Şimdi Ara

Çalgı Çengi İkimiz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
0
Favori
48.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çalgı çengiyi sinemada para vererek izlemem ama internetten gayet güzel izlenebilir. Bir çok yerli komediden kat kat güzel.
  • anlamadığım nokta eleştiriler. bana son zamanlarda yapılmış komedi tarzında bir iki elle tutulur filmden bahsedebilirlermi acaba??
    film bittikten sonra cem yılmaza sunulmuş film begendigi icin maddi desteklemiş hatta 2.sinin cekilmesi icin baski bile yapmış. ha cem yılmaz bu konuda otör mü?? degil sadece bir fikir verebilir diye bahsettim.
    türkler çıldırmış olmaı sonra son dönem öekilmş hababam sınıfı serisi?? onlar piyasayaa yapılmış zeka içermeyen daha repliklerin karşılıgını verecek oyuncu agzını acmadan karşılığını sizin verebileceginiz. sokak agzı ..neyse insanlar zekaya değil şaklabanlıga gülüyor
    bir kere film inanılmaz samimi idi..
    piyasa filmi olsaydı, baldır bacak olurdu. filme monte edilmiş ucuz bir aşk hikayesi alttan alta işlerdi. çıplak kadın oalcaktı.
    bence artık yapımcıların kaliteli film çekeceklerse kafalarını değiştirmesi gerekiyor.
    çalgı çengiyi çeken cocuklar bunu değiştirmeye çalışmılar. recep ivedik gibi gerçek üstü tipleme degil ( gerçek üstü zevzek bence) tamda ankaralı iki düğün sanatçısı idi.

• anlamadığım nokta eleştiriler. bana son zamanlarda yapılmış komedi tarzında bir iki elle tutulur filmden bahsedebilirlermi acaba??
    film bittikten sonra cem yılmaza sunulmuş film begendigi icin maddi desteklemiş hatta 2.sinin cekilmesi icin baski bile yapmış. ha cem yılmaz bu konuda otör mü?? degil sadece bir fikir verebilir diye bahsettim.
    türkler çıldırmış olmaı sonra son dönem öekilmş hababam sınıfı serisi?? onlar piyasayaa yapılmış zeka içermeyen daha repliklerin karşılıgını verecek oyuncu agzını acmadan karşılığını sizin verebileceginiz. sokak agzı ..neyse insanlar zekaya değil şaklabanlıga gülüyor
    piyasa filmi olsaydı, baldır bacak olurdu. filme monte edilmiş ucuz bir aşk hikayesi alttan alta işlerdi. çıplak kadın oalcaktı.
    bence artık yapımcıların kaliteli film çekeceklerse kafalarını değiştirmesi gerekiyor.
    çalgı çengiyi çeken cocuklar bunu değiştirmeye çalışmılar. recep ivedik gibi gerçek üstü tipleme degil ( gerçek üstü zevzek bence) tamda ankaralı iki düğün sanatçısı idi.

• Cogito sakin ol şampiyon.
  • olm bi bana mı çok komik geldi bu film 3 kere felan izlemişimdir 2. si çıksın diye bekliyom
    entellik yapmayın çok da komik bi filmdi
  • adam sormuş 2 çıktı mı kaçırdık mı diye... İlgili bir tane cevap yok. Kimisi tercihini yerden yere vurmuş kimisi "yerden yere vuran"ı yermiş. Her ne kadar 2. kısma dahil olsam da filmin çıkış tarihini bi öğrenemedik doğru muyum :)

Beyazperde de tarihi yazmıyor. Tam detaylı olmasa da Ahmet Kural rahatsızlandı diye bir bilgi edindim. Filmden sonra mı film çekiminde rahatsızlandı da mı ertelendi bitiş tarihi net bilgi yok sitede.

