Şimdi Ara

ÇAMAŞIR MAKİNASI TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir arkadaşım çamaşır makinası alacak tavsiyelerinizi bekliyorum. Önce yine bu sitede bir arkadaşın tavsiyesi ile PROFİLO CM1200CTR önerilmişti ancak israili boykot amacıyla bu modelden vazgeçti. Buna alternatif olarak önerebileceğiniz marka/modeller nedir?

• Profilo'nun İsrail ile bir bağlantısı yoktur. Yaklaşık 6 sene evvel Jak Kamhi hisselerinin tamamını Bosch-Siemens'e devretti. Daha önce de 1997'de %75'ini devretmişti zaten. Yani Jak Kamhi'nin, dolayısıyla Yahudiler'in Profilo beyaz eşya ile bağlantısı bulunmamaktadır. Profilo Alman Bosch ve Siemens'e aittir. Jak Kamhi döneminde çok kötüydü zaten ama şimdi Bosch sayesinde malları fiyatına göre oldukça iyi. (Buzdolabı haricinde)
  • bu siteden bir arkadaşın tafsiyesi üzerine diye bahsetiğim kişi sizdiniz zaten:). bundan önce de buzdolabı alırken gene bu formda "Whirlpool ARC 4130" karar vermiştim 4130 unu bulamadığım için 4137 sini almıştım. Onuda siz tafsiye etmiştiniz heralde.. Fırsat gelmişken çok teşekkür ederim...

Profilo hakında sizin dediklerinize yakın şeyler duymuştum. İnternetten araştırdığımda son karar olarak israille bağlantılı olduğunu düşünüp vaz geçmiştim.

Vaz geçmeme neden olan haberler şu linkedehttp://www.cyberabrek.net/security/index.php?action=printpage;topic=5013.0

buradaki haberleri okuyup tekrar fikrinizi paylaşırmısınız.

NOT: BU mesajı arkadaşım adına yazıyorum kendisinin DH üyeliği olmaması sebebiyle.

• Dediğim gibi Profilo'nun beyaz eşya bölümünün halka arz edilen kısmı haricinde tamamı Alman Bosch-Siemens (BSH) grubuna aittir. Profilo'nun TV üreten Profilo Telra adlı firması halen Yahudi Jak Kamhi'ye ait ve iflas etti zaten. Şu an Profilo'nun fiyat listelerine bakarsanız TV ve uydu vs satışı kaldırılmış.

İsrail ve batan elektronik firması Profilo Telra ile Profilo beyaz eşyanın hiç bir alakası yoktur. Profilo BSH (Bosch-Siemens) grubunun yerel markasıdır.

Bu arada verdiğiniz site de bence mantıksız, Beko Türk firmasıdır ve Koç'a ait, İsrail ile ne alakası var anlayamadım?

Özetle Profilo=Bosch=Siemens
  • Blomberg in kasa değiştikten sonra su kaçırmaya başladı bu seferde,yeni kasadaki körük çok adi - eğri büğrü olduğundan yükleme kapağı ile lastik arasında boşluk kalıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Blomberg in kasa değiştikten sonra su kaçırmaya başladı bu seferde,yeni kasadaki körük çok adi - eğri büğrü olduğundan yükleme kapağı ile lastik arasında boşluk kalıyor

Yok canım kardeşim sen mutlu olamayacaksın bu makine ile. Bu sefer diret ve iade et kesinlikle adam olmaz bu makine :) Bu arada kapak ile conta arasından su sızdırma Arçelik SJ serisinde en sık görülen sorunlardandır.
  • Saçma sapan bir site,israille alakası olmayan ürünlerk, ama ben genede alırım hyepsi kaliteli mal türklerde o kadar kaliteli mal yapsınlar almayalım.
  • Gene de aklınızda PROFİLO CM1200CTR alternatif baska marka/model varmı? varsa onlarıda goz onunde bulundurup son kararı vereyim.

