Şimdi Ara

ÇAMAŞIR MAKINESI SUREKLI SU ALIYOR ARIZASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
45.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Çamaşır makinesini herhangi bir programa alıp baslata bastıgım andan ıtıbaren deterjan kısmının ön yıkama tarafından surekli su almaya baslıyor ve almayada devam edıyor. Programlar normal çalısıyor fakat tek sıkıntı su alması. Servıse bıldırdım 2 arkdas geldı baktılar sıkıntının ventılden yada sevuye sensorunden olabılecegını soyledıler ve gıttıler bırazdan sızı arıyacaz dedıler sonra servıs sahıbı aradı arızanın ana karttan olabılecegını kartın 350 l oldugunu soyledı bende bu ucrete alacagıma yenısını alırım dedım ıptal ettın suan ne yapacagımı bılemıyorum Makina 3 bucuk senelik garantisi dolmus durumda. makınanın arızası ne olabılır acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratica01 -- 19 Mart 2017; 16:7:13 >

• kart veya ventilde arıza olursa açtığın gibi su almaya başlar..oysaki senin makina suyu kesmiyor su seviye sensörünü kontrol etmekte fayda var
  • Presostat çalışmıyor

EPS mi yoksa mekanik mi olduğuna bakmanız lazım.

Çamaşır makinesi genelde sağ üst kısıma yakın yerde olur

Makinenin üst kapağını açıp 1-2 resim paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım

Ben eski sistem presostatlarda seviye belirleme hortumunun deterjandan tıkantığını dahi gördüm. basit bir temizlik ile düzelenler de var, presostat değiştirilmek zorunda kalınanlar da var.

Presostat = su seviye bilgisini algılayan ve anakart üzerindeki işlemciye, ''Bu program için bu seviye yeterli'' bilgisi veren küçük aygıt
  • prosestat deterjandan dolayı tıkandıgı zaman daha çok sıkma proğramına geçmez
  • sorun çözulmustur çamasır makınesı kartının ventıllerı kontrol eden kısmında 1 tane transıstor gıbı 3 bacaklı bı elektronık eleman yanmıs onu tamır ettıler bırde ventıllerde sıkıntı vardı onuda tamır ettık dedıler 175 tl fatura cıktı makına calısır hale geldı
  • muratica01 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Sorunsuz günlerde kullanmanız dileklerimle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.