DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
CAM FİLMİ ARTIK SERBEST! GALİBA...
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
53
Cevap
0
Favori
6.444
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 sonraki >>>
Giriş
      16532 Mesaj
      14 Mart 2011 16:18:11
      Fiat kendi sitesinde reklam yapmış. Aracınızı Filmle kaplayalım diye.....

Sorun yok mu? Yani aracın camlarını filmle kaplatmak muayene ve polis için artık sorun değil. Yeni bir yasa yada kural değişikliği geldi sanırım.

Yoksa Fiat böyle bir duyuru yapmazdı.

http://www.fiat.com.tr/...r/fiat_oto_camfilmi.aspx

Fiat Cam/Boya Koruma Filmi
      Fiat Cam ve Boya Koruma Filmi hizmetimizde müşterilerimize şeffaf veya renkli güvenlik filmi, renkli cam filmi ve boya koruma filmi (kaput filmi) hizmeti vermekteyiz. Renkli filmler 3 renk alternatifi ile aracınıza estetik bir görünüm sağlar.

Yüksek Performans, Profesyonel Çözüm

Film Hizmetimizde Solar Gard ürünleri kullanılmaktadır. Bekaert Specialty Films’in tescilli ticari markası olan Solar Gard ürünleri Amerika San Diego’da bulunan tesislerde üretilmektedir. Solar Gard ürünleri üretiminde kullanılan baz malzeme PET dayanıklılığı en yüksek seviyede olan Mylar’dan tercih edilmiş ve optik berraklığı en yüksek üründür.
      Renkli Cam Filmi:

Renkli Cam Filmi UV ışınlarını 99% oranına kadar geri çevirerek araç içindeki sıcaklığı ve parlaklığı azaltır, rahat ve konforlu sürüş sağlar. Araç içindeki döşemelerin güneş ışınından kaynaklanan renk değişimini engeller. Renkli Cam Filmi 3 renk alternatifi ile aracınıza estetik bir görünüm sağlayacaktır.
      Şeffaf veya Renkli Güvenlik Filmi:

Güvenlik Filmi camın güç uygulayarak kırılma süresini uzatarak olası hırsızlıklara karşı sizi korur. Ayrıca olası bir kaza anında etrafa uçabilecek camların bir bütün olarak yerinde kalmasını sağlar. UV ışınlarını 99% oranına kadar geri çevirerek sizi ve sevdiklerinizi korur. Renkli Güvenlik Filmlerinin 3 renk alternatifi mevcuttur.
      Boya Koruma (Kaput) Filmi:

Boya Koruma Filmi aracınızın görüntüsünü bozmadan çizilmesini, kötü yollardan, kum ve tuzdan oluşabilecek hasarlardan aracınızın korunmasını sağlar.

Güneş kontrol, güvenlik, renkli güvenlik ve boya koruma filmine (kaput filmi) ait detaylı ürün özellikleri ve ürün çeşitleri hakkında yetkili bayilerimizden bilgi alabilirsiniz.

• Yarbay
      4668 Mesaj
      14 Mart 2011 16:22:00
      Satmak serbest, takmak yasak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Yarbay
      3040 Mesaj
      14 Mart 2011 16:25:33

quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Satmak serbest, takmak yasak

Aynen öyle hocam polisler geliyo sonra sökün bunları felan filan..

• Yarbay
      2996 Mesaj
      14 Mart 2011 16:31:27
      Arkalar 3 önler 2 yaptırsak çok mu göze batar.

Düş peşindeyim,Düş peşime.
    • Yarbay
      16532 Mesaj
      14 Mart 2011 16:31:50
      Fiat dediğine göre bir bildiği var.

• Binbaşı
      1979 Mesaj
      14 Mart 2011 17:08:39
      Ben zannetmiyorum serbest olduğunu. Hele ki burda fabrika çıkışlı karartmalı camlara bile ceza kesildiğini okuduktan sonra..

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      14 Mart 2011 17:12:17
      Polisler fabrika çıkışlı kanatlı,çift eksoz,bağıran araçlara ceza kesiyor sen neyden bahsediyorsun

• Binbaşı
      1084 Mesaj
      14 Mart 2011 17:46:15
      keşke kampanyayı bir daha yapsalarda bizde yararlansak ama aracım renault yapmazlarmı bana?

Yokuşun amacı sizi yormak değil,zirveye çıkarmaktır....
    • Yarbay
      13389 Mesaj
      14 Mart 2011 18:04:38

quote:

Orijinalden alıntı: tayfun_aslan

keşke kampanyayı bir daha yapsalarda bizde yararlansak ama aracım renault yapmazlarmı bana?

