Şimdi Ara

C.Ronaldo Juventus ile CL kazanırsa Messiciler susar mı ? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
1
Favori
6.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abi sizin için tek parametre gol mü ya? Maç izleyin biraz.
  • Beklediğim cevap izliyoruz Juveye elenirken ne yaptı Atmye elenirken ne yaptı Romaya karşı sahada ruh gibi gezip dururken ne yaptı?

Söylüyoruz bir şey yapmadığını istatistiklere da yansımış.Liverpoolu elesin gelip tebrik edelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBF37AF64 -- 19 Nisan 2019; 11:33:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

Beklediğim cevap izliyoruz Juveye elenirken ne yaptı Atmye elenirken ne yaptı Romaya karşı sahada ruh gibi gezip dururken ne yaptı?

Söylüyoruz bir şey yapmadığını istatistiklere da yansımış.Liverpoolu elesin gelip tebrik edelim.
    Buna bir cevap yazmıştım. Forumda arama kısmında bir hata var bulamadım mesajı.

2018-2019:
    Barcelona 3 - 0 Manchester United (Messi 10 ile takımın en iyisi)

2017-2018:

Roma 3 - 0 Barcelona (Messi 6.7 ile takımın en iyisi)
    Barcelona 4 - 1 Roma (Messi 8.5 ile maçın adamı. Golü olmamasına rağmen)

2016-2017
    Juventus 3 - 0 Barcelona (Messi 7.9 ile takımın en iyisi)

Katıldığım noktalar. ATM ve Juventus'un 0-0'lık maçında kötüydü.

Real Madrid'e gelelim şimdi.

2016-2017:

Yarı final:

Atletico 2 - 1 Real Madrid (Maçın adamı: Isco 8.9, Ronaldo 6.5)

2015-2016:

Final:
    RMA - Atletico CL final maçı (Maçın adamı: Bale 9.1, Ronaldo 7.8)

Yarı Final:
    RMA 1 - 0 Manchester City (Maçın adamı: Bale 8.4, Ronaldo 6.7)

Örnekleri daha da artırabilirim. Messi en son sahte 9 oynadığında takımın başında Guardiola vardı. 91 gollü sezonu vs. de malum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B6E2676F0

Buna bir cevap yazmıştım. Forumda arama kısmında bir hata var bulamadım mesajı.

2018-2019:
    Barcelona 3 - 0 Manchester United (Messi 10 ile takımın en iyisi)

2017-2018:

Roma 3 - 0 Barcelona (Messi 6.7 ile takımın en iyisi)
    Barcelona 4 - 1 Roma (Messi 8.5 ile maçın adamı. Golü olmamasına rağmen)

2016-2017
    Juventus 3 - 0 Barcelona (Messi 7.9 ile takımın en iyisi)

Katıldığım noktalar. ATM ve Juventus'un 0-0'lık maçında kötüydü.

Real Madrid'e gelelim şimdi.

2016-2017:

Yarı final:

Atletico 2 - 1 Real Madrid (Maçın adamı: Isco 8.9, Ronaldo 6.5)

2015-2016:

Final:
    RMA - Atletico CL final maçı (Maçın adamı: Bale 9.1, Ronaldo 7.8)

Yarı Final:
    RMA 1 - 0 Manchester City (Maçın adamı: Bale 8.4, Ronaldo 6.7)

Örnekleri daha da artırabilirim. Messi en son sahte 9 oynadığında takımın başında Guardiola vardı. 91 gollü sezonu vs. de malum.

Alıntıları Göster
    Puanlamayı kim yapıyor as gazetesi mi?

Ben tüm olanları döktüm ortaya kilit pasla mı tatmin oluyorsunuz en çok ara pası atanın en iyi olduğuna falan mı inanıyorsunuz?

Ronaldonun 2015 Atm maçını da yaz puanlamayı kim yapıyorsa artık.Gitmiş Ronaldonun sakatlıktan çıktığı maçı yazmış.City maçının kahramını pepeydi ayrıyeten.

Messi 2013 de de sahte 9 oynadı yalanın batsın

10 yıl öcneydi o 91 goller Şmapiylonlar lignini en çok gol atanı en çok assist yapanı en çok bu kupayı kaldıran adamına karşı kilit pas ara pas anlatıyor adamlar.

