Şimdi Ara

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth (2006) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
710
Cevap
0
Favori
41.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 156
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 8
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 gün 15 saat 56 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Kule_Net (65 mesaj) half life (41 mesaj) Âmil (41 mesaj) Death Time (40 mesaj) wertoni (40 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> FPS/TPS >> Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth (2006) [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    53 Mesaj
    Şimdi tekrar Türkçe yamayla oynamaya başladım.Şimdi o kadar oyun yapıyorlar da hiçbiri bunun yanına yaklaşamıyor.Ayrıca Türkçe yamada ayrı güzel olmuş yapanın ellerine dert görmesin.

Ah headfirst kapanmayaydıda bu saheserin devamınıda görebileydik ne güzel olurdu.
    |
    |
  • Yarbay
    2863 Mesaj
    türkce oynamak çok güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    563 Mesaj
    Çok özledim bu oyunu, keşke devamı gelebilseydi veya herhangi bir oyun kalitesine yaklaşabilseydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    9123 Mesaj
    Bu oyun için gittim Lovecraft Toplu Eserlerini aldım. Gerçi araya başka kitap soktuğum için yüz sayfa kadar okuyup bıraktım ama gel gör ki oyun işin içine ateşli silahlar girince iyice zıvadan çıktı. Dönemi için dahi berbat derecesinde başarısız mekanikleri var oyunun. Normalde 2004 gibi çıkarılmasının planlandığını okudum. Oyunun geciktirilmesi grafiklerin de dönemine göre eski kalmasına sebebiyet vermiş. Grafik fetişisti değilim. Aksine oyunun grafikleri oyunun atmosferine katkı sağlıyor. Ancak o silah mekaniklerini falan keşke hiç sokmasalarmış da Outlasttaki gibi saklan kaç şeklinde ilerleseymiş. Oyunda zaten stuttering var. Konsola has yapıp üstünkörü pcye aktarmışlar sanırım. 14 senelik oyunu eleştirdiğimin farkındayım ancak oyunun geciktirilmesi, hemen ardından stüdyonun kapatılması falan zaten çıktığı yıl için de pek iç açıcı bir oyun olmadığını gösteriyor.
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    12287 Mesaj
    başlık ve ilk mesaj düzenlendi, birinci şahıs bölümüne taşındı.
    |
    |
  • Yarbay
    2864 Mesaj

Daha yeni başladım oynamaya. Yarıladım, gayet güzel gidiyor.

Sadece save sistemini sevmedim, istediğin zaman save yapılmayan tüm oyunlar -1 puanla başlıyor benim için.

Neyse, yeni nesil daya grafiği gerisini kaldır koyuver tarzı tornadan çıkmış gibi birbirinin kopyası oyunlardan sonra ilaç gibi geldi. Bitirince bu mesajı düzenlerim.

• Yüzbaşı
    624 Mesaj

Hocam günümüzde grafikleri berbat gelebilir ama 2006 li yillarda ciktiginda gayet iyi geliyodu. Gercekten beni cok etkileyen oyunlardan biridir hikaye anlaminda. Gerile gerile oynadigim cok yeri vardı :)
    |
    |
    Robinson Crusoe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2864 Mesaj

Bende korku etkisi pek olmadı ama oynanış açısından bir zamanlar ne kadar yaratıcı olduklarını görüyor ve üzülüyorum. Resmen her bölüme emek vermişler, ne gibi yenilikler katabiliriz diye kafa yormuşlar. Şimdi gelişen donanımın gücünden faydalanıp açık dünya diye ittirilen oynanış sıfır, yapay gerizekalı, süslü püslü grafikli ucubeleri görünce bu adamların yaptıkları işe daha fazla saygı duyuyorum. FPS’de strateji olur mu, gayet oluyor, her bölümde üzerine düşünmek gerekiyor.

Beğenmediğim yönleri daha önce yazdığım gibi save sistemi, ki daha sık checkpoint koyarak onu da aşabilirlermiş. Oyunda geriliyorum ama korku öğelerinden değil de ölürsem çok geride bir yerden tekrar başlayacağım ve aynı şeyleri tekrar yapmam gerekecek diye. Silah kullanma mekaniğini beğenmedim. Düşmanların sürekli aynı sözleri tekrar etmeleri gibi iyileştirilebilecek noktalar var.

%50’sine geldim. Underrated bir oyun diyebilirim. Belki de gecikmeler vs. sebebiyle hayal kırıklığı yarattı zamanında  2004’te çıkacak deyip 2006’yı bulmuş piyasaya çıkması. Keşke günümüzdeki donanım gücüyle bu kalitede yapımlar görebilsek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 29 Ocak 2021; 13:34:44 >
    |
    |
    bro89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2864 Mesaj

Oyunun sonlarına yaklaştım. Mavi ışık sorununun çözümü için link bırakıyorum. Çıkan dosyaları oyun klasöründekilerle değiştirmek gerekiyor.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Gemide topla ateş edip vurmamız gereken büyücüler var, normalde mavi ışık şeklinde görünmeleri gerekiyor. Ama sanırım Windows 10 olan bilgisayarlarda görünmüyorlar.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=795543435

|
    |

• Yarbay
    2864 Mesaj

Oyunu bitiremedim. Defalarca crash yeyip %99'a kadar geldim ama sonunda aynı noktada her defasında oyun göçüyor, masaüstüne atıyor. Yılmadım bir patch buldum, farklı bir bilgisayarda denedim ama yine de olmadı. Belki eski save'lere dönsem olur ama aynı şeyleri tekrar yapacak enerjim kalmadı. 40 yaşımda ilk kez bir oyunun oynanış videosunu izledim bu sayede, son kısmı görmek için.

Oyun harika. Bahsettiğim save sistemi, bug'lar olmasa 9/10 verirdim gönül rahatlığıyla. Bu haliyle de 8/10 bence. Benim gibi eski oyunculardan halen oynamamış olan varsa indirim dönemlerinde muhtemelen bedavadan hallice satın alabilir.

Windows 7 kurulu bir bilgisayarda deneyin bence. Ben 2 bilgisayarda oynadım ama ikisinde de Windows 10 vardı.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Sohbet
En ucuz kedi maması fiyatları
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.