Şimdi Ara

CANON EOS 60D SAHİPLERİ KULÜBÜ (225. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.625
Cevap
40
Favori
352.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mago

quote:

Orijinalden alıntı: ozphoto

quote:

selamlar,

dslr makina almak istiyorum fakat bu konuda çok bilgisizim...

Canon 60d ile Nikon D90 arasında kaldım... dış mekan da yeşillik alanlarda foto çekimi için kullanıcam... yardımcı olabilir misiniz ?

Hocam öncelikle Body olarak tabiki 60D..
    Ama hiç bilginiz yok iken neden bu makineler ?? Yanı daha ehliyet yok Audi A8 L alıyım diyorsun..
    Bilgin yok ise aldığındada bu makineleri kullanamazsın. Yani kullanırsın ama çözene kadar makinede harap olur verdiğin fiyatta. Her zaman şunu derim. Herşeyin bir adabı usulu vardır. Basamak basamak gidersin en balta 10. Basamaktan başlamazsın. Tavsiyem daha düşük bir gövde alman. 600D gibi yada işine yarar ise dokunmatik özelliği olan 650D gibi falan. Bu arada dış mekan falan o çekim kalitesi lensle ve senin makineyi ayarlaman ile ilgilidir. Tamam gövdeninde hiç etkisi yok diyemeyiz ama o kaliteyi veren ilk olarak lensin daha sonradan senin ayarların. Şimdi tutup sen alan derinliğini artdırmak için F ı kısıp shutterıda artdırmak için İSO verirsen tabiki olmaz..

öncelikle cvp için teşekkürler... ben pek anlamıyorum ama kardeşim daha önce kullandı bu tarz makinalar... Canon 7d kullanmıştı. hediye alıcam ama haberi yok...

Canon 60D + 17-50 mm 2.8 TAMRON + 28-80 mm

özelliklerde bir makina buldum, 20 bin çekim sayısı var, görsel çok olarak çok temiz... makinayı teslim alırken dikkat etmem gereken neyi var acaba... göz göre göre kazıklanmayalım :)

teşekkürler..

Hocam öncelikle shutter önemli. 20 bin olmasına dikkat edilmelidir.
    Daha sonradan lesnlerin body takılma kısımları zarar görmüş mü ? Toz varmı AF düzgün çalışıyor mu gibi bakılmasında fayda vardır. Hayırlı olsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

selamlar,

Canon 60d ile Nikon D90 arasında kaldım... dış mekan da yeşillik alanlarda foto çekimi için kullanıcam... yardımcı olabilir misiniz ?

Ama hiç bilginiz yok iken neden bu makineler ?? Yanı daha ehliyet yok Audi A8 L alıyım diyorsun..
    Bilgin yok ise aldığındada bu makineleri kullanamazsın. Yani kullanırsın ama çözene kadar makinede harap olur verdiğin fiyatta. Her zaman şunu derim. Herşeyin bir adabı usulu vardır. Basamak basamak gidersin en balta 10. Basamaktan başlamazsın. Tavsiyem daha düşük bir gövde alman. 600D gibi yada işine yarar ise dokunmatik özelliği olan 650D gibi falan. Bu arada dış mekan falan o çekim kalitesi lensle ve senin makineyi ayarlaman ile ilgilidir. Tamam gövdeninde hiç etkisi yok diyemeyiz ama o kaliteyi veren ilk olarak lensin daha sonradan senin ayarların. Şimdi tutup sen alan derinliğini artdırmak için F ı kısıp shutterıda artdırmak için İSO verirsen tabiki olmaz..

öncelikle cvp için teşekkürler... ben pek anlamıyorum ama kardeşim daha önce kullandı bu tarz makinalar... Canon 7d kullanmıştı. hediye alıcam ama haberi yok...

özelliklerde bir makina buldum, 20 bin çekim sayısı var, görsel çok olarak çok temiz... makinayı teslim alırken dikkat etmem gereken neyi var acaba... göz göre göre kazıklanmayalım :)

teşekkürler..

Daha sonradan lesnlerin body takılma kısımları zarar görmüş mü ? Toz varmı AF düzgün çalışıyor mu gibi bakılmasında fayda vardır. Hayırlı olsun.

