Şimdi Ara

C# Katmanlı Mimari Entity Framework Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, katmanlı mimari ile ufak bir kütüphane otomasyonu yapıyorum.
    Solution içinde Kutuphane.DAL ClassLibrary projesi var. Burada modeli mi tutuyorum sadece. Kutuphane.BLL ClassLibrar projesi içindede KategoriRepository class ımda verileri çekmek istiyorum fakat burada hata alıyorum. Kaç gündür sorunu bulamadım bi türlüi yardımcı olur musunuz.
    C# Katmanlı Mimari Entity Framework Hatası

• entity bağlantısında hata var çekerken sorun yaşıyor modeli silip tekrar yansımasını almanı tavsiye ederi.
  • yazilimweb Y kullanıcısına yanıt
    Model'in yansımasını derken tam anlamadım ama.
  • entity bağlantısını yapamamışsınız/ olmayan veritabanı ismi göstermişsiniz.
  • kangroo kullanıcısına yanıt
    Daha önce yüzlerce kez kurduğum bağlantı bu, aynı veritabanı ile başka bir projede katmanlı mimariyi uygulamadan yaptım orada çalışıyor normal bir şekilde. Burda da önce Kutuphane.UI form projesinde denedim çalıştı daha sonra Kutuphane.DAL projesinde yaptım orda çalışmadı, defalarca yeni solution açtım olmadı hiç bir şekilde.
  • oke39 O kullanıcısına yanıt
    UI katmanında da nuget ten Entity Framework u indirip kurdunuz mu? Ayrıca DAL katmanı ne için zaten DataAccessLayer katmanı olarak Entity Framework kullanıyorsunuz. Diğer katmanlarda da app.config içinde connection string i yazmanız lazım ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpmirza -- 7 Haziran 2017; 20:16:54 >
  • alpmirza kullanıcısına yanıt
    Evet Entity Framework UI katmanında yüklü. DAL katmanında sadece Entity'i tutuyorum. Sadece DAL katmanında app.config içinde connection string vardı, hepsine ekledim fakat bu sefer farklı bir hata alıyorum malesef.C# Katmanlı Mimari Entity Framework Hatası
  • quote:

Orijinalden alıntı: oke39

Evet Entity Framework UI katmanında yüklü. DAL katmanında sadece Entity'i tutuyorum. Sadece DAL katmanında app.config içinde connection string vardı, hepsine ekledim fakat bu sefer farklı bir hata alıyorum malesef.C# Katmanlı Mimari Entity Framework Hatası

UI katmanında config dosyasına connection string tanımladınız mı ?

• Evet DAL katmanın içinde ki config dosyasından ConnectionString'i UI katmanındaki config dosyasına kopyaladım öyle denedim ama olmadı.
    Connection String:
    <connectionStrings>
    <add name="KutuphaneDBEntities" connectionString="metadata=res://*/Kutuphane.csdl|res://*/Kutuphane.ssdl|res://*/Kutuphane.msl;provider=System.Data.SqlClient;provider connection string=&quot;data source=.;initial catalog=KutuphaneDB;integrated security=True;eActiveResultSets=True;App=EntityFramework&quot;" providerName="System.Data.EntityClient" />
    </connectionStrings>
  • oke39 O kullanıcısına yanıt
    Connection string üzerinde oynama yapmadığınıza emin misiniz? MultipleActiveResultSets yerine eActiveResultSets yazıyor mesela? direk gözüme o çarptı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpmirza -- 8 Haziran 2017; 12:16:40 >
  • alpmirza kullanıcısına yanıt
    Evet orda bir kopyala yapıştır anında silme yapmışım yanlışlıkla ama sizin ilk yapmış olduğunuz yorumdaki işlemleri tekrar uygulayınca çalıştı. Arkadaşlar çok teşekkürler yardımlarınız için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.