O zaman Messinin rakibi Mesut Özil falandır.Bu sene Visca Messiden çok asist yaptı onlarla karşılaştırın.

Ben nasıl ki Wolsburgu rakipten saymıyorsam ki Ronaldo orda giden bir turu çevirdi Unitedı da rakipten saymıyorum.Messinin yıllardır yok oluşu ortada.Liverpool maçında göreceğiz.

Bir de İLk roma maçını değil ikinciyi yaz bakalım

• Todo Al Blancos kullanıcısına yanıt
    todo bende bloklusun
  • quote:

Puanlamayı kim yapıyor as gazetesi mi?

Ben tüm olanları döktüm ortaya kilit pasla mı tatmin oluyorsunuz en çok ara pası atanın en iyi olduğuna falan mı inanıyorsunuz?

Ronaldonun 2015 Atm maçını da yaz puanlamayı kim yapıyorsa artık.Gitmiş Ronaldonun sakatlıktan çıktığı maçı yazmış.City maçının kahramını pepeydi ayrıyeten.

Messi 2013 de de sahte 9 oynadı yalanın batsın

10 yıl öcneydi o 91 goller Şmapiylonlar lignini en çok gol atanı en çok assist yapanı en çok bu kupayı kaldıran adamına karşı kilit pas ara pas anlatıyor adamlar.

O zaman Messinin rakibi Mesut Özil falandır.Bu sene Visca Messiden çok asist yaptı onlarla karşılaştırın.

Ben nasıl ki Wolsburgu rakipten saymıyorsam ki Ronaldo orda giden bir turu çevirdi Unitedı da rakipten saymıyorum.Messinin yıllardır yok oluşu ortada.Liverpool maçında göreceğiz.

Bir de İLk roma maçını değil ikinciyi yaz bakalım

Alıntıları Göster
    Serie A'da 36 yaşındaki adamdan 3 gol fazlası var boş kale golcüsünün. Var geldi Ronaldo bitti işte.

Madde madde yazacağım.

1. Puanlamayı kim yapıyor as gazetesi mi?

-Whoscored sitesinden alınmıştır. Bu konuda en yetkin sitelerdendir.

2. Ronaldonun 2015 Atm maçını da yaz puanlamayı kim yapıyorsa artık.Gitmiş Ronaldonun sakatlıktan çıktığı maçı yazmış.City maçının kahramını pepeydi ayrıyeten.

-Üstte cevaplandı.

3. Messi 2013 de de sahte 9 oynadı yalanın batsın

Guardiola 2009-2013 arası kalmış zaten. Onu belirtmişim.

4. 10 yıl öcneydi o 91 goller Şmapiylonlar lignini en çok gol atanı en çok assist yapanı en çok bu kupayı kaldıran adamına karşı kilit pas ara pas anlatıyor adamlar.

-10 yıl önce değil. 2012'deydi.

5. Bir de İLk roma maçını değil ikinciyi yaz bakalım

- İki maç da yazılmış. Tekrar oku.

• Seria A da gol atamama sebebi var mı?İtalya ligi ile İspanya ilginin bir tutmak güzel kafalar.2012 2019 7 yıl olmuş 10 yıl 7 yıl çok fark gibi yapma

Yetkin siteymiş maç içi oyucnu puanlaması göreceli bir şeydir.Kimse süper starların kilit pasına bakmaz eğer messici değilseniz tabiki.

Tarihin en iyisi Zidanedir en kilit pasları o atmıştır o zaman

bir çok başka sitede Messiye 4,5 5 verilmiş demek ki göreceli bir şey.Yani Utanmasanız Messi saha da herkesten fazla yürüdü diyip savunacak hale gelmişsiniz.

Futbol bu futbol Ronaldo isen Cruyf isen Messi isen attığın goller ve yaptığın assistlerle varsın yaptığın key pasla değil.MEssiyi inesta xavi modric ile karşılaştırın o zaman.

