Şimdi Ara

Cam açma düğmesi tamiri yaptıran var mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
17.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ford focus aracın sol öndeki dörtlü cam açıp kapama düğmesi nazlanıyor. Bazen açıyor bazen açmıyor. Bi keresinde uzaktan kumandam aynı şekilde arızalıydı. Kumanda etmiyordu. Televizyon tamircisine yönlendirdiler. İnanmazsınız benim uzaktan kumandalı anahtarın tamirini yapmıştı. Belki bu açma düğmelerinin altındaki elektronik devrenin de tamiri olabilir diye düşünüyorum. Hiç bu şekilde tamir ettiren oldu mu? Büyük ihtimalle elektronik devrede sorun vardır. Bazı camlar açılıyor bazıları açılmıyor. Bu parçanın yenisine 200 lira fiyat çektiler. :(
    Peki arkadaşlar ford focus aracın sağ ön farı içine su alıyor. Ve rengide oldukça sararmış durumda. Bu şekilde muayeneden geçmez diyorlar. Öndeki bu plastik veya mika parçayı ayrı olarak bulamaz mıyız?

• öndeki mikayı ayrı satılmaz farı değişmeniz gerekir çıkma temiz far alın
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafatufekci

öndeki mikayı ayrı satılmaz farı değişmeniz gerekir çıkma temiz far alın

Abi çıkma temiz far nerede buluruz ki?
    Farın yenisine 150 lira dediler. :(
  • yan sanayileri ucuz aslında onlarada bakın sahibindende vardı 100 liraya çiftini veriyolardı bi ara öyle yerelrede bakın
  • quote:

Orjinalden alıntı: HayatBoş

quote:

Orjinalden alıntı: mustafatufekci

öndeki mikayı ayrı satılmaz farı değişmeniz gerekir çıkma temiz far alın

Abi çıkma temiz far nerede buluruz ki?
    Farın yenisine 150 lira dediler. :(

cam elimde mevcut ama sen taka bilirmisin bunu
  • o tip şeyler tamir edilemez.
    neden mi?
    çünkü uzaktan kumandanın içinde minicik bir devre var.üstündede pil,anten ve bir-iki entegreden oluşan bir yapı var.
    bazen çalışıyor bazen çalışmıyor dediğinize göre kesin bir pil in bir temassızlığı söz konusu olabilir.

saygılarımla.....

quote:

Orjinalden alıntı: HayatBoş

ford focus aracın sol öndeki dörtlü cam açıp kapama düğmesi nazlanıyor. Bazen açıyor bazen açmıyor. Bi keresinde uzaktan kumandam aynı şekilde arızalıydı. Kumanda etmiyordu. Televizyon tamircisine yönlendirdiler. İnanmazsınız benim uzaktan kumandalı anahtarın tamirini yapmıştı. Belki bu açma düğmelerinin altındaki elektronik devrenin de tamiri olabilir diye düşünüyorum. Hiç bu şekilde tamir ettiren oldu mu? Büyük ihtimalle elektronik devrede sorun vardır. Bazı camlar açılıyor bazıları açılmıyor. Bu parçanın yenisine 200 lira fiyat çektiler. :(
    Peki arkadaşlar ford focus aracın sağ ön farı içine su alıyor. Ve rengide oldukça sararmış durumda. Bu şekilde muayeneden geçmez diyorlar. Öndeki bu plastik veya mika parçayı ayrı olarak bulamaz mıyız?

• Sorunlu olan anladığım kadarıyla kumanda değil, sol sürücü kapısındaki cam açma düğmeleri..
    Büyük ihtimal oksitlenmiştir, yine büyük ihtimal Philips'in kontack spreyleri iş görecektir..

Ayrıca kumanda da tamir edilir..
    Kumandada tuşa bastığımız zaman mekanik bir switch iletimi sağlamaktadır ve bu switch zamanla bozulmaktadır. Elektronikçilerde satılır.. tanesi 50 kuruş bişey..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

Sorunlu olan anladığım kadarıyla kumanda değil, sol sürücü kapısındaki cam açma düğmeleri..
    Büyük ihtimal oksitlenmiştir, yine büyük ihtimal Philips'in kontack spreyleri iş görecektir..

Ayrıca kumanda da tamir edilir..
    Kumandada tuşa bastığımız zaman mekanik bir switch iletimi sağlamaktadır ve bu switch zamanla bozulmaktadır. Elektronikçilerde satılır.. tanesi 50 kuruş bişey..

Evet arkadaşım, dediğiniz gibi bir sorunu var. Ancak servise gittiğinde değişecek deyip çıkıyor işin içinden. Cumartesi günü bir deneyelim bakalım. ayrıca diğer kapıları da söktürüp parçalarını silip yağlatalım diyorum.
  • umarım sorun camdaki alıcı sensörlerden değildir.
    çıkmacılar üzrinden cam açma kapama kitini komple değişince ortaya çıkar.
  • selam
    bendede 2006 focus var
    onunda sol taraf cam 4 lü açma kapama düğmeleri kafasına göre takılıyor
    tamirciye gittim Ankarada işini yapan biridir abi dedi yapılmaz çıkmasını bul birde orjinalinin fiyatını öğren dedi ona göre araştır dediler
    nerden çıkmasını bulabilirm?

Ankara tercihimdir
  • cam otomatiğini kafasına göre takılması benimde başıma gelmişti.temzlettirerek problem ortadan kalktı.fakat antalyada olduğum için size tavsiye edicek ustam yok.bu problem cam açma kapama düğmelerinin olduğu yerden değil benimki içerde bir parça daha oluyor.elektronik bir parça .merkez şeklinde kapalı bir kutu.eğer düğmenin altını temizlettiğiniz takdırde çözüme ulaşamazsanız bilinki kapı döşemesinin içindeki o parçanında açılıp temizlenmesi gerek .hassas bir işçilikle 1 saate yakın sürüyor.
  • arkadaşlar biraz geç oldu ama, tüm focuslar için çıkma temiz cam düğmeleri(ikili, dörtlü, tekli) çok uygun fiyata temin edlir.ürünleri yurt dışından getiriyorum.beğenmezseniz iade edebilirsiniz.lütfen mehmetboztas@hotmail.com adresinden irtibata geçiniz.
  • Bnm 2007 model Ford focus var sol on 4 lu cam açma düğmeleri hafif su geldi sadece sol arka cami açıyor sağ on sağ arka camlari acmiyor sebebi nedendir Acaba şimdiden teşekür ederim cevaplar için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendede 2006 focus 2 var şöför kapısındaki 4 lü tuş Takım'ı saçmalıyor. Belliki Yağmurda vs su Alıp oksitlendi. Temizlemek sorun değil de o grubu Kapıdan nasıl sökebilirim asıl sorun o.. Nasıl yapıldığını bilen varmı yada foto vs ekleyebilecek olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kia ve Hyundai grubu araçlar için (bazı modeller farklılık gösterebilir) nasıl açılır, nasıl tamir edilir, içi nasıldır gibi bilgiler içeren bir içerik hazırladım. İşinize yarayacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.