Şimdi Ara

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
4.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biraz araştırma yaptım dersleri zor olduğu söyleniyor türk dili ve edebiyatı bölümü yerine yazmayı düşünüyorum mezunlar aynı edebiyat bölümü gibi öğretmen olabiliyormuş bölüm hakkında bilgisi olan veya okuyan varsa yorumlarını bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makre -- 13 Temmuz 2013; 19:41:13 >

• UP
  • 2013 yılında bu bölümü kazandım araştıran arkadaşlara bilgi vermek için şu an yazıyorum. Öncelikle formasyon var şu an okurken formasyon alıyorum Türk dili ve edebiyatı öğretmeni ünvanını aldım Ortalamam 2.35 biraz zor da olsa tavsiye ederim bu sene mezun oluyorum bölüm kesinlikle sözelin tıbbı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SoftRock kullanıcısına yanıt
    iş imkanı veya akademik kariyer olarak geleceği nasıldır sizce? Önerir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osvajac

iş imkanı veya akademik kariyer olarak geleceği nasıldır sizce? Önerir misiniz?

İş imkânı tamamen sizin derslerinize vereceğiniz ilgi ile doğru orantılı hocam. Akademik kariyer için şunu söyleyebilirim yeni açılan bir bölüm olduğundan akademik personel ihtiyacı fazla ve gittikçe diğer üniversiteler de bölümü açtığından akademik olarak önü açık olan bir bölüm. Ben memnunum bölümümden edebiyat bölümü ile aynı haklara fakat daha fazla iş imkânına sahip bir bölüm.

• SoftRock kullanıcısına yanıt
    ygs kapıya dayanmışken hedefimi belirlemem şart. İlgi alanıma giren, iş imkanları iyi sayılabilecek mesleklerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor zaten :D. Teşekkürler görüşleriniz için.
  • quote:

ygs kapıya dayanmışken hedefimi belirlemem şart. İlgi alanıma giren, iş imkanları iyi sayılabilecek mesleklerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor zaten :D. Teşekkürler görüşleriniz için.

Evet aynı yollardan 4 sene önce ben de geçtim. Son 1 ay çalışarak kazanmıştım bu bölümü ilk tercihimdi. Muğlayı tavsiye ederim bence ülkemizin en güzel yeri cennet gibi. Rica ederim başarılar dilerim.
  • @softrock bölümünden mezunlarla konuştun mu ne is yapıyorlar okul uzadimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LostCokBozdu -- 9 Nisan 2017; 1:47:19 >
  • quote:

Hayatinin hatasını yaparsın bu bölüme giderek haberin olsun.

• LostCokBozdu L kullanıcısına yanıt
    Ne önerirsin peki kardeşim sen yerimde olsan ne yapardin?

• quote:

Ne önerirsin peki kardeşim sen yerimde olsan ne yapardin?

Bu arkadaş bu başlığı açtığında bizde araştırmıştık eski kiz arkadaşımla çtleyi aynı yere muğlaya yerlesmek icin beraber tercih yaptık kiz yerleşti mugla ctleye ben yerleşemedim sonraki sene iktisata yerleştim bende dersleri zor ayriyetten istihdam alanı yok turkolog oluyomuşlar falan formasyon alıp edebiyat öğretmeni oluyomuslar sonra akademik olarak ilerliyormuslar bla bla hepsi çöp türkiye de ise yaramaz formasyon alırsın edb öğretmenliği atamalarına bak istersen bölümden lehçe öğrenip onun üstüne uğraşırsın misal rusça onun yerine ingilizce kursuna gidip kendinde dil öğrenirsin ne yap ne et bu bölüme yerlesme kızla ayrılırken dediği laf neydi biliyormusun senin yüzünden hayatım s.k.ldi bu bölümü okudum uzun lafin kısası git açıktan işletme oku daha iyi bu bölümden avantajları.Adam akıllı çalış sınıf öğretmenliği din kültürü öğretmenliği beden eğitimi ve spor eğitimi öğretmenligine falan yerleş her türlü istihdam edilirsin .

• Bu bolumde okuyan varsa yazabilir mi? Onemli bir durum varda

• Türk Dili ve Edebiyatına göre dil yüzdesi daha yüksek bir de bazı üniversitelerde ekstradan Rusça eğitimi de var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.