Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (531. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.943
Cevap
452
Favori
2.681.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
73. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 529530531532533
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altus AL 82 ile Grundig GDH 82 yi Arçelik e sordum.

Altus kazanı kaplama %30 çinko %70 bir şey dedi unuttum. Grundig kazanı paslanmaz çelik miş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

AL80IC 3 yıldır kullanyoruz, biz memnunuz, 82 IC ile arada herhangi bir görsel farkı yok, özellik farkı yok gibi görünüyor neden 2 model var anlamadım, grundig gdh 82 de olduğu gibi belki tamburu çelik olabilir kendini görmeden kesin birle söylemek zor, grundig gdh 82 ye bakmışmıydınız, fiyatına göre güzel makina, oğlum kullanıyor bizim AL80 IC ye göre daha sessiz, görüntüsü daha güzel ve çelik tamburlu.

Arçelik servisleri başka makinalar üzerine de kurulum yapıyor, oğlumun makinası electrolüx sorun çıkarmadan aparat ile kurdular.

Arçelik e sordum Altus AL 82 IC kaplama kazanmış %30 çinko %70 bir şey dedi unuttum onu. Grundig GDH 82 çelik kazanmış

• quote:

Orijinalden alıntı: hayatgezi

dün altus alacak iken ani bir kararla grunding gdh82 aldım. Gg üzerinden 2850 tl ye aldım ve 50 tl de bonus geliyor. arada ki fark 190 tl idi gdh 82 a++ olması sebebiyle tercih ettim 2-3 yılda kendini amorti ediyor aradaki farkı. Eşimin çok kullanacağını düşündüğüm için a++ yı tercih ettim. Bazı yorumlarda Eğer çamaşır makinesi Arçelik grubuna ait ise aparat için ücret alınmıyor Arçelik grubundan başka bir marka ise aradaki aparat için ücret alınıyor diye okudum umarım ücret alınmıyordur

Aldığınız yerde hala aynı fiyat mı. O fiyata hiç bir yer göstermiyor.

Kondenser de filtre var mı. Teşekkürler.

• gokh4n G kullanıcısına yanıt
    Gittigidiyor da mediamarktan aldım 3300 tl şu anda
  • Camasir makinesine koyulan yumuşatıcınin elbiselerde hic kokmamasinin sebebi ne olabilir, denemedigim yumusatici kalmadi ama kokmuyor hicbir sekilde
  • memomur M kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

Makineleri üst üste kurdurabilirsiniz. Böylede pratik olacaktır.

2 si 1 arada makinede çamaşırlarda yıpranma çok artar ve tam kuru çıkmama gibi sıkıntılarda yaşatabilir. Kurutma makinesi 1,5 saatte kurutacak ise 2 si 1 arada makinelerde süre 3 saat ve üzerine çıkacaktır. Kurutma süresi çamaşır miktarına ve türüne de bağlıdır.

Enerji tüketimi ciddi oranda artar, bunu es geçmeyin.

Olası arıza da 2 cihazda iptal olacaktır.
  • Ev tipi kurutma makinelerinde yorgan ve büyük battaniye kurutulmaz Arkadaşlar.
  • gokh4n G kullanıcısına yanıt
    Isı pompalı 👍
  • hagh kullanıcısına yanıt
    Sudaki kireç oranı etkiler.

Daire girişinize kireç önleyici filtre taktırabilirsiniz. Böylelikle tüm cihazlar korunmuş olacaktır.
  • Altus Al 8103 Çamaşır makinesi ve üzerine 8 kg altus kurutma makinesi düşünüyoruz, nereden daha uyguna alabiliriz. Bu 2 cihaz için tavsiyeleriniz nelerdir
  • KROKİEMLAK K kullanıcısına yanıt
    Ben de bunlara bakıyordum, bir de bunların neredeyse yarı fiyatında Grundig, Altus, Hoover gibi markalar var. Bu fiyat segmentindeki makinelerin ucuzlarından ne kadar üstünlükleri var acaba.
  • Hepsiburada’dan LG RC90V9EV2W modelini aldım, 2 gün önce geldi (Hepsiburada’nın kendi kargosu). Bugün kuruluma geldiklerinde ön alt tarafın içeri göçtüğünü gördük. Tutanak tutuldu, ne olacak bakalım. Şanssızlık…
  • Joseph Writer kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, ben de aynı makineyi takipteyim. İnşallah sorunsuz şekilde kullanırsınız. Yorumlarınızı bekliyorum.
  • Hoover hleh 10 kg wifi hepsiburada da 3bin TL. Kullanan var mı nasıldır tavsiye eder misiniz? Hoover dxoh 10 kg ile ne farkı var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1mig -- 28 Ağustos 2021; 11:35:3 >
  • Alnady A kullanıcısına yanıt
    Bu modeller seri yeni sanırım, pek yorum yok. Siz memnun musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmma -- 30 Ağustos 2021; 17:25:46 >
  • Karadenizde yasiyoruz nem seviyesi 90 ları bulabiliyor çamaşırlar koku yapıhor iyi kurumuyor acil bir makine almam gerekiyor

Isi pompalı mı

Yoğuşmalı mı ?

Kullanım yeri balkon

Yardımlarınızı bekliyorum tesekkurler

• losttime35 kullanıcısına yanıt

Tüm kurutma makineleri yoğuşmalıdır, yoksa zaten çamaşırı kurutamaz. Isı pompalı olanları tercih etmek gerekiyor.

• losttime35 kullanıcısına yanıt
    Isı pompalı 👍

Mümkünse cihazı balkona koymayın ☝🏻
    Özetle; soğuk ortamda (cam balkon vb ile kapalı da olsa) randıman düşer, elektrik tüketimi artar, cihazın ömrü kısalır ve parçaları paslanma yapacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Isı pompalı 👍

Mümkünse cihazı balkona koymayın ☝🏻
    Özetle; soğuk ortamda (cam balkon vb ile kapalı da olsa) randıman düşer, elektrik tüketimi artar, cihazın ömrü kısalır ve parçaları paslanma yapacaktır.

Başka yerim yok gibi birşey:(

• Yeni evet , ben memnunum. 2 saat sürede kuru çıkarıyor. Kırışıklık olmuyor. Bu modelde sererek kurutma diye bir özellik var; ceket, spor ayakkabı gibi eşyaları yıpratmadan kurutuyor. Koku tabletini koyacak yer yapmamışlar ama koku koymaya ihtiyaç olmuyor bence. Bu modelin çamaşır makinasını da aldım 9100 pm; çamaşır makinesi daha sesli diyebilirim. Ama kurutma makinesi de muadilleri ile aynı oranda ses var
  • 
Sayfa: önceki 529530531532533
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.