Şimdi Ara

CAFE AÇIYORUM.. TAVSİYELERİNİZ ÇOK ÖNEMLİ.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
3
Favori
2.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 4 ay önce bir arkadaş daha açıyordu. Sizinkide onun gibi lafta kalmasın ?
  • Umarım açarsın hocam. Yolum düşünce de uğrarım.

Kütahya'da var mı açıldı mı bilmiyorum çini kafe yoktu. Şehri anlatan bi kafe görememiştim gerçi ben gittiğimde bi karavan vardı heralde.

Şehri anlatan bi kafe olabilir diyorum ilk fikir.

Alkol ruhsatı veriliyorsa bayii alın karikatür bi kafe'nin leman kültür tarzı bi mekan olacak yani.

Kütahya'da şu an hangi konseptler var az çok sayarsanız aklıma gelen gelecek fikirleri elerim. Başka yerde olsa bile orada olmayan bi konsept iyi olabilir.

Mesela Kayseri'de Artiz Kahvesi var. İçinde eski tarz her şey nostalji kafa bildiğiniz. Müzikleri de nostaljik. Güzel o yüzden yoksa bu konsept uyarlayabilirsiniz.

Alanya'da bisiklet cafe var. Bisiklet'e ufak bakım yapılırken soluklanmaya yada turluyorsanız mola için.

Fiyatlandırma konusu geçmiş. Öğrenci gelecek en çok öğrenciyi soymaya gerek yok diyor 2 tl çay 1 tl su gayet idealdir diyorum. Toptan alımda zaten su 50 kr olamayacaktır. Sudan kar ederek mekan ayakta durmaz zaten. Kahve tatlı satıp müdavim oluşmaz ise sallanır batarsın hocam. Kimseye aldırma hayırlısıyla aç mekanını.

Aklıma bunlar geldi. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DokuzKuyrukluTilki -- 24 Ağustos 2016; 2:22:15 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Çay max 2.5 tl, 2 tl olursa daha iyi, Türk kahvesi max 5 tl, 4 tl olursa daha iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce kafanızda bir konsept seçin ondan sonra yardım isteyin bence çünkü kimi otantik mekan tercih eder sedirde oturur nargile içer, kimisi bistro cafe tercih eder modern mekan loş ışıkta oturmak ister, kimisi aile çay bahçesi gibi mekanı tercih eder. Burdaki arkadaşların çoğu istanbulda olduğu için Kütahya daki eğilimi bilemeyiz orda ne tarz mekanlar tutuluyor yada insanlar ne tarz olursa yönelir önce buna karar verin sonra onun üzerinden hem fikir alırsınız hemde başka şehirlerde o sizin seçtiğiniz konseptteki mekanlar hakkında arkadaşlar bilgi verir.

• Google'a neden "concets for cafe" yazmıyorsun?
  • şehirde ve hatta şehir dışında tutulan kafeleri gez, menüsünden, masalarından sandalyelerinden, çalışanlarından, sunumdan, tabelasından, duvarlarından ve hatta tuvaletlerinden kendine ders çıkar

• Kanvas iş modeli + Swot analizi
  • yardimci olacak arkadas varsa pm atabilir
  • Yav buradaki ne biçim kafeler dolup taşıyor...

Eli yüzü düzgün 2 eleman, bi wi-fi şarj, birazda rahat koltuklar, genç adamı kaçırtmayacak fiyatlar. Bitti gitti.

Gerisi tamamen Semt-Bölge.

Arkadaşımın ailesi Bağcılarda bir cafe açtı akıllara zarar ama sinek avlıyorlar. 3 tane klima takmalar, TV'ler (ki en saçması bu, millet oraya tv seyretmeye mi geliyor bir şeyler içmeye takılmaya geliyor) dayayıp döşediler. Bir kaç ay barzo avladı mekan sonrası batış. Çok köhne kötü bir mahallede girdiler işe.

Şu an okuduğum şehir olan İzmit'te ise adam affedersiniz kıç kadar yere 3 tane masa atmış millet dolup taşıyor. Niye cadde üzeri, tam öğrenci mekanı vs vs...

Bunlara dikkat edin gerisi gelir.
  • sermaye olarak ne ayırdınız acaba
  • Tasarym olarak duvarlar açyk ye?il olsun masa beyaz sandalyeler de mor olsun ..

Bence cok cekici oluyor :D

Kafeye önce iyi bir internet çektir gerisi kolay :DSADF
  • Bence git sağlam bi iç mimar bul.
    Şuan ki psikolojinde ne açsan batıcan gibi duruyor.
    Çekirdek konseptine liseliler bile bakmıyor artık.