Ben daha fazla bu akıl tutulması ile tartışamayacağım son mesajım bu.
  • yigit1044 kullanıcısına yanıt
    o benim ex biskolatam grubumuz vardi ayrildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yusei kullanıcısına yanıt
    kirik kalp

• quote:

Orijinalden alıntı: yusei

ronaldo hayranlarına bir şey soracağım , ronaldo çok iyi futbolcudur tabi ki kimse kötü demiyor hatta gelmiş geçmiş en iyi ; gol sezgisine (bu tartışmasız bence ), fiziğe ve çalışma disiplinine sahip oyunculardan biri olduğu için gelmiş geçmiş en iyi "golcü" olduğunu düşünüyorum. ama son 4-5 yıldır ronaldonun yapıpta mandzukicin yapamayacağı farklı ne var ? daha iyi demiyorum bakın ronaldo tabi ki mandzukicin 5 10 katı iyi futbolcudur, iyi golcüdür vs. ama farklı olarak ne var -bir iki bir şey sayılabilir ama ne kadar farklı temelde - ? yani topu oraya getirdikten sonra ronaldo elbet daha büyük bir fark yaratıyor çok daha iyi oyuncu olduğu için ama top oraya gelmediğinde ronaldo kupa filan getirmiyor işte "tek başına" . keza mandzukicin getirme olasılığı daha düşük olsa da getirebiliyor şartlar olgunlaştığında. bu yüzden messi gibi futbolda gol dışında asist, dribling, oyun görüşü, oyun kurma -hatta bitiricilik - yetenekleri açısından neredeyse hepsinde en iyi olan, tek başına maç boyunca yapılabilcek her şeyi sık sık yapıp maç alabilen bir adam varken nasıl gelmiş geçmiş en iyinin ronaldo olduğunu iddia edebiliyorsunuz ? yoktan pozisyon var edip 2-3 asist veyahut gol atmak mıdır maç almak, yoksa ceza sahasına gelen topu bitirip onun dışında etliye sütlüye pek karışmamak mıdır ?bu mudur yani dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu sizin için ; tek görevi neredeyse sadece gol atmak olan bir oyuncu mudur ?
    Peki Messi'nin yapıp diğer oyun kurucularının yapamayacağı ne var ? Böyle mantık mı var ? Sonuçta izlediğimiz çoğu futbolcu üst düzey futbolcular yeri gelir Ronaldo gibi gol atar Messi gibi oyun kurabilirler. Önemli olan 10 yıldır bunu sürekli yapabiliyorlar mı ? Ronaldo ve Messi yapıyor. Ronaldo'nun dribbling yeteneğini bilen biliyor United zamanında o boya rağmen makine gibi adam geçiyordu. Asist konusuna gelirsek Ronaldo CL asist rekorunda farkla birinci sırada, hava toplarında zaten dünyanın en iyisi, ters ayak ile yaydan tonlarca golü var. Sevilla'ya attığı aşırtma kafa golünü kaç futbolcu atabilir acaba ? Ronaldo etliye sütlüye karışmıyor derken ? Defanstan müthiş sayıda top çıkarıyordu bizdeyken çoğu korneri o karşılıyordu. Artık kendini her alanda kanıtlamış bir sürü rekoru ve 5 ball on dor'u olan bir adam bir şeyler denemeye çalışıyor Juve gibi loser bir kulübe gitti. Bekleneni verdi mi ? Sanmıyorum ancak gömülecek kadar kötüde değil. Ronaldo ekstrem şeyler deniyor ve biz onu bu yüzden seviyoruz futbolu aslında düz oynayan Messi bana göre yapacaklarını her zaman biliyorum. Ronado'nun ne yapacağını kestiremiyoruz o yüzden seviyoruz futbol bize göre bu, Juve'ye attığı rövaşata çok acayip bir goldür tekrar tekrar izlemelisin. Ayrıca bir forvet oyuncusunun tabi ki en önemli görevi gol atmak, asist yapmak olacaktır başka ne olacaktı ? 34 yaşında bir adam artık 185'den fazla boyu var sürekli adam geçmesini beklemek Messi'nin her hava topunu almasını beklemek kadar aptalca bir durum.

• Afonso54 kullanıcısına yanıt
    valla uzun uzun cevap vermeye gerek yok ; yazdığımı bir daha oku cevabını alırsın muhtemelen

• quote:

Seria A da gol atamama sebebi var mı?İtalya ligi ile İspanya ilginin bir tutmak güzel kafalar.2012 2019 7 yıl olmuş 10 yıl 7 yıl çok fark gibi yapma

Yetkin siteymiş maç içi oyucnu puanlaması göreceli bir şeydir.Kimse süper starların kilit pasına bakmaz eğer messici değilseniz tabiki.

bir çok başka sitede Messiye 4,5 5 verilmiş demek ki göreceli bir şey.Yani Utanmasanız Messi saha da herkesten fazla yürüdü diyip savunacak hale gelmişsiniz.

