Şimdi Ara

C4'te CD Player problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
7.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

C4 Aracımı sıfır almıştım. Şu an 2000 kilometrede sayılır. Bu kadar kısa bi süre içinde CD Player'da bir sorun yaşadım bugün. CD' den müzik çalarken bi anda kesildi ve CD'yi bi daha okuyamadı. İşin ilginci CD'yi geri de vermiyor şu an. Ne gibi bir problem olmuş olabilir ? Bir kaç yerde daha duymuştum aynı şeyi ama insanın başına gelince kötü oluyor tabi.

Cevaplar için teşekkürler..

• deneyebileceğin bir kaç yöntem:

1. eject tuşuna basılı tutarken cd player'i açmak
    2. muhtemelen yoktur ama varsa manuel cd çıkarma deliğine ataç vs.. sokup çıkarmak.
    3. çok ince bir bıçağın ucuna ince çift taraflı bant yapıştırıp player'in içindeki sıkışmış cdye ulaşmak ve çıkarmaya çalışmak
    4. yeni bi cd takmaya çalışmak. uğraşırken belki kendi kendine eject edebilir.
    5. hiç bir şey yapmadan beklemek. bazı forumlarda ( tıkla) problemin kendi kendine geçebileceği yazıyor.
    6. tabi ki servise gitmek.
  • merhaba orkunkaan kardeşim.2 yıl C4 kullanmış ve aynı problemi sürekli yaşamış biri olarak seni iyi anlıyorum.ne Cd yi veriyor ne de çalıyor...
    ben çok uğraştım çözüm bulamadım. yok efendim original cd dışında yapar dediler,bisürü original cd aldım ama sonuç hüsran.
    ama merak etme en geç 1-2 gün içerisinde veriyor cd yi

şaka bir yana bunun tek problemi citroen'nin kalitesiz malzeme kullanması.örneğin ilerde başına yüzde yüz gelecek 1-2 sorunu söyleyeyim de sonradan canın sıkılmasın...
    kapı içlerinde ki tutamakların plastik aksamları dökülecek,cam fitillerin çıkacak,ön-kaputu açan mekanizmanın plastiği kırılacak ve düşecek,sustalı anahtarının yayı bozulacak vs vs...
    ama tüm bunlara rağmen bu arabayı yinede yeniden alsam seve seve kullanırdım

• evet hakikaten dün akşam 20 kez seri bi şekilde eject e basınca cd yi verdi

drmert inşallah yaşamam bahsettiğin sorunları bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: drmert

merhaba orkunkaan kardeşim.2 yıl C4 kullanmış ve aynı problemi sürekli yaşamış biri olarak seni iyi anlıyorum.ne Cd yi veriyor ne de çalıyor...
    ben çok uğraştım çözüm bulamadım. yok efendim original cd dışında yapar dediler,bisürü original cd aldım ama sonuç hüsran.

şaka bir yana bunun tek problemi citroen'nin kalitesiz malzeme kullanması.örneğin ilerde başına yüzde yüz gelecek 1-2 sorunu söyleyeyim de sonradan canın sıkılmasın...
    kapı içlerinde ki tutamakların plastik aksamları dökülecek,cam fitillerin çıkacak,ön-kaputu açan mekanizmanın plastiği kırılacak ve düşecek,sustalı anahtarının yayı bozulacak vs vs...

Olayı iyi gelişti de sonuç zamansız oldu. Evet sorunlardan bahsetmen çok güzel. Bize yol gosterdi. Yine de yeniden alsam seve seve kullanırım dedin. Peki;
    - şimdi hangi aracı kullanıyorsunuz?
    - C4 ten neden vazgeçtiniz?
    - şimdi neden C4 kullanmıyorsunuz?

Benim gibi C4 sahibi olmayı düşünen arkadaşlara biraz daha fikir verirsen çok seviniriz.
    Sorunlar ve güzelliker olarak bize biraz yol gosterirsen C4 hakkında daha fazla bilgi sahibi oluruz.

Teşekkürler şimdiden.

• quote:

Orjinalden alıntı: bir_masal

quote:

Orjinalden alıntı: drmert

merhaba orkunkaan kardeşim.2 yıl C4 kullanmış ve aynı problemi sürekli yaşamış biri olarak seni iyi anlıyorum.ne Cd yi veriyor ne de çalıyor...

Olayı iyi gelişti de sonuç zamansız oldu. Evet sorunlardan bahsetmen çok güzel. Bize yol gosterdi. Yine de yeniden alsam seve seve kullanırım dedin. Peki;
    - şimdi hangi aracı kullanıyorsunuz?
    - C4 ten neden vazgeçtiniz?
    - şimdi neden C4 kullanmıyorsunuz?

Benim gibi C4 sahibi olmayı düşünen arkadaşlara biraz daha fikir verirsen çok seviniriz.
    Sorunlar ve güzelliker olarak bize biraz yol gosterirsen C4 hakkında daha fazla bilgi sahibi oluruz.

