Şimdi Ara

CAM FİLMİ ARTIK SERBEST! GALİBA... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
6.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Siz ne diyosunuz ya bırakın filmi geçen gün konya yolundan sıhıye istikametine doğru dönerken sağa yeşil ok işareti yanarken geçtim o sırada normal trafik lambası kırmızı yanıyordu geldi çevirdi beni kırmızıda geçtin ceza kesecem dedi bende geçmedim vesaire gittik trafik lambasına baktık normal ışık kırmızı yanarken sağ ok yeşil yanıyormu yanmıyormu diye allahtan o sıralar film yoktu camlarda da şimdi var kimsede bişe demiyo polis gördğümde aracın içindeki lambaları yakıyorum direk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Satmak serbest, takmak yasak

evet haklısın mp3 indirmek yasak ama mp3 player satmak serbest şaka gibi...
  • Arabanız fabrika çıkışlı filmli olsun yada karartma olsun farketmez.Polis isterse ceza kesebilir.Bu memlekette İnfiniti Fx Suvlar arka sinyalleri Amerikan tarzı olduğu için muayeneden geçirilmiyor.Bu araçların ithalatı serbest,reklamı serbest,satışı serbest,plaka takması serbest,vergisini ödemek serbest,sigorta yapmak serbest,kasko yapmak serbest fakat trafiğe çıkması yasak!Çünkü muayeneden geçirilmiyor!Buyrun buradan yakın.

O yüzden şu şu araçlarda film yok karartma var ceza kesilemez diye boşuna ahkam kesmeyiniz...

Buyrun daha önce benim açtığım konu:

http://forum.donanimhaber.com/m_46782663/mpage_1/f_/key_film//tm.htm#46782663

Buyrun buda İnfiniti Fx konusu:

http://forum.donanimhaber.com/m_45546099/mpage_1/f_/key_infiniti%2Cmuayene//tm.htm#45556310

• quote:

Orijinalden alıntı: alpello

quote:

Orijinalden alıntı: speed need

Polisler fabrika çıkışlı kanatlı,çift eksoz,bağıran araçlara ceza kesiyor sen neyden bahsediyorsun

sahiplerinde var bi mallık öyle bişey olamaz ülkede satışı yapıldığı andaki hali tamamen yasaldır onu trafiğe çıkış iznini veriyorlar çünkü.. biizm arkadaşın xenonlarına laf etmişti geçen hafta polis sende xenon var falan dedi fabrika çıkış adaptif xenon bunlar dedi bizm arkadaş adam mal gibi kaldı bişey diyemedi geçtik gittik... arabasını bilmeyenlere kitliyo olabilirler

Sahipleri ne yapsın adam kesiyor ceza..mahkemeye gitse bir ton uğraş,üstelik adliyeden çıkıp ilk kavşağı döndükten sonra başka bir polisin ceza kesmeyeceği belli değil.
    Anlayın artık bu memlekette adaletin a sı bile yok.Evinden dışarı burnunu uzatmayanlar bilemez bunu.Bu forumdaki çoğu kişi naylon bir dünyda yaşıyor.Hiç bir şeyin farkında değiller,evde Amerikan filmleri izleye izleye Türk polisini ve adalet sistemininde öyle olduğunu zannediyorlar.Ben yıllarımı sokaklarda amiyane tabirle sürterek geçirdiğim ve sayısız olay yaşadığım için iyi bilirim.

Çok iyi hatırlarım bundan 4 yıl önce telefonum çalınmıştı polise gittim "biz ne yapalım o bizim işimiz değil,geçen çin çinde benimde telefonu çarptılar yakalayamadım i*leri sen neyden bahsediyorsun" cevabını almışlığım var benim.Polisin dediği gibi siz neyden bahsediyorsunuz allah aşkına.Yok yasada şöyleymişte böyleymişte,geçiniz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zoom-Zoom -- 17 Mart 2011; 20:39:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: last_legant

quote:

Orijinalden alıntı: speed need

Polisler fabrika çıkışlı kanatlı,çift eksoz,bağıran araçlara ceza kesiyor sen neyden bahsediyorsun

buna öldüm yaa

süperrrr

• aracım filmsz gerçekten kötü görünüyor yaklaşık 6 aydır hçbir poliste birşey demedi camlara aslında filmleri söktürse bile yeniden yaptırırım
  • Araba camları kırıldıgı zaman yaralanmaya neden olmaz(yeni arabalardaki adı aklımda değil) ama film yapıştırılmış cam kaza anında dağılmaz kafanizi vb. Carparsaniz normal cama vurmaktan bir farki kalmaz ve yaralanma orani artar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cam filminin tadını alan adam her türlü yaptırır o filmi. Filmsiz araç çıplak gibi geliyor bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Bu film taktırma işlemine cayırtı yapmalarının tek nedeni galiba içinde kimin oturduğunun netçe görülebilmesi.Yahu benim aracım belki içinde bulunanların görünmesini istemiyorum,belki başka meraklarım var araba içinde uygulamaktan hoşlandığım.Benim özel alanım orası.Bu sanki evdeki perdeleri kapatmayın kardeşim ne halt ettiğini görelim demek gibi bişey.

