiz-kargo-P170173842

Bahsi gecen canon yazıcıya

Bundan alsak içinden çıkan kartuşa dolum yapsak oluyor sanırım.

• quote:

Belki biri tesaduf eder okur.. ben bu yaziciyi cope atacaktim mavi tonlu baski veriyor diye .. sonra erdem baskinin murekkeplerini aldim.. sonuc :inanilmaz .. yuzde yuz fark var mavi ton olayi gitti ..cok memnun kaldim ..memnuniyetimi paylasmak istedim ..

hocam erdem bey ve diğer mürekkebim cıktılarını koysanız karsılasıtrsak. mavi ton cok mu bariz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: labkamil

evet zaten erdem bey de yukarıda aynı linki vermiş. tıpayı aç biraz mürekkep boşalt kullan kullan :)

• quote:

Orijinalden alıntı: labkamil

elbette mg5650 ile tam uyumlu mürekkepler stoklarımızda chromalife100+v2 olarak geçer
    linkteki üründe chromalife 100+v2 mürekkepler mevcuttur...

yalnız kullandığınız kartuş orjinal ise onada dolum yapılabilmekle birlikte daha netamelidir hali hazırda kolay dolan kartuş kullanıyorsanız dolum işlemi çok daha kolay olacağı muhakkak.

• quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

quote:

hocam erdem bey ve diğer mürekkebim cıktılarını koysanız karsılasıtrsak. mavi ton cok mu bariz ?

Bende yuzde yuz fark var.. boyanin bu kadar etkileyecegini dusunmemmistim.. imkani olan l 800 epson alsin ama bu da is goruyor.. foto eklemeyi bilmiyorum.

Bahsi geçen mürekkepleri aldım. Fakat yazıcı ile elen mürekkeplerin bitmesini bekliyorum. Bitti yada azaldı uyarısı almadım. Fakat üst kapağı açınca kolay dolum kartuşları önümüze gelince hepsi kırmızı yanıyor.

Kalan miktarlar resimdeki gibi.

Sizden aldığım mürekkepleri eklemeliyim sizce. Yoksa azaldığı yada bitmesi için herhangibir uyarı beklemelimiyim. Teşekkürler

Canon Pixma MG5650

Canon Pixma MG5650

• labkamil kullanıcısına yanıt
    makinenin gösterdiği mürekkep seviyeleri dibe yanaşmış ama henüz herhangi biri bitmemiş bittiğinde zaten ekranda uyarı verecek ve hangi kartuşsa o kartuşun kırmızı ışığı yanıp sönecek siz kartuşu çıkarıp taktığınızda seviye fullenecektir. mümkün olduğunca eski mürekkep azalsın öyle yeni mürekkebi koyarsınız ki eski mürekkeple ne kadar az karışırsa yeni mürekkebin baskılara yansıması o kadar yüksek oranda olacaktır boş çalışmasına müsade etmeden kartuştaki reel seviye (makinenin gösterdiği değil sizin gözle gördüğünüz seviye) iyice dibe gelince dolumu yapın şu an yapmanızında bir mahsuru yok makinenin sağlığı açısından, baskı sonuçlarıyla alakalı sadece bu durum.

unutmayın kartuş bitti uyarısı almadan çıkarıp taksanızda doldursanızda seviye fullenmeyecektir bitti uyarısı aldığınızda ise doldurmasanız bile çıkarıp taktığınızda seviye fullenecektir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.