Şimdi Ara

Can Dündar-Abim Deniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kardeşi, Deniz Gezmiş'i anlatıyor... "ABİM DENİZ"

"Bu kitapta Deniz'in durgun, fırtınalı, eğlenceli, dalgalı hallerini ve yer yer derinliklerini bulacaksınız. Neden bugün hâlâ on binlerce çocuğun adında yaşadığını, her kesim tarafından sevilip sayıldığını, ölüm yıldönümlerinde nasıl olup da her yıl biraz daha büyüyen kalabalıklar toplandığını, her direnişte, her mitingde isminin niçin ısrarla anıldığını, neden Gezi Direnişi patladığında AKM'nin en görünür yerine onun posterinin asıldığını daha iyi anlayacaksınız."

Bugüne kadar özenle saklanan fotoğraflar, mektuplar ve belgeler, Can Dündar'ın deneyimli gazeteciliği ve Deniz'in yıllarca sessiz kalan kardeşi Hamdi Gezmiş'in tanıklığıyla birlikte ilk defa bu kitapta gün yüzüne çıkıyor. Devrim ideali peşinde fedakârca koşturmuş bir kuşağı ve dönemin siyasi atmosferini ortaya koyan Abim Deniz Denizlerin "onurlu ve cesur" duruşlarına içten bir selam…
    (Tanıtım Bülteninden)

Can Dündar-Abim Deniz

• Siyasi bir kitap olarak gorulmemesi gerekiyor gerçek bir kahramanın hayat oykusunu anlatıyor herkesin okuması gereken bir kitap belki bu sayede onyargılardan kurtarılabilinir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gogogo.

Siyasi bir kitap olarak gorulmemesi gerekiyor gerçek bir kahramanın hayat oykusunu anlatıyor herkesin okuması gereken bir kitap belki bu sayede onyargılardan kurtarılabilinir.

Hocam doğru söylüyorsun bende öyle düşünüyorum ama kitap 480 sayfa.

Çoğu kişi bu olaylardaki önyargılı davranışını kitap sayfasında da sürdürecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim ön yargım can dündar'a. onu ne yapacağız bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda87

benim ön yargım can dündar'a. onu ne yapacağız bilmiyorum.

Kitabın yazarından çok içeriği önemli hocam bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.