Şimdi Ara

CANON İXUS KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.978
Cevap
9
Favori
184.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstte bahsettiğim gibi bu cihazları objektif açıkken yere düşürmediğiniz sürece kolay kolay birşey olmaz. Bahsettiğiniz şekilde düşürürseniz servisten gelse bile cihaz kendini toparlıyamıyo o yüzden objektfi açtığınızda dikkat edin
  • Arkadaşlar kolay gelsin.
    Kimse IXUS 750 den neden bahsetmez. sanki canon sadece 65 ve 800 yapıyor.
    750 Almayı düşünüyorum fakat forumlarda bilgi edinemedim kendisi hakkında. yardımcı olursanız sevinirim.
  • Ixus60 serinin en çok satan makinesi oldu, daha geniş ekranlısı olan 65 çıkınca da talep ona kayarak devam etti, 800is ise bildiğiniz gibi serinin tavan makinesi sayıldığı için talep aldı, bu arada 750 arada kaynadı galiba, herkes genel temayüle uydu (ben de). Çok fazla 750 kullanan olmadığı için görüş bildiren olmadı sanıyorum. Sizi 750 ye çeken nedir acaba? 7.1 MP olması dışında bir üstünlüğü gözükmüyor 60 a göre ki poster basmayacaksanız bir önemi yok bunun, makrosu ise daha kötü, 5cm, 60-65 de 3cm, fiyatı da daha pahalı. 60, 65 veye illa en iyisi diyorsanız 800is daha mantıklı gözüküyor. Eh, milyonlarca insanın bir bildiği vardır, değil mi?

Sağlıcakla,
  • Okuduğum bir yazı geldi aklıma, eklemek istedim. 750, 850, ve 900 serilerinin Canon tarafından Sony ve Nikon'un yüksek MP içeren modellerine cevap için çıkarıldığını, fiyat rekabeti yüzünden başka özelliklerinden kırpıldığını, bu yüzden pek tutulmadıklarını zira mini compact kullanıcılarının yüksek MP li makinalara ihtiyaç duymadıklarını, diğer özellikleri (makro, optic zoom vs.) tercih ettiklerini, bu durumun tüm markalar için geçerli olduğunu yazıyordu.

Sağlıcakla,
  • merhaba arkadaslar..
    canon ixus 65 turkce kullanim klavuzu olan arkadaslar yokmu ilgilenenlere simdiden tesekkür ediyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: golgeler

merhaba arkadaslar..
    canon ixus 65 turkce kullanim klavuzu olan arkadaslar yokmu ilgilenenlere simdiden tesekkür ediyorum...

Ixus 65 i olanlar bir el atsın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cannama

quote:

Orjinalden alıntı: golgeler

merhaba arkadaslar..

Ixus 65 i olanlar bir el atsın...

kimseden ses cikmadi yokmu elinde turkce klavuzu olan bir arkadas
  • quote:

Orjinalden alıntı: cannama

quote:

Orjinalden alıntı: remus

Bu arada IXUS 800 sahiplerine sormak istediğim bir şey var. Enstantane ve beyaz ayarı manuel olarak yapılıyor değil mi? Ayrıca makine de Pil göstergesi ve zoom göstergesinin olmaması çok rahatsızlık yaratıyor mu?

Evet manuel yapılabiliyor. pil göstergesi yandıktan sonra yaklasık 10 tane daha çekiyorsun sonra bitiyor... Zoom göstergesi var arkadaş...

Selam sorması ayıp enstantane hızı nereden ayarlanıyor acaba ? Manuelden diyafram ayarlanıyoda enstantaneyi bulamadım ?

• Buda içimden geldi . Oynama yapılmamıştır makinayı ilk aldığım zamanlar çekmiştim..
     CANON İXUS KULLANICI VE MERAKLILARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuadrox -- 1 Ocak 2007; 18:42:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: radiko

1GB Sandisk kartla kullanıyorum. 30fps 640 film çekerken 2-3 dk olunca durdurup meşgule alıyor.
    Herhalde kartın hızından kaynaklanıyor. Aslında bunu tam olarak öğrenemedim daha hızlı bir kart olsa bu sorun olmayacakmı?
    Yoksa boşuboşuna hızlı karta fark ödeyeceğim.

denilmiş...

bunun yerine 1 gb lı rs mmc kullanabilirsiniz hiçbir sorun çıkmaz ve bence daha hızlı...

