Şimdi Ara

CANON MP 140-MP 150 RESET YÖNTEMİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
98.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler, MP150 yazıcımı resetledim artık kartuşlar dolu görünüyor
  • EVET HOCAM TEŞEKKÜRLER.MP 150 DE YÜZDE YÜZ ETKİLİ.
  • paylaşımda emeği geçenlere teşekkürler.
  • merhaba arkadaşlar,
    bende mp-140 var, geçen gün siyah kartuşu bi bilgisayarcıya verdim dolum için daha sonra aldım ve makineye taktım direkt:)sonra çıktı almayı denedim ama kağıdı boş olarak çıkardı ve bi de B ve C ışıkları yanıyor şu an resetleme işlemi filan mı yapmalıyım?renkli kartuşu da doldurmadım sanırım onu da doldurtmam gerekir değil mi? neler yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemr

merhaba arkadaşlar,
    bende mp-140 var, geçen gün siyah kartuşu bi bilgisayarcıya verdim dolum için daha sonra aldım ve makineye taktım direkt:)sonra çıktı almayı denedim ama kağıdı boş olarak çıkardı ve bi de B ve C ışıkları yanıyor şu an resetleme işlemi filan mı yapmalıyım?renkli kartuşu da doldurmadım sanırım onu da doldurtmam gerekir değil mi? neler yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?

1-Muhtemelen siyah kartuşun ağzı tıkanmış ,o yüzden kağıt boş olarak çıkıyodur.Buharla açmayı dene.

2-B ve C ışıkları kartuşların bittiğini gösterir,yazıcının sayacını sıfırlamak için resetlemen gerekli.

3-Renkli baskı alacaksan doldurtmalısın tabii.Ama sadece siyahı kullanırım dersen yazıcının ayarlarından siyah kartuşu seç,böylece yazıcı renkli kartuşu boşu boşuna kullanmaz ,ileride kullanmak istersen kartuş da sağlam kalmış olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ank-06

bozuk kartuşa reset oluyomu acaba
    renkli bozuldu yerine takın yazısı geliyo siyah çıktı da alamıyorum..
    nasıl halledebilirim...

Yukarıda bir kaç arkadaş denemiş ama sonuç hüsran.Çevrenizde CL-38/41 kullanan varsa onlardan ödünç alıp,sorunun gerçekten kartuştan kaynaklanıp kaynaklanmadığını teyit etmiş olursunuz.Kartuş bozuksa mecburen yeni bir tane gerekli.(yeni veya 2. el bulabilirsiniz)

Cl-38/41 kullanan yazıcılar:

mp-140,150,160,190,210,ip1800 v.s
  • aynı şekilde resetledim oldu ancak bilgisayarda çevrimdışı oluyor bu yüzden yazıcı veye tarayıcı olarak kullanılamıyor o zaman doğrumudur yazıcı ve kullanıcı olarakta kullanmak için ne yapmak gerek yeniden yazıcının fişini çekip takınca zaten mürekkep yok olarak algılıyor bilgisayar
  • PIXMA MP150 de hem tuşlarla olan resedi denedim hemde mptool ile denedim olmadı ve E5 ( E 5 ) hatası veriyor arkadaşlar acaba yanlış yaptığım bişey mi var
  • Benim kardeşimin Mp 140 ınıda bunun kartuşları dolmaz diye yeni yazıcı satmışlar.
    E kartuşlarda yaklaşık 90 TL imiş.

Renkli kartuşun kapagını açmışlar. Bozulmuşmudur. Tekrar yapıştırıp kullanıla bilirmi.

Kartuşlar uzun süre dolmadığı için içi kurumuş tıkanma vs varmıdır doldursam yada doldurmadan içine kolonya
    koysam açarmı.

Birde kendiniz bu kartuşları üst kapaktaki deliklerden iğne ilemi dolduruyorsunuz.

Benim bildiğim dolumdan sonra bu kartuşların üzerindeki çiplerde değiştiriliyordu. Çip e reset atılıyor yada.
    Doldurduktan sonra reset olurmu. Bitmeden doldursak reset gerekirmi.

