Şimdi Ara

Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ (255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.927
Cevap
122
Favori
625.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ilk sayfadaki kullanıcı listesini güncelledim, listede isminin olmasını isteyip de gözden kaçırdıklarım veya listeden ismini sildirmek isteyenler p.m atması yeterlidir. 50. sayfaya kadar taradım, tüm mesajları okuyup ekledim,2-3 saatimi aldı diyebilirim.Hepinizin makinesi hayırlı ,ışığınız bol olsun Bir de devamlı aynı sorular sorulmuş, sık sorulan soruları da ilk mesaja ekleyebilirim. İstediğiniz soru- cevapları yollarsanız eklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke_han -- 25 Şubat 2013; 19:54:15 >
  • Benim bir sorunum var.Video çekerken 40. saniyede filan otamatik olarak çekim bitiyor.Nereden ayarlayabilirim ?

http://manzaraloji.blogspot.com/2012/11/27102012.html

http://manzaraloji.blogspot.com/2012/12/8122012.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: BabaHoroz

Benim bir sorunum var.Video çekerken 40. saniyede filan otamatik olarak çekim bitiyor.Nereden ayarlayabilirim ?

http://manzaraloji.blogspot.com/2012/11/27102012.html

http://manzaraloji.blogspot.com/2012/12/8122012.html

Muhtemelen kullandığınız karttan kaynaklanıyordur. Class 4 kartlarda böyle durum söz konusu oluyor. Class 10 hafıza kartı kullanırsanız sorun yaşamazsınız

•  Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ
     Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ

• Kart ımı değiştirmem gerekiyor,ayarlardan değil mi ? Bende ne kart var onuda bilmiyorum gerçi bir öğreneyim
  • lexar sd hc 16 gb kartım
  • quote:

lexar sd hc 16 gb kartım

Kartın üzerinde başka ne yazıyor: Class 4,Class 6,Class10?
  • quote:

lexar sd hc 16 gb kartım

Hafıza kartlarının veri yazma hızları var. Class olarak nitelendiriliyor. Class4 kartlar genelde 4 mb/sn yazma hızına, Class10'lar ise 10 mb/sn yazma hızına sahipler. Video çekerken hele de 1080p çekiyorsanız karta saniyede yazılan veri çok fazla olacağından ve makinenin buffer'ı buna yetmeyeceğinden dolayı belli bir süre sonra makine karta video verisini yazamaz hale gelir düşük yazma hızına sahip kartlarda ve makineyi kapatır. Bunun tek çözümü class'ı yani yazma hızı yüksek bir kart almaktır.
  • lexar professional sd hc Büyük bir C nin içinde 10 yazıyor 16 gb 133x speed

6056371C
    31313-16 GBM A
    4511 B
    Made in KOREA
  • Ayarlar kısmında ölçüm zamanlayıcı var,o 16 saniyedeydi 30 dakikaya çıkarttım.
    Video kayıt boyutu :1920x1080 25 fps
  • quote:

lexar professional sd hc Büyük bir C nin içinde 10 yazıyor 16 gb 133x speed

6056371C
    31313-16 GBM A
    4511 B
    Made in KOREA

Kart hızlıymış aslında ama.
  • quote:

Ayarlar kısmında ölçüm zamanlayıcı var,o 16 saniyedeydi 30 dakikaya çıkarttım.
    Video kayıt boyutu :1920x1080 25 fps

O ayar poz kilitinin ne kadar süre geçerli olduğuyla ilgili video ile bir alakası yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kartın doluluk oranıyla da ilgili biraz bu durma olayı. bende de class 10 var team 16gb bazen donuyor. formatladıktan sonra bu hata olmamaya başladı. çok kullandıkça silip yeniden çektikçe disk dağılıyor ve defrag yapılması gerekiyor olabilir. bu da benim bir tespitimdir. denk getirsem sdxc kart almak istiyorum video çekimi için ama bakalım...
  • Kullandığın kart zaten öyle sdxc hızla değil bellek kapasitesi ile alakalı sanırım uhs-i demek istiyorsun sandisk extreme gibi ama bizim makine o hızı desteklemiyor bende 45mb/sn bir extreme kart var makine hızı desteklemese bile diğer class 10 kartlara göre daha stabil çalışıyor gibi geliyor bana normal fotograf çekimine bir katkısı yok ama seri çekimlerde bir miktar hız artışı sağlıyor videoda da önbelleğin biraz daha fazla olmasından dolayı rahatlatır diye düşünüyorum