Son bişey daha "entellektüel" arkadaşlar çok da bu film izlenir mi moduna girmesin. İ.Ü.'de Sinema Tv okuyorum. Yerine göre öyle Avrupa filmleri denk geliyor ki... Hani sanat ya... Adamın yerden alıp attığı taşın 4 sayfa göstergebilimsel anlamı var. O yüzden arada eğlenmenize de bakın :) Ha illa mesaj dersen bi Nostalghia çak akşam yemekten sonra gel mum sahnesine bakalım 9 dakikalık ritüel nasıl haz verecek :) Yoksa Allah'ım al beni yanına mı diyeceksin :)

Eğer o çerezlik bu değersiz deseydik şu an topumuzun hayranlık ve keyifle izlediği birçok tür çıkmayacaktı. Hatta değersiz deseydik şu an bize Türk filmlerinde of ne sıradan sahne dediğimiz "Bahçe Sulayan Adam" filmi çekilmez 1 asır geri kalırdık. Çünkü kendileri ilk komedi olarak değerlendirilebilir 1896'da. Hadi buna da izlemeyelim korsanını alalım diyelim de daha başlamadan sinema bitsin. Milletin beğenmediği çoğu filmden yemek şirketindeki çaycıdan, yapımcıya kadar bir sürü insan para kazanıyor. Burdan korsana hayır mesajı verdi gitti anlaşılmasın. Yakalım böyle filmleri anlayışından vazgeçelim diye söyledim. Bugün en kötü filmlerimiz sayesinde, ki bu film onlardan değil, bu aşamaya ilerledi Türk sineması ve sizin tabirinizle sanatsal yönetmenler türedi. 2 Ankaralı müzisyenin başına gelen komik olaylardan nasıl bir yaşam sorgulaması ya da sorgulatması umarsın da arkadaşım sadece ne zaman çıktı diyen adama vermişsin ayarı o ne film para verilir mi diye. O mantıkla sen beni vur yani. Senin aman tv'de 1000 kere verdi ya da o filme para verilmez diyeceğin Scream filminin dvdsini bulamadığım için öğrenci halimle yurt dışından istedim 2 kat paraya niye ben ebleh miyim. Hayır. O filmde bir türün başlangıcı çünkü. Hadi bana da yaz yarım sayfa ne gerek var mesajı.

Tamam uzattım sabah sabah. Her forumda çıkıyor böyle adamlar. Yapımcısını yönetmen sandığı Sanctum gibi konusu tamamen 2-3 filmin derlemesi olan isim yanılsamasıyla gidilen filmlere 3D abi diye ağzı açık bakan insanımız çıkıp habire sosyal mesaj veriyor ya kendi filmlerimize ensemden sırtıma doğru bir ürperti iniyor okudukça. Korku filmi-Biz yapmayalım abi. Komedi-Beceremiyoruz. Polisiye-Bizi aşar. Dram-Hep aynı. Oğlum her türe bir bahane. Sağ baştan başla o zaman sinemacıları vurmaya. Bir kere de izleyin ya.. Sadece izleyin. Böyle filmlere para için yapıldı diyor. Ne sandın? Bunu yapsın adam sonra cayır cayır çeker istediği tür filmi. Babacım sinemada sandığın gibi Nuri Bilge mantığıyla al şu parayı çek hısım akrabanla maddi kaygı yapma doya doya sanat yap diyebileceğin adam yok fazla. Emin ol parası olan her senaristin her yönetmenin,yapımcı demiyorum bak, ortaya bomba gibi düşsün herkes aydınlansın diyeceği filmi var köşede bekleyen. Ama 1. Senin yaptığın seyirci rağbet gösterecek mi... Bir sanat filmi yap 1000 kişi izlesin para kazanma ama sinema bölümlerinde ders konusu olsun. 2. Yaptın diyelim. Seni falanca Avrupalı yönetmenden çalmış diye suçlayacak özenti gençlik yok mu hatta orta yaş hatta yaşlı... Olmaz mı... Onlar istiyor ki bir tane Rus yönetmen film yaptıysa kimse aynı konuyu işlemesin. Geldik mi yapamıyoruz abi olayına? 3. ilk iki maddeye aman boşver diyecek gelirin var mı ya da o filmden 2 maddeyi sallayacak para kazanacak mısın.

Biri çıkar foruma o film sıkıcı 10 lira vermeyin derse zor... Geldik mi senin 10 lira varsayımına...

Hadi eyvallah.

