Şimdi Ara

c ödev acil yardımcı olursanız sevinirim!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benden aşağıdaki programı hazırlamam isteniyor. Do-while loop kullanmama rağmen fonksiyondaki işlemi bir türlü yapamıyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

c ödev acil yardımcı olursanız sevinirim!!!

Write a MAIN function to find the sum of the above series.

Within the MAIN function:

. In a do-while loop:

. Set epsilon=0.000001

. Continue adding up the terms until |Sn+1 - Sn| < epsilon.

. Sn is the sum of the first n-terms.

. Sn+1 is the sum of the first (n+1)-terms.

.When the desired accuracy epsilon is reached print the SUM and the number of

TERMS added to the sum.

• Su ana kadar yazdıgın kodları ve aldığın hatayı da eklersen elimizden geleni yaparız...

Saygılarımla...
  • açıkçası bişi yazamadım sayılır çünkü yeni başladım ve pekte bilgim yok ödev olduğu için yapmam lazım
  • bu bölümde iyice ödev bölümüne dönüştü.iki posttan biri ödev.girmesek mi ne yapsak artık..
  • tutman gerekenler; n,su andaki toplam, bir önceki toplam.
    (Su andaki toplam-bir önceki toplam) epsilondan kücük olana kadar loopu döndüreceksin.
    Bu kosul saglandıgında bir önceki toplam ve n-1i bastıracaksın.

n^n ve n! icin birer fonksiyon yazmak isini kolaylastırır.

kod talebinde bulunma lütfen, akademik kopyadan hic hazzetmem. kolay gelsin.
  • İTÜ de okuyorsun ve BIL104E almışsın, değil mi
    Geçen kontrol mühendisliğindeki bir arkadaşa bu ödevde yardım etmiştik

Sen biraz yaz bir şeyler takıldığın yerde ben yardımcı olurum.

//edit

Aynı diferansiyel denklemler dersindeymişiz En önlerden şapkalı bir çocuk görürsen o benim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoriKalina -- 8 Kasım 2009; 1:55:51 >
  • 2 senelik konuyu hortlatıyorum ama yeni konu açmak istemedim çünkü bize de aynı ödev verildi...Bi faktöriyel fonksiyonum var ama ondan sonra ne yapcağım hakkında bi fikrim yok pow(n,(n)) şeklinde yapmam falan mı gerekiyo yardımcı olabilcek varsa iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: stealthmass

2 senelik konuyu hortlatıyorum ama yeni konu açmak istemedim çünkü bize de aynı ödev verildi...Bi faktöriyel fonksiyonum var ama ondan sonra ne yapcağım hakkında bi fikrim yok pow(n,(n)) şeklinde yapmam falan mı gerekiyo yardımcı olabilcek varsa iyi olur

faktoriyel hesaplaması ise

örneğin n! kaçtır gibi

long f=1;

if(n=0)
    f=1;

else
    {
    for(int i=1; i<=n,i++)

f=f*n;
    }

}

ile faktoriyel hesaplayabilirsin. Senin isteğin bu mu bilmiyorum çok açık yazmamışsın. Başka soracağın olursa p.m. at cevaplarım. Yazılımcıyım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.