Şimdi Ara

Canon e514 foto baskı sorunu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün tanklı canon e514 modeli aldım. Fotoğraf bastırken 10*15 rovi everyday 240 gr kağıt kullandım.

Sorunum ise 4-5 baskıda photopaper plus gloss II + glosss photo paper seciyorum hep kumlu sekilde cıkarıryor fotoğrafları. bariz belli oluyor. kalite yüksekte.resimler de canon 600d ile çekilmiş, onlar da yüksek kalitede. cescesor rovi kağıt kullanıyorum neden boyle yaptı anlamadım.

daha once canon mp230 modelinde hp günlük kağıt kullanıyordum ondaki baskılar cok daha iyi su anki baskıya nazaran.

kağıttan yaptıgını dusunmuyorum cescesore sikayet giderdi şimdiye dek. ki birkaç gün önce canon mg 2450 aldım. birkaç test foto çıkardım onlarda boyle bir sorun yok. kenarlıksız yazdırmadıgı için iade edip bunu aldım.

sorunu nasıl çözebilirim.

++++

bu model de a5 kağıda cıktıyı nasıl alabilirim ? kagıt seceneklerinde boyle bir ayar yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mondschein66 -- 3 Eylül 2015; 18:49:39 >

• canon makinalar baskı yaparken programda sectiginiz kagıt türüne göre kalite degistiriyor o sebeple aynı fotografı tüm kagıt türlerinde 1 kereye mahsus bastırın bunu yaparken kagıtların arkasına hangi türde bastırdıgınızı yazmayı unutmayın. sonra hepsini yan yana koyun ve bakın en iyi baskıyı hangi türde vermis. sonraki tüm fotoları o türde bastırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meco

canon makinalar baskı yaparken programda sectiginiz kagıt türüne göre kalite degistiriyor o sebeple aynı fotografı tüm kagıt türlerinde 1 kereye mahsus bastırın bunu yaparken kagıtların arkasına hangi türde bastırdıgınızı yazmayı unutmayın. sonra hepsini yan yana koyun ve bakın en iyi baskıyı hangi türde vermis. sonraki tüm fotoları o türde bastırın.

hocam pek cok kağıdı denedim. test sayfasını da yazdırdım. örnek baskı
     Canon e514 foto baskı sorunu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

quote:

canon makinalar baskı yaparken programda sectiginiz kagıt türüne göre kalite degistiriyor o sebeple aynı fotografı tüm kagıt türlerinde 1 kereye mahsus bastırın bunu yaparken kagıtların arkasına hangi türde bastırdıgınızı yazmayı unutmayın. sonra hepsini yan yana koyun ve bakın en iyi baskıyı hangi türde vermis. sonraki tüm fotoları o türde bastırın.

[simage][/simage]

ben satın aldıgınız kagıtları kastetmiyorum yazdırırken programdan veya makinadan kagıt türü seciyorsunuz ya ondan bahsediyorum.
    Mesela bende sadece HP gündelik kagıt var ve yazdırırken Photo Glossy Plus II secersem stüdyo kalitesinde cıktı alırken Glossy secersem vasat cıktı alıyorum. Umarım acıklayabilmisimdir.

• quote:

quote:

quote:

[simage][/simage]

ben satın aldıgınız kagıtları kastetmiyorum yazdırırken programdan veya makinadan kagıt türü seciyorsunuz ya ondan bahsediyorum.
    Mesela bende sadece HP gündelik kagıt var ve yazdırırken Photo Glossy Plus II secersem stüdyo kalitesinde cıktı alırken Glossy secersem vasat cıktı alıyorum. Umarım acıklayabilmisimdir.

evet hocam ben de o ayarlarda cıktılar aldım hep aynı kalitesizlik. farklı kağıt turleri sectim, yuksek ayarda. hp a4 gundelik vatanda 25 liraa civarında satılan kağıda aldıgım onca baskı cookkk cook kaliteli şimdiki baskılardan.

sizin yazcı da mi canon e 514 ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

[simage][/simage]

evet hocam ben de o ayarlarda cıktılar aldım hep aynı kalitesizlik. farklı kağıt turleri sectim, yuksek ayarda. hp a4 gundelik vatanda 25 liraa civarında satılan kağıda aldıgım onca baskı cookkk cook kaliteli şimdiki baskılardan.

sizin yazcı da mi canon e 514 ?

o zaman makina kalitesi bu kadar galiba. ilginc.
    bende bir tane mp540 var 1pl uca sahip. bir tane ip2702 var 2pl uca sahip.