• İlk film çokta komik değildi ama izlenebilir türdendi.Şarkı bölümleri benide eğlendirmişti.İkinci film daha iyi olacaktır zaten ki birinci filmin sonu devamı gelecek gibi bitti.
  • ilk film iyiydi, ikincisi daha da iyi olur umarım
  • 1.filmi izledim.Konuyu beğenmedim ama gayet de eğlendim izlerken.Vakti olanlara tavsiye ederim.
  • Filmi daha izlemeden ilk DVD kutusunun arkadasındaki konusunu okudum işte iki kafadarın hayalleri olduğu ve bu hayallerini gerçekleştirmek için en alttan başladıkları ama yılmadan ilerlemeye çalıştıklarını daha sonra bu adımları atarken, yeni bir gösteriye hazırlanmaları için kulis diye gösterilen kömürlük canlarına tak ettiği ve olayların gelişmekte olduğunu.. vsvs. Bunları okuduğum zaman ilk aklıma gelen film hokkabaz oldu ve izledikten sonra da çok benzettim iki filmi birbirine, yanlış anlamayın senaryo olarak tabiki alakası yok ama o filmde de iki kafadarın birbirine olan bağlılıkları cana yakınlılıkları olaylar abartılmadan duygusal, trajedik ve trajikomik şekilde anlatılması iki filmdede bu 4 karakterin ne kadar bizden olması filmleri de o kadar bizden yapıyor.

Beğenmeyen arkadaşlara saygı duyarım, kendisi içinden birşey bulamamıştır.

Beğenen arkadaşlar ise içinden mutlaka puzzle ın bir parçasını kendine uydurmuştur..

İzlemeyen arkadaşlar, mutlaka izleyin en azından şunu söyleyebilirim 8 senedir DH deyim her nekadar aktif olmasamda kitleyi iyi biliyorum.
    Kitle sana söylüyorum Çalgı Çengi'yi mutlaka beğeneceksin..!

• Bu film neredeyse amatör bir ekip tarafından çekilmiş bir film...Filmi çekimler bittikten sonra Cem Yılmaz'a izletmişler o da dağıtım aşamasında sponsor olmuş...Büyük ihtimalle 2. filme Cem Yılmaz'ın etkisi daha fazla olacaktır...Umarım gora-arog stili klasik Cem Yılmaz esprileriyle filmin orjinalliğini bozmaz...Tanıtımda katkısı olsa yeterli...
  • Zaten film herkese hitap etmeyen bir film. Geniş espri anlayışınızın olması lazım o da bizim türklerde ne arar.. Efenim recep ivedik izleyin siz demek kalıyor bizlere..
  • süper denilcek bir film bence bırakın ya şu işleri daha ne bekliyorsunuz filmden anlamdımki... bi kere sahte gelmiyor sanki gerçekten yaşanmış birşey gibi oldugu için yaratıcı ve güzel olur. ha gülme işine gelince bu filmin hiçbir sahnesinde gülmedim diyen arkadaşlara tek sözüm var :))) ...... :) neyse küfür yok :))))) meselahttp://www.youtube.com/watch?v=9amLu65i-G0&feature=related burayı izleyin gülmedim diyen adamın anlını karşılarım :))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanw42 -- 12 Kasım 2011; 20:23:58 >
  • Sırf buraya yorum yazmak için üye oldum...
    Öncelikle film son yıllarda izlediğim en kaliteli komedi filmiydi... (Yabancılar da dahil) Beğenmeyen entellektüel geçinen arkadaşlar herhalde halen Nasreddin Hoca fıkralarına gülen kişilerdir... Ya espri anlayışınız çok kıt ya da laf olsun diye konuşmaya bayılıyorsunuz... Her yönüyle 10 numara bir filmdi...
  • ya bu filme kötü diyen filmden anlamıyor demektir recep ivedik bile bu kadar komik deil adamlar super tek kelime ile harika bir komedi

her gün izleyip gülüyorum
  • çalgı çengi filmdeki ıkı oyuncuda şive ve oyunculukları ıyı begendim recep ivedikten daha ıyı senaryosu var ivedik sadece kaba bir insanın yaşam tarzını anlatan hikayesini anlatıyor birazda millet olarak kafayı yormıyacak kolay hikayesi olan basit bilindik konuları olan hıkayelerı seviyoruz
    çalgı çengideki küfürler biraz ağır 13+lık yani küfürleri biraz imalı yada yumuşak geçse dah ıyı olur gibi küfürlü konuşmalar güldürüyor ama bu kadar açık olmamalı
  • ben bu filmi ilkkez duyuyorum
  • 10 kez izledim enaz dahada izlerim 2.si cıksa artık.beğenmeynlerede bişi diyemicem recep ivediki beğenen insanla muattap olamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limpbizk7t -- 1 Şubat 2012; 12:57:14 >
  • Güzel filmdi ikinciyi merakla bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.