Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (284. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: halitkin
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.024
Cevap
109
Favori
534.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence bu piyasada 310 yine uygun. O da arac bulunabilirse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer illa benim aracım full donanımlı olacak gibi bir amaç yok ise şu anda en dolu modeli almak mantıklı değil. Zaten en boş modeli bile CHR baya dolu bir araç piyasadaki çoğu bilindik markanın full modelinden daha dolu hatta.
  • Sevgili arkadaslarım büyüklerim. Herkese merhaba. Uzunca bir mesaj yazıp akıl alacagım sizden. Zahmet olmazsa yorumlarınızı eksik etmeyin.
    Benim İbiza'm vardı. Leon FR için el sıkıştık. 207 bine. Sıfır. 3 gün sonra aradılar 210 oldu dediler. 10 gün sonra 220 oldu dediler. Aracın gelmesine 4 gün kalası arabamı ucuza sattım. Döviz vardı bir miktar. Ucuza bozdurdum. 4 gün sonra gidip 207 ye el sıkıstıgım aracı 220 ye alacaktım ki aracın gelmesine 2 gün kalası arayıp arac 240 oldu dediler. Bende 25 günde gelen bu zamma tepki gösterip vazgeçtim almaktan. Kaporamı geri aldım. Doğuş grubundan araba almak istemiyorum.
    Göreceğiniz üzere epey madur oldum. Toyota CH-R ilgimi çekti. Bi bakayım dedim. Bayiileri aradım. Ellerinde yokmus ama doğus grubu arabalar kadar da sıra yok. 1 aya sıra gelir gibi. Simdi sorum su. Ben hiç atmosferik araba kullanmadım. 1.8 hibrit alırsam gidişi beni üzer mi? 1.2 modeller cok tutulmadı dedi bayiler. Çok getirmiyoruz dediler. 1.2 model almak istiyorum aslında. Ama pasion donanım gelmiyor 1.2 de dediler. Flame de almak istemiyorum. 1.2 pasion gelmiyor derken gelmeyecek mi bu paket yoksa 1.8 e pasion a mı yöneleyim.
    Genel olarak siz yerimde olsanız CH-R alır mısınız? Alırsanız hangi motor hangi paket. Almazsanız ne önerirsiniz. (İkinci ele cok sıcak bakmıyorum)

Simdiden hepinize teşekkür eder saygılarımı sunarım.

• CHR gerek İbiza gerek ise Leon'dan 1 gömlek üstün,VAG grubunda en yakın sürüş ve konfor hissiyatına yakın araç Golf'tür. Fakat işin içine özellikle güvenlik donanımları da girerse eğer C-HR yine arayı açar. Ayrıca C-HR'nin kronik bir sorunu yok,parçaları uzun ömürlü,bakımını yap kullan türünde bir araç. CHR veya Leon-Golf arasında kalanlar tasarım,iç hacim özellikle bagaj durumuna göre kararlarını veriyor Golf biraz daha ferah bir iç hacme sahip.

Arkadaş donanım listesini atmış bir önceki sayfada oradan bakarsınız ama şu var C-HR'nin en boş paketi bile dolu. Ben hangisi bana yeterli ise onu alırım fiyat performans olarak onu alırdım.

1.2 lt motor gayet yeterli,performanslı ve atik bir makina. Arkadaş neye göre tutulmadı demiş anlamadım ama gelen araç satılıyor,bulsa hemen satılır yine. Ama dediğiniz gibi Toyota'da sıra olayı VW gibi değildir,1-2 ay içinde bulursunuz.

1.8 lt yani hibrit araç farkını özellikle sıkışık,yoğun trafikte ortaya koyan bir makina. Ne kadar basarsanız basın 5-6 lt ortalamayı kolay kolay geçmez,şehir içi sakin kullanımda trafik ne kadar yoğun olursa olsun yine 4 lt civarında gezer,ben çok sakin kullanırım derseniz 3 lt gibi rakamlara gelir ama ortalama yine 4-5 lt olarak kabul edin. Tabi uzun yolda da yine bu rakamı yakar. İşin içinde MTV olmasa direk düşünmeden alınır fakat MTV'si pahalı olunca eğer çok sıkışık trafikte ve yılda 15-20 bin km üstüne çıkmıyorsanız 1.2 lt daha ağır basıyor. 1.2 lt uzun yolda Hibrit ile hemen hemen aynı yakar sıkışık şehir içinde ise iki katı duruma göre 3 katını da bulur.

