Şimdi Ara

C# .Remove tek ve çift parametre farkı,sizce eksiklik mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yazdığım şey aşağıda

string sentence = "Dal Sarkar Kartal Kalkar, Kartal Kalkar Dal Sarkar.";
    var result13 = sentence.Remove(3);
    var result14 = sentence.Remove(0, 4);

result13'te ki gibi tek parametre verince Dal'dan sonra gelen indexteki değeride siliyor,yani toplamda 4 değer siliniyor.
    result14'te 4 yerine 3 yazınca boşluğu silmiyor ve Console ekranında boşluk bırakarak yazdırıyor.
    4 yerine 5 yazınca ise sorun ortadan kalkıyor.Bug mu yoksa böyle mi olması gerekiyor anlamadım?

Az önce 3. yada 4. index'e boşluk gelmeyecek şekilde bir kelime ile değiştirdim,mesela "Bilgisayar".Burada bir sorun olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ethnicity -- 10 Temmuz 2020; 15:27:58 >

• Remove() Methodu nu kullanmayı öğrenmeniz gerekiyor.Overload'ları var.https://docs.microsoft.com/tr-tr/dotnet/api/system.string.remove?view=netcore-3.1

Remove (int startIndex); //startIndex'den sonrasını siler
    Remove (int startIndex, int count);//startIdnex'den başlar count kadarını siler

Yani evet methodta yanlış olan hiç bir şey yok.Sadece siz yanlış kullanıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

Remove() Methodu nu kullanmayı öğrenmeniz gerekiyor.Overload'ları var.https://docs.microsoft.com/tr-tr/dotnet/api/system.string.remove?view=netcore-3.1

Remove (int startIndex); //startIndex'den sonrasını siler
    Remove (int startIndex, int count);//startIdnex'den başlar count kadarını siler

Yani evet methodta yanlış olan hiç bir şey yok.Sadece siz yanlış kullanıyorsunuz.
    parametre değerini yanlış algılamışım ben,linkteki örnekle anladım,teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.