Şimdi Ara

Çanakkale'de artçı depremlerin sıklaşması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birkaç haftadır takip ediyorum. Tüm Türkiye'de nerdeyse artçı depremlerin hepsi sadece Çanakkale'de oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• istanbul depremi git gide yaklaşıyor sonumuz hayırlısı tedbir alınmalıydı çok kötü şeyler olacak can kayıpları
  • artçı değil biraz jeoloji bilgisi olan artçı olmadığını bilir 4 5 tane bağımsız deprem var ve sarsıntı sayısı 1000 ne yaklaştı iki sonucu var...
    1.bir kaç bin sene onceki truvayı yıkan deprem gerçekleşebilir 8.0 mag+...(izmir manisa balıkesir bile yıkıma uğrar)
    2.enerji boşalarak normal seyrine donebilir belki zamanla...

artçı tanımı atıyorum 5.5 sallandı araksından enfazla bir iki defa 4.5 ve altı gelip sönümlenmesidir..
    aynı şiddete depremler sık tekrar ederse domino taşı mantığıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 12 Şubat 2017; 17:41:1 >
  • Haarp calisiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarpbey3434

istanbul depremi git gide yaklaşıyor sonumuz hayırlısı tedbir alınmalıydı çok kötü şeyler olacak can kayıpları

Çanakkale'de deprem oldukça milletin İstanbul için endişelenmesi de ayrı bir şey. Çanakkale'dekileri insan yerine koymuyorsanız bütün İstanbul halkı geberebilir bu da beni ilgilendirmez.
  • Sexxx Dreams kullanıcısına yanıt
    İstanbul giderse türkiye diye biryer kalmaz zaten.
  • Deprem konusunda açıklamalarına güvendiğim tek insan veysi kurt'tur. O da İstanbul'da deprem olursa harakiri yaparım dedi

• Yeni bir tane daha eklendi.

2017.02.12 17:42:57 39.5382 26.0940 6.6 -.- 2.4 -.- GULPINAR-AYVACIK (CANAKKALE) İlksel

Bu Gulpinar -AYVACIK'ta birsey oluyor arkadaslar.
  • 2017.02.12 17:44:03 39.5298 26.1270 9.4 -.- 2.2 -.- GULPINAR-AYVACIK (CANAKKALE) İlksel

Her 2-4-5-10 dk bir sallanıyor o bölge.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CumhurReis6 -- 12 Şubat 2017; 18:17:56 >
  • Beyler ben bigada yasiyorum ama bazi artçı haric hic hisetmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: Sexxx Dreams

quote:

Orijinalden alıntı: Sarpbey3434

istanbul depremi git gide yaklaşıyor sonumuz hayırlısı tedbir alınmalıydı çok kötü şeyler olacak can kayıpları

Çanakkale'de deprem oldukça milletin İstanbul için endişelenmesi de ayrı bir şey. Çanakkale'dekileri insan yerine koymuyorsanız bütün İstanbul halkı geberebilir bu da beni ilgilendirmez.

İstanbuldaki deprem istanbulu yıkar, çanakkale daha dayanıklıdır diye düşünüyorum

• Konu açmıştım devamlı sallanıyoruz

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=123875640&fromZero=yes&fromDotNet=1

Beşik gibi oldu ev

• Tahu ege bolgesindeki adalar adaciklar nasil olustu saniyorsunuz depremle olusuyorlar kitalar hareket ediyor.Fay hatlari hareketlendiğine gore bişeylerin konumu degisiyor yavaş yavas.Her depremde bolgelerin konumu degisir toprak baska bir konuma gider.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.