Şimdi Ara

Çamaşır Mak.Tavsiyesi Profilo100dtr/Vestel Hızlı 9812/Arçelik 9123 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
4
Favori
7.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba vestel karşıtları, hatta düşmanları diyeceğim, ayıp olacak

az biraz emeğe saygı az biraz yerli malına sevgi yahu, bu nedir kardeşim, insan düşman malını bu kadar kötülemez

neyse

iki yıl önce, eve getirip kurdurup beğenmediğim için iade ettiğim hotpoint-ariston inverter bir makine tecrübesinden sonra

vestel hızlı 9812 siyah renk makinemi(zi) aldım, o gün bugündür de son derece hunharca kullanıyorum

(ondan önceki makinem bosch idi, kapasitesi küçük diye annemlere verdim, kullanmaya devam ediyorlar
    parantezi kapatmadan, ondan önceki makinem de samsung idi, az biraz kullanıp ihtiyaç sahibi bir arkadaşa verdim
    inatla kapatmıyorum parantezi, ondan önceki makinem de arçelik idi, on seneden fazla kullandım)

vestel hızlı 9812 ile yorgan da yıkadım yastık da yıkadım perde de ne bileyim montlar kazaklar narinler sporlar vs vs

hatta dalış elbiselerimi de birkaç ayda bir yıkayıp duruyorum, makineyi hınca hınç dolduruyorum, bana mısın demiyor

geçenlerde üzerinde yazan uyarıyı gözüme ilişti yine, su filtresini bir açıp bakayım dedim

sanırım en son bir yıl önce açmıştım, baktım az biraz saç ve halı tüyü var, onun dışında aşınma bile yok

geçen süre zarfında zaten bir sorun yaşamadığım için servis çağırma ihtiyacım da olmadı, bilemiyorum o yüzden servisini vs.

bu arada, makineyi aldıktan sonra neredeyse her ay vestel tarafından arandım ve memnuniyetim soruldu

geçen sene ev değiştirdim, makineyi kendim söktüm taşıdım ve tekrar taktım, bir sorun yaşamadım

ilk senesinde genelde normal çamaşır deterjanı kullandım, şimdilerde likit deterjan kullanıyorum

bir sürü çamaşır türü seçeneği, programların hepsinde ayrı ayrı ısı ve devir seçenekleri var, ayrıca hızlı programı var

hatta pek çok makinede olmayan, pamuklu bölümünde 10ar 10ar derece arttırma azaltma seçeneği var

büyük tamburlu, üstten duşlu sistemli, geniş kapaklı, geniş hacimli mis gibi makine

ALLAH nazarlardan korusun tabii de, takır takır da çalışıyor

etmeyin eylemeyin artık, alman markalarını öveceğim diye yerli markaları da bu kadar gömmeyin

yazıktır günahtır yahu

...

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhen

merhaba vestel karşıtları, hatta düşmanları diyeceğim, ayıp olacak

az biraz emeğe saygı az biraz yerli malına sevgi yahu, bu nedir kardeşim, insan düşman malını bu kadar kötülemez

neyse

iki yıl önce, eve getirip kurdurup beğenmediğim için iade ettiğim hotpoint-ariston inverter bir makine tecrübesinden sonra

vestel hızlı 9812 siyah renk makinemi(zi) aldım, o gün bugündür de son derece hunharca kullanıyorum

(ondan önceki makinem bosch idi, kapasitesi küçük diye annemlere verdim, kullanmaya devam ediyorlar
    parantezi kapatmadan, ondan önceki makinem de samsung idi, az biraz kullanıp ihtiyaç sahibi bir arkadaşa verdim
    inatla kapatmıyorum parantezi, ondan önceki makinem de arçelik idi, on seneden fazla kullandım)

vestel hızlı 9812 ile yorgan da yıkadım yastık da yıkadım perde de ne bileyim montlar kazaklar narinler sporlar vs vs

hatta dalış elbiselerimi de birkaç ayda bir yıkayıp duruyorum, makineyi hınca hınç dolduruyorum, bana mısın demiyor

geçenlerde üzerinde yazan uyarıyı gözüme ilişti yine, su filtresini bir açıp bakayım dedim

sanırım en son bir yıl önce açmıştım, baktım az biraz saç ve halı tüyü var, onun dışında aşınma bile yok

geçen süre zarfında zaten bir sorun yaşamadığım için servis çağırma ihtiyacım da olmadı, bilemiyorum o yüzden servisini vs.

