Şimdi Ara

Büyü ve Sihir .. Yalnızca bilgisi olan arkadaşlar bakabilirmisiniz.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
126
Cevap
6
Favori
10.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kill-For-You -- 27 Kasım 2014; 17:22:41 >

• Pardon da,özet yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a4technic

Pardon da,özet yok mu?

kardeş konuya hakim birisi 5-10 dakikasını ayırıp okur eminim..

yazdıklarım zaten özet,daha fazlası var cünki
  • Psikolojik

• quote:

Orijinalden alıntı: Mæster

Psikolojik

Eyvallah
  • geçmiş olsun Allah şifa versin. arkadaşım bende bu konuda varsa yetkin bir hoca arıyorum eşim için. aynı anlattığınız gibi eşim de son bir senedir var ama özellikle son 6 aydır felaket derecede sinirli, basit şeylere patlıyor, kötü şeyler söylüyor. kendisini 4 senedir tanıyorum 1,5 senedir evliyiz ve bu tarz davranışlarının aksine ne kadra sinirlense de sesini yükseltmeyen kötü konuşmayan biri. bunlar kabaca oldu ama bunlar yanında başka şeyler de var; çok fazla kabus görmesi, irkilmesi..vs gibi durumlar.

bende istanbulda Allah rızası için bu konularda yol gösterebilecek birini arıyorum. bizim durumumuz daha vahim çünkü evliliğimiz sallantıda bu konu yüzünden =((((
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kill-For-You

quote:

Psikolojik

Eyvallah

Onemli degil. Bir de "misiniz" ayri yazilir ve soru soruldugu zaman sonuna soru isareti '?' konur.

• Ağır bir psikoz vakası geçiriyorsunuz. Bu durum her hastada farklı etki yaratıyor, uykusuzluk, sanrılar görme, sürekli bir huzursuzluk, takip ediliyormuş hissi. Çoğu hasta peşinde bir katil olduğunu düşünür, evini ne kadar güvene alırsa alsın rahatlayamaz, annem sizden daha ağır durumdaydı oda aynı şekilde paranoyalar yaratıyordu en sonunda kendini savunması için biber gazı aldım ona, aslında biber gazı kapsülünün içi boştu ama ona öyle bir güven vermiştiki, biber gazı kapsülünün dolu olmadığını bilse yine aynı histerik olaylar devam edecekti. Sizi cin ve büyü fikrinden vazgeçirmem imkansız bunu bildiğim için size verebileceğim tavsiye bir savunma mekanizması yaratmanız, bu sürekli kuranı kerim ile gezmek, veya birçok dua ezberleyip allaha sığınmak olabilir, bir muska veya herhangi bir dini simge bulup bunun size güç vereceğine inandırmalısınız kendinizi, bilinç dışınızın mantığı ve zamanı olmadığı için bu savunma mekanizmasına rahatça inanacaktır. Iyi günler dilerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Psikolojik

Eyvallah

Onemli degil. Bir de "misiniz" ayri yazilir ve soru soruldugu zaman sonuna soru isareti '?' konur.

Bizim derdimize bak senin derdine bak herşeyi hallettim ''misiniz'' i ayrı yazıcam bundan sonra söz ustad

• Kill-For-You kullanıcısına yanıt
    Önceliklle büyük geçmiş olsun.

Peşinize sizi korkutan sizi korkularınızın esiri yapan varlıkları musallat etmişler. Siz daha çok korkup Allah tan uzaklaştıkça onlarda size o denli yaklaşıyor. Rüyanızdaki siyahlı kadın size bazı şeyler yaparken imam sizi kurtarmak içini dua okuyordu yoksa o kadınla birlikte olmanız için mi?

Çünki bazı rüyalar iyi gibi gözüksede aslında tam tersidir. Normalde cami mescid görmek ferahlıktır. Ancak cami içinde cinsellik görmek ve etraftakilerinde buna seyirci kalıp tepki vermemesi bana göre isyana teşviktir.

