Şimdi Ara

Café Brasileiro - Orjinal Brezilya Kahvesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Skt yi yazmışlar ayrıca fotoda da görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Ayrıca brezilyada buradaki gibi 1 yıl 2 yıl basmıyorlar tarihi. 6 aylık basıyorlar. Bunu dikkate alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: realitych

quote:

Orijinalden alıntı: MovieScout

Brezilya kahveleri en dandik kahvelerdir. Küçük bir dipnot.

lütfen bu kadar cahil olmayın . Brezilya kahvesi Dünya da en fazla talep gören kahvedir . dünyada en fazla brezilya kahvesi içiliyor .

niye talep görüyor çünkü ucuz. en fazla içildiği de doğrudur çünkü dünya kahve üretiminin yarısı brezilya'da yapılıyor. çok talep görmesi kaliteli olduğu anlamına gelmez. yeni verilerle ve grafikli:

http://www.worldatlas.com/articles/top-coffee-producing-countries.html

• Brezilya kahvesi diye bir kahve cinsi yok.
    Kahvelerin yöresi (hatta çiftliği), cinsi, boyutu ve işleme şekli olarak sınıflandırmaları, adlandırmaları vardır. Öyle büyük bir coğrafyada tek cins kahve yetişmesi mantıklı olmaz zaten.

Kahveyle az buçuk uğraşanlar Türk Kahvesi'nin meşhur Rio minas çekirdeğinden yapıldığını bildiklerinden Brezilya ve kaliteli kahve yanyana anılmaz pek. Çünkü ucuz ve tat kalitesi düşüktür. Ama Brezilya'da kaliteli kahveler de vardır. (ben içmedim)

Kahvede skt çok da önemli değildir. Kavrulmuş çekirdek en fazla 1-2 ay sonra taze kahve sınıfından çıkar. İster vakumla, ister dondur, ister valfli poşette sakla farketmez. Ha ben içerim çok da keyif alırım dersen kimse karışamaz tabi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çekirdek mi çekilmiş halde mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: HmB_SaL

Çekirdek mi çekilmiş halde mi?

İşe yarar olsaydı çekirdek olurdu.

Filtre kahve bildiğiniz.

Bunun yerine tchiboda ayın kahvesi oluyor. 100 gramı 4-5 arasında değişiyor. En azından taze kahve içersiniz.
  • Belki yeri burası değil ama ;
    Daha önce bu sitede (4 yıl önce) 25 liralık 1.sınıf taze antep fıstığını 18 liraya sattım. 15 olursa alırız dediler, kargo senden olsun dediler, 1 kilonun içinde 10 tane ağzı kapalı çıkmış onu laf ettiler vs beni bin pişman ettiler.

Bunu bilmeme rağmen bu fiyata birde kahve satmaya çalışıyorum. Yukarıdaki mesajlardan da göreceğiniz gibi, bilgisi olmayan kahvenin ne olduğunu bilmeyen oradan buradan bulduğu yazıları buraya yapıştıran. hayatında 1 defa bile yaş kahve görmemiş kişiler kahve uzmanı kesilmiş malı öldürme peşinde.

Malesef toplumumuzda ahlak kalmamış. Ahlaksızlık sadece "karı-kız" mevzusu olarak kalmış. Halbuki, yalan söylemek ahlaksızlıktır. İftira ahlaksızlıktır. Bilmediğin konu hakkında ahkam kesmek ahlaksızlıktır. Ticarette dürüst olmamak ahlaksızlıktır. Malı daha ucuza alayım diye onu karalamak ahlaksızlıktır. Yani toplum olarak ahlak anlayışımızı değişmemiz gerekiyor. Bunu sadece buradaki mevzu için söylemiyorum. Sıcak fırsatlarda hemen hemen her başlıkta var bu insanlar. Hatta bu sitede değil normal hayatta dış dünya da her her yerde varlar. Toplumu çökerten toplumun bu hale gelmesinin en büyük sebebi işte bu ahlak yoksunu kişilerdir.

Kahve satışı kapanmıştır. Herkese iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimtuna -- 23 Eylül 2017; 11:13:19 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.