bu arada, makineyi aldıktan sonra neredeyse her ay vestel tarafından arandım ve memnuniyetim soruldu

geçen sene ev değiştirdim, makineyi kendim söktüm taşıdım ve tekrar taktım, bir sorun yaşamadım

ilk senesinde genelde normal çamaşır deterjanı kullandım, şimdilerde likit deterjan kullanıyorum

bir sürü çamaşır türü seçeneği, programların hepsinde ayrı ayrı ısı ve devir seçenekleri var, ayrıca hızlı programı var

hatta pek çok makinede olmayan, pamuklu bölümünde 10ar 10ar derece arttırma azaltma seçeneği var

büyük tamburlu, üstten duşlu sistemli, geniş kapaklı, geniş hacimli mis gibi makine

ALLAH nazarlardan korusun tabii de, takır takır da çalışıyor

etmeyin eylemeyin artık, alman markalarını öveceğim diye yerli markaları da bu kadar gömmeyin

yazıktır günahtır yahu

...

Vestel in eskiden yürüyen çamaşır makineleri vardı. Şimdi kendini geliştirdi tabii. Arçelik desen daha iyiydi Vestel e göre şimdi daha da iyi oldu. Vestel de kalite çıtasını çok yükseltti. Yeni makineleri güzel. Hatta şuan yengemlerdeyim Vestel in 5 kg basit çamaşır makinesi var. Sizinkinden 10-15 model altı üstelik. Hatta nakliye vidaları takılı halde çalışıyor üstüne üstlük 2 tane orta kalınlıkta battaniye yıkandı dengesiz yük de yaptı. Motor sesinden başka bir ses duyamadım. Çok güzel yıkıyor. Tabii yabancı markalar kadar iyi olamaz orası ayrı. Ama şu da var ki kullanıcının beklentilerini karşılıyorsa ürün görevini sorunsuz yapıyorsa ha Ahmet kötü desin Mehmet iyi desin ne farkeder ki? Sizin makine de güzel görünüyor. Memnunsanız daha iyi ne olabilir ki? Üstelik 9 kg 1200 devir su jeti var sessiz motorlu hem de uygun fiyata. Hem de memnunusunuz daha ne iyi olabilir.

Sadece eleştireceğim tek nokta var bu üründe 9 kg ya göre tambur hacmi çok küçük. 61 litre 7.5 kg çamaşırı anca yıkar. Ado hocam sana sesleniyorum eyyy sen kimsin ya ben yabancı markaları sürekli övüyor muyum ? Şaka bir yana sen Vestel'de yetki almış birisin bunu Vestel e iletebilir misin? Çamaşır makineleri üstündeki kg ya göre çok küçük. 9 kg üründe en az 72 lt tambur hacmi olması gerekiyor. Onun dışında bir eleştirim Yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• selamlar @ramen

cevabın için teşekkürler, dediğin gibi herkesin memnunluğu yada memnuniyetsizliği vardır her markada

ancak uzun süredir forumu takip eden okuyan dinleyen ve katkım olabilecek yerde yazan biri olarak

vestel markasını arçelik markasını her bulduğu yerde gömen kullanıcılardan gına geldi artık

hayır tamam, sevmezsin yada senin terazine hafif gelir, de, ne diye yerin dibine batırıyorsun

...

bu arada, vestel den yetki falan almadım, sana yapabileceğim tek yardım iletişim hattı numarasını vermek olacaktır

(bir de bu var tabii, biri gelip birşey derse, hemen o markadan qaz wsx almış oluyor)
  • Bu mesajını telefondan okumuştum, ''Sonra cevaplarım'' diye bırakmıştım anca sıra geldi

Elbette iletirim kardeşim. Hatta bildiğin benim meşhur not defterim var ya hani, o deftere bu notu da eklerim ve ilk fabrika ziyaretimde yine her zaman gösterdikleri güleryüz ve sabır ile sorularımı cevaplayıp eleştirilerimi dinleyen arkadaşlarımızın toplantısında dile getiririm elbette Mutlaka kendilerince bir açıklamaları vardır onu da iletirim size.

