Şimdi Ara

Çamaşır Mak.Tavsiyesi Profilo100dtr/Vestel Hızlı 9812/Arçelik 9123 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
4
Favori
7.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Teşekkür ederim hocam .Bekliyorum o vakit .bir ara bende açtım baktım bir şey anlamadım göremedim :)

ancak güzel makine yapmış vestel , parçaları araştırdım kaliteli gibi . kurutma ünitesini faz elektriğine yaptırmış falan . kondansatör kaliteli bir markaydı.

Ancak gelgelelim titreşim olayı her şeyi bitiriyor.

Ön kapakta sıkma esnasında bombeleşme

Özellikle kurutma esnasında pompa sesi , bazen takılıyor gibi sesler

titreşim ses , bazen yerinden oynamalar

pompa kapağının ses titreşim yapması

birde ben üst kapağın plastik ambalajları yaklaşık 1 sene sonra söktüm birde bakayım bazı yerler çatlamış , ya makine titreşim esnasında lavobaya vurdu yada plastik kalitesinden solayı çatladı . gözle dahi zor göründüğünden önemsemedim .

ama bu titreşim için incelemenizi bekliyorum hocam bir ara .

ancak bence ayakla ilgili yok gibi sanki amortisörlerde sorun var.

birde ekomaks için ne diyorsunuz hocam sizinde fikrinizi alayım ?Eskisi gibi temiz yıkamadığı gibi iyi durulamıyor kurutmuyor?

servis geldi detarjanı değiştirin dedi değiştirdik sonuç aynı .

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

hocam benim vestel ekomaks ta iyi durumalıyor finish clasic , quantum ,tuzlu tuzsuz , parlatıcılı , parlatıcısız denedik sonuç iyi durulamıyor.Hele bardağı su içerken ilk duruladığımda sanki köpük oluyor suda. birkaç kez tam durulama bitiminde kurutmaya başlamadan açtım baktım bazı bulaşıklarda köpük kalıntısı vardı ve makine eskisi kadar iyi kurutmuyor biraz araştırdım da anakartla alakalı diyorlar?
    sizin bulduğunuz çözüm nedir ? Ne önerirsiniz ?

Hangi programda kullanıyorsunuz makinenizi? Ben parlatıcı bölmesine elma sirkesi koydum durulama esnasında çok az köpük varsa onu da yok ediyor. Ekonomi programında kullanıyorsanız hiç kullanmayın. Vestel in bazı modelleri ekonomi programında 1 durulama yapıyor yani ana yıkamadan sonra durulama yapıp kurutuyor bitiriyor. Köpük konusunda aslında az su kullanan makinelerin kaderi bu. Vestel olsun Bosch olsun Arçelik olsun illa ki az suyla yıkadığı için bir yerden patlak veriyorlar. Ben kendi makinemde makinemin en yüksek derecesi neyse onu kullanıyorum. Manyaklık derecesinde ne kadar yüksek ısı o kadar hijyen takıntısı var bende . Makinenizin en yüksek ısılı programını kullanın deterjanı da deterjan gözüne değil de makinenin içine atın elma sirkesi kullanın. Kurutması için de çok kafaniza takmayın. Yeni makineler öyle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ilginize teşekkürler eşim genelde eko da kullanıyor ama oto hassas falan da kullanıyor .

aslında ilk başlarda çok iyiydi ne olduysa son 6 ayda bozuldu .ilk başlarda kupkuru lekesiz çıkıyordu .

yinede deneyeceğiz dediklerinizi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada vestel yine rekor kırmış hızlı 8912 serisi ile

yıkama da 39 desibel

sıkma da 72 desibel

adamlar isteyince yapıyor abi diyorum .
    http://www.vestel.com.tr/webfiles/etiket/8912tt-etiket.pdf

acaba 9614txt yi iadeye zorlayıp bunu mu istesem :D bu kadar sessizse üstüne para bile verebilirim.

