Şimdi Ara

c++

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim bunu öğrenmem lazım (c++) bana yardım edebeilirseniz sevinirim

• ingilizce biliyorsan deitel & deitel in how to program in C++ kitabıyla başlamanı tavsiye ederim. Kitap her şeyi basit ve açık bir şekilde anlatıyor. Ama çok detaya girmiyor, detay istersen de Stroustrup un C++ kitabını alman lazım tam bir referans kitabı. internette de yeterince kaynak bulabilirsin.
    c++ yi ogrenmek zaman gerektirir, sabır ister, uğraşmak ister. şimdiden kolay gelsin.
  • Eğer C biliyorsan deitel & deitel in how to program in C++ kitabını kullanabilirsin. Eğer C bilmiyorsan yine deitel & deitel in how to program C yi tavsiye ederim. C++ ve Java ya giriş yapıyor. Ayrıca türkçe baskısıda var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cezve
    kisisel dusuncem: herhangi bir programlama dilini herhangi bir kitaptan ogrenmenin mantigi yoktur. zaman kaybidir. esasinda su dili ogrenecegim diye birsey de olamaz. programlama dili bilmenin kistasi nedir? kactane fonksiyon, deyim ezberlersem dili bilmis sayilirim? cevap hic.
    programlama mantiktan ibarettir yoksa nekadar deyim vs. bildigimizin bir anlami yoktur. internet bilginin degerini ortadan kaldirmistir. is yorum yapmaktir...

programlama mantigi kazandiktan sonra herhangi bir projede hangi programlama dilinin hangi kismi isini goruyor ise onu ve o kismi arastirirsin, dildeki deyimlerden, fonksiyonlardan vs. hangisi sana lazim ise listesini cikarirsin kafandaki algoritmada yerlerine koyar isi bitirirsin...

• walla bende çok öğrenmek istiyorum ama nerden başilyacağımı bende bilmiyorum şöyle bir program linki fln verseniz indirek hiç olmazsa kendi çapımızda bakardık anlamaya çalışırdık anlamadığımız yerler olursa sorardık öyle daha iyi olur bnce bu iş kitap okumakla olcak iş değil pratik lazım
  • quote:

quote:

kisisel dusuncem: herhangi bir programlama dilini herhangi bir kitaptan ogrenmenin mantigi yoktur. zaman kaybidir. esasinda su dili ogrenecegim diye birsey de olamaz. programlama dili bilmenin kistasi nedir? kactane fonksiyon, deyim ezberlersem dili bilmis sayilirim? cevap hic.
    programlama mantiktan ibarettir yoksa nekadar deyim vs. bildigimizin bir anlami yoktur. internet bilginin degerini ortadan kaldirmistir. is yorum yapmaktir...

programlama mantigi kazandiktan sonra herhangi bir projede hangi programlama dilinin hangi kismi isini goruyor ise onu ve o kismi arastirirsin, dildeki deyimlerden, fonksiyonlardan vs. hangisi sana lazim ise listesini cikarirsin kafandaki algoritmada yerlerine koyar isi bitirirsin...

bence programlama dili ni kitaptan öğrenebilirsin. çok yavaş ve kastırıcı olur ama öğrenebilirsin, senin dediğin program yazmak, her programlama dilini bilen program yazabilir mi? evet yazar ama bazılarınınki hello world, 3 sayinin ortalamasi gibi proglardan öteye gitmez. data structures (veri yapıları), algorithms öğrenmeden adam gibi program yazamazsın. bu aynen şuna benziyor: ingilizce makale yazacam ve ingilizce öğreniyorum. ama nasıl yazacağım hakkında bi fikrim yok, yani bunu türkçe de olsa yazamayacam. yani ben araçın nasıl kullanıldığını öğreniyorum ama o aracı nerde niçin kullanacağımı bilmiyorum, programlama dilleri sadece bir araçtır. cezve nin de dediği gibi hangi araç işi daha kolay yapmanızı sağlıyorsa onu kullanırsınız.

• www.mutasyon.net sitesinde online dersler var.. başlangıç için gayet ii
    ben ordan öğrendim
  • www.vbasicmaster.com adresinden dökümanlar indir ve googleden c++ dersleri diye tarat
  • www.nergin.com
    güzel kaynaklar var tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.