Şimdi Ara

Çanak Anten Boyama Sonrası Sinyal Alamama (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
22.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yayınlara bir şey olmaz heralde hocam merkezi sistem kovalarlar beni sonra :D

• hocam,şöyle bir olay da olmuş olabilir.sprey boya,plastik boya diye tabir edilen kategoriye giriyorsa buda iletken yüzey üzerinde bir çeşit izolasyon yada plastik kaplama gibi bir durum oluşursa iletken yüzey ile sinyal arasına bir yalıtkan kaplama oluştuğundan sinyal almıyor olabilirsiniz.tabi bu teori.

saygılar...............................................................

• paslı çanak anteni dogru boya ve teknigi ile boyamak sinyal kaybına sebeb vermez,sinyal kaybına çanagın bir şekilde odaklandıgı yerden oynaması örnegin zımpara yapmak buna sebebtir .boyama sırasında çanagın çubuklarını egilmesi kısalması sebetir özetle boyama öncesi kısa devre olabilecek unsurları ortadan kaldırmak sonrası çanak ve lnb ye tekrar ince ayar yapmak

• Tahsin001 T kullanıcısına yanıt

Çanak Anten Boyama Sonrası Sinyal Alamama Dikkat edilecek husus LNB odaklanmasının engellenmemiş olmasıdır.Çanak anten elbette boyanabilir.

• Bu gün bende çanak anten boyadım. Boyama öncesi alıcıdan farklı TP sinyal seviyelerini kontrol ettim. Boya uygulaması sonrasında sinyal seviyelerinde herhangi bir değişim olmadı. Çanak komple paslı değildi. Parça parça farklı noktalarda çanak yüzeyinde ve arkasında paslanmalar, boya kabarmaları vardı. Zımparayla sadece bu noktaları temizleyip eski boya üzerine fazla taşırmadan bölgesel sprey boya uyguladım. Akmaması için ince bir kat atıp birer saat arayla 2 kez daha uygulama yaptım. Çanak ön yüzeyi arka yüzden daha önemli. Arka yüze istediğiniz miktarda uygulayın zararı olmaz. Çanak yüzeyinde pas izlerine rastladıysanız daha fazla ilerlemesini boyanın atmasını beklemeyin. Benim kullandığım sprey boyada modifiyeli akrilik boya yazıyor (diğer adıyla sentetik sprey boya imiş). Satın alırken akrilik boya ile karıştırmayın. Akrilik sprey boya, modifiyeli akrilik (sentetik sprey boya) kadar dayanıklı olmuyor. Hızlı kuruyan bir boya. Boyanın ne kadar dayanıklı olduğunu bir yada iki kış geçtikten sonra anlayabilirim diye düşünüyorum. Görünümde çanağın kendi boyasından bir farkı yok. Başarılı bir uygulama yaptığımı düşünüyorum.

Çanak Anten Boyama Sonrası Sinyal Alamama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neselikelebek -- 3 Haziran 2021; 1:5:24 >

• Neselikelebek N kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim çanak bu durumda değildi. Bu duruma gelmesin diye boyanın kabardığı yerlerin pasını iyice zımparalayıp temizledim. Sizin çanak resmen yanmış. Tabi ki işlevini yitirmediyse güzel olmuş. Ben beyaz renk kullandım. Lokal boya gibi kendi boyasına olabildiğince ilişmedim.

Hocam benim anlamadığım 5 senede nasıl bu denli kötü oldu hocam gayet güzel calısıyor  Çanak Anten Boyama Sonrası Sinyal Alamama 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 3 Haziran 2021; 17:48:57 >
  • AMC A kullanıcısına yanıt

8 yıllık bir çanak kullanıyorum. Paslanma geçen sene başladı . Önemsemiyordum ama bu sene yakından baktım paslanma daha ilerlemiş. Daha kötü olmadan önlem alayım dedim. Sizin çanağın durumuna gelse uğraşmazdım. Geniş olan bölgelere yaptım. Zamanım kısıtlı. Hafta sonu nokta halinde olan bölgelerede el atacağım

hava kötü güzel olunca bi zımpara yapayım pürüzlüklerde gitsin sonra farklı renk yapayım seninki iyi dayanmış ya benimkiler baya kötüydü

• AMC A kullanıcısına yanıt

Zımparayla kazıyıp boya uyguladığım noktalar

Gayet güzel olmuş

• Nokta gibi görünen pas lekelerinin altından zımparaladıkça daha geniş pas çıktı. Gün batımına yakın zımparalamayı bitirdim. Gündüz gözüyle alt kenarlarda bulunan pas izlerinide zımparalayıp boyamayla bitireceğim.

Bence güzel bi zımpara çek baştan aşağı boya

• Haftada bende bir elden geçirmeyi düşünüyorum. Boya olarak bisiklette kullandığım ince bir boya kullanıp sonra fırınlatmayı düşünüyorum.

• 20 yıllık 1,50 metrelik kollu motorlu çanağım, yılların verdiği hasar ve kuş pisliklerinden kaynaklanan paslanmaları gidermek için antipas ile boyadım.

boyamadan kaynaklı siğnyal düşüşü veya başkaca olumsuzluklar yaşamadım.

kanal göstermeme veya siğnyal düşüşü boyama aşamasında istemeyerek çanak yönünde az da olsa kayma olur ise bu olumsuzluğu yaşarsınız.

boyamanın siğnyal alımına hiç bir etkisi yoktur, sadece görsel olarak göze höş gelir.

• Biraz geç oldu dönüşüm, ancak boya 1 hafta kuruduktan sonra problem kalmadı, güzel çekiyor.

• ozba73 O kullanıcısına yanıt

Zımpara filan yaptınızmı hocam

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.