Lg arçelik samsumg modellerine baktım yıkamada bu denli sessiz ürünleri yok .

sadece sıkmada 4 5 desibel kadar düşük ürünler var .

helal olsun diyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 16 Ağustos 2017; 17:11:17 >

• meeb kullanıcısına yanıt
    Yıkama devri düsük ondan sessiz
  • Buzdolabı üretimleri bu yıllarda sabite bağlandığı için sana tavsiyem motor gücüne ve harcadığı elektriğe bakman ve buz dolabı hacmine.
  • 9123 ycm arçelik
    9812 te-9812 tge vestel
    bende üzerine çalışıyorum.
    kullananlar bilgi paylaşırsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechultipo

9123 ycm arçelik
    9812 te-9812 tge vestel

Kesinlikle cmg100dtr al ben yeni aldım çok iyi bosch ve Siemens ile birebir dedi servisten arkadaşlar. Kaliteli ve sessiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRUEHAUF

quote:

9123 ycm arçelik
    9812 te-9812 tge vestel

Kesinlikle cmg100dtr al ben yeni aldım çok iyi bosch ve Siemens ile birebir dedi servisten arkadaşlar. Kaliteli ve sessiz

ilginize teşekkürler.
  • quote:

quote:

9123 ycm arçelik
    9812 te-9812 tge vestel

cmg140dtr alacaktım biraz araştırdıktan sonra 1400 devirin "bizim için" gereksiz olduğunu düşündüm.

biraz önce 1.200 e cmg100dtr siparişini geçtim. İnşallah memnun kalırız makinadan.
  • greenman G kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam, 1200 nerden aldınız

Ayrıca süper8 8 kg makinada tambur hacmi 63 litre; sizin aldığınız 100dtr de de tambur hacmi 63 litre ama makina 9 kg diye geçiyor.

Aynı tambur hacminde nasıl biri 8 diğeri 9 kg oluyor, cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: greenman

quote:

quote:

9123 ycm arçelik
    9812 te-9812 tge vestel

cmg140dtr alacaktım biraz araştırdıktan sonra 1400 devirin "bizim için" gereksiz olduğunu düşündüm.

biraz önce 1.200 e cmg100dtr siparişini geçtim. İnşallah memnun kalırız makinadan.

Ayrıca süper8 8 kg makinada tambur hacmi 63 litre; sizin aldığınız 100dtr de de tambur hacmi 63 litre ama makina 9 kg diye geçiyor.

Aynı tambur hacminde nasıl biri 8 diğeri 9 kg oluyor, cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: tahsin75

hepsiburada dan aldım hocam. 1299 liraya düşmüştü. 100 tl chip para verdi. 1.199 a geldi.
  • quote:

quote:

hepsiburada dan aldım hocam. 1299 liraya düşmüştü. 100 tl chip para verdi. 1.199 a geldi.

Yeni mi aldınız yoksa ağustosta falan mı

• quote:

quote:

quote:

Yeni mi aldınız yoksa ağustosta falan mı

dün aldım hocam.

Çamaşır Mak.Tavsiyesi Profilo100dtr/Vestel Hızlı 9812/Arçelik 9123

• Yaklaşık 3 yıl önce aldığım vestel kurutmalı 9614 txt son zamanlarda artan ses ve titreşimden dolayı değişim talebi açmıştım.Tabi önce 2 kez ayaklar değişti.gergi takımı ve amortisör kayış değiştirildi sorun çözülmemişti.İlk seri kurutmalı üretim haliyle ilk üretimlerde sorun olabiliyor.

Netice : vestel son seri 9914txt kurutmalı makine ile ücret farkı olmaksınızın değişime karar verdi.Buradan vesteli karalayanlara beğenmeyenlere duyurulur.Ülkemizin böyle zor durumda olduğu vakit emsali varsa lütfen yerli malı alın arkadaşlar bu çamaşır makinesi olur çikolata olur naylon poşet olur.

Teknolojinin geldiği nokta belli arkadaşlar emsal modellerde vestel in arçelik ten arçeliğin siemens ten farkı yok.

7 yıl garanti yaptırın arkanıza yaslanın.

not: ben 9614 dü 1850 satış fiyatından indirim çekiyle 1550 ye mal etmiştim.O yılda aynı paraya bosch tan düz model klasik çamaşır makinesi alabiliyordum.

Şuan verdikleri kcm 9914 modeli 4200 lira.

teşekkürler Vestel...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.