Çok soru sordum :)
  • mrb. bende mp 250 var. ama reset atamıyorum tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi??
  • arkadaşlar 4. cüyü yapamıyorum 1 den 0 a düşmüyor yazıcı çıktı vermiyor napabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunglao

arkadaşlar 4. cüyü yapamıyorum 1 den 0 a düşmüyor yazıcı çıktı vermiyor napabilirim ?

kardeş yıllardır bekliyoruz bi çözüm bulan çıkar diye ama nafile
  • tarafımdan denenmiştir sonuç ok
    yukarıda ....anlatılanları bir cok kez denememe rağmen sonuç olumsuz olmuştur...orda anlatılanlarda ilk olarak cihaz kapalıyken on-off tuşuna basılıyken 2 kez iptal tuşuna basın diyor fakat ben bir cok kez denememe rağmen 3 kez iptal tuşuna basınca 0 cıkıyordu ve yapılan işlem bir işe yaramıyordu fakat pes etmeyin mutlaka iptal tuşuna 2 kez basarak 0 ekranda belirecek defalarca deneyin bundan sonrası kolay işin püf noktası..YAZICIDAN VERSİYON TEST SAYFASINI CIKARABİLDİKTEN SONRA YAZICIYI KAPATMADAN KARTUŞLARI CIKARIYORUZ YAZICININ KAPAĞINI KAPAYIP FİŞTEN ÇEKİYORUZ DAHA SONRA YAZICIDA KARTUŞ OLMADAN CİHAZI FİŞE TAKIP AÇIYORUZ 1 BELİRECEK EKRANDA KAPAĞI KALDIRIP KARTUŞLARI TAKTIĞIMIZDA CİHAZ SANKİ SIFIR KARTUŞ TAKILMIŞ GİBİ ALGILAYIP İLK OLARAK BİZE KARTUŞ SINAMA SAYFASI VERİYOR ...İŞLEM OK
  • şimdi yazıcıyı raftan çıakrıp deneyecem ha inşallah olur dediğin

denedim yine olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackrebel -- 7 Mayıs 2010; 0:27:01 >
  • Bende yarın bir deniyim yazdığınızı.. Ben fişi takmadan önce on-off tuşuna basılı tutarak 3 kere basıyorum öyle çıkıyordu 0 ancak.0 çıktıktan sonra 1 yapıp renkli fotokopi tuşu sonra on-off tuşuna basınca hiçbirşey olmuyor ama 2 yapıp renkli fotokopi tutuşuna basınca cihazdan dıt dıt diye ses geliyor anca ama gene çıktı veremiyor biryerde yanlış yapıyoruz sanırım denemekte fayda var genede..
  • denedim olmuyor sıfıra gelmiyor bir türlü
  • ben fişi taktıktan sonra 2 kere basıp bıraktım bişi olmadı.bir kere daha bastım çıktı sıfır. test için bi sayfa çıkardı ama bomboş kağıt,fayda etmedi.siyah kartuşu yeni doldurmuştum.renklisi de sadece yeşil basıyomuş dediler tıkanıklık varmış.

yeni çözümler beklicez artık :)
  • test sayfasını nasıl çıkardın ben onu bile yapamıyorum ?
  • Canon Pixma MP 250 Bütün modellerin reset işlemi forumlarda var fakat birtek Canon Pixma MP 250 modeline nasıl reset atılacağı hakkında hiçbir bilgi mevcut değil Canon Pixma MP 250 ye reset atan tecrube etmiş ve atmasını bilen varmı
  • Selam arkadaşlar aranıza yeni katılmış biri olarak naçizane bir sorum olacak.Sayfanın tümünü okudum ve acaba yaşadığım sorun için reset atmam gerekiyormu bilemiyorum.Öncelikle yaşadığım sorun şu:Yaklaşık 8 ay önce Canon MP-140 pixma Yazıcı/Tarayıcı aldım.İçerisinde mevcut bulunan PG-37 siyah beyaz kartuşu ve CL-38 renkli kartuşu iki sefer doldurttum.İkinci kez dolduruşumun ardından kartuşları yerine taktım.Fakat bir de ne göreyim.Makine üzerinde yer alan Alarm ve C ibareli yerlerin ledleri turuncu renkte yanıp sönmekte ve daha sonrasında ise E4 hatası vermekte.Yazıcıdan çıktı almak istedim lakin bu seferde renkli mürekkep bitti diye ekranda bir yazı çıkmakta sonrasında ise tazdırma işlemini kendi kendine iptal etmekte.Çıktı alamadım ne yaptıysam kendi çapımda o yanıp sönen ledleri ve çıkan E4 hatasını bertaraf edemedim.Kartuşu kaç defa söküp taktım ,kartuşun altında ve yanında bulunan filmi yumuşak bir bezle sildim fakat nafile problem çözülmedi. Acaba bu sorunumun kaynağı nedir? Sizce çözümü var mıdır? Yardımcı olursanız

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.