Tabi 1.2 lt daha canlı,daha atik seri araç kullanmayı sevenler için bu türden bir artısı da var 1.8 lt'ye göre. Hibrit versiyonun ayarları,gaz tepkisi,motor gücü tamamen ekonomiye odaklı öyle düşünün. Ayrıca MTV hariç diğer her konuda Hibrit aracın yürütme maliyetleri 1.2lt göre daha düşüktür. Kısacası hesabınızı kitabınızı ve beklentinizi yapıp ona göre karar verin. Bu konuda geriye doğru okursanız çokça bilgi var zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

CHR gerek İbiza gerek ise Leon'dan 1 gömlek üstün,VAG grubunda en yakın sürüş ve konfor hissiyatına yakın araç Golf'tür. Fakat işin içine özellikle güvenlik donanımları da girerse eğer C-HR yine arayı açar. Ayrıca C-HR'nin kronik bir sorunu yok,parçaları uzun ömürlü,bakımını yap kullan türünde bir araç. CHR veya Leon-Golf arasında kalanlar tasarım,iç hacim özellikle bagaj durumuna göre kararlarını veriyor Golf biraz daha ferah bir iç hacme sahip.

Arkadaş donanım listesini atmış bir önceki sayfada oradan bakarsınız ama şu var C-HR'nin en boş paketi bile dolu. Ben hangisi bana yeterli ise onu alırım fiyat performans olarak onu alırdım.

1.2 lt motor gayet yeterli,performanslı ve atik bir makina. Arkadaş neye göre tutulmadı demiş anlamadım ama gelen araç satılıyor,bulsa hemen satılır yine. Ama dediğiniz gibi Toyota'da sıra olayı VW gibi değildir,1-2 ay içinde bulursunuz.

1.8 lt yani hibrit araç farkını özellikle sıkışık,yoğun trafikte ortaya koyan bir makina. Ne kadar basarsanız basın 5-6 lt ortalamayı kolay kolay geçmez,şehir içi sakin kullanımda trafik ne kadar yoğun olursa olsun yine 4 lt civarında gezer,ben çok sakin kullanırım derseniz 3 lt gibi rakamlara gelir ama ortalama yine 4-5 lt olarak kabul edin. Tabi uzun yolda da yine bu rakamı yakar. İşin içinde MTV olmasa direk düşünmeden alınır fakat MTV'si pahalı olunca eğer çok sıkışık trafikte ve yılda 15-20 bin km üstüne çıkmıyorsanız 1.2 lt daha ağır basıyor. 1.2 lt uzun yolda Hibrit ile hemen hemen aynı yakar sıkışık şehir içinde ise iki katı duruma göre 3 katını da bulur.

Tabi 1.2 lt daha canlı,daha atik seri araç kullanmayı sevenler için bu türden bir artısı da var 1.8 lt'ye göre. Hibrit versiyonun ayarları,gaz tepkisi,motor gücü tamamen ekonomiye odaklı öyle düşünün. Ayrıca MTV hariç diğer her konuda Hibrit aracın yürütme maliyetleri 1.2lt göre daha düşüktür. Kısacası hesabınızı kitabınızı ve beklentinizi yapıp ona göre karar verin. Bu konuda geriye doğru okursanız çokça bilgi var zaten.
    Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Düne kadar aklımda hiç CH-R olmadıgı için hiç araştırmamıştım.makyajlandığını dahi bilmiyordum. Makyaj epey güzel yapmış. İşte basladım forumu okumaya. YouTube videoları izlemeye. Bugün 30 a yakın bayii ile görüstüm. Telefon ettim. 1.2 de olsa 1.8 de olsa kabul. Zaten cok hız yapan biri degilim. Uzun yolda dahi 100-110 bandında giden birisiyim. Hangi motor seçeneğini alırsam alayım aynı ölçüde gaza basacağım.
    Ha şu var. Yenilikçi bir insanım. Arabama binen birisine arabam söyle gidiyor, söyle hızlanıyor demektense hibrit özelliklerini anlatmak daha keyif verici.
    Araç için tek olmazsa olmazım. Bordoya yakın bir kırmızı var o renk ve siyah tavan.
    1.8 pasion ların fiyatlarını bulamadım. Bayiler su an elimizde araç yok ama olsa diyip 250.000 istiyoruz dediler. Bi tanesi 240.000 dedi. Bir diğeri 245.000
    3 5 yere sıraya yazdılar beni. Kırmızı siyah tavan olunca haber edecekler. Ben de arayacağım peyderpey. Muhtemelen Ekim ortalarına sıra bana gelir diye düsünüyorum.

Son bir sorum olsun. İzlediğim bir videoda söyle diyordu. Pasion paketlerde siyah tavan var ancak yan çıtalar gövde renginde. Bu kapıların üst kısımları varya. Oralar için. Bu doğru mu? Yamalıklı gibi durur o zaman. Oralar da siyah degil mi. Üst yanlar ve tavan tamamen siyah seçeneği pasion x-pac lerde var dendi.