Kesinlikle elit olsun fakirler giremesin.
    Fiyatlar pahalı olsun ki insanlar kaliteli sansın.
  • Hocam ben izmirde oturuyorum bizim buraya TİQTAQ cafee diye bi mekan açıldı
    Konsept harika fena tuttu
    İstersen bana bi ulaş kesinlikle tavsiye ederim
    Siparişleri ipadi önüne koyuyo sen seçip ipadı adama veriyon
    Öyle alıyolar

• Hocam öğrenciye yönelik mi olcak yoksa daha üst tabakaya mi

• Acemiliği orada yapmıştım ilk nizamiye ye girmeden bir çarşısında yemek yemiştik sonra da zaten bir daha hiç dışarı çıkmadan başka birliğe gitmiştim hatırladığım kadarı ilede göbekte bir porselen heykeli vardı...

Şimdi makanı mekan yapan iç dış mimari ve tasarıdır ve en önemlisi içeride ışık düşümüdür sakın standart bir şeyler yapmayın tarzınız mutlaka olsun içerideki her objebin bir stili bir duruşu anlatımı olsun insanlar etrafına baktıkça dikkat çekebilsin yani... ince detaylar önemlidir markalaşmaya gitmek inceden veya aleni supliminal vurgular içermeye de bakar... örn masanızda çay tabağı duvarda bir tablo vs vs bazı yerderde bunları kullanabilirsiniz müşterinin oturacığı yerlerde sakın ola meşrubat dolapları yiyecek dolapları aynı yerde olmasın bir mekanda en çok ortamı bozan unsurdur müşteri size geldiğinde evinizin salonunda ağırladığınızı düşünün onun için mutfak kısmı kesinlikle kapalı olacak... müzik te çok önemlidir sakın radyodan veya başka bir yerden çıstak çıstak yerli yabancı müzikler çalmayın bu durumda bir tarz göstergesidir hafif nazik klas müzikler ve buna uygun bir mimari ile güzel bir huzur ortamı sağlanabilinir... küçük bir ve güzel bir rafta eski kitaplar dergiler plaklar olabilir mesela... müzik konusunda da istersen yardımcı olabilirim orada bu işere bakan illaki bir ses tesisatcısı da vardır güzel bir amfi ve hoparlörler ile güzel bir akustik ortam pekala sağlanabilinir kolay gelsin...

• Adi kus cafesi olsun. İcerde degisik tur kuslar papaganlar falan olsun
    Yada yuzuklerin efendisi de guzel

• bence içeriye bi kaç pcden oluşan bi internet cafecik de koy.cs vb oynamak için değil gelen müşteri işini görsün babında.minik bi kütüphane de olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: peypazar43

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Nasip olursa Cafe açıyorum. Konsept hakkında farklı yaratıcı bişeyler düşünüyorum. Konsept , İç dizayn , masa sandalye vs , çeşitlilik , tasarım ve her konuda görüşleriniz benim için çok önemli. Nasıl olması lazım ne olsa daha iyi olur. Tavsiyelerinizin hepsini düşüneceğim. Şimdiden teşekkür ederim

Dükkanın iç dizaynında 3+1 renk kuralını uygula.

Birbirine uyumlu üç renk ve personelin(tek kişi de olsa giysi önemli) giyeceği renk sabit olmalı.

Doğadaki renk algısını bilmen gerekiyor. Mesela siyah ve sarı birlikte iken zehirli anlamına gelir. Bunun gibi şeyler işte. Algı çok önemli.

Cafenin olduğundan daha büyük ve geniş görünmesini istiyorsam duvarların rengi açık olmalı ve ayna koymalısın.

Duvar açık renk, masa sandalye felan orta bir renk, zemin ise koyu renk yapman daha iyi. Personel giysisi keskin bir renk olmalı.

• Öncelikle hayırlı olsun kardeşim. Wifi kesinlikle çok mu çok önemli. Yani mekanda 1 bardak çay içecek adam sırf wifi için 3-4 bardak içip kalkar. Olaya ticari açıdan bakmakta fayda var Bi de müşterilere yapılan jestler unutulmaz oluyor, çalışan kadron güler yüzlü olmalı, bu da çok mühim. Bir de haftalık kampanyalar yapabilirsin; "Şunu yiyip içene bu da bizden" gibi... Hatta kampanyalardan haber veren mini broşürler yapabilirsin. Hatta kafene gençleri müptela etmek istersen yılın belli günleri canlı müzik vs yapabilirsin. Bu liste böyle kabarır gider, senin hayal dünyana kalmış

• hocam her ne yaparsan yap ama abazaları uzak tut.abaza takımı bı türedimi kafede müşteri filan kalmıyo.gözlerle kızları rahatsız etmeler sürekli laf atmalara filan.nezih bir ortam olmalı
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.