Bence 20k fazla. Zira 32 binde 60d perdesi değiştiren arkadaşım vardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 32
    quote:

Orijinalden alıntı: canbazoğlu

quote:

quote:

quote:

quote:

selamlar,

teşekkürler..

Bence 20k fazla. Zira 32 binde 60d perdesi değiştiren arkadaşım vardı

Hocam aslında fazla değil. Senin arkadasın 32 binde değiştirmiş olablir ama durun şöyledir. Sürekli video çekiyorsa. Sıcaktan soğuktan korumuyorsa, uzun pozlama yapıyorsa, shutter sürekli 1/4000 1/8000 gibi yüksek hızda çekiyorsa yada seri çekime alıp çekerken pes pese 5 6 tane çekiyorsa 32 binde biter. ben TİME LAPSE çekiyorum. 1 yıllık makinem 37K da. allaha şükür birşeyi yok. Öyle istisnalr çıkabilir.

• Arkadaşlar uzun süredir yazamıyorum herkesten özür dilerim. 2 işte birden çalışıp aynı zamanda fotoğraf işleriyle uğraşmak baya yorucu oluyor. Aynı zamanda başımdan kötü bir olay geçti. Başıma gelmez demeyin. 35 Kişilik bir grub ile fotoğraf çekerken gece 3 de lens çantam çalındı. Allaha şükür makinem gitmedi ama aklınıza gelebilecek bütün ekipmanlarım gitt. İmzada yazan ekipmanlar ve exra olarak kablolarım filtrelerim temizlemeler gibi bir çok aksesuarda gitti. Tek elimde kalan üzerinde 18-135 takılı olan body. Geri kalan çantamda dahil bütün ekipmanlar bizlere ömür. Aman bişey olmaz demeyin 35 kişiyi uyup adamlar aldı gitti. Neyse Sağlık olsun terkrardan başlıyorum ekipmanları toplamaya. Bol çekimler.. :)
  • Gecmis olsun mala gelsin gelecek diyelim.Ben de tekrar 60d alarak yaklaşik 3 yil makinesizlige son verdim.Simdilik 50mm f 1.8 lensim var .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferaxu

Gecmis olsun mala gelsin gelecek diyelim.Ben de tekrar 60d alarak yaklaşik 3 yil makinesizlige son verdim.Simdilik 50mm f 1.8 lensim var .

Aynen öyle can yerine mala geldi diyelim. Sende hiç ara vermeden katıl aramıza :) CanonTurk falan geliyormusun ?
  • Arkadaşlar merhaba;
    Yıllardır çalıştığım bir mağaza var. Alıcağınız ürünleri biraz daha uygun almanızı sağlıyabilirim. Bir ürün alacak olan varsa iletişime geçsin. Özellikle tripod konusunda profosyonel tripod var. Sİddetle almanızı tavsiye ediyorum. Çoğu arkadaşıma aldırdım herkes memnun kaldı Şu anda piyasası 150 tl civarlarında. Benim adımla gittiğiniz taktirde 90 Tl. Her türlü internetden araştırabilirsiniz. Çok sağlam. Hatta üzerinde video kafası var.
    Tripod Dp-450
    http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/dp-450-profesyonel-video-tripod-66-166cm-canta-117358165

• Canonturk Ankara'nın gezilerine müdavimdim bir ara paraya sıkışınca tüm ekipmanımı orda tanıdık öğrenci kullanıcılara veresiye satmıştım sağolsun hiç biri beni üzmedi.Hem benim işim görüldü hem onların yalnız Canon 70-200 f4 lensimi özlüyorum afsi bozuktu 350 lira gibi bir komik rakama almış yine 300 müydü 250 miydi vermiştim sevdiğim bir kardeşime.Şimdi çok pişmanım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferaxu

Canonturk Ankara'nın gezilerine müdavimdim bir ara paraya sıkışınca tüm ekipmanımı orda tanıdık öğrenci kullanıcılara veresiye satmıştım sağolsun hiç biri beni üzmedi.Hem benim işim görüldü hem onların yalnız Canon 70-200 f4 lensimi özlüyorum afsi bozuktu 350 lira gibi bir komik rakama almış yine 300 müydü 250 miydi vermiştim sevdiğim bir kardeşime.Şimdi çok pişmanım