Yürüyen makineler aslında sadece VESTEL de yoktu ama VESTEL'i geçmiş dönem BEYAZ EŞYA konusunda yaşattığı hayal kırıklıklarını unutturacak daha ileri seviye teknoloji ve kaliteyi kendilerinden beklediğimiz yönde uyarmak da gerek tabi ki.

motorların arkasına yerleştirilen bir tork ile DKS sistemi getirilmiş (Hemen her markada) ve dolayısı ile eğer dengesiz bir yükleme yapılmışsa Denge Koruma Sistemi devreye girerek santrifüje geçmesi engellenmiş, bunun yanısıra helezon-amortisor-kasa yapıları komple revize edilerek artık yürüme konusunun önüne geçilmiştir.

Tüm samimiyetimle yazıyorum ki benim evimdeki makine bazen yürüyor ama sebebinin makine kaynaklı olmadığını biliyorum. 9 kilo yıkama 6 kilo kurutma kapasiteli olan çamaşır makinemin kasa yapısı diğerlerine nazaran büyük olunca, Saygıdeğer (!) yüksek öngörülü müteahhitimizin yaptığı makine yuvasına yerleştirdiğimizde ön iki ayak dışarıda kalıyor. Tabi bu alan mutfak, dışarıda kalıyor dediğim yer parke, Yine saygıdeğer(!) müteahhitimizin çok dengeli ve DÜMDÜZ(!) olan zeminine, üzerine yumuşak dolgu malzemesi ve üzerine parke döşenince, makinenin dışarıda kalan bu iki ayağının sağ tarafı o yumuşak bölgede kalıyor ve ne kadar ayak ayarı yapsam da esneme yapıyor, Yeldoş da Allah ne verdiyse makineye attığı zaman dilimlerinde kısmi bir öne gelme yapıyor ben de ayda bir kere 5-6 cm geri ittiriyorum makineyi ve böyle anlaşıp gidiyoruz

Başkasının sorunu olsa çoktan çözmüştüm ama nasılsa bizim makine ya, uğraşmaktansa ayda bir kere geri ittirmek kolayıma geliyor

• quote:

selamlar @ramen

cevabın için teşekkürler, dediğin gibi herkesin memnunluğu yada memnuniyetsizliği vardır her markada

ancak uzun süredir forumu takip eden okuyan dinleyen ve katkım olabilecek yerde yazan biri olarak

vestel markasını arçelik markasını her bulduğu yerde gömen kullanıcılardan gına geldi artık

hayır tamam, sevmezsin yada senin terazine hafif gelir, de, ne diye yerin dibine batırıyorsun

...

bu arada, vestel den yetki falan almadım, sana yapabileceğim tek yardım iletişim hattı numarasını vermek olacaktır

(bir de bu var tabii, biri gelip birşey derse, hemen o markadan qaz wsx almış oluyor)

Yok hocam onu size değil bana söyledi

Ben foruma ilk geldiğim zamanlar bu yabancı marka hayranlarının ve yerlileri sürekli gömenleri yoğunluğu nedeniyle oldukça sıkıntılı günler yaşamıştık. Uygun bir dil ile olayların GERÇEK yüzünü burada yazmaya başlayınca herkes daha ılımlı şekilde yazmaya başladı artık.

Ben bu forumda bundan 1-2 yıl önce kimsenin bu markaları yazmaya cesaret edemediği günlerin artık geride kaldığını düşünüyorum.

Firma ve Markalara hakaret etmeden, seviyeyi düşürmeden herkes HER MARKA hakkında kendi düşüncesini hür iradesi ile dile getirebilir azizim.

Gizli reklam yapanlar, Marka fanları , İthal komisyoncuları vs kendisini belli eder zaten sizin alınmanızı gerektirecek bir durum yok

• quote:

selamlar @ramen

...

Size demedim. Ado hocama dedim. Boşverin siz onları. Artık Ado hocamın sayesinde forum temizlendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Bu mesajını telefondan okumuştum, ''Sonra cevaplarım'' diye bırakmıştım anca sıra geldi

Elbette iletirim kardeşim. Hatta bildiğin benim meşhur not defterim var ya hani, o deftere bu notu da eklerim ve ilk fabrika ziyaretimde yine her zaman gösterdikleri güleryüz ve sabır ile sorularımı cevaplayıp eleştirilerimi dinleyen arkadaşlarımızın toplantısında dile getiririm elbette Mutlaka kendilerince bir açıklamaları vardır onu da iletirim size.