Teşekkürler şimdiden.

valla sevgili arkadaşım,aracımı dediğim gibi 2 yıl süresince seve seve kullandım.gerek motor performansı ile gerek tasarrufu ile gerekse yol tutuş ve güvenliği ile beğenerek bindim aracıma.ben şu anda askerdeyim.bu nedenle gelmeden önce satmaya kararar verdim aracımı.eğer satmamış olsam rahat2-3 sene daha binerdim.çok memnundum.iyi-kötü yanlarıyla seviyordum aracımı. ama bu aracı kullanıyorum diye polyannacılık oynamaya da gerek yok.ben bir araç alırken vereceğim paraya nekadar özellik,güvenlik,kalite,karizma alacağıma bakarım.2006 senesinin başlarında araç alacağım zaman fiyat/donanım/performan/yakıt tüketimi olarak en iyi seçenek C4'tü ve bende onu tercih ettim.aracın kötü yanları;

1)en önemlisi aşırı ses yapan süspansiyonları.bu konuda hakkaten herkes şikayetçi.çukura girdimi arka kopuyo sanıyor insan..
    2)iç kapı kollarında kullanılan plastik kaplama okadar kalitesiz ki birkaç ay içerinde dökülmeye başlıyor
    3)dış cam fitilleri bir tuhaf.. bendekiler habire çıkıyordu..
    4)yüksek hızda seyrettiğimde ön cam çıtası(sol) çıkıyordu..(yap-boz gibi birbirine geçen parçalar)
    5)anahtarın sustası her C4 anahtarı gibi bozuluyor ve sarkıyor...
    6)arka cam otomatiklerinde arada sırada arızalar oluyor,inmiyo,kalkmıyo..ama sonra düzeliyo..
    7)CD player bazen Cd yi ne çalıyor nede veriyor..
    8)bir kez turboya hava basan vana arızalandı garantiden değişti..

bunlara karşılık...
    araç çok iyi yol tutuyor(sert süspansiyonun iyi yanı),harika bir disel motoru vardı,çok ekonomik(şehir dışı ort.4.6 lt şehir içinde 5.8 lt/100 km).çok güvenli(bu güne kadar içinde ölen bir C4 duymadım). o günün şartlarında en iyi fiyat/donanım'ı sunan araçtı..(ESP,6 hava yastığı,Cruse control vs vs). ve bence çok yakışıklıydı :)

elbette her markanın her modelinde sorun yaşayabilir insan.bundan sonraki aracımda yaşamayacağımı kimse garanti edemez.ancak ben şu anda "C" segmenti bir araç alacak olsam muhtemelen yeni Bravo alırdım. çünkü bir defa 1.6 multijet 120 hp 300nm/tork 'a sahip başka bir araç yok.donanımı daha iyi (yağmur-far sensörleri,diz hava yastığı,daha kaliteli malzeme ve işçilik,optik farlar,cruse control,ESP,iç-dış krom kaplamalar,hilholder(yokuş kalkış destek sistemi) 400 lt bagaj,spor bir kasa vs vs..), yine oldukça tasarruflu bir motor,ve fiyatıda rakiğlerine göre makul...

tabi bu benim yorumum.araba almak biraz da insanın hislerine dokunmasıdır...
    saygıyla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmert -- 29 Mart 2008; 14:01:59 >

• şu cd takılması konusunda başka öneisi olanlar yok mu acaba,
  • benimde birkez başıma geldi 10-15 denemeden sonra dışarı verdi ama cd hakikaten derin çizikmiş. eskiydi de zaten . daha sonra hiç tekrarlamadı yaklaşık 3 ay oldu ben bu problemi yaşayalı. Bu arada c4ün malzeme kalitesini olumsuz yönde eleştirirken daha dikkatli olmak lazım . Lakin c4 te kullanılan orj. cd çalar blaupunkt markadır ve bmw mercedes dahil birçok üretici tarafından tercih edilen rüştünü ispatlamış bir markadır.. Blaupunkt cd çaların cd okuyamayıp dışarı verememesi citroene ithaf edilen bir kalite eksikliği olarak algılanmasın lütfen. cam çıtaları konusuna birşey diyemeyeceğin çünkü benim başıma henüz gelmedi ve trabzonda böyle bir problem yaşayana da rastlamadım. Ben bu konunun da yıkamacıların marifeti (veya marifetsizliği) olduğunu düşünüyorum ne zamandır ya neyse. konu cd çalardı nede olmasa .
  • 2008 veya 2009 model citröen C4 almak tamamen sayısal loto oynamak gibidir....

Cd ye gelirsek gittim AUX unu açtırdım. Yazılım yüklediler Göral'da 23YTL. Sonra 45 YTL. ye kablosunu çıkarttırdım. (bu işlemde Göral ın gönderdiği Özel serviste) küllüğün üstünden ve i-pod a geçtim. NAsıl olsa Citröen. Bugün yaptırsam yarın yine bozulacak en iyi çözüm bu bence. Çok da memnunum. Ha bir de TA açık kalmamalı. Kapalı tutmakta fayda var.
  • Bende C4 kullanıyorum, yeni aldım sayılır 1 ay oldu 2005 model. Bende bozuk yollarda giderken CD bazen okumuyor sanki ama pek umursamıyorum.Bugüne kadar kullandığım en donanımlı araç bu olduğundan mıdır nedir, çok hoşuma gidiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.