Şimdi Ara

Cam Filmine Ceza Kalkıyor mu? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
4.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

quote:

Orijinalden alıntı: k2fg9

Kendinizi saklamayı neden bu kadar istiyorsunuz?

Arka camlara zaten kızmıyolar benim bildiğim.

fabrikadan arka camlar siyah geliyor. cam filmi değil direk cam siyah. ama polisimiz gene ceza yazıyor. ford bunun için bir yazı yayımladı. polisler kıl ve sinir olduğu sürece cam filmine ceza yazacaktır. ister orjinal olsun ister sonradan takma

ekleme; fordun yayınladığı yazı

Cam Filmine Ceza Kalkıyor mu?

Hocam Fordun yayınladığı yazı demişsin, Emniyet Genel Müdürlüğünün Genelgesini eklemişsin..

• devlet oldu olacak evdeki perdeleride yasaklasın. bu garabet bakalım ne zaman düzelecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

quote:

Orijinalden alıntı: k2fg9

Kendinizi saklamayı neden bu kadar istiyorsunuz?

Arka camlara zaten kızmıyolar benim bildiğim.

fabrikadan arka camlar siyah geliyor. cam filmi değil direk cam siyah. ama polisimiz gene ceza yazıyor. ford bunun için bir yazı yayımladı. polisler kıl ve sinir olduğu sürece cam filmine ceza yazacaktır. ister orjinal olsun ister sonradan takma

ekleme; fordun yayınladığı yazı

Cam Filmine Ceza Kalkıyor mu?

Hocam Fordun yayınladığı yazı demişsin, Emniyet Genel Müdürlüğünün Genelgesini eklemişsin..

yav koyduktan sonra fark ettim bir daha da değiştiresim gelmedi mesajı. ama serviste bu kağıdı elime tutuşturmuşlardı. polis ceza yazmaya kalkarsa bunu gösterin diye

ufak detaylara takılmayalım

• quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Başka bir maddede (Başka bir kanunun da olabilir) cama film yapıştırmanın yasak olduğu açıkça yazılı.

evet. bu bi yasa değil ki hemen cam filmi taktırmaya gidiyosunuz. ceza falan yediğiniz taktirde ödedikten sonra mahkemeyle uğraşmamız lazım, sonra emsal karar olarak bunu göstermemiz lazım. yani bir sürü iş. yanlış mı biliyorum?
  • Bu ise bir el atacaklar, ya tamamen yasaklanir ki bu durumda devlet gelirinden olur, yada belli kosullar altinda serbest birakilir. Umarim kisa surede halledilir. Bir yandan sicaklar oteki yandan aracin icinim tamamen gorunmesi isiklarda problem yaratiyor. Bakalim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahkeme cezayi iptal etmis, cam filmini serbest birakmamis.
    Zaten mahkemenin serbest birakma ya da yasaklama yetkisi yok.
    Mevzuatta yasak ama cezasi yok. Polisler genel hukumlerden ceza kesiyorlardi bildigim kadariyla.
    Mahkeme "bu sekilde ceza kesemezsiniz" demis.
    Muhtemelen yeni bir duzenleme yapilir ve cezasi mevzuata eklenir.
    Bosuna sevinmeyin hemen.
  • Ortalık apaçi dolacak demektir bu...
  • Polisler bi nebze tırssa ne iyi olur

• arka camlar serbest olsa iyi olurdu. nerdeee..
  • bu kararları nerden bulabilirim. ceza yazılırsa bende mahkemeye vereceğim. emsal karar ne demek oluyor. mahkemeye nasil sunulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

Polisler bi nebze tırssa ne iyi olur

+1 Biraz ı bile bize yeter :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Ortalık apaçi dolacak demektir bu...

Önce modifiyeye apaçilik denmeye başlamıştı şimdi de cam filmine mi denmeye başladı. Hadi hayırlısı...
  • cam filmi çekenler

abii cam filmi artık serbest!!...

demeye başladı.

benzer cümleyi söyleyen ustaya;
    -kardeş o öyle değil. cam filmine ceza yazılmış, adam da gitmiş mahkemeye vermiş cezaya uygun değildir diye kazanmış, cezayı ödememiş.
    bu cam filmi serbest anlamına gelmiyor, sende ceza yersen mahkemeye verebilir ve bu dava sonucunu emsal göstererek açtığın davayı
    sende kazanabilirsin demek oluyor ...

dedim.

suratıma "anlamsız anlamsız" baktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır.

http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/20611.html

Böyle bir mevzuat varken mahkeme nasıl iptal kararı vermiş?

Burhan bey; "taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı"... şeklindeki ifadenin yönetmelik metninde yer alması hatadır. Çünkü ortaya objektif bir kriter koymuyor.

Kimin ölçütlerine göre görüntü değişiyor ? Ne kadar değişiyor ? Görüntü değişikliğinden ne anlamak lazım ?
    Hafif bir filme ceza yazılacaksa güneş gözlüğü ile araç kullan adama da ceza yazılmalı, öyle değilmi ?

Mahkeme camlardaki filmin sürüşü etkileyecek mahiyette olmaması sebebiyle cezayı iptal etmiştir. Doğrusu da budur. Fakat yönetmelik metninde bir değişiklik yapılmadıkça bu karara bel bağlanmamalıdır. O zamana kadar hafif derece filmden ceza yiyen mahkemede itiraz yoluyla hak aramaya çalışacak.

Fakat bu konuda kamuoyu yaratılıp, yönetmelik metninin objektif bir kritere bağlanması hususunda ilgili yerlere dilekçe sunulabilir. Talep sayıca fazla olursa dikkate alınıp bir düzenlemeye gidilebilir.

Ben şu şekilde yorumluyorum ki dikkatli okursanız siz de aynı kanıya varırsınız tahmin ediyorum.

Ayrıca, taşıtlarının camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı (bu kısmı sonradan lazerlenen ve %70ten az ışık geçirgenliği olup görüntüyü, yani görüşü değiştiren camlar için) veya camların üzerine renkli film tabakaları (derecesi, seviyesi, görüntü kıstası olmaksızın) yapıştırılması yasaktır.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.