Yürüyen makineler aslında sadece VESTEL de yoktu ama VESTEL'i geçmiş dönem BEYAZ EŞYA konusunda yaşattığı hayal kırıklıklarını unutturacak daha ileri seviye teknoloji ve kaliteyi kendilerinden beklediğimiz yönde uyarmak da gerek tabi ki.

motorların arkasına yerleştirilen bir tork ile DKS sistemi getirilmiş (Hemen her markada) ve dolayısı ile eğer dengesiz bir yükleme yapılmışsa Denge Koruma Sistemi devreye girerek santrifüje geçmesi engellenmiş, bunun yanısıra helezon-amortisor-kasa yapıları komple revize edilerek artık yürüme konusunun önüne geçilmiştir.

Tüm samimiyetimle yazıyorum ki benim evimdeki makine bazen yürüyor ama sebebinin makine kaynaklı olmadığını biliyorum. 9 kilo yıkama 6 kilo kurutma kapasiteli olan çamaşır makinemin kasa yapısı diğerlerine nazaran büyük olunca, Saygıdeğer (!) yüksek öngörülü müteahhitimizin yaptığı makine yuvasına yerleştirdiğimizde ön iki ayak dışarıda kalıyor. Tabi bu alan mutfak, dışarıda kalıyor dediğim yer parke, Yine saygıdeğer(!) müteahhitimizin çok dengeli ve DÜMDÜZ(!) olan zeminine, üzerine yumuşak dolgu malzemesi ve üzerine parke döşenince, makinenin dışarıda kalan bu iki ayağının sağ tarafı o yumuşak bölgede kalıyor ve ne kadar ayak ayarı yapsam da esneme yapıyor, Yeldoş da Allah ne verdiyse makineye attığı zaman dilimlerinde kısmi bir öne gelme yapıyor ben de ayda bir kere 5-6 cm geri ittiriyorum makineyi ve böyle anlaşıp gidiyoruz

Başkasının sorunu olsa çoktan çözmüştüm ama nasılsa bizim makine ya, uğraşmaktansa ayda bir kere geri ittirmek kolayıma geliyor

Teşekkürler hocam.

Aslında kalitelisini bayağı yükseltti. Yan komşum da bütün beyaz eşyalarını Vestel aldı memnun. Yengem de de Vestel çamaşır makinesi var memnun. Hatta makineyi kullanmadan gördüğümde Vestel bu ne olacak yürür iyi yıkamaz iyi sıkmaz diye düşündüm. Ama çok şaşırttı beni resmen. Çünkü forumda marka fanatikleri tarafından çok kötüleniyordu. Benim ihtiyacımı karşıladı az çok. Ha 5 kg Almam tabii orası ayrı. Neden dersem benim evde çok çamaşır çıkar 9 kg anca bana yeter . Hem de battaniye yorgan yıkamak için .

Sen memnunsan kullanıcı memnun ise bundan daha güzel ne olabilir ki?

Bu arada makinenin kurutma performansından memnun Musun hocam kaç amörtisör kullanıyor?

• İki amortisör kardeşim.

Memnunum tabi bir şikayetim yok ama biz mesleki olarak hep eleştirel yaklaştığımız için GELİŞTİRİLEBİLİRLİK yönde bakarız ürünlere, Bu anlamda ben de tabi ürünle ilgili kendi yaklaşım tarzıma göre eleştiri yöneltiyorum arkadaşlara. Mesela kontrol panelinin polipropülen kalitesini yine de zayıf bulurum, bu ürünler su jetli olması nedeniyle tahliye pompası sadece tahliyede değil aynı zamanda fıskiye etkisinde de kullanıldığından dolayı normal pompalara nazaran 3 kat daha fazla çalışır, bu nedenle tüketici düşünülüp ömür anlamında 1 tık üst kalitesi kullanılmalıydı diye düşündüm. Gerçi Enteresandır bu ürün gurubunda pompa şikayetleri yoğun değil lakin daha çok yaşlanmadı cihazlar o da gözardı edilmemeli.

