Şimdi Ara

Canon'dan üretilmiş en hafif ve küçük DSLR fotoğraf makinesi, 'EOS 100D/Rebel SL1'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
1.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Canon'dan üretilmiş en hafif ve küçük DSLR fotoğraf makinesi, 'EOS 100D/Rebel SL1'

Çok yakın bir zamana kadar hakkında hiçbir bilgi olmayan ve üretilmiş en hafif ve küçük DSLR fotoğraf makinesi modeli olarak gösterilen EOS 100D/Rebel SL1, Canon tarafından bügün sabah saatlerinde resmi olarak duyurdu.

Canon tarafından duyurulan EOS 100D/Rebel SL1, 116.8x90.7x69.4mm boyutları ve 407gr gövde ağırlığı ile hem üretilmiş en hafif ve küçük DSLR fotoğraf makinesi modeli olma özelliğini taşıyor, hem de Canon'un 650D modelinden %25 daha ufak ve %28 daha hafif bir gövde yapısını kullanıcılara sağlıyor. Canon tarafından asla arkada bırakılmayacak bir fotoğraf makinesi olarak nitelendirilen 100D, teknik olarak 18MP Hibrit CMOS sensöre, Full HD (1080P 30Fps, 720P 60Fps maksimum) sürekli otomatik netleme sağlayabilen video çekim kapasitesine, Digic 5 görüntü işlemcisine, ISO 100-12800 aralığına, saniyede 4 kare seri çekim hızına ve 3" Clear View II çoklu dokunmatik LCD ekrana sahip.

Canon'dan üretilmiş en hafif ve küçük DSLR fotoğraf makinesi, 'EOS 100D/Rebel SL1'

Video kayıtları sırasında ses kaydı için dahili mono mikrofon ve 9 noktalı çapraz tip otomatik netleme sistemi gibi ekstra detaylar yanında Canon'un EF ve EF-S lensleri ile tam uyumlu olarak çalışabilen ufak DSLR modeli EOS 100D, akıllı otomatik çekim modları ve %95 kapsama alanına sahip optik vizör ile kullanıcılara rahat çekim imkanları sağlayabiliyor. Üzerinde az ışıklı ortamlarda daha iyi fotoğraf çekimi için dahili flaş ile gelen model, harici flaş yuvası ile daha profesyonel tepe flaşların kullanılmasına da izin verebiliyor ve deklanşör bölümü üzerindeki farklı kaplaması ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Oldukça ufak ve kompakt yapısı ile giriş seviyesi DSLR fotoğraf makinelerine yeni bir soluk getirecek olan Canon 100D/Rebel SL1, gene Canon tarafından bugün resmi olarak duyurulan 700D modeli ile gövde yapısı haricinde benzer teknik özellikler sahip. Nisan ayında piyasaya çıkacak olan model, gövde olarak 650$, yeni geliştirilen EF-S 18-55mm F/3.5-5-6 lens ile beraber ise 800$ fiyat etiketine sahip olacak.

• Biz "gövdemiz keşke biraz daha büyük olsaydı" dedikçe bunlar daha da küçültüyor...
  • fiyatı ne kadar acaba

• Tamam artık hs serisi alan hatunlar sırf objektifi değişen ufak makine diye bunu takar boynuna gezerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: talerk

fiyatı ne kadar acaba

Haberde yazıyor, hem gövde fiyatı, hem de kit lensli fiyatı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stainless.. -- 21 Mart 2013; 14:13:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Biz "gövdemiz keşke biraz daha büyük olsaydı" dedikçe bunlar daha da küçültüyor...

Büyük gövde zaten var. Bayanlar için oldukça iyi oldu bu gövde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Tamam artık hs serisi alan hatunlar sırf objektifi değişen ufak makine diye bunu takar boynuna gezerler.

maçonun önde geleni bir er kişi olarak kalas gibi DSLR ekipmanı taşımaktan nefret ediyorum... ekipman taşıyacağıma Asyalı hemcinslerim gibi hatun kişiyi sırtımda taşırım daha iyi, hem atide erotik bir getirisi olabilir

şaka bir yana, gezerek, dolaşarak DSLR kalitesinde fotoğraf çekmeyi ve bunu yaparken ekipmanın olabildiğince taşınabilir olmasını tercih etmekte nasıl bir yanlışlık var anlamıyorum açıkçası...

450D sahibiyim, ilk hevesim geçtikten sonra iki buçuk yıldır makineye elimi sürmedim, gardrobun en üstünde tavanla aradaki boşlukta yatıp duruyor 18-55 IS ve 70-200 IS iki lens arkadaşıyla birlikte...

geçen yılında yazında bir arkadaşım kendi Şavşat'lı bir arkadaşıyla birlikte Şavşat'a bir haftalığına gezmeye gitti... orada araba kiralayıp dolaşacakları için taşıma derdi filan da olmaz diye düşünerek gitmeden önce ona "Şavşat çok güzel bir yer, benim makineyi al orada foto çekersin," dedim...
    "abi, galaxy notemle çekerim, bu da çok güzel çekiyor" dedi

dönüşte çektiği fotoğrafları gösterdi, gerçekten de çok güzeldi...