• meco M kullanıcısına yanıt
    Kalitesi bu kadar olamaz eski makinem mp 230 du ondaki baskilar bundan kat kat iyi. Mp 230 bu yaziciyla yaklask ayni ozelliklerde.

Bursa kartusu aradim siyah murejjebi gobderin dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Sorununuz Mürekkepten kaynaklıdır büyük ihtimal pigment mürekkep kullanmış olabilirsiniz.

En son mürekkep nerden aldınız ?

Ayrıca cescesor bazen kagıtları değişebiliyor ona aldanmamak gerekiyor. gündelik yerine rovi advanced daha kalitelidir.

Sorun makine ile alakalı değildir.
  • Tutakbilisim T kullanıcısına yanıt
    hocam ürün bursakartustan gelme sıfır üründü. onlar ne doldurduysa o yani. bir de orijinal kartusun içindeki mürekkep bile bitmemiştir. aldıgım 8- 10 tane 10*15 foto çıktı denemesi.

aynı kağıda canon mg 2450 ile baskı aldım. onda sorun yoktu. mg 2450 yi kenarlıksız basmadıgı için değiştirip e514 aldım. onda bu sorun cıktı. kağıtla ilgili oldugunu sanmıyorum o yuzden.
  • Bende bir suredir bitmeyen kartuslu e514 kullaniyordum, daha sonra karınca puslu baskı vermeye başlayınca kartusun tıkandığina karar verip bitmeyenkarutus.com dan renkli kartuş ve mürekkep dolu tank aldım takım fakat yer yer yine karıncalı puslu yazıyor ayrıca baskıların hep sol kısmında boydan boya ince çizik oluşuyor. Yani çöp olacak sanırım bu CIS sistemler yanı sonradan monte olanlar bir ise yaramıyor. Harcadigim foto kagidida ayrı. Bu arada bir suru kafa temizleme hizalama vs yaptım ama nafile ancak belge yazdırılır bunda başka bir ise yaramaz

• quote:

Orijinalden alıntı: prozium77

Bende bir suredir bitmeyen kartuslu e514 kullaniyordum, daha sonra karınca puslu baskı vermeye başlayınca kartusun tıkandığina karar verip bitmeyenkarutus.com dan renkli kartuş ve mürekkep dolu tank aldım takım fakat yer yer yine karıncalı puslu yazıyor ayrıca baskıların hep sol kısmında boydan boya ince çizik oluşuyor. Yani çöp olacak sanırım bu CIS sistemler yanı sonradan monte olanlar bir ise yaramıyor. Harcadigim foto kagidida ayrı. Bu arada bir suru kafa temizleme hizalama vs yaptım ama nafile ancak belge yazdırılır bunda başka bir ise yaramaz

hocam daha onceki baskılar temiz miydi ? ben ilk aldıgımdan beri karıncalı baskı veriyor .
  • quote:

quote:

Bende bir suredir bitmeyen kartuslu e514 kullaniyordum, daha sonra karınca puslu baskı vermeye başlayınca kartusun tıkandığina karar verip bitmeyenkarutus.com dan renkli kartuş ve mürekkep dolu tank aldım takım fakat yer yer yine karıncalı puslu yazıyor ayrıca baskıların hep sol kısmında boydan boya ince çizik oluşuyor. Yani çöp olacak sanırım bu CIS sistemler yanı sonradan monte olanlar bir ise yaramıyor. Harcadigim foto kagidida ayrı. Bu arada bir suru kafa temizleme hizalama vs yaptım ama nafile ancak belge yazdırılır bunda başka bir ise yaramaz

hocam daha onceki baskılar temiz miydi ? ben ilk aldıgımdan beri karıncalı baskı veriyor .

önceki baskılarım gayet iyiydi fotoğraf kalitesindeydi. Ama anladığım kadarı ile orjinal kartuşun içindeki mürekkep tükenip sanziomudur ne karın ağrısıdır o mürkkep devreye girince olanlar oluyor. İşin ilginci yoğun temizleme yapıp test çıktısı aldığımda prüzsüz bir görüntü elde ediyorum ama fotoğraf bastırınca tam bir felaket.