Neyse sağlık olsun diyelim.. :/
  • İşte çalınan bebeklerım :/ :/
    Not: Body ve 18-135 durmaktadır.
  • merhaba...
    geçen yıl bu zamanlarda aldığım makinemi 2 gün önce servise verdim fotoğrafta küçük lekeler olduğu için. bana dün bir mesaj yolladılar cihazınız garanti dışıdır ve tamir bedeli 970 tl diye... bende erkayalar fotoyu aradım nedenini sormak için. bana sensöre lazer geldiği için sensörün bozulduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler.... bende herhangi bir lazer çekimi yapmadığımı böyle bir ortamda dahi bulunmadığımı söyledim ki doğru....bu sorunun garanti kapsamı dışında olduğunu söylediler ve bana bir mail adresi verip oraya şikayetimi yazmamı söylediler ama sonuç değişmezmiş... ben şimi ne yapym hakkaten gözüm gibi baktığım makine bu lazer falan da görmedi ne yapabilirm ? nasıl bi yol izlememi önerirsiniz ?... acaba dava mı açsam yoksa canona direk mail mi atsam... çok canm sıkkın ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Lessien

merhaba...
    geçen yıl bu zamanlarda aldığım makinemi 2 gün önce servise verdim fotoğrafta küçük lekeler olduğu için. bana dün bir mesaj yolladılar cihazınız garanti dışıdır ve tamir bedeli 970 tl diye... bende erkayalar fotoyu aradım nedenini sormak için. bana sensöre lazer geldiği için sensörün bozulduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler.... bende herhangi bir lazer çekimi yapmadığımı böyle bir ortamda dahi bulunmadığımı söyledim ki doğru....bu sorunun garanti kapsamı dışında olduğunu söylediler ve bana bir mail adresi verip oraya şikayetimi yazmamı söylediler ama sonuç değişmezmiş... ben şimi ne yapym hakkaten gözüm gibi baktığım makine bu lazer falan da görmedi ne yapabilirm ? nasıl bi yol izlememi önerirsiniz ?... acaba dava mı açsam yoksa canona direk mail mi atsam... çok canm sıkkın ya

Hocam oncelikle lazel geldiği zaman bozulma oluyor. Oldukça duyduğum bir konu bu. Daha sonrasında ise ürün Canon Eur. Garantilidir dimi ? Uzun pozlama video çekim falan nasıl kullandık yüksek enstantene falan ? Eğer bunlar çok ise sensörü yakmış olabilirsin. Onlar çekim sayısına video süresine falan bakarlar. Eğer bunlar çok ise kullanıcı hatası olduğundan ücret alırlar. Sen onlara shutter ve video count ' umu öğrenmek istiyorum de. Bu sayı çok değil ise biraz daha ısrar et hatta bununla ilgili canon a yazı yazacağını onun üzerine hareket ediceğini söyle. Shutter yüksek ise tmm mecbur yaptırcaksın ama çok değil ise onlarda para almak için sensörün bozuk olduğunu söyliyebilirler. Makine nedir modeli yani ? Zor hunharca kullanmadıysan 200,000 gibi bir shutter count vardır. Tabi ortalama. 40,000 de değiştirende var tabi. Çok kötü kullanmadıysan ve shutter count da düşükse biraz daha ısrarcı olmakta fayfa var ve shutter count uyle birlikte Canon a bir yazı yaz.

