Şimdi Ara

C# Mı JAVA Mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
10.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: By_Csharp

Hocam MVC öğrenmesi de zor görünüyor yani ben uğraşıyorum da gerçekten iyi bir hocadan dinlemeyince tam oturmuyor. Maalesef Türkçe kaynaklar da çok kısıtlı. İngilizce dokümanları da anlamakta zorluk çekiyorum. Yani C# surekli yenilik çıkarıyor fakat bunu Türkiye de bir kişinin benimsemesi ve öğrenmesi kolay olmuyor

ben çok ilerletemedim. 2011 yılında son kodumu yazmıştım c# ile. gerçi o zamanlar "java ezicek olm. c# 2-3 seneye ölür" dediler. Ben de inandım herhalde ve bıraktım kodlamayı. zaten bayıyordu. lakin C# hala var ve üstüne ekliyor. ayrıca c# kullanarak andorid ve ios platformlar için de kod yazabiliniyordu hatırladığım kadarı ile. microsoft üstüne düşerse javayı sollar. hele bedava IDE ler gelirse (sanırım var) daha da güçlendirir .net yapısını.

• revere R kullanıcısına yanıt
    Hocam inaninki o dediğiniz cümleleri hala kuran insanlar var. Onlara aldirmamak gerekiyor. Yani hangisine yatkinsan ondan devam etmesi gerekiyor insanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ikisi de değil. Çare assembly

Açıkcası ikisini kıyaslamak size bir şey kazandırmadığı gibi ikisinden herhangi birini seçmekte size diğerine göre bir şey kaybettirmez.Birini öğrenin geçin gidin hayatınıza bakın.
    10 yıl olmuş ilk hello world de bu güne. 10 yıldır bu tartışmalardan feyiz alan da feyizli bir şey söyleyen de göremedim.

Dil den ziyade adama sorarlar be reis sen ne geliştireceksin de bu kıyasa gidiyorsun diye. Bu yok ama bir dil tartışması var.
  • Bir şeyi öğrenmek için "popüler" bir kriter olmamalı. Neden java öğrenmeliyim sorusuna önemli bir avantaj bulursan öğren.
    Lakin su an bence uğraşma birbirinin yaptığı işi yapan şeyler öğrenmek yerine birbirini tamamlayan şeyler öğren derim. Örneğin spa frameworklerine bak.(angular ,ReactJs,Vue ...) NoSql ile proje geliştir avantaj ve dezavantajını gör tecrübe olsun.
    zaten Asp.net WebForms artık gerçekten eskidi. günümüzde web app yapmanın gerekliliklerinde web form bizi zora sokuyor. Kesinlikle ve kesinlikle asp.net MVC öğren. Bundan 4 sene önce mvc mi WebForm mu sorusuna "fark etmez" diyorduk lakin webforms un kontrolleri kendisinin render etmesi bize bir külfet.

"ve baya da bir ilerlediğimi düşünüyorum" bu konudu da baya yanılıyorsun.bilgin olsun. Bu iş dipsiz kuyu. "Öğrenme ben biliyorum dediğinde durur"
  • mahoni_38 kullanıcısına yanıt
    quote:

Bir şeyi öğrenmek için "popüler" bir kriter olmamalı.

Bu haric dedigine katiliyorum. Populer olanin daha genis bir komunitesi olacak, daha fazla goz onu inceleyecek, daha fazla library - framework vs olacak, desteklenecek,daha fazla kaynak olacak vs vs.

Ayni isi yapan iki tool u kiyaslarken popularite bence cok guclu bir etken. Ancak dil kiyaslarken genelde bu "ayni isi" yapma parametresi atlaniyor. Zaten oturup da CS jargonuyla Java soyle C# boyle diye tartisilmiyor ki, hangisinden daha cok para kazanirim, hangisinde daha fazla is imkani var vs gibi finansal olarak yaklasiliyor mevzuya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman soyle soyleyim. chef architect olursan ya da oyle isen crossover da yilda 100.000. Dolar maasin hazır yarin gel basla. Ama o tecrübeye ulasana kadar hersey değişebilir. .net core yeni bir oyuncu ama tek kıyas java c# degil ki ruby si var pyhon u var. C c++ rust scala. R lang go javascript (server side beya cliebt) ... Misal go yukseliste ama populer değil lakin docker go ile docker compose python ile yazilma. Bence sil seçiminde kriter ne yapacağın. Kariyer icin dil secimi değil mühendislik ve tecrube fark yaratir. Senoir dev bir üstad calistifi bankasa geliştiriciler x maas alırken cobol yazan eleman 3x aldığını buna rahmen 3-4 ay sonra isi biraktigini söylemişti. Ki burak selim senyurt a da gel cobol kodla teklifi bir kac defa gelmis. O zaman cobol öğrenelim. Taktir sizin kariyer sizin . bence önemli olan alaninda uzmanlık. Uzmanlık fark yaratan java veya c# olmasi pek değiştirmez. Hic bir dil bir digerini ezmeyecek yenmeyecek oyle bir dunya yok. Bu sadece fanatizm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahoni_38 -- 7 Mart 2017; 18:52:45 >

• mahoni_38 kullanıcısına yanıt
    Hocam haklisiniz da fanatizm demek değil herkes kendi bildiği , sevdiği dili savunur ve onun artılarini anlatmaya çalışır. Bir dil diğerinden üstün değil demissiniz lakin bence günümüzde dillerin kullanımları , gelistirilmeleri , populerlilikleri gibi faktörler dilleri birbirinden ustun yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: By_Csharp

Hocam haklisiniz da fanatizm demek değil herkes kendi bildiği , sevdiği dili savunur ve onun artılarini anlatmaya çalışır. Bir dil diğerinden üstün değil demissiniz lakin bence günümüzde dillerin kullanımları , gelistirilmeleri , populerlilikleri gibi faktörler dilleri birbirinden ustun yapar

Oyle degil işte. Ne yapacagina gore arac secmen lazım. Cok genel hatlari ile soyleyim. Performans millisanyiye cinsinden onemli ise go gibi c gibi bir dil kullanmalisin java istedigi kadar populer olsun. Al örnekhttps://youtu.be/barLb2V7SBY

Boyle bir implantasyonu c# veya ruby ile yapmamalisin. .Herkes bildiği dili ovmez. Sen hic martin fowler dan dil dinledin mi? Su iyi bu kotu diye. Simdi istedigin kadar c# iyi De singlepage application yapacaksan mecbur javascript, coffeescript , typescript, elm kullanmalisin. Ben 10 yil olmus .net ile para kazaniyorum lakin yerine gore oneride bulunuyorum ve ruby ogreniyorum daha populer diye değil daha cok para var diye de degil sadece ilgimi cektigi için. Ki ona ragmeb ruby yeaa diye gelmiyorum. Adamlar tam bir gun boyu dil anlattılar sirf web e dairhttps://m.youtube.com/channel/UCUmfDu4Ux_uD9Hv5GKtNHAg

Bunlar alet edavat biz zanatkaariz. Zanaatimize bakalim biz.

• c#

• Java
  • Java da neymiş Oyum scala dan yana

• Javada virtual function inline yapılabiliyor ama C# virtual function inline yapamıyor

Virtual function eğer sadece a=b+c gibi basit bir işlemden oluşuyorsa java %100 daha hızlı oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.