Şimdi Ara

Canon 200D (Lens Tavsiyesi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar ben Iphone 8 plus kullanıyorum video çekimlerimi bu cihaz üzerinden yapıyorum, 4k 60fps güzel oluyor. Aynasız yerine kullanıyorum diyebiliriz :) 200d almaya karar verdim, lens olarak kararsız kaldım, bütçe bu lenslerin fiyatları arasında. Hobi olarak çekim yapıyorum ve amatörüm, baz terimleri bilmiyorum öğreneceğim zamanla istediğim şey alayım beni uzun süre idare etsin diyeceğim türden lensler, makro , geniş açı ve zum için.

Makro: Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM

tak gez (zum ve geniş açı olarak) : Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM

Yukarıda ki iki lens varken sizce "Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM" kit olarak almak mantıklı mı ?

• 18-135 alırsan 18-55 e hiç gerek yok, yalnız 1.000 TL civarı daha maliyetli olur ama değer. 35mm makro, 24 mm stm, 50 mm 1.8 gibi lensler ihtiyaca göre daha sonra alınabilir.
  • Cevabınız için teşekkür ederim.

• quote:

beni uzun süre idare etsin diyeceğim türden lensler, makro , geniş açı ve zum için.

2.el 10-18
    2.el 55-50
    2.el Dcr250

55-250+Dcr250 ile 1:1'den fazla büyütme oranı elde edebilirsiniz. Makro ve uzak çekimler için ideal.
    https://500px.com/arranger/galleries/raynox-dcr250
    https://500px.com/arranger/galleries/canon-55-250

10-18 f/p geniş açı, alternatif olarak sigma 10-20 tercih edilebilir.

• Canon 50 mm 1.8
    Sigma 17-50 2.8
    Sigma 30mm 1.4

fiyatının hakkını veren oto fokus önerebileceklerim bunlar.
    Ayrıca Manuel lenslere de bakabilirsin
    Helios 58mm gibi
  • Ben 18-135in olduğu yerde 18-55 tavsiye etmem gereksiz kalır. Ki bunu sizde fark eder yanınıza bile almazsınız
  • Canon 50 mm f/1.8 herkese önerilen bir lenstir. Ben de tavsiye ederim. Ayrıca şunu unutmamak gerekir Canon 200D full frame bir makine olmadığı için aldığın lenslerin 1,6 crop çarpanı olacaktır.
  • Eski çalıştığım firmada sigma 17-35 2.8 kullanıyordum çok memnundum, şuan fiyatlar uçmuş balık gözü olmayan ama geniş bir lense ihtiyacım var 200D ile kullanacağım çok fazla forum okudum kafam çok karıştı 10-20ler 11-18ler 10-18ler derken iyice allak bullak oldum

Gece parti organizasyonlarda ışıkları trussları falan videoya dahil edebilmem için geniş açı istiyorum bazen dekorlar siyah oluyor loş ışıkta çekim yapmak zor oluyor bu sebeple düşük diyafram istiyorum

2.8 diyafram
    ikinci elde 1000 lirayı geçmeyecek
    oto focusu olan
    (bu olmasada olur -titreşim önleyici-)

bir lens istiyorum tokina mı sigma mı tamron mu canon mu almalıyım?
  • 10-18 kullanıyorum çok memnunum ve rahatlıkla tavsiye edebilirim. Malzeme kalitesi olarak düşük ancak optik ve fotoğraf kalitesi olarak iyi bir lens.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.