İsraili boykot ürünlerini seçen coğu grup/kuruluş/site vs. cok sağlıklı değil. örnekte verdiğim sitede sadece profilo ile ilgili kısmı okumanızı söylemiştim aslında. Tüketiciler birliğinin sitesindeki markalar endoğru kaynak. Birkaç günlük uğraşla kafadan atılan markalar değil uzun süreler detaylı bir araştırma sonucunda secilen markalar oradakiler.

Beko nun koç grubuna ait olduğunu biliyorum. Zaten boykot bi millete/ülkeye karşı değil siyonizme karşı. Siyonizme desteği sadece israilliler vermiyor.Vehbi Koç ta rotary gibi mason kluplere üye. Hatta kendiside (emin değilim,yanlış olmasın) mason. siyonizm ve masonluk ilişkisi de malum...

NOT: Arkadaşın adına yazıyorum

• Makinenin 1200 devir ve 1000TL altında olduğu düşünülürse seçilmesi mantıklı bir model.
    Aynı bütçe ile daha güzel bir makine aklıma gelmiyor. Bir de AEG Lavamat 72650 de olabilir güzel makinedir o da. Electrolux tarafından üretiliyor.
  • selamlar sayın candoğN Krdeşim
    verdiğin bilgiler için sağolasın
    ben çamaşır makinası alcam özellikle sessiz , yıpratmadan yıkayan servis sorunu olmayan , fonksiyonel, dayanıklı bir makina arıyorum.
    sizin önerilerinizden cıkardığım. bütçem 1500 tl gibi olabilir. yardımlarınız için sağolun

aeg lavamat 74850 serisi
    siemens s 20761 serisi
    arçelik , beko yada arcelik mi?
    yoksa başka bir model ve marka mı
  • quote:

Orjinalden alıntı: mferen

selamlar sayın candoğN Krdeşim
    verdiğin bilgiler için sağolasın
    ben çamaşır makinası alcam özellikle sessiz , yıpratmadan yıkayan servis sorunu olmayan , fonksiyonel, dayanıklı bir makina arıyorum.
    sizin önerilerinizden cıkardığım. bütçem 1500 tl gibi olabilir. yardımlarınız için sağolun

aeg lavamat 74850 serisi
    siemens s 20761 serisi
    arçelik , beko yada arcelik mi?
    yoksa başka bir model ve marka mı

Standart seviyeden daha da sessiz makine istiyorsanız tavsiyem Beko 3018A veya Arçelik 8144BJ olacaktır. Bunlar Kore'li LG tarafından üretilmektedir.

Sessizden kastınız yürümemesi, anormal ses çıkarmaması ise Bosch/Siemens 8kg serisini öneririm.

AEG Lavamat dengeli yükte çok sessizdir ama dengesiz yükte tıkırdama yapar. Yük denge sensörü zayıf olduğundan zaman zaman dengesiz yükleri de dengeli sanarak sıkabiliyor.

• candoğan hocam arkadaş model ismini yanlış vermiş Profilo cm1000ctr modeli ayarında başka marka / model önerebilir misin? Mesela samsung'dan bunun ayarında bir model bulabilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaGeSuKo -- 12 Şubat 2009; 8:44:45 >
  • yani kardeşim
    hem cok sessiz hem de yıpratmadan yıkayan hemde fonksiyonel ve önemlisi kalteli olan hepsi bir arada 1500 tl ye bir makina yok mu?
    hepsinin farklı özellikleri ortaya cıkıyor.
    sen olsan ne yapardı candogan kardeşim senin fikirlrin önemli benim için
    ha ben kars da yaşiyorum yani servis önemli
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Blomberg in kasa değiştikten sonra su kaçırmaya başladı bu seferde,yeni kasadaki körük çok adi - eğri büğrü olduğundan yükleme kapağı ile lastik arasında boşluk kalıyor

Yok canım kardeşim sen mutlu olamayacaksın bu makine ile. Bu sefer diret ve iade et kesinlikle adam olmaz bu makine :) Bu arada kapak ile conta arasından su sızdırma Arçelik SJ serisinde en sık görülen sorunlardandır.

Dün makina geldi bu sefer daha kaliteli körük takmışlar ama yine de kapak-körük uyumsuz gibi geldi bana..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.