Şimdi Ara

c# ya da C++ yapılmış programı kendi pc'im de sql ile açamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde bir database var. Bu db i editör yardımıyla düzenlemek query kodlarla düzenlemeye göre daha kolay olduğundan yardımcı editör indirdim.

Bu editörler c# yada c++ ile yapıldığından kendi bilgisayarımda açamıyorum. Db ile bağlantı kuramıyor ya da Sql server ile bağlantı kuramıyor.

Ben Sql 2008 R2 Express kullanıyorum.

İndirdiğim programda db adını ya da kullanıcı adımı düzelteceğim option.ini dosyası gibi herhangi bir dosya da yok..

Bu aşamada ben ne yapabilirim programı açmak için?

amatör olduğum için basitçe anlatmaya çalıştım.

Teşekkürler

c# ya da C++ yapılmış programı kendi pc'im de sql ile açamıyorum

• sql veritabanı doğru şekilde sql sunucunda çalışmıyor gibi görünüyor ; çalışsa o hatayı vermezdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yapmam gerekiyor bu konu hakkında
  • mssql 10 yıldır kullanmadığımdan net birşey diyemem. mysql olsa havada karada çalıştırıyorum, mysql de bazen böyle sorunlar yapıyor.
  • Biz MSSQL Server için Management Studio kullanıyoruz. Siz de kullanabilirsiniz.
    Bir de MSSQL Server kurulu bilgisayarda sunucu adı olarak sadece nokta(.) kabul edilirken, express sürümünde sunucu adı .\SQLEXPRESS oluyor. Buradaki nokta(.) bilgisayarın adını temsil ediyor. Belki sunucu adını değiştirip deneyebilirsiniz.
  • Local olarak yapsam, Bilgisayaradı\SQLEXPRESS ten farkı ne olur?

mesela bağlantı adını değiştirince odb ayarlarımı da değiştirmem gerekir mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.