Ben sana amortisör bölgesinin resmini ekleyeyim buraya, Üşenmedim sen sordun diye gittim dün makineyi yerinden çıkarıp yukarı kaldırıp resmini çektim

Elim değmişken sana izah ettiğim ön iki ayak neden dışarıda kısmı anlaşılsın diye de resim çektim

Karşıdan baktığında sorun görünmüyor, diğer makine ile aynı gibi duruyor
     Çamaşır Mak.Tavsiyesi Profilo100dtr/Vestel Hızlı 9812/Arçelik 9123

lakin yandan bakınca Bulaşık makinesine göre daha da önce durduğu görülüyor. Bulaşık makinesinin de ön iki ayağı dışarıda kalıyor zira makineler yuvaya tam girdiğinde fayans ile parkeyi ayıran metal çıtanın üzerine denk geliyor ayakları, bu sefer hiç denge tutmuyor.

Amortisör yapısı bu

Bu da benim mutfakta yaptığım ışıklandırma çalışması. Buzdolabı yuvasını da, mutfak dolaplarının üzerini de ışıklandırdım
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• açıklamalar için teşekkürler @Ado @Ramen-

ve yanlış anladığım için ikinizden de özür dilerim

;)
  • quote:

İki amortisör kardeşim.

Memnunum tabi bir şikayetim yok ama biz mesleki olarak hep eleştirel yaklaştığımız için GELİŞTİRİLEBİLİRLİK yönde bakarız ürünlere, Bu anlamda ben de tabi ürünle ilgili kendi yaklaşım tarzıma göre eleştiri yöneltiyorum arkadaşlara. Mesela kontrol panelinin polipropülen kalitesini yine de zayıf bulurum, bu ürünler su jetli olması nedeniyle tahliye pompası sadece tahliyede değil aynı zamanda fıskiye etkisinde de kullanıldığından dolayı normal pompalara nazaran 3 kat daha fazla çalışır, bu nedenle tüketici düşünülüp ömür anlamında 1 tık üst kalitesi kullanılmalıydı diye düşündüm. Gerçi Enteresandır bu ürün gurubunda pompa şikayetleri yoğun değil lakin daha çok yaşlanmadı cihazlar o da gözardı edilmemeli.

Ben sana amortisör bölgesinin resmini ekleyeyim buraya, Üşenmedim sen sordun diye gittim dün makineyi yerinden çıkarıp yukarı kaldırıp resmini çektim

Elim değmişken sana izah ettiğim ön iki ayak neden dışarıda kısmı anlaşılsın diye de resim çektim

Karşıdan baktığında sorun görünmüyor, diğer makine ile aynı gibi duruyor

lakin yandan bakınca Bulaşık makinesine göre daha da önce durduğu görülüyor. Bulaşık makinesinin de ön iki ayağı dışarıda kalıyor zira makineler yuvaya tam girdiğinde fayans ile parkeyi ayıran metal çıtanın üzerine denk geliyor ayakları, bu sefer hiç denge tutmuyor.

Amortisör yapısı bu

Bu da benim mutfakta yaptığım ışıklandırma çalışması. Buzdolabı yuvasını da, mutfak dolaplarının üzerini de ışıklandırdım

2 amörtisör bu kadar büyük ürüne az gibi. 3 olsa daha iyi olurmuş. Biraz daha kalın olsa. Bir de tambur hacmi kg suna göre büyük olsa başka bir eksiği yok Vestel in.

Neden 3 amörtisör dedim. 1000 devire kadar Dengesiz yüklerde sıkıntı olmayabilir. Ama 1200 ve 1400 devirde çok titreyebilir ürün. Ama ona rağmen hocam çamaşır makinende plastik amörtisör kullanılmamış. Hidrolik yeri Çelik. Mesela Bosch plastik kullanılıyor. Ama insanlar da gidip Bosch bu beaa diye gidip alıyor. Maalesef artık firmalar bizi marka adı altında soymaya çalışıyor. Vestel gelişim yolunda çok yol ilerledi bence.

Mesela teyzem Vestel bulaşık makinesinden oldukça memnun. Bi ara iyi durulamıyor demiştim. O da çok köpüren Fairy deterjandan dolayıymış. Sonra çaresini buldum hemen çözdüm sorunu. Hatta şuan çok yakın bir komşumda kalıyorum. Bosch bulaşık makinesi var 2 programlı. Makine basit Mısır yanık artığını çıkaramadı yahu. Şimdi de su ekledim temiz yıkasın diye ama maalesef nafile. Şimdi de Su kaçak korumasına aldı kendisini. Ama Benim 11 senelik Siemens bulaşık makinel Yani diyeceğim o ki artık eski markaların eski kalitesi kalmadı. Yerli markalar ise gelişim içerisindeler.