nihayetinde adam pro değil, fotoğrafçı değil, mesleği değil, ne gerek var hamallığa
  • Panasonic G5'e yakın boyutu var. Yükseklik ve genişlik olarak Olympus OM-D kadar, ama tabi çok daha kalın. OM-D'den sadece 7 gram ağır. İlginç. Fiyatı biraz fazla, 2-3 aya indirim gelir.
    Yeni 18-55mm STM de ilginç. Canon adım adım geliyor ama iyi adımlar atıyor. 700D 650D'nin aynısı ama bu farklı olmuş.
    Bu arada 700D resmen komik. Ben olsam adını 660D yapardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: katrancalı

quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Tamam artık hs serisi alan hatunlar sırf objektifi değişen ufak makine diye bunu takar boynuna gezerler.

maçonun önde geleni bir er kişi olarak kalas gibi DSLR ekipmanı taşımaktan nefret ediyorum... ekipman taşıyacağıma Asyalı hemcinslerim gibi hatun kişiyi sırtımda taşırım daha iyi, hem atide erotik bir getirisi olabilir

şaka bir yana, gezerek, dolaşarak DSLR kalitesinde fotoğraf çekmeyi ve bunu yaparken ekipmanın olabildiğince taşınabilir olmasını tercih etmekte nasıl bir yanlışlık var anlamıyorum açıkçası...

450D sahibiyim, ilk hevesim geçtikten sonra iki buçuk yıldır makineye elimi sürmedim, gardrobun en üstünde tavanla aradaki boşlukta yatıp duruyor 18-55 IS ve 70-200 IS iki lens arkadaşıyla birlikte...

geçen yılında yazında bir arkadaşım kendi Şavşat'lı bir arkadaşıyla birlikte Şavşat'a bir haftalığına gezmeye gitti... orada araba kiralayıp dolaşacakları için taşıma derdi filan da olmaz diye düşünerek gitmeden önce ona "Şavşat çok güzel bir yer, benim makineyi al orada foto çekersin," dedim...
    "abi, galaxy notemle çekerim, bu da çok güzel çekiyor" dedi

dönüşte çektiği fotoğrafları gösterdi, gerçekten de çok güzeldi...

nihayetinde adam pro değil, fotoğrafçı değil, mesleği değil, ne gerek var hamallığa

Ben makineyi fotoğraf çekmek için taşıyanlara laf etmedim. Dikkat ederseniz boynuna asar gezdirir zaten dedim. Lafım makineyi fotoğraf çekmek için değil gösteriş için taşıyanlaraydı. Onlar için makinenin işlevselliğinden ziyade " lensi değişiyor " olması.

Ufak ve neredeyse yakın işleve sahip micro 3/4 makine ile de hem gezip hem de dslr nin ağırlığından kurtulmak mümkün.

Ben şahsen dslr nin hamallığından erinmiyorum. Alırken bunu göze aldım ve yanımda taşırken de kullanırken de zevk alıyorum açıkcası.
  • Taze taze örnek fotoğraflar;

http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos100d/
  • Canon 100D = 116.8 x 90.7 x 69.4mm - 407gr
    Nex-6 = 119.9 x 66.9 x 42.6mm - 287gr

Şimdi bu DSLR nasıl en küçük ve en hafif oluyor? "Canon'un ürettiği en küçük ve en hafif" dense tamam ama diğerini yemezler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pohuman

Canon 100D = 116.8 x 90.7 x 69.4mm - 407gr

Şimdi bu DSLR nasıl en küçük ve en hafif oluyor? "Canon'un ürettiği en küçük ve en hafif" dense tamam ama diğerini yemezler..

Biri aynali digeri aynasiz, karsilastiramazsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.dpreview.com/news/2013/03/21/Canon-unveils-EOS-100D-Rebel-SL1-worlds-smallest-and-lightest-APS-C-DSLR
  • Canon'dan üretilmiş en hafif ve küçük DSLR fotoğraf makinesi, 'EOS 100D/Rebel SL1'
  • e hadi hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

quote:

"Aynalı" diye bir ibare yokki. Direk DSLR denmiş..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

quote:

"Aynalı" diye bir ibare yokki. Direk DSLR denmiş..

Iste DSLR aynali anlamina geliyor :D

• DSLR acilimi "digital single lens reflex" demek. Buradaki reflex vizore gelen goruntu ile sensore gelenina ayni olmasini saglayan ayna mekanizmasini temsil ediyor. Nex makinalar mirrorless diye tabir edilir zaten. Dslr bir unvan degil yani kullanilan teknolojinin adi.

• Gerçkekten hafifmiş
  • 700D'den çok daha mantıklı bir ürün olduğu kesin. 700D'yi hiç doğru bulmadım çünkü. Öylesine çıkarılmış bi model gibi. Sırf her sene model çıkarmak istediklerinden çıkarmak zorundalarmış hissine kapıldım 700D için.

100D ise küçük DSLR dünyasının ilk üyesi sanırım. Pancake lensler ile özellikle bayanların tercih edeceğini düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.