Şimdi Ara

Çalışasım Yokken Hiç Çalışamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Bazen gaza gelip saatlerce çalışabiliyorum. Bazen de tam aksi şekilde hiç çalışasım olmuyor (genelde bilmediğim konuyu çözmeyi deneyip üst üste yanlış yapınca) ama bu sorunu çözmek için daha çok sevdiğim ve daha iyi olduğum dersi açıp onu çözmeye başlıyorum. Bu sefer de soruların nasıl çözüldüğünü bildiğim halde o psikoloji ile hiçbirini çözemiyorum.

Sonuç olarak da heves iyicene gidiyor, kalkıyorum dersin başından.

Ne yapabilirim var mıdır tavsiyeniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UstaUser -- 9 Ocak 2018; 19:51:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Bu durumun çözümü 2 şey

1-)Öz Disiplin Öğren ve Uygula

2-)Asla bir işi yarida bırakma

Yarida kalıyor konu zor anlamıyorsun diyelim oturmak istemiyorsyn

Ama öz disiplin olursa zor bile oturur insan

Çözümü ben yapıyorum diyemem ama sorunu böyle tanımlıyorum

• buradaki kişisel gelişimci koç'lara bakma bu durumu 2 yıl boyunca yaşamış biri olarak söylüyorum ya dersleri sevmeye bakacaksın (bunda tabi belli kuralları var) yada öyle bir nedenin olucak ki bu sıkıntıyı çekemene değecek mesela ben biyoloji'yi gram sevmiyorum ama öyle bir nedenim varki bu derse seve seve :) calısıyorum
  • çalışasım geldi mi 3-4 saat molasız çalışıyorum fakat gelmedi mi bir türlü başlayamıyorum bu durumda da ya hep ya hiç gibi bir durum oluşuyor bana göre bunu yenmenin yolu hangi dersse o derse olan önyargıları yok etmek ve hedefin doğrultusunda o sevmediğin konuyu eninde sonunda çalışman gerektiğini kabullenmek,bir an önce bitirmeyi hedeflemek, çok gibi görünse de az zaman kaldı, zamanı doğru kullanmak gerek

• s*ças*m yokken hiç s*çam*yorum
  • Neyse hocam çalışasınız yokken kitap okuyun ya da paragraf çözün.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.