Şimdi Ara

Canon Pixma G3411 Kağıt Sıkışma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
1
Favori
5.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1 ay kadar önce G3411 tanklı yazıcıdan aldım, bugün başıma gelen kağıt sıkışma sorununu nasıl çözdüğümü sizinle paylaşarak yardımcı olmak istiyorum.

Yazıcı herhangi bir kağıt sıkışması olmadan boş kağıt atarak kağıt sıkışma hatası verdi. İçerisinde herhangi bir sıkışan kağıt veya yabancı cisim ve bir anormallik yok iken sürekli kağıt sıkışması uyarısı veriyordu.
    Herşeyi denedim, kapatıp açma, fişi çıkarma, yazıcı kafalarını söküp takma fakat hiç biri işe yaramadı.

ÇÖZÜM:

Kağıt çıktı tarafından, yani basım işlemi tersinden zorla bir kağıdı yazıcının içine ittirdim, kağıt besleme noktasından 2-3 parmak kadar kağıt çıkınca bu mevcut halde yazıcıyı kapat-aç yaptım kağıdı dışarı attı ve düzeldi.

Burdaki ana fikir, kağıt sıkışması algılaması yapan sensör-anahtar her ne ise onu sanal olarak sıfırlamak.

Geçmiş olsun

• Hocam merhaba,
    Konuyla alakalı değil ama yazıcınızdan memnun musunuz? Epson L3151 ile arasında kaldım, karar veremedim.
    Sizin alırken karar vermenizdeki etken neydi acaba?
    Sağlıklı günler dilerim.
  • Merhabalar, konu ile ilgili olarak aşağıda söz edilen yöntemleride deneyebilirsiniz. Canon kağıt sıkıştı hatası veriyor ise denemenizde fayda var;

Canon Yazıcı Kağıt Sıkıştı Hatası Veriyor (Driver Güncelleme Nasıl Yapılır?)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.