Şimdi Ara

Canon 416dw mi Canon 426dw mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

CANON marka yazıcılardan 416dw ile 426dw arasında kaldım. Sadece Canon marka yazıcı alacağız.

416dw modelin toneri 6400 sayfa çıktı sunuyor ve muadil toneri 50-70 TL arasında. 426dw modeli ise 9100 sayfa sunuyor ve muadil toneri ise 120-150 TL arasında fiyatlanıyor. Ama ben muadil toner kullanacağım. 426 olan model ise çipliymiş, bu ne demektir ki? Neden muadil toneri daha pahalı?

Ayrıca, 426 modeli 416nın bir üst modeli, çünkü fonsiyonları daha iyi (çıktı süresi vs.)

416dw modelin satın alımı daha fazla olduğu için yorumları da iyi. Ama 426dw için pek yorum yok. 426dw modeli daha gelişmiş ama toneri pahalı ve çipli olduğu için tereddüt yaşıyorum. Hangisini almalıyım sizce? 426dw tercih sebebi olabilir mi? Muadil toner fiyatı diğerinin iki katı, çıktı sayısı ona göre iki katı ise 426dw mantıklı değil midir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• okulda 2 adet canon 411dw (416dw nin faxsiz hali ), 2 adet de 416dw makinemiz var.

aynı toneri kullanıyorlar 411,416,418,419 modelleri. ufak extra ozellikleri var.

canon 719h, hp 505x, hp 280x tonerleri aynı. yani makinede bu tonerleri kullanabilirsiniz. dolum yapılıyor. muadili nispeten ucuz baskı sayısına oranla. çip sorunu yok. toneri ben doldurup okulda çipi cıkarıp cihaz calısabiliyor. dakikada galiba 33 sayfa baskı veriyor. dubleks baskı, dubleks tarama yapabiliyor.

426 ise anladıgım kadarıyla çipi var. muadili pahalı ve ucuzlaması zaman alır. yaz tatilinden once sınıfa almak için arastırıken bakmıstım. sırf çip sorunu var ve muadili pahalı diye almadım. yerine 411 ve 416 modelleri aldık sınıflara.

ihtiyacınız nedir bilmiyorum ama okulda cok bile işimizi goruyor. 1 ayda 5-6 bin sayfa baskı almısım.
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için. Çipli toner nedir bilmediğim için 426dan çekiniyordum. 416 mantıklı gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.