Futbol bu futbol Ronaldo isen Cruyf isen Messi isen attığın goller ve yaptığın assistlerle varsın yaptığın key pasla değil.MEssiyi inesta xavi modric ile karşılaştırın o zaman.

İtalya liginde gol atılmaz muhabbeti Ronaldo fanlarının uydurduğu şehir efsanesidir. Serie A'da gol krallığında 4. olan adamı yüceltmek için İtalya'da gol atmak zor dersen o lafı sana yedirirler. Bunun haricinde İspanya ligi ile İtalya ligi gol ortalaması olarak birbirine en yakın liglerdir. Ronaldo, Messi döneminden önce de Serie A'dan Toni'ler Totti'ler çıkıp altın ayakkabı almışlardı. Her neyse şu istatistikleri bırakayım da ben.

2018/19 sezonu şu ana kadar

La Liga - 857 gol
    Serie A - 876 gol

2017/18 sezonu

La Liga - 1024 gol
    Serie A - 1017 gol

2016/17 sezonu

La Liga - 1118 gol
    Serie A - 1123 gol

Edit: Yukarıda o küçük Dünya'nda ironi yapmak isteyip Visca, Messi'den çok asist yaptı onunla karşılaştırın demişsin ama yine yanlış örnek vermişsin şu an Messi'den fazla asist yapan bir futbolcu yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi transverse -- 22 Nisan 2019; 18:31:36 >

• quote:

Seria A da gol atamama sebebi var mı?İtalya ligi ile İspanya ilginin bir tutmak güzel kafalar.2012 2019 7 yıl olmuş 10 yıl 7 yıl çok fark gibi yapma

adam puanlama atmış siteyi beğenmiyorsun.

Serie a da golden bahsetmişsin bi üstümdeki yorumda yine lafını yedirmişler.

Messinin ronaldoya karşı cl galibiyetlerinden bahsediyorum 10 yıl önce diyorsun.

Her mesajında daha da rezil oluyorsun bahanelere bak.Yazma artık bence

Bin tane site var gitmiş messinin yüksek pian verildiği sitayi atmış şaka mısınız siz

• quote:

Bin tane site var gitmiş messinin yüksek pian verildiği sitayi atmış şaka mısınız siz
    Whoscored ünlü ve itibarlı bir sitedir.

Hoşuna gitmeyince hemen karalamak karakterinde mi var senin ?

Ronaldonun puanları yüksek olsaydı orada , ilk o siteyi atardın buraya boş yapma.Dediğim gibi ronaldonun elenmesini hazmedememişsin daha,bundan sonra alışsan iyi olur.

Tek umudun liverpool artık
    Ben hiçbir zaman kimsenin resmi herkese uyğun bir şekiloe denetlalemeleceği saçma sapan puanlama ile konuşacak değilim acizliğinizin zirvesi

Yan çar seni

Umudum değil ben olacak olanı söylüyorum çok beklersin kupayı

Git ana hesabınla gel derdim de küfürden ban yedin tabi

• Ronaldo'nun 10-9.7 ortalama ile oynadığı ATM, Bayern ve Juve maçlarını atmayıp sakatlıktan yeni çıktığı City maçını falan atmış. Ne çakalsınız var ya. Bak şimdi ben de yapacağım aynısını:

Messi
    2018-2019:
    ManU 0 - 1 Barça (Maçın adamı: Pique 7.3, Messi 6.9)

2016-2017:
    Barça 0 - 0 Juve(Maçın adamı: Neymar 9.5, Messi 7.0)
    PSG 4 - 0 Barça(13 kişiden takımın en kötü 5. ismi Messi 5.9)
    Barça 6 - 1 PSG(Maçın adamı: Neymar 10 Messi 8.3)

