Şimdi Ara

Canon 650D 18-135 STM kilitlenme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
5.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni aldığım 650D + 18-135 STM objektif Live View modunda kilitleniyordu. Gövdeyi 3 kere, objektifi 2 kere değiştirdim ve her seferinde aynı ayarlarda kilitlenme sorununu yaşamaya devam ettim.

Problem oluşan ayarı tam olarak belirledim: Makineniz fotoğraf modunda açıkken, menüde LCD ekran ayarları menüsünden (menüde üstte 4. sırada)

Canon 650D 18-135 STM kilitlenme sorunu

- AF yönetimini FlexiZone Single olarak seçin.
    - Sürekli AF modunu açık duruma getirin.
    - Objektifinizi AF konumuna alın.
    - Ve Live View'u açın. (M-Av-Tv farketmiyor)

Stabil bir sorun değil, bazen oluyor bazen olmuyor ama gün içinde 2-3 denememden muhakkak birinde makine kilitleniyor. Pilini çıkarmadan da kendine gelmiyor.

Deneyip sonucu paylaşırsanız memnun olurum.

• Batarya ve hafıza kartıyla ilgili bir problem değildir. Kart ve batarya da 2 şer kez değiştirilmiştir. Class 10 Toshiba kart kullanıyorum. Kart takılı olmadığında dahi aynı sorun oluyor. Batarya tam doluyken de aynı sorun oluyor. Sorun sadece belirttiğim ayar yapıldığında meydana geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caymana

Batarya ve hafıza kartıyla ilgili bir problem değildir. Kart ve batarya da 2 şer kez değiştirilmiştir. Class 10 Toshiba kart kullanıyorum. Kart takılı olmadığında dahi aynı sorun oluyor. Batarya tam doluyken de aynı sorun oluyor. Sorun sadece belirttiğim ayar yapıldığında meydana geliyor.

Youtube'da Dave Dugdale'ın "Canon T4i/650D vs 60D Which One To Buy?" adlı videosunun 15. dakikasında bu sorundan bahsedilmiş. Videonun konuyla ilgili olan kısmını paylaşıyorum.

Bir güncellemeyle sorunun düzeltileceğini düşündüğünü belirtmiş Dave abimiz. Bizde öyle olmasını ümit ediyoruz.

• quote:

Batarya ve hafıza kartıyla ilgili bir problem değildir. Kart ve batarya da 2 şer kez değiştirilmiştir. Class 10 Toshiba kart kullanıyorum. Kart takılı olmadığında dahi aynı sorun oluyor. Batarya tam doluyken de aynı sorun oluyor. Sorun sadece belirttiğim ayar yapıldığında meydana geliyor.
    Sorunun, en ufak sıkıntı yaratmadan tam 4 kez makineyi değiştiren, yine sorun olursa yollayın yine değiştirelim diyen dükkana ait olmadığını öğrenmek gerçekten iyi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caymana -- 15 Haziran 2013; 1:38:57 >
  • quote:

Video yüklemesi sırasında hata oldu diyor, bakıyorum sayfaya bişey yüklememiş, tekrar yüklüyorum böle böle 4 tane birden yüklemiş. Fazladan gönderilen bu mesajlar silinebilirse memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caymana -- 27 Ocak 2013; 14:57:27 >
  • quote:

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caymana -- 27 Ocak 2013; 14:51:44 >
  • quote:

.

Alıntıları Göster
    Böyle bir konu başlığını görünce hem sevindim , hem de üzüldüm. Yklaşık 3 gün önce ben de bu fotoğraf makinasını Vatan Bilgisayardan aldım. Aynı problemle karşılaştım. Açıkcası ne yapacağımı bilmiyorum. Bana bir akıl verebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adnan07dr

Böyle bir konu başlığını görünce hem sevindim , hem de üzüldüm. Yklaşık 3 gün önce ben de bu fotoğraf makinasını Vatan Bilgisayardan aldım. Aynı problemle karşılaştım. Açıkcası ne yapacağımı bilmiyorum. Bana bir akıl verebilirmisiniz?

Alıntıları Göster
    Forumda bir arkadaş daha bu sorun ile karşılaşmıştı o da bir kaç sefer makinesini değiştirmiş ama fayda etmemişti sonunda 700d almıştı sorun çözülmüştü. Sanırım genel bir sorun bu başka mağdur arkadaş var mı acaba? Canon 650d almak isteyenler için önemli bilgiler bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: leon23

Forumda bir arkadaş daha bu sorun ile karşılaşmıştı o da bir kaç sefer makinesini değiştirmiş ama fayda etmemişti sonunda 700d almıştı sorun çözülmüştü. Sanırım genel bir sorun bu başka mağdur arkadaş var mı acaba? Canon 650d almak isteyenler için önemli bilgiler bunlar

Alıntıları Göster
    Cevap için teşekkürler.
    Bugün Vatan Bilgisayara makinayı götüreceğim.
    Zaman zaman bu sorun olduğu için ; Olunca makinayı alıp hemen gitmek lazım.Yeni aldığın makinada bu sorun olması çok can sıkıcı:/

• quote:

Cevap için teşekkürler.
    Bugün Vatan Bilgisayara makinayı götüreceğim.
    Zaman zaman bu sorun olduğu için ; Olunca makinayı alıp hemen gitmek lazım.Yeni aldığın makinada bu sorun olması çok can sıkıcı:/