Dane-elec diye 2gb bir made in japan sd kart kullanıyorum. Şu an çekim modunda bıraktım 1 gbta kadar sorunsuz calıştı durdu dogal olarak 1 gb çekim yapabılıyosunuz bir seferde sonra tekrar başlattım 1 gb daha sorunsuz çekim yaptı herhangi bir ısınma durma mesgule alma vs olmadı bilginize..
  • ben sanırım fotograf teknolojısını ızlemekte bayagı gerıde kalmısım cunku ben IXUS II kullanıyorum halen ve sevmedıgım tek yonu kart doluncaya kadar kayıt yapmıyor
  • ixus 750 imin lcd ekranına küçük ama derin bi çizik atmış bulunmaktayım ne yapabilirim lcd sini değiştirsem bana kaça mal olur yada değişirmi garanti yapmıyor malesef

• Birkaç fotoğraf da benden, ixus 800, standart ayar...

• Ağva...göksu nehrinin karadenizle birleştiği yer...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircim -- 4 Ocak 2007; 19:44:50 >
  • yine Ağva...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircim -- 4 Ocak 2007; 19:45:16 >
  • slm sevgili ixus kullanıcıları
    Ben de aranısa katıldım artık uzun araştırmalar sonucu ıxsus 800 ıs aldım. ancak ufak bir sorunum var. Damla yada hızla hareket eden cisimlerin fotoğrafını çekebilmek için enstantane hızını düşürmem gerektiğini biliyorum ama bunu nasıl yapacağımı bulamadım. yardımlarınıs için teşekkürler
  • Arkadaşlar,ben de ixus 65 kullanıcısıyım.Makinemden oldukça da memnunum.Ama çektiğim videoları arşivleme konusunda sıkıntı yaşıyorum.Pc ye attığım videolar oldukça fazla yer kaplıyor.CD ortamında arşivlemek istiyorum ama AVI formatında 5 dk.lık bir video bile CD ye sığmıyor.JPEG formatına çevirince de görüntü kalitesi çok düşüyor.(iyi bir çekim yapmanın anlamı kalmıyor) Sizler bu konuda ne yapıyorsunuz. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • sayın ogumruk o fotografları çekebilmek için aşırı ışığa ihtiyacın olacaktır..
    flashı kapatacaksın..
    iso 400 e getirip zoom yapmadan(yalnız işin zor olacak bu sefer net çekması için epey fotograf çekmen laazım olacak) damlanın arkasında ışık kaynağı olacak şekilde çekeceksin.

örnek öğlen vakti çekildi...
    burada

burada2

manuel olmayan makine ile çekildi..
    exif bilgileri

Flash: Flash did not fire, auto
    Focal length: 5.8mm
    Exposure time: 1/2000s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radiko -- 6 Ocak 2007; 20:31:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: practer

Arkadaşlar,ben de ixus 65 kullanıcısıyım.Makinemden oldukça da memnunum.Ama çektiğim videoları arşivleme konusunda sıkıntı yaşıyorum.Pc ye attığım videolar oldukça fazla yer kaplıyor.CD ortamında arşivlemek istiyorum ama AVI formatında 5 dk.lık bir video bile CD ye sığmıyor.JPEG formatına çevirince de görüntü kalitesi çok düşüyor.(iyi bir çekim yapmanın anlamı kalmıyor) Sizler bu konuda ne yapıyorsunuz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Selamlar arkadasım... ImTOO MPEG Encoder v3.1 (crack ini bulmalısın çünkü beleşte 5 dk sınırlaması var). kullanıyorum nette ara bulursun . Avi dosyalarını Divx yada süperVCD formatına çeviriyorum ne kadar küçüldüğüne hayret edeceksin böylece işin kolaylaşır.Yada NERO da vcd veya süpervcd ye dönüştürmeyi deneyebilirsin kolay gelsin.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.