Yaparlar. Bunlar yedek parçaya girmiyor. Yedek parça ile ilgili konularda değişik marka araçlara yetkili servisler hizmet vermiyor. Bunu bizzat yüzyüze sordum Bağdatlılar yetkili servisine. Arabam Dacia veya Renault olmasaydı, başka marka olsaydı ve garantisi olmasaydı tamir eder miydiniz diye sordum. Kısa ve net cevap aldım. Hayır.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.
    • Yarbay
      3280 Mesaj
      14 Mart 2011 18:35:43
      Walla taktıran taktırıyor ama ben cesaret edemiyorum.

• Teğmen
      163 Mesaj
      14 Mart 2011 18:39:22
      Cam filmi hiç bir zaman serbest kalmaz sebebi ise kaza anında filmsiz camın un ufak olarak sürücü veya yolcuya zarar vermemesi ama cam filmi olan arabada film camı tutacağı için yaralanmalara yol açabilir.Bundan dolayı lazer ile karartılan camlar serbest filmi camlar yasak.

• Yarbay
      16532 Mesaj
      14 Mart 2011 18:42:26
      Yasak olsa Fiat neden güvenliğiniz için takın diyor?

Hem güneş ışığına karşı hem de kaza anında camın patlamasına karşı koruma sağlıyor.

Bence polisler kafalarına göre iş yapıyor.

Sıcağın girmesine engel olması da yazın özellikle çok iyi.

• Yarbay
      4255 Mesaj
      14 Mart 2011 18:51:35
      Bu film taktırma işlemine cayırtı yapmalarının tek nedeni galiba içinde kimin oturduğunun netçe görülebilmesi.Yahu benim aracım belki içinde bulunanların görünmesini istemiyorum,belki başka meraklarım var araba içinde uygulamaktan hoşlandığım.Benim özel alanım orası.Bu sanki evdeki perdeleri kapatmayın kardeşim ne halt ettiğini görelim demek gibi bişey.

Bu ülkede yaşamanın bedeli bu kadar ağır olmamalı
    • Yarbay
      4204 Mesaj
      14 Mart 2011 18:54:05
      yetkili servisleride çakma xenonda takıyorlar. yasal mı? değil.

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.
    • Yarbay
      4695 Mesaj
      14 Mart 2011 19:47:02
      Benim arkadaşım var , sanayi gibi yerde taktırıyor alt sokakda cevirmede söküyor .

Logitech Z506 // Logitech G510 Keyboard // Logitech G930 Headset // Logitech G9x MW3 Edition Mouse // Logitech C310 Webcam // Galiathus Speed Alpha Mouse Pad //Intel i5 2500K 3.3GHz // Asus Maksimum IV Gene-Z // Corsair 8GB (2x4)Vengeance Pro 2133MHz // Sandisk 120GB SSD Extreme // 3TB Seagate Backup Plus HDD // 3TB WD My Book HDD // AMD HD6870 // XigmaTek Tauro 600W // Windows 7 Ultimate // Samsung SA7003D 24'' Monitör // Note 3 White/Gold
    • Yarbay
      3317 Mesaj
      15 Mart 2011 02:12:20

quote:

Orijinalden alıntı: speed need

Polisler fabrika çıkışlı kanatlı,çift eksoz,bağıran araçlara ceza kesiyor sen neyden bahsediyorsun

buna öldüm yaa

Mutluluğu Tüketimde Arayanlar, Birgün Mutluluğu da Tükettiklerinde Çaresiz Kalırlar...
      Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma... Anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma...Sessiz kalmak bir şey bilmediğin anlamına gelmez...Çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez... Herkesi kendine eşit gör, her kim olursa olsun... Bir insanı küçümsemek akılsızlık, çok büyük görmekte korkaklıktır... Cesaret akıldan gelirse cesarettir, bilgisizlikten gelirse cehalettir...
    • Yarbay
      7905 Mesaj
      15 Mart 2011 02:14:01
      Cam filmleri güvenlik nedeniyle yasak madem Fiat müşterilerinin güvenliğini düşünmüyor mu da cam film'i uygulamasına başladılar hemde polislerin bugünlerde harıl harıl cam filmi kovaladığı ceza kestiği bir dönemde çok ilginç geldi bana.

• Teğmen
      137 Mesaj
      15 Mart 2011 10:01:26

quote:

Orijinalden alıntı: speed need

• Yüzbaşı
      922 Mesaj
      15 Mart 2011 11:31:36
      Renkli film tabakası ile karartilan camlar yasak. Ancak fabrika çıkışlı siyah camlar serbest. Yönetmelikte herhangi bir değişiklik yok arkadaşlar. Benden söylemesi. Sonra mağdur olmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Yarbay
      2174 Mesaj
      15 Mart 2011 12:51:29
      Konuya iştahla girdim

Benim araçta var kullanıyorum bakalım ne olacak.Bu arada yasağın sebebi ney ? Filmin camın parçalanmasını engellemesi mi ? Eğer öyleyse polis araçlarında da var film

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
      Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

Reklamlar
https://ad.doubleclick.net/ddm/trackimpj/N103003.2
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.