Şimdi Ara

C sürücüm olmasi gerekenden daha dolu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yeni format attim bilgisayarıma xp sp3, 80 gb lık hdd mi 5 e 75 olarak c ve d şeklinde paylaştırdım
    bilgisayarımda c 4,98 gb görünüyor boş alan olarakda sadece 733 mb görünüyor gizli dosyaları işe yaramayan dosyaları sildim ama. C de bütün dosyaları seçip boyutuna bakıyorum sadece 1,6 gb görünüyor yani 3 gb boş olması gerekmiyormu ? bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler arkadaşlar

• çok gizli dosyalar var (şaka değil). System volume information gibi, gizli dosyaları göster dediğinizde dahi göremeyeceğiniz, ancak bir file manager programı vasıtasıyla görüntülenebilecek klasörler ve dosyalar yani.
  • ccleaner adlı programla bi tarama yaptır bence programı BURADAN indirebilirsin
  • sanal bellek olabilir onu kontrol et kapatırsan sorun olmaz tabi pc çok kötü değilse
    bilgisayarıma sağ tık-özellikler-gelişmiş-performans-sanal bellek ten kapatabilir veya düşürebilirsin
  • Sistem geri yükleme açık duruyorsa onun aldığı yedekler yer kaplıyor. Kullanmıyorsan sistem geri yüklemeyi kapat. Sonra bilgisayarını güvenli modda açarak administrator olarak girerek o devasa klasörleri silebilirsin ancak, birdaha sistemi geri yükleyemeyeceğini de belirtmek isterim. Benim gibi başka bi yedekleme yazılımı kullanıyorsan gereksiz kalıyor tabi. Ayrıca administrator olarak girdiğinde diğer kullanıcılara da yetki verebilirsin bundan sonraki zamanlarda diğer kullanıcılar ile de silebilirsin o devasa klasörleri. Tabi sistem geri yüklemeyi kapatıp, sonra da silince birdaha oluşmayacak onlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertkosova

sanal bellek olabilir onu kontrol et kapatırsan sorun olmaz tabi pc çok kötü değilse
    bilgisayarıma sağ tık-özellikler-gelişmiş-performans-sanal bellek ten kapatabilir veya düşürebilirsin

teşekkürler herkese. mert arkadaşımızın bahsettiği gibi sanal bellekten dolayı sürücü dolu görünüyormuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jordan

Merabalar,

yeni format attim bilgisayarıma xp sp3, 80 gb lık hdd mi 5 e 75 olarak c ve d şeklinde paylaştırdım
    bilgisayarımda c 4,98 gb görünüyor boş alan olarakda sadece 733 mb görünüyor gizli dosyaları işe yaramayan dosyaları sildim ama. C de bütün dosyaları seçip boyutuna bakıyorum sadece 1,6 gb görünüyor yani 3 gb boş olması gerekmiyormu ? bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler arkadaşlar

Sorununuz çözülmüş ama başka arkadaşlarda girerse konuya

pagefile ve hiberfil dosyaları Hdd'nin büyüklügüne göre mesela 80gb harddiskte yaklaşık 4gb kaplarlar
    -Temizleme programları kullanılabilir
    -Recycler silinebilir

başlat-cmd-rd /s C:\Recycler\%q

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.