Bu arada hocam makinelerin çok şık çok güzel duruyor. Mutfağın da çok güzel ışıklandırmalar. Güle güle otur evinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-28FAB8B9B -- 4 Mayıs 2017; 13:42:11 >

• quote:

açıklamalar için teşekkürler @Ado @Ramen-

ve yanlış anladığım için ikinizden de özür dilerim

;)

Estağfirullah olur mu öyle şey keyfinize bakın.

• Rabbim herkese çok daha iyilerini nasip etsin kardeşim.

Geçmiş yıllar dı ki VESTEL o yıllarda laptop üretiyordu (Sonra vazgeçti ve CASPER da ürettirdi laptopları vs) yahu aynı model iki tane laptop, birisi BT li birisi BT siz (Bluetooth) BT li olan 3.000TL, BT siz olan 2700TL O dönem de yine eleştirmiştim hatta yazı bile yazmıştım kuruma

''Yahu segment yaratıyorsunuz anlıyorum da, bu BT yi Chip olarak ve Kurumsal kanat olarak siz 10USD ye mal edersiniz bu neyin farkıdır böyle?'' diyerek isyanımı dile getirmiştim.

Bu örnekten hareketle sana katılmamak elde değil hocam zira 1 adet amortisörün firmaya üretim maliyeti etkisi nedir ki?

Tamam kabul ediyorum olay sadece 1 adet amortisör maliyeti değil, dizayn değişecek mühendislik hesapları yeniden yapılacak, kasa yapısı değiştirilecek vs vs de, belli bir noktadan sonraki kasalarda bunu yapmak şart diye düşünüyorum ben de.

Bak ne güzel iç izolasyonunu vs düşünmüşsün be adam şu ince detaylara da biraz eğilsen ya

• Ne özrü hocam
  • quote:

Rabbim herkese çok daha iyilerini nasip etsin kardeşim.

Geçmiş yıllar dı ki VESTEL o yıllarda laptop üretiyordu (Sonra vazgeçti ve CASPER da ürettirdi laptopları vs) yahu aynı model iki tane laptop, birisi BT li birisi BT siz (Bluetooth) BT li olan 3.000TL, BT siz olan 2700TL O dönem de yine eleştirmiştim hatta yazı bile yazmıştım kuruma

''Yahu segment yaratıyorsunuz anlıyorum da, bu BT yi Chip olarak ve Kurumsal kanat olarak siz 10USD ye mal edersiniz bu neyin farkıdır böyle?'' diyerek isyanımı dile getirmiştim.

Bu örnekten hareketle sana katılmamak elde değil hocam zira 1 adet amortisörün firmaya üretim maliyeti etkisi nedir ki?

Tamam kabul ediyorum olay sadece 1 adet amortisör maliyeti değil, dizayn değişecek mühendislik hesapları yeniden yapılacak, kasa yapısı değiştirilecek vs vs de, belli bir noktadan sonraki kasalarda bunu yapmak şart diye düşünüyorum ben de.

Bak ne güzel iç izolasyonunu vs düşünmüşsün be adam şu ince detaylara da biraz eğilsen ya

Onu yazacaktım unutmuşum. Vestel in 1500₺ lik makinesidir. İzalosyon da yapmış helal olsun Vestel e valla. Sana yemin ederim hocam. Bosch un şuan 3500₺ lik İdos makinesinde izalosyon yok. Eski WAS serisinin İdos un da vardı. Şuan yok. Çok şaşırdım izalosyon olmasına ben de. Onun zahmeti ne olabilir ki? Sadece makine derinliği 4-5 cm artacak tamburu büyüyecek. Bir de kazanı 2 değil de 3 yerden delinecek amörtisör takılması için. Sol tarafa 2 tane tahliye pompa tarafına da bir tane koysalar tamamdır.

Yani ben makineyi yeniden yaratsınlar demedim yahu .