• canon eod 60d 18-135 ıs kit 2799 tl sizce fiyat uygunmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: michi

canon eod 60d 18-135 ıs kit 2799 tl sizce fiyat uygunmu

Biraz pahalı arkadaşım ben iki sene önce 2.350TL almıştım

• bu fiyat teknosa fiyatı daha farklı sitelerde 2280 tl yede var ama güvenilirmi bilmiyorum aslında yeni başlıyorum daha önce amatör kamera kullandım 3000 liraya kadar çıkabilirim en uygun bu göründü gözüme nikon veya canon almayı düşünüyorum en uygun ve iyi kamera ne olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi michi -- 18 Ağustos 2014; 21:38:02 >
  • Canon un sitesinde 60D ve 70D arasindaki farklsri okudum. Fiyat farki da 300 dolar f/p oranina gore sizce amatorden profesyonele gciste hangisi uygun. Genellikle astrophotography ve timelapse cekmek icin kullanilicak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krauss13.7

Canon un sitesinde 60D ve 70D arasindaki farklsri okudum. Fiyat farki da 300 dolar f/p oranina gore sizce amatorden profesyonele gciste hangisi uygun. Genellikle astrophotography ve timelapse cekmek icin kullanilicak.

60d bana göre size yetecektir aradaki para farkınıda kaliteli bir objektifde kullanabilirsiniz

• quote:

bu fiyat teknosa fiyatı daha farklı sitelerde 2280 tl yede var ama güvenilirmi bilmiyorum aslında yeni başlıyorum daha önce amatör kamera kullandım 3000 liraya kadar çıkabilirim en uygun bu göründü gözüme nikon veya canon almayı düşünüyorum en uygun ve iyi kamera ne olabilir

Benim verdim spot fiyat yani dükkan garantili teknosa spot makina satmaz diye biliyorum kara sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: blackdanger

quote:

bu fiyat teknosa fiyatı daha farklı sitelerde 2280 tl yede var ama güvenilirmi bilmiyorum aslında yeni başlıyorum daha önce amatör kamera kullandım 3000 liraya kadar çıkabilirim en uygun bu göründü gözüme nikon veya canon almayı düşünüyorum en uygun ve iyi kamera ne olabilir

Benim verdim spot fiyat yani dükkan garantili teknosa spot makina satmaz diye biliyorum kara sizin

distribütör garantili almak istiyorum ama aradaki fark çok fazla teknosada 2800 lira başka bi site var orda 2280 lira ama büyük ihtimal ithalatçı garantili

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lessien

merhaba...

Hocam oncelikle lazel geldiği zaman bozulma oluyor. Oldukça duyduğum bir konu bu. Daha sonrasında ise ürün Canon Eur. Garantilidir dimi ? Uzun pozlama video çekim falan nasıl kullandık yüksek enstantene falan ? Eğer bunlar çok ise sensörü yakmış olabilirsin. Onlar çekim sayısına video süresine falan bakarlar. Eğer bunlar çok ise kullanıcı hatası olduğundan ücret alırlar. Sen onlara shutter ve video count ' umu öğrenmek istiyorum de. Bu sayı çok değil ise biraz daha ısrar et hatta bununla ilgili canon a yazı yazacağını onun üzerine hareket ediceğini söyle. Shutter yüksek ise tmm mecbur yaptırcaksın ama çok değil ise onlarda para almak için sensörün bozuk olduğunu söyliyebilirler. Makine nedir modeli yani ? Zor hunharca kullanmadıysan 200,000 gibi bir shutter count vardır. Tabi ortalama. 40,000 de değiştirende var tabi. Çok kötü kullanmadıysan ve shutter count da düşükse biraz daha ısrarcı olmakta fayfa var ve shutter count uyle birlikte Canon a bir yazı yaz.

merhaba...
    evet makine 60d eur. garantili. uzun pozlama hiç yapmadım shutter da düşüktr doğru düzgün kullanamadım zaten makineyi daha öğrenemedim bile çoğu şeyi... canon yetkililernden biriyle görüştüm o da ankara ile iletişime geçeceğini söyledi ve dün aradılar beni sadece el işciliğini almayacaklarmış yani 170 lira gibi bir indirim mi dersiniz artık bilmyrm sadece parça ücretini alacaklarmş oda zaten 800 küsür bişey... canon yetkilileri ile acaba nasıl iletişime geçerim çünkü direk burdaki yetkililere yönlendiriyolar ?? ben merkezi ile iletişime geçmek istyrm bilginiz var mı acaba... teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lessien -- 22 Ağustos 2014; 9:57:34 >

• 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.