2015-2016:
    ATM 2-0 Barça(Messi 6.7 takımın en iyi 4. ismi)
    Barcelona 2-1 ATM(Messi 7.8, Neymar ile birlikte takımın en iyi 3. ismi)
    Ronaldo
    2018-2019
    Juventus 3 - 0 ATM (Maçın adamı: Ronaldo 10)

2017-2018:
    jUVE 0 - 3 RMA (Maçın adamı: Ronaldo 9.9)

2016-2017:
    Final:
    Juve 1 - 4 RMA (Ronaldo 8.4)

Yarı final:
    Atletico 0 - 3 Real Madrid (Ronaldo 10)

2015-2016:
    Çeyrek Final:
    RMA 3 - 0 WLB (Maçın adamı: Ronaldo 9.4)

Nasıl çok objektif bir karşılaştırma oldu değil mi? İstersen örnekleri arttırabilirim ama onu da sen yap. Ronaldo'nun onlarca maçı var böyle. Whoscored'u çok seviyorsun madem yorma beni. Büyük maç performansı kıyaslayacaksanız hem kazandıkları hem kaybettikleri maçları kıyaslayın. İkiniz için de diyorum bunu. Yoksa Messi'nin iyi oynadığı maçları da sayabilirim. CL'de Ronaldo kadar fazla olmasa da çok da aşağı kalır yanı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 23 Nisan 2019; 12:29:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Ronaldo'nun 10-9.7 ortalama ile oynadığı ATM, Bayern ve Juve maçlarını atmayıp sakatlıktan yeni çıktığı City maçını falan atmış. Ne çakalsınız var ya. Bak şimdi ben de yapacağım aynısını:

Messi
    2018-2019:
    ManU 0 - 1 Barça (Maçın adamı: Pique 7.3, Messi 6.9)

2016-2017:
    Barça 0 - 0 Juve(Maçın adamı: Neymar 9.5, Messi 7.0)
    PSG 4 - 0 Barça(13 kişiden takımın en kötü 5. ismi Messi 5.9)
    Barça 6 - 1 PSG(Maçın adamı: Neymar 10 Messi 8.3)

2015-2016:
    ATM 2-0 Barça(Messi 6.7 takımın en iyi 4. ismi)
    Barcelona 2-1 ATM(Messi 7.8, Neymar ile birlikte takımın en iyi 3. ismi)
    Ronaldo
    2018-2019
    Juventus 3 - 0 ATM (Maçın adamı: Ronaldo 10)

2017-2018:
    jUVE 0 - 3 RMA (Maçın adamı: Ronaldo 9.9)

2016-2017:
    Final:
    Juve 1 - 4 RMA (Ronaldo 8.4)

Yarı final:
    Atletico 0 - 3 Real Madrid (Ronaldo 10)

2015-2016:
    Çeyrek Final:
    RMA 3 - 0 WLB (Maçın adamı: Ronaldo 9.4)

Nasıl çok objektif bir karşılaştırma oldu değil mi? İstersen örnekleri arttırabilirim ama onu da sen yap. Ronaldo'nun onlarca maçı var böyle. Whoscored'u çok seviyorsun madem yorma beni. Büyük maç performansı kıyaslayacaksanız hem kazandıkları hem kaybettikleri maçları kıyaslayın. İkiniz için de diyorum bunu. Yoksa Messi'nin iyi oynadığı maçları da sayabilirim. CL'de Ronaldo kadar fazla olmasa da çok da aşağı kalır yanı yok.
    Yok o konuya cevaptı. Yoksa Ronaldo'nun kurtardığı en az 5 büyük maç sayarım yani. O kadar da değil

Edit: Ben o puanları Ronaldo'yu kötülemek için değil, Messi'nin maçlarda kaybolmadığını göstermek için attım. Gol asist parametre değil onu söylüyorum. Yoksa Ronaldo elbette çok maç kurtarmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B6E2676F0 -- 23 Nisan 2019; 12:29:30 >

• susar mısınız beyler adam bir soru sormuş

ronaldo gitti real bitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Todo Al Blancos -- 8 Aralık 2019; 2:1:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Todo Al Blancos

susar mısınız beyler adam bir soru sormuş

ronaldo gitti real bitti
    Peki Ronaldo'nun, Messi'ye rakip olmayı bırakıp 36 yaşındaki adamla yarışmasını ve gol sıralamasında ilk üçe girememesi

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.