Şimdi Ara

canon 100d mi yoksa 600d mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar fotograf mak. almayı düşünüyorum ilk deneyimim olacak uzun zamandır aklımda biraz araştırdım ve bu iki cihaz arasında kaldım.
    100d boyut olarak sanırım istediğim türde özellik olarak 600d ye yakın görünüyor ama kağıt üzerinde sizce 600d görüntü olarak çok fark atarmı hissedilir derecede ön plana çıkar mı?
    Farklarını az çok biliyorum bir kaç bir adım öne çıkaran özellikleri var 100d nin tecrübeli arkadaşlar ne düşünüyor bu arada kit lensi 18-55 stm sanırım bunda da titreme engelleyici var galiba ıs lenslere mi denk geliyor yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Fotoğraf ve video kaliteleri aynı.

• Peki teşekkür ediyorum size.

• mamaker M kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Stm lens IS özelliğine sahip. En iyi kit lens Stm olandır. Büyük fiyat farkı yoksa tercih edilmeli. Video için çok uygun. Hayırlı olsun şimdiden.

• Bu ürünler sanırım yurt içine stm kit lens ile giriş yaptı abd de rebel diye geçiyor cihaz stm lens kiti var burdada baktım stm yazmışlar.Tekrar teşekkür ederim.

• Dr ve renk konusunda 600d biraz daha iyi.
     canon 100d mi yoksa 600d mi?
  • Çok farkedilir düzeyde olurmu sizce çok yakın değerler görünüyor aldığım yorumlarda aynı oldukları yönde.

• Hayır.
    quote:

Çok farkedilir düzeyde olurmu sizce
    Imkansız. Dinamik aralık ve renk full frame makine ile crop sensör karşılaştırılsa bile hemen anlaşılmaz. Hele ki 0.3 gibi farkları herhangi bir şekilde anlamak mümkün değil. O yüzden arada en azından 1-1.5 puan olmadan bu puanları vermenin hiçbir mantığı yok. Zaten o ölçümleri yapan site de dinamik aralık için 0.5 gibi farklar anlaşılmaz diyor. Renk için ise 1 civarı fark önemsizdir.

• Bilgilendirmeler için teşekkür ediyorum arkadaşlar :)

• Güncel bir makine olmasından dolayı Canon 100D derim. Senin için daha iyi olur.

http://www.fotopazar.com/canon-100d-18-55-kit-dslr-fotograf-makinesi
  • tutakgokhan T kullanıcısına yanıt
    güzel bir fiyat lens de ıs diyor doğrumudur teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamaker -- 23 Eylül 2015; 0:39:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamaker

güzel bir fiyat lens de ıs diyor doğrumudur teşekkürler

ben lens değiştirmem dersen 1400 e hepsiburadadan stm olanı al
  • Kesinlikle 100d derim ama 18-55 stm lensi ile birlikte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gunesindostu G kullanıcısına yanıt
    Dostum sipariş vericem gün içinde bayadır yoğundum alamamıştım iyi oldu sanırım hepsiburada da sıkıntı oluyormu stm bu değilmi ıs stm yazmış aynı şeymidir.

http://www.fotopazar.com/canon-100d-18-55-is-stm-kit-dslr-fotograf-makinesi bu linke bak o zaman
  • ikiside iyi ışık koşullarında benzer sonuçlar verebilir. ama ışık azaldığında aralarında bazı farklar gözle görülecek boyuta geçer. Ben daha önce 550d ve 600d kullandım şu an ise daha üst segmentten bir nikon kullanıyorum. para sıkıntsı varsa 550d ye bile bakabilirsin. ben 600d-550d arasında çok fark göremedim.
    tercihim 100d yerine 600d dir.
  • beyler pazar günü 600d sipariş vermeyi düşünüyroum n11 de 100 tl hediye çekim var, 1079 tl gelecek + 50tl bonus veriyo, fiyat bana baya cazip geldi siz ne dersiniz, IS II lens i daha sonra gittigidiyordan 150 tlye alırım diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhur@d

beyler pazar günü 600d sipariş vermeyi düşünüyroum n11 de 100 tl hediye çekim var, 1079 tl gelecek + 50tl bonus veriyo, fiyat bana baya cazip geldi siz ne dersiniz, IS II lens i daha sonra gittigidiyordan 150 tlye alırım diye düşünüyorum

ben bugün eos100d' de kullanmak için 55-250 aldım. forumda %5 çek ücretsiz, %10 indirim çeki 10-15 tl ye satılıyor.

n11'den alacaksan bu fırsatı da değerlendir.

eos100d'ye gelince, alalı 1 seneyi geçti, stm lens ile kullanıyorum. cihaz çok iyi. zaten küçültülmüş bir 700d. incelemelerde tam not alıyor
  • 100d 500d 550d 600d 650d hatta 700d aynı makinedir. sensörler aynı.en güncel olanını al. tabi 100 650 700d dokunmatik ekranlı büyük avantaj
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.