Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (225. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
5.985
Cevap
101
Favori
514.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: matline

Arkadaşlar chr ile uzun yola cıkacagım, goruslerınız tavsıyelerınız varsa sevınırım.teşekkürlerrr

hybrit ise pilinin dolu tutmaya çalış yol müsait olduğu sürece cruise kontrol le gidersen araç neye ihtiyacı varsa ona göre kullanıyor sen düşünmüyorsun dört dörtlük sürüş keyfi müziklerini playlistleri hazırla keyfine bak :)
  • Bugün pantolunun cebinde yıkanan anahtarı kurutmak için söktüm hemen ve içinde su geçirmez bir silikon conta olduğunu farkettim

Daha önce araçlarımda pil değişimi için açtığım kumandalarda rastlamadığım bu durum; küçük ama etkili bir özellik

C-HR Toyota Ana Konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hybritse yokuş çıkışlarında ev ile gitmeye uğraşma;dalgalı yolları ve inişleri iyi değerlendir,dün düz yollarda crus kontrol ve pille gitmeye uğraş...

• Yeni Tucson alan arkadaşımın evine iftara geldim. Sordu: C-HR ne kadar yakıyor? Ben de aşağıdaki fotoğrafi gösterdim. Onun 11 litre yakıyormuş, ortam çok soğuk, benim bir suçum yok, kendi istedi.

C-HR Toyota Ana Konu

• umutsen U kullanıcısına yanıt
    Hahaha Allah kabul etsin üstad'ım, bayrama barışırsınız inşallah

Tucson'cular duymasın

• quote:

Orijinalden alıntı: Smudge2103

Hahaha Allah kabul etsin üstad'ım, bayrama barışırsınız inşallah

Tucson'cular duymasın

Küsmedik ama bir daha sormaz, bundan eminim.
    Onlara gelirken ki değer bu: Ovecler Sincan arası..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutsen -- 18 Haziran 2017; 21:26:21 >

• Hayırlı geceler. Aracı tamir kiti ile almak tercihe mi sunulmuş yoksa belli paketlerde mi sunuluyor tamir kiti? donanim donanim fark ediyor mu? Malum bagaj için tamir kiti ile almak mantıklı. Nasipse chr almak niyetim var. Teşekkürler şimdiden.(1,2 advence düşünüyorum )

• ugrshn kullanıcısına yanıt
    Tamir kiti meselesini telefonla bayiye sorabilirsiniz, anında yanıt alırsınız ama ileride pişman olmamak adına size tavsiyem şu: Mümkünse ekonominizi zorlayın ve bir üst model alın, ya Dynamic ya Diamond.
  • Teşekkürler hocam. İmkan meselesi tabi. Şu an sartlarimizi zorlayarak ancak yetisebiliyoruz. Life versiyon corolladan sonra ziyadesiyle tatmin eder donanim olarak

• Arkadaslar birsey merak ediyorum, araci calistirmadan once bazen bip diye bir ses duyuluyor bazen duyulmuyor, nedenini cozemedim (park sensoru degil) kitapcikta da birsey yazmiyor. Sizde de oyle mi veya nedenini biliyor musunuz?

• ^Biotech^ ^ kullanıcısına yanıt
    Hiç farketmedim. Sabahları daha dikkatli olur, kulak kesilirim

• ugrshn kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle tatmin eder kanısındayım hocam, şimdiden hayırlısı olsun

Üzülmek yada sinirlenmek isterse sorar artık

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Sayin hibrit kullananlar,

Klimayi acinca elektrik motoru devreden cikiyor mu? Yakit tuketimi ne kadar artiyor?

Klima motoru diğer araçlarda olduğu gibi kasnak-kayış sistemiyle benzin motoruna bağlı değil, benzin motorundan bağımsız(!) çalışıyor.

Bağımsız dedik ama elektrikli klima motoru gücünü arka koltuğun altındaki büyük aküden alıyor ve bu akü çok da yeterli olmadığı için mecburen benzin motoru genellikle çalışır durumda oluyor yani araç eskisi kadar EV olarak ilerleyemiyor.

ECO düğmesine basarak fan hızı ve soğutma kapasitesi düşürülüyor. Böylece bir miktar daha EV olarak ilerleme sağlanabiliyor.

Antalya'da yaşıyorum. Aracın klimasını 4 ay civarı kullanıyorum. Bu durumda hibrit benim için pek ekonomik olmaz sanırım.

• C-HR sevenler; facebook grubumuzu biliyorsunuz. Bir de nacizane sticker çalışmamız var, gruba üye olun/olmayın sticker sahibi olmak isterseniz, DM atın lütfen.. Saygılarımla..

C-HR Toyota Ana Konu

C-HR Toyota Ana Konu

https://www.facebook.com/groups/569514649914106/

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

quote:

Sayin hibrit kullananlar,

Klimayi acinca elektrik motoru devreden cikiyor mu? Yakit tuketimi ne kadar artiyor?

Klima motoru diğer araçlarda olduğu gibi kasnak-kayış sistemiyle benzin motoruna bağlı değil, benzin motorundan bağımsız(!) çalışıyor.

Bağımsız dedik ama elektrikli klima motoru gücünü arka koltuğun altındaki büyük aküden alıyor ve bu akü çok da yeterli olmadığı için mecburen benzin motoru genellikle çalışır durumda oluyor yani araç eskisi kadar EV olarak ilerleyemiyor.

ECO düğmesine basarak fan hızı ve soğutma kapasitesi düşürülüyor. Böylece bir miktar daha EV olarak ilerleme sağlanabiliyor.

Antalya'da yaşıyorum. Aracın klimasını 4 ay civarı kullanıyorum. Bu durumda hibrit benim için pek ekonomik olmaz sanırım.

Aslına bakarsanız kışın kaloriferi açmak yakıt tüketimini daha çok etkiliyor.

ECO Mode açıkken ve klima AUTO'da iken sıcaklığı 24-26 arasına ayarlıyorum. Zamanla kabindeki nem azalınca insan daha serinlemiş hissediyor. Bu koşullarda yakıt tüketimi çok fazla etkilenmiyor. Yani araç EV olarak yine ilerleyebiliyor.

Açıkçası klimanın yakıt tüketimini net olarak nasıl etkilediğini test etmedim. Uygun bir zamanda test edip üç aşağı, beş yukarı sonuçları yazarım.

• Smudge2103 kullanıcısına yanıt
    Logonuz arabayı zorlamış. Zaten arka cam küçük. 19 cm olan en ideali gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutsen -- 20 Haziran 2017; 23:59:17 >
  • bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Kalorifer, motorun sıcaklığıyla çalışmıyor mu? Yakıta etkisi yok diye biliyorum. Yanlış bir bilgi mi bizimkisi?
    Çok gerilerde kaldı ama hep aracı kişiselleştirmekten bahsediyordum hocam :) sanırım biraz zevkler ve renkler meselesi gibi. İsterseniz size de yollayayım

Eğer uzun yol yapılacaksa sıkıntı yok ilk çalıştırmada motoru ısıtana kadar harcar. Eğerki kısa yol ve trafik varsa bu seferde motor ısınamadığı için motoru sırf ısıtmak için yüksek devirde çalıştırmaya başlıyor. 1 ve 1.5 litre yakıt tüketimi artıyor

• 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.