Hocam nedr o merak ? Çok güldüm valla :D
  • benim arkadaşın focusta 2 numara cam filmi var içeriside görünüyor.ama geçende giderken polis çevirdi.cam filmlerine 140 tl ceza yazdı.birazda şans işi bu polis yazıcam dediği zaman istediği yerden dilediği gibi yazıyor.bizim diğer ticari arabada yaklaşık 1 senedir 3 numara film var içerisi gözükmüyor.daha hiç filmden ceza yemedi.dediğim gibi şanslada alakalı biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironbird

Araba camları kırıldıgı zaman yaralanmaya neden olmaz(yeni arabalardaki adı aklımda değil) ama film yapıştırılmış cam kaza anında dağılmaz kafanizi vb. Carparsaniz normal cama vurmaktan bir farki kalmaz ve yaralanma orani artar

tamamen yanlış bir bilgi,

aksine bmw 7 serisi, mercedes s gibi üst sınıf araçlarda standart olarak ön cam gibi parçalanmayan lamine yan camlar kullanılıyor ki kaza anında cam parçalanması, cam parçaları tehlike yaratmasın , yolcular camdan uçmasın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

quote:

Orijinalden alıntı: ironbird

Araba camları kırıldıgı zaman yaralanmaya neden olmaz(yeni arabalardaki adı aklımda değil) ama film yapıştırılmış cam kaza anında dağılmaz kafanizi vb. Carparsaniz normal cama vurmaktan bir farki kalmaz ve yaralanma orani artar

tamamen yanlış bir bilgi,

aksine bmw 7 serisi, mercedes s gibi üst sınıf araçlarda standart olarak ön cam gibi parçalanmayan lamine yan camlar kullanılıyor ki kaza anında cam parçalanması, cam parçaları tehlike yaratmasın , yolcular camdan uçmasın...

Lamine camların ozelligi darbeyi emmek onun icin o sekilde yapilir lamine cam cok daha zor hasar alir camla folyo tamamen farkli

• ya benim anlamadıgım bu polis amcalara kimse genelge yada kurs vermiyormu..?

ben app plakadan ve cam flımdenn ceza yedim

memur beye aynen şu şekilde dedim: memur bey cam flim herkez takıyor. madem yasaksa muaneden neden geçiyor?

cevap aynen şu: geçmiyorki nasıl geçmiyor hafif kusur diye geçiyor....

ben varya bizim siyasetciler gibi dandik siyasetciler bilmıyorum...
  • trafik mevzuatını fiat mı ayarlıyor artık?
    yönetmeliğe göre cam film yasak ama yönetmelikte biraz açık ve bu cam film işi çok yaygın olduğu için şu an ki uygulama da çok abartılı bir şekilde karartılmamışsa, piyasada 1 numaralı film diye tabir edilen film ile kaplanmışsa göz yumuluyor. ama polisin 1 numaralı filme bile ceza yazma yetkisi var. çünkü yönetmelik buna müsait.
    aracınızda çok önemli aslında. yeni kasa beyaz bir 5.20'de camlar filmli bile olsa pek dokunmuyor polis ama modifiyeli bir aracın pek şansı yok.
    biliyorsunuz bizde herkes eşittir ama bazıları daha eşittir. genelde kullandığım araçlar orta sınıf ya da üstü oluyor. hız haricinde çevirmede henüz ceza yemedim. örneğin sis lambası açık diye çevirdi polis. dedim yerler hep çukur, sis açık olmadan devamlı lastikleri balon yaptırıyorum. gerçektende öyle. sislerim ayarlı ve göz almıyor, özellikle mahalle aralarında sissis dolaşmak çukurlar nedeniyle işkence.
    yine gişelerden nakit ödeme yapmışım, kemerimi takmadan devam ettim, arkamda araba var tabi, 3 metre sonra polis çevirdi kemerin takılı değil diye. dedim bu yaptığınız adil değil ve tuzak resmen. parayı ödemek için kemeri çıkarttım, sonrasında da arkadaki araçların baskısı nedeni ile takmadan hareket ettim, zaten hızımda çok düşük, eğer iki adım daha gidebilseydim ilk işim zaten kemeri takmak olacaktı. bakın aracımda kemer uyarı sistemi var ve ben kemer takmayan birisi olsam bu sistemi devre dışı bırakırdım, birşeyler anlatıyorsun işte. tipine ve arabana bakıp gönderiyor. ama adım kadar eminim ki modifiyeli bir araçta ağzımla kuş tutsam derdimi anlatamam, o cezaları yerdim. böyledir bizim memleketimiz. ona göre tedbir almak gerekir.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.