Alıntıları Göster
    Makinanın firmware sürümü kaç ?
    -
    http://www.canon-europe.com/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_SLR/EOS_650D.aspx?DLtcmuri=tcm:13-1060266&page=1&type=download
    -
    Last modified: 03-Jun-13
    EOS Rebel T4i / EOS 650D Firmware Version 1.0.4 [Windows]
    -
    Affected lenses: EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM / EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM
    - The camera may freeze in rare instances if you try to shoot with a lens cap attached or meter a subject in low contrast in Live View (or Movie) shooting.
    Burada sizin sorununuza çare olduğu bilgisi verilmiş !..undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 14 Haziran 2013; 15:16:24 >

• jiddi kullanıcısına yanıt
    Hocam çok iyi İngilizce var diyemem ama sanırım donma sorununu bu yazılım ile çözmüşler. Deneyen arkadaşlar yorumlarını yazarsa çok iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

-
    http://www.canon-europe.com/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_SLR/EOS_650D.aspx?DLtcmuri=tcm:13-1060266&page=1&type=download
    -
    -
    - The camera may freeze in rare instances if you try to shoot with a lens cap attached or meter a subject in low contrast in Live View (or Movie) shooting.

hay Allah razı olsun yaaa, arkadaşın 650d sindeki sorunu senin mesaj sayesinde çözdük. daha önce 2 kez servise gitti. arkadaş sadece liveview mode kullandığı için problemin sadece liveviewde olduğunu, vizörden kullanırken sorun olmadığını çözememiştik, servisede bildirmediğimiz için her ikisinde de testlerde normal dediler geri gönderdiler. aklımıza gelmişti aslında yazılım olayı ama sürekli olarak yaptığımız kontrollerde yeni yazılım çıkmamıştı.tam farkına vardık problemin daha çok düşük ısık ve liveview modda olduğunu ve pazartesi göndermeye karar verdik ki, bu 10 numara 5 yıldız bilgi sayesinde yaptık güncellemeyi ve çözdük olayı sanırsam. yaklaşık 2 saat kullandık hiçbir kilitlenme olmadı, yarın da 2 günlüğüne fotoğraf çekimi için doğaya çıkacağız, artık dibine kadar bakıcaz.

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: alikum

quote:

-
    -
    -

hay Allah razı olsun yaaa, arkadaşın 650d sindeki sorunu senin mesaj sayesinde çözdük. daha önce 2 kez servise gitti. arkadaş sadece liveview mode kullandığı için problemin sadece liveviewde olduğunu, vizörden kullanırken sorun olmadığını çözememiştik, servisede bildirmediğimiz için her ikisinde de testlerde normal dediler geri gönderdiler. aklımıza gelmişti aslında yazılım olayı ama sürekli olarak yaptığımız kontrollerde yeni yazılım çıkmamıştı.tam farkına vardık problemin daha çok düşük ısık ve liveview modda olduğunu ve pazartesi göndermeye karar verdik ki, bu 10 numara 5 yıldız bilgi sayesinde yaptık güncellemeyi ve çözdük olayı sanırsam. yaklaşık 2 saat kullandık hiçbir kilitlenme olmadı, yarın da 2 günlüğüne fotoğraf çekimi için doğaya çıkacağız, artık dibine kadar bakıcaz.

teşekkürler

Teşekkür ederim... Allah sizden de razı olsun... bilgiyi paylaştık, zor bir şey yapmadık. İşin zor kısmını siz yatınız :) Haydi bakalım, test edip onaylayın. Aynı sorunu yaşayanlar için de tecrübelerinizi paylaşın... Kolay gelsin...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alikum

quote:

-
    -
    -

teşekkürler

Teşekkür ederim... Allah sizden de razı olsun... bilgiyi paylaştık, zor bir şey yapmadık. İşin zor kısmını siz yatınız :) Haydi bakalım, test edip onaylayın. Aynı sorunu yaşayanlar için de tecrübelerinizi paylaşın... Kolay gelsin...

Alıntıları Göster
    beyler..... SAĞOLUN!

• caymana C kullanıcısına yanıt
    Sorun sizde de ortadan kalktı mı?
  • quote:

garantisi yokmu ?..
  • quote:

evet, sorun çözüldü. garantisi var ama bu distribütörü de aşan bir sorun, doğrudan canonun çıkartacağı firmware e bağlıydı. 5 ayın sonunda artık yazılımsal olarak sorunu kalmadı 650D nin.
  • quote:

quote:

evet, sorun çözüldü. garantisi var ama bu distribütörü de aşan bir sorun, doğrudan canonun çıkartacağı firmware e bağlıydı. 5 ayın sonunda artık yazılımsal olarak sorunu kalmadı 650D nin.

Alıntıları Göster
    2. 650d aldım. Aynı sorun ortaya çıkınca tekrar iade ettim.
    Ben 650d yi verdim. 700d alıyorum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adnan07dr -- 15 Haziran 2013; 20:46:18 >

• quote:

2. 650d aldım. Aynı sorun ortaya çıkınca tekrar iade ettim.
    Ben 650d yi verdim. 700d alıyorum:)

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende 650d almayı düşünüyorum fakat donma problemi bana engel oluyor. Sağda solda yazılım güncellemesi ile çözüldü diye okudum ama doğru mudur, gerçekten hiç bir problem kalmadı mı?
    700d de alırım aslında ama, ellerim biraz büyük, 700d yi de iyice küçültmüşler diye alasım gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdem_23

Arkadaşlar bende 650d almayı düşünüyorum fakat donma problemi bana engel oluyor. Sağda solda yazılım güncellemesi ile çözüldü diye okudum ama doğru mudur, gerçekten hiç bir problem kalmadı mı?
    700d de alırım aslında ama, ellerim biraz büyük, 700d yi de iyice küçültmüşler diye alasım gelmiyor.

Alıntıları Göster
    up
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.