Ama sen bana diyordun hocam yerli markalara düşmanlığın nedir diye klima forumunda bak yeri geliyor Vestel i de takdir ediyorum Arçelik i de. Bak şimdi Yen'i konu açtım. Bosch Siemens Profilo bulaşık makineleri kötü diye. Daha ne diyim ama o zamanlar Yen'i Yen'i konuşuyorduk gerçi

• Vallahi ben de az önce sana özel mesaj atmıştım o açtığın konu ile ilgili

Gerekeni yaparsın artık ;)

Öyle deme üstadım o makineye eklenecek her vidanın bir mühendislik hesabı var. Evet teknikte ve pratikte kolay görünüyor. hele bizim gibi manyak teknikçiler için onu sçk oraya tak oraya iki delik del vidala tamamdır gibi olsa da işin fizik tarafı öyle olmuyor

Ben merakımdan 5 kilo makineye 8 kilonun helezonlarını takmıştım da makineyi tutabilene aşkolsun du

İzolasyona ben de şaşırdım yalan değil, beklemezdim bizimkilerden ama kurutmalı olunca böyle uygun gördüler demek ki

Ben hep söylerim, bizim mühendislerin elini kolunu bağlamasalar ne makineler yapılır da, maalesef adaletsiz bu dünya, emeği veren başkası, ekmeği yiyen başkası oluyor.

Mühendis orada canı çıkıyor daha sessiz daha verimli daha bilmemneli diye ve alır 2-3K maaş.

Öte yandan bayi ye bakarsın oturduğu yerden ahkam keser tanımadığı malı satar ondan sonra gelsin paralar.
    Bu Yetkili bayiler kadar gıcık olduğum meslek dalı çok nadir biliyor musun?
    Bayinin görseline kadar fabrika karşılıyor, ceplerinden kuruş para çıkmaz bunların, evlerindeki lavaboya kadar servise yaptırır ona da para ödemezler. Otellerinin klimalarına bakım yaptırır sonra da ''Yok yahu zaten gelip iki fıs fıs yaptılar ne bakımı'' der para vermezler vs vs. Ondan sonra zincir mağazada 800Tl ye satılan TV yi 1500Tl ye millete satar hal bu ki ikisi de aynı kalite ürün. Birisini gariban A101 rafından alırsın (HI LEVEL) diğerini caf caflı standları olan, parasını bile kendisinin ödemediği ışıklandırmalar altındaki yetkili bayiden alırsın (VESTEL) aradaki tek fark bu.

Ama hocam inanıyorum ki bu platformda 1 yılı aşkın zamandır büyük ölçüde insanları bu doğrultuda bilinçlendiriyoruz, bir kişinin bile gelip ''bana bunu tavsiye ettiniz de zarar ettim'' dediğini görmedik duymadık okumadık çok şükür. İnşallah bundan sonra da hep böyle devam eder.

Neyse bu gün ben çığrımdan çıktım biraz, susayım en iyisi.

• quote:

Vallahi ben de az önce sana özel mesaj atmıştım o açtığın konu ile ilgili

Gerekeni yaparsın artık ;)

Öyle deme üstadım o makineye eklenecek her vidanın bir mühendislik hesabı var. Evet teknikte ve pratikte kolay görünüyor. hele bizim gibi manyak teknikçiler için onu sçk oraya tak oraya iki delik del vidala tamamdır gibi olsa da işin fizik tarafı öyle olmuyor

Ben merakımdan 5 kilo makineye 8 kilonun helezonlarını takmıştım da makineyi tutabilene aşkolsun du

İzolasyona ben de şaşırdım yalan değil, beklemezdim bizimkilerden ama kurutmalı olunca böyle uygun gördüler demek ki

Ben hep söylerim, bizim mühendislerin elini kolunu bağlamasalar ne makineler yapılır da, maalesef adaletsiz bu dünya, emeği veren başkası, ekmeği yiyen başkası oluyor.

Mühendis orada canı çıkıyor daha sessiz daha verimli daha bilmemneli diye ve alır 2-3K maaş.

Öte yandan bayi ye bakarsın oturduğu yerden ahkam keser tanımadığı malı satar ondan sonra gelsin paralar.
    Bu Yetkili bayiler kadar gıcık olduğum meslek dalı çok nadir biliyor musun?
    Bayinin görseline kadar fabrika karşılıyor, ceplerinden kuruş para çıkmaz bunların, evlerindeki lavaboya kadar servise yaptırır ona da para ödemezler. Otellerinin klimalarına bakım yaptırır sonra da ''Yok yahu zaten gelip iki fıs fıs yaptılar ne bakımı'' der para vermezler vs vs. Ondan sonra zincir mağazada 800Tl ye satılan TV yi 1500Tl ye millete satar hal bu ki ikisi de aynı kalite ürün. Birisini gariban A101 rafından alırsın (HI LEVEL) diğerini caf caflı standları olan, parasını bile kendisinin ödemediği ışıklandırmalar altındaki yetkili bayiden alırsın (VESTEL) aradaki tek fark bu.

