Şimdi Ara

CAD-CAM ve Oyun İçin Tavsiyeleriniz Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.gold.com.tr/asus-x550vx-dm324d-notebook_u

Ben bunu uygun gördüm. Mühendislik öğrencisiyim. Autocad, solidworks öncelikli olarak cad-cam yazılımları için laptop alacağım. Bütçem 3500tl. Siz neler önerirsiniz. Bu arada ben seçimlerimi şuna göre yapıyorum.

En az U serisi olmayan i7 veya muadil i5 işlemcili
    En az 8gb ddr4 ram
    En az gtx 950m serisi ekran kartlı
    en az 1tb harddiskli

laptoplara göz atıyorum. Sizce bu şekilde bi yaklaşım doğrumudur? Çok fazla oyun oynamıyorum. Ama çıkacak ve şimdiki oyunlarda oynamak istediğimde üzmesin low falan oynatabilecek bir laptop arıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

• HP daha iyi bir seçenek, ekran kartından ötürü.
  • SlideToUnlock kullanıcısına yanıt
    haklısınız arada 600tl fiyat farkı var çok sorun değil de hp aldıktan sonra ısınma sorunu yaşar mıyım? Bundan korkuyorum.
  • Bende seninle aynı durumdayım. Solid, Catia, Inventor ve NX kullanabileceğim bir makine arıyorum. İş bilgisayarım var ama bu programları yükleyemiyorum. İş bilgisayarımda sadece lisanslı Inventor var. Solide göre daha az kastıran program ona rağmen 6-7 gb oluyor ram kullanımı. Makinede 16gb ram var. O yüzden en az 16gb ramli bir model bak.
  • Orcunsau kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler. Senin yorumun üzerine 16gb ram yapıp ekran kartından kısıyorum
  • ogzcndyr kullanıcısına yanıt
    Bütçeni 1000 TL daha artırabilsen daha iyi olurda. 15.6" modeller bulunur büyük ihtimal 3500 TL civarına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogzcndyr

haklısınız arada 600tl fiyat farkı var çok sorun değil de hp aldıktan sonra ısınma sorunu yaşar mıyım? Bundan korkuyorum.

Forumda ana konusu vardı diye hatırlıyorum, oraya bakabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.