• Şu matrah olmasa chr hbrid xpassion paket bile baya uygundu.270 bindi.ah ah.ulan neden hep eziliyoruz

• koyumavi12345 K kullanıcısına yanıt
    Bugun hybrid passion x pack siparisi verdik. Ay sonu teslim. Koltuk isitma elektrikli koltuk ve donanimsal olarak bence baya oldu. Boyle bir arac uzun sure kullanilir diye dusunuyorum. Suan ki fiyat skalasida 310da sabit ama bu bile artacaktir. Bence c segmentler arasinda fiyati ve ekonomik yapisiyla iyi bir seviyede kaldi. B segment troclar bile 340lara gelmisken yazik yani. O paralara arac almak. 1.8 vergisi belki yuksek vs ama o kadar dert degil bence. Cogunlukla trafik de kullaniyorsaniz. 1.8 hybrid tercih edin derim. Zaten bu aracin keyfi oyle cikiyor. Sessizligi hosuma gidiyor.

• Merhaba herkese. Ben temmuz ayının sonunda Seat Arona için Doğuş otoya kapora verdim ancak araç 2 kere üst üste zam yedi ve gelene kadar 213.000 oldu. O fiyat ile araç içime sinmedi ve almadım. Sonra Toyota Ortaköye isim bırakmıştım ve geçtiğimiz cuma aradılar, 1.2 flame paket chr olduğunu söylediler. Kaporayı verip fiyatı sabitledim, 10 eylülde teslim olarak görünüyor. Genelde yorumlar olumlu. Arka camın küçüklüğü ve bagajın küçüklüğü dışında bence araç muadillerinden üstün. Bakalım gerisini kullanıp göreceğiz kısmetse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halit G -- 1 Eylül 2020; 16:14:31 >
  • İzmir gaziemir tokullara gittim. Sipariş almıyolar.Ekim başı gelin dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkolo88

Bugun hybrid passion x pack siparisi verdik. Ay sonu teslim. Koltuk isitma elektrikli koltuk ve donanimsal olarak bence baya oldu. Boyle bir arac uzun sure kullanilir diye dusunuyorum. Suan ki fiyat skalasida 310da sabit ama bu bile artacaktir. Bence c segmentler arasinda fiyati ve ekonomik yapisiyla iyi bir seviyede kaldi. B segment troclar bile 340lara gelmisken yazik yani. O paralara arac almak. 1.8 vergisi belki yuksek vs ama o kadar dert degil bence. Cogunlukla trafik de kullaniyorsaniz. 1.8 hybrid tercih edin derim. Zaten bu aracin keyfi oyle cikiyor. Sessizligi hosuma gidiyor.
    Hangi bayi acaba

• scorpion3560 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba istanbul ortakoy.

• quote:

Merhaba istanbul ortakoy.
    Hayırlısı olsun hocam kazasız belasız

• koyumavi12345 K kullanıcısına yanıt
    Mrb passion 1.2 almak istiyorum bende bu paketten kesinlikle gelmeyecek mi dediler?

• Halit G H kullanıcısına yanıt
    Hangi renk?

Cok tesekkurler. Gri siyah tavan. Bakalim ailecek alisabilecek miyiz? Esim hayatinda hybrid arac kullanmadi. Bir de aracin arkasina takik biraz. Arabada onca donanim var. Anahtarsiz giris calistirmayi begendi. Allah sabir versin bana

• quote:

Cok tesekkurler. Gri siyah tavan. Bakalim ailecek alisabilecek miyiz? Esim hayatinda hybrid arac kullanmadi. Bir de aracin arkasina takik biraz. Arabada onca donanim var. Anahtarsiz giris calistirmayi begendi. Allah sabir versin bana
    Hocam.ne zaman bayiye gidip kapora filan verdiniz acaba.kasımdan önce chr yok diyolar

• 20 bin km geçilmiyorsa 1.2 daha mantıklı bence. Tutulmuyor değil, getirmiyoruz demeliydi 😊

Evet haklısınız. İlk görüştüğümüzde bizede ekim kasım gibi netleşir demişlerdi. Bu sabah birinin aracı boşa çıkmıştı sanırım. Onun üstüne şansımıza kapora verdik. Ay sonu gelecek inşallah.
  • beratyksl B kullanıcısına yanıt
    Buzul metalik

• quote:

Evet haklısınız. İlk görüştüğümüzde bizede ekim kasım gibi netleşir demişlerdi. Bu sabah birinin aracı boşa çıkmıştı sanırım. Onun üstüne şansımıza kapora verdik. Ay sonu gelecek inşallah.
    Hocam peki bu jbl ses sistemi sadece opsiyonla sanırım
    Peki bu opsiyonu almazsak multimedia ekranı yine jbl markamı.yoksa başka marka mı

• 
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.