Şimdi Ara

Buzdolabı dururken elektrik sistemi dalgalanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
61
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu konuyu evde artık canımı sıkmaya başlayan bir sorun için açıyorum.

Sorunum şu, evde masaüstü bilgisayarımı kullanmaktayım. Aynı zamanda evde orta tip bir buzdolabım bulunmakta. Buzdolabı motoru çalışmayı kestiğinde aniden hoparlörlerden patlama sesi geliyor. Bundan 4-5 ay önce LCD monitör kullanmaktaydım. Bu her çalışmayı kestiğinde monitörüm kapanıp açılıyordu. Şimdi de mekanik hard diskimin bozulmaya başladığını fark ettim. SSD'de problem yok(şimdilik). Evim 1+1 ve tüm prizleri denedim, dolaba yakın olanlarda bu durum daha şiddetli oluyor.

Bu noktada sorun tam olarak nedir? Voltaj dalgalanması mı?

Akım koruyucu priz alsam işe yarar mı?

Öneri ve yardımlarınız için teşekkürler.

• dolap motoruun kondansatörü ilk akla geliyor. Ama bu motor yeni nesl inverter özellikteyse incelemek gerek.Küçük birkompanzasyona ihtiyacınız olduğu kesn, tabii dolapta biter iş.

Ayrıca ses sisteminin de uygun kısmına mini kompanzasyon eklenebilir.

Dolap motoru bozulmuş ve ya aşırı basınca sebep oluyor olabilir. Soğutması iyi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karafetva

dolap motoruun kondansatörü ilk akla geliyor. Ama bu motor yeni nesl inverter özellikteyse incelemek gerek.Küçük birkompanzasyona ihtiyacınız olduğu kesn, tabii dolapta biter iş.

Ayrıca ses sisteminin de uygun kısmına mini kompanzasyon eklenebilir.

Dolap motoru bozulmuş ve ya aşırı basınca sebep oluyor olabilir. Soğutması iyi mi?
    Hocam cevabınız için teşekkürler, dolabın soğutmasında sorun yok.

Dolabım şundan:
    https://www.hepsiburada.com/vestfrost-vf-1268-a-300-lt-statik-buzdolabi-p-MTVESTVF1268?magaza=bulpa

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.