Ama hocam inanıyorum ki bu platformda 1 yılı aşkın zamandır büyük ölçüde insanları bu doğrultuda bilinçlendiriyoruz, bir kişinin bile gelip ''bana bunu tavsiye ettiniz de zarar ettim'' dediğini görmedik duymadık okumadık çok şükür. İnşallah bundan sonra da hep böyle devam eder.

Neyse bu gün ben çığrımdan çıktım biraz, susayım en iyisi.

Düzelttim .

İşin arkasını bilmiyorum sen biliyorsundur hocam. Ama adeletsiz dünya dediğin gibi maalesef. Hep kötüler kazanıyor. İyiler kaybediyor. Biz elhamdulillah Müslümanız öbür dünyaya bırakıyoruz. Ama bazen diyor insan sabır sabır da nereye kadar diye.

Yok hocam ne çığrından çıkması doğruları yazıyoruz sadece. İnsanın sinir olmaması mümkün değil çok haklısın.

• elimde vestel 8812te var 8 kg olanı varsa merak ettiğiniz yardımcı olurum. benimkinde ilk hafta motor arızası vardi birebir değişim yapıldı 3 günde yeni makine getirdiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak_yksl -- 4 Mayıs 2017; 20:22:1 >
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam geziniyordum bir baktım sizde de benim aynı makineden varmış :D

9614txt :)

Soruma gelince ben bu makinenin titreşim olayını bir türlü çözemedim . En son ön ayaklar hafif yukarı kalkık geldi ben de plastik sabitleme vidasını bile sökerek indirdim . En azından yere daha yakın olsun diye uğraştım.

Terazi ile baktım ön taraf çok hafif yine yukarıda birde sola doğru hafif yamuk.

bir ara vaktim olsa birde güçlü arkadaş bulsam ince ayar çekmeye başlıcam ama malum makine ağır eşim yardımcı olamıyor bu konuda :)

Sadede gelince özellikle tam yük olmayınca makine sarsıntı ve titreşim yapıyor ne zamanki tam devire girdiğinde kesiliyor.

Birde pompa aşırı sesli özellikle kurutma esnasında sanki bir ara takılı kalıp sonra devam ediyor.

Makine çok güzel yıkama sorunsuz kurutma zaten pek kullanmıyoruz ama idare eder gibi.

Gerçi bu yeni makinelerin bu titreşim ses olayı sanki kronik özellikle kimde arçelik grubu çamaşır makinesi görsem benimkinden beter.

dün akşam kayınpederlere gittik kayın validem çamaşır atmış arçelik var yeni sayılır bir baktım sanki helikopter uçuyor mutfağa gittiğimde tambur bir aşağı bir yıkarı çok fazla oynuyordu.

Benim tambur da oynuyor da o kadar değil. Ancak sanki bana ayak ayarından çok kullanılan amortisörlerle ilgili gibi geldi. Fikriniz nedir hocam ?

• hocam benim vestel ekomaks ta iyi durumalıyor finish clasic , quantum ,tuzlu tuzsuz , parlatıcılı , parlatıcısız denedik sonuç iyi durulamıyor.Hele bardağı su içerken ilk duruladığımda sanki köpük oluyor suda. birkaç kez tam durulama bitiminde kurutmaya başlamadan açtım baktım bazı bulaşıklarda köpük kalıntısı vardı ve makine eskisi kadar iyi kurutmuyor biraz araştırdım da anakartla alakalı diyorlar?
    sizin bulduğunuz çözüm nedir ? Ne önerirsiniz ?
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Hocam az çok bilirsin hep eğri oturur doğru yazarım, bu anlamda bu makineyi elbette ben de eleştiriyorum, kendi makinem diye ilgilenmedim yalan değil lakin vibrasyon konusu benim de dikkatimi çekti. Bir ara makineyi söküp bazı testler yapmayı düşünüyorum lakin hele ki yaz yoğunluğu işler fena yoğun bu nedenle vakit bulamıyorum.

Ön sac ile ana gövde arasında dahi salının gördüm ki buna çok daha farklı bir mühendislik düşünülebilirmiş aslında.

Dediğim gibi hocam bir ara vakit bulup bu titreşim olayına el atacağım, sonuçları mutlaka paylaşırım sizinle de
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.