• Size birşey sormak istiyorm
    ben bu yaz bi amakine almak istiyorum ama 600d ile 650d arasında tıkanıp kaldım
    size 600 d ile 650d arasında çok fark varmı ?
  • 600d 'de kullandığım daha doğrusu kullanmak çok nasib olamayan 24-105 mm lensimi satmaya karar verdim.İlgilenenler p.m. atabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: breakidz

Size birşey sormak istiyorm

Arkadaşa cevap verirkeen benim sorularıda aradan çıkartırsanız sevinirim.
    Bende düşünüyorum SLR, biliyorsunuz compackt makineler değil ciddi zaman ayırmak lazım aldıktan sonra. bir hevesle bi ton para verip kenarda yatmasıda mantıklı değil.
    Makineyi aldıktan sonra aksesuarda gerikicek bir sürü, çanta, kart, grip, tripot(300+ TL )vs. Aslında aklımda 650d 18 135 stm var ama bu nedenlerden dolayı
    İkinci el 600d düşünüyorum, aksesuarlarıyla satan bir çok satıcı var, fiyatlarıda uygun.
    1)İkinci el 600d+aksesuar
    2)Sıfır spot 650d 18 55
    3)sıfır spot 650d 18-135 stm

Yani kısacası 600d nasıl bir secenek olur ilk makine için.

• quote:

Orijinalden alıntı: badcatbad

quote:

Orijinalden alıntı: breakidz

Size birşey sormak istiyorm

Arkadaşa cevap verirkeen benim sorularıda aradan çıkartırsanız sevinirim.
    Bende düşünüyorum SLR, biliyorsunuz compackt makineler değil ciddi zaman ayırmak lazım aldıktan sonra. bir hevesle bi ton para verip kenarda yatmasıda mantıklı değil.
    Makineyi aldıktan sonra aksesuarda gerikicek bir sürü, çanta, kart, grip, tripot(300+ TL )vs. Aslında aklımda 650d 18 135 stm var ama bu nedenlerden dolayı
    İkinci el 600d düşünüyorum, aksesuarlarıyla satan bir çok satıcı var, fiyatlarıda uygun.
    1)İkinci el 600d+aksesuar
    2)Sıfır spot 650d 18 55
    3)sıfır spot 650d 18-135 stm

Yani kısacası 600d nasıl bir secenek olur ilk makine için.

Benim ilk makinem değil , ilk makinemi satıp ustune 2-3 katı para koyup alıcamgibi duruo ama yinede kararsızım , maddiyat olarak bakınca 600D mantıklı mesela
    http://www.ebay.com/itm/Canon-Rebel-T3i-18MP-Digital-SLR-Camera-2-Lens-KIT-18-55-16GB-EXTRAS-NEW-USA-/400383114352?pt=Digital_Cameras&hash=item5d38b17c70
    bu sitedeki ile türkiyeden alınan 0 ama hediyesiz 600D aynı fiyata geliyor.
    Ancak 650D ile özellik olarak çok farkı olurmu onu cevaplarsanız sevinirim

• Merabalar arkadaşlar.Bende araştırmalarım, ve bazı arkadaşlarımın tavsiyesi sonucu 600d lendim :) makinam şimdi geldi.şarja taktım ancak kullanma klavuzunu okurken ilk şarj için söylenen o meşhur " 7-8 saat takılı kalsın" ibaresini bulamadım

Yani sizce bu bir hurafemidir yoksa gerçekten ilk şarj için 8 saat beklemelimiyim.Yada ne kadar beklemeliyim.En acemisinden bir soruyla aranıza katılmış bulunuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: nayaleo

Merabalar arkadaşlar.Bende araştırmalarım, ve bazı arkadaşlarımın tavsiyesi sonucu 600d lendim :) makinam şimdi geldi.şarja taktım ancak kullanma klavuzunu okurken ilk şarj için söylenen o meşhur " 7-8 saat takılı kalsın" ibaresini bulamadım

Yani sizce bu bir hurafemidir yoksa gerçekten ilk şarj için 8 saat beklemelimiyim.Yada ne kadar beklemeliyim.En acemisinden bir soruyla aranıza katılmış bulunuyorum

Merhaba hocam makineyi ne kadara ve nerden aldınız?

• 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.