• prozium77 P kullanıcısına yanıt
    photoink ve ocp kullandım. bunları tavsiye ederim. ama aldıgım e514 modeli ilk aldıgımdan beri karıncalı baskı veriyor.
  • ilk aldığımda standart basım baya vasattı ama yüksek kalite seçtiğimde net berratk fotoğraf basabiliyordu şimdi ise pert bakalım servise göndereceğim bitmeyen kartuşa
  • prozium77 P kullanıcısına yanıt
    cevap için sağolun hocam. ben de yüksek fotograf kağıdı olarak bastım bşrkaç kez ama hep aynı kalitesizlik :)
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    cihazı servise gönderdim. geldiğinde çıktı alıp fotoğraf paylaşırım.
  • quote:

cihazı servise gönderdim. geldiğinde çıktı alıp fotoğraf paylaşırım.

sağolun hocam beklemedeyim.
  • cihazı biribenibitirsin.com adresinden almıştım servis için yolladım. Tabi bir senelik cihazın kutusu vs yoktu bende normal bir kutuya etrafını kağıtlarla sağlamlaştırarak koydum gönderdim.

Ne arayan var ne soran sonunda ben aradım, ürünün kutusuz geldiği için hasarlı olduğunu onarım yapamayacaklarını belirttiler. Ben inanmadım. Kargo ürünün üstünde tepinse belki öyle bir hasar olur. Şimdi "ben inanmıyorum kargodan böyle bir hasara" desem bi iki tekme atıp ürünü yollamaya kalkacakları hissine de kapıldım açıkçası, Ondan sebep iyi dedim bakın bakalım. Ama baktıkları yok yani karşıdaki sesten o anlaşılıyordu.

Başınıza böyle birşey gelirse karşı tarafa koz vermemenizi tavsiye ederim.

Canon anlayacağınız pert oldu. Bende o sinirle gidip 350 tl ye epson L110 aldım kendinden tanklı. Baskı kalitesi fena değil canon sanki daha iyiydi gibi epsonda kenarlıksız baskı alamıyorsunuz hep kenarlıklı çıkıyor. Fakat her açıdan çakma CİS sistemlerinden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.www.biribenibitirsin.com dan yakın fiyata sorunlarla dolu bir sistem alacağınıza gidin epson alın mürekkep bittikçede doldurun açıkçası doğrusu bu. Ben biraz pahallı yoldan gerçeği öğrendim siz hiç cis mis uğraşmayıp gidin kendinden tanklı bir sistem alın.

• quote:

cihazı biribenibitirsin.com adresinden almıştım servis için yolladım. Tabi bir senelik cihazın kutusu vs yoktu bende normal bir kutuya etrafını kağıtlarla sağlamlaştırarak koydum gönderdim.

Ne arayan var ne soran sonunda ben aradım, ürünün kutusuz geldiği için hasarlı olduğunu onarım yapamayacaklarını belirttiler. Ben inanmadım. Kargo ürünün üstünde tepinse belki öyle bir hasar olur. Şimdi "ben inanmıyorum kargodan böyle bir hasara" desem bi iki tekme atıp ürünü yollamaya kalkacakları hissine de kapıldım açıkçası, Ondan sebep iyi dedim bakın bakalım. Ama baktıkları yok yani karşıdaki sesten o anlaşılıyordu.

Başınıza böyle birşey gelirse karşı tarafa koz vermemenizi tavsiye ederim.

Canon anlayacağınız pert oldu. Bende o sinirle gidip 350 tl ye epson L110 aldım kendinden tanklı. Baskı kalitesi fena değil canon sanki daha iyiydi gibi epsonda kenarlıksız baskı alamıyorsunuz hep kenarlıklı çıkıyor. Fakat her açıdan çakma CİS sistemlerinden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.www.biribenibitirsin.com dan yakın fiyata sorunlarla dolu bir sistem alacağınıza gidin epson alın mürekkep bittikçede doldurun açıkçası doğrusu bu. Ben biraz pahallı yoldan gerçeği öğrendim siz hiç cis mis uğraşmayıp gidin kendinden tanklı bir sistem alın.

cihazınız için üzüldüm. ben baska yerden almıstım. sağolsunlar gec de olsa ilgilniyorlar e 514 yerine mp 250 yollayalım dediler. mp230 kullanmıstım. kabul ettim. birkaç güne gelir.

• ARKADASLAR MERABA FORUMA YENI KATILDIM.E 514 CANIN YAZICI ALDIM.FOTOGRAF CIKARMAKNICIN. A4 BOYUTU BUYUKLUGUNE KADAR..

KARTUSLARI KULLAN AT.SORUN YOK BU KONUDA. KODAK KAGIDI KULLANCAM.ACABA TEK RENKLI KARTUSLU KAC FOTO ALABIKIRIM 18X20 BOYUTUNDA. YA DA BASKA TAVSIYESI OLAN VAR MI..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.