Yani sizi kutsalınız ile sınıyorlar sizi saptırmaya isyana sevk etmeye çalışıyorlar. Dışarıdan gelen Kuran sesi ile uyandım dediniz Uyanmadan önce Kuran okunuşundan dolayı siyahlı kadının bir tepkisi yada imam ve cematin bir tepkisi oldumu ?

Şeytani rüyalar insanları dini görüntülerlede kandırabilir. Ruyadaki kişinin şeytani olduğunu anlamak için rüyada gelen sesin yada nefesin soldan mı sağdan mı geldiğine dikkat etmek gerekir.Soldan ise şeytanidir. Çünkü rüyasında peygamberimizi gördüğünü iddia edenlere sorulan ilk soru sesin veya nefesin hangi taraftan geldiğidir.

Birde durumun ruhsal yönüne bakalım. Son 2 senede büyük bir sıkıntı yaşadınız mı? Aile içi sorunlar tartışmalar vefat falan.

Uyku düzeniniz nasıl ? Eğerki bozuk uyku düzeniniz varsa stresli panik ve evhamlı olmanız doğal birşey.

İçinizde hep bir sesin küfür et söv isyan et telkini sizin imanınızdaki zayıflığın kötü varlıklar tarafından kullanıldığına dalalettir. Abdestsiz gezmemeye dikkat edin. Banyo yaparken bir havlu yada peştemal ile sarının. Size musalalt olan şey sizinle farklı munasebetlerde bulunmuş siz bunun farkında olmayabilrisiniz.

Bol bol ayetel kürsi okuyun. Kuran dan yüz cevirmeyin. korkularınızı yenin yanınızda biri olsun ışıkları kapatıp outurun aynı anda ayetel kürsi okuyun.
    Korkularınızı okadar iyi kullanıyorlarki namazınızı dahi bozduruyorlar. Yada sizin ruh sağlığınız o kdar bozulmuş ki bir işe konsantre olmayorsunuz.

Allah yardımcınız olsun ondan dileyin ondan bekleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: simurg_07

geçmiş olsun Allah şifa versin. arkadaşım bende bu konuda varsa yetkin bir hoca arıyorum eşim için. aynı anlattığınız gibi eşim de son bir senedir var ama özellikle son 6 aydır felaket derecede sinirli, basit şeylere patlıyor, kötü şeyler söylüyor. kendisini 4 senedir tanıyorum 1,5 senedir evliyiz ve bu tarz davranışlarının aksine ne kadra sinirlense de sesini yükseltmeyen kötü konuşmayan biri. bunlar kabaca oldu ama bunlar yanında başka şeyler de var; çok fazla kabus görmesi, irkilmesi..vs gibi durumlar.

bende istanbulda Allah rızası için bu konularda yol gösterebilecek birini arıyorum. bizim durumumuz daha vahim çünkü evliliğimiz sallantıda bu konu yüzünden =((((

Allah yardımcınız olsun ustadım...Anlayabiliyorum seni cünki eşinizdeki değişik davranışlar bende mevcut ve bende bunu çevreme yansıtıyorum malesef..

ister istemez yansıyor,sonra bin pişman oluyorum ama olan oluyor..

Ustadım benim bildiğim bir hoca var aslında kısmetse ona gidicem zaten ama dh'nin yogun bir üyesi var belki farklı fikirleri olanlar tecrübeleri olanlar birşeyler yazarlar diye buraya konu açtım.

bahsettiğim hocanın adresini alıp size göndericem..İnsallah çözümünüz olur ne diyim ve insallah bende bir şekilde bu durumdan kurtulurum..

• Ses sana camdan atla dese atlayacak mısın ? Bana göre yaşadıkların psikolojik; hocadan önce bir doktora görün derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEO_Decadence

Ağır bir psikoz vakası geçiriyorsunuz. Bu durum her hastada farklı etki yaratıyor, uykusuzluk, sanrılar görme, sürekli bir huzursuzluk, takip ediliyormuş hissi. Çoğu hasta peşinde bir katil olduğunu düşünür, evini ne kadar güvene alırsa alsın rahatlayamaz, annem sizden daha ağır durumdaydı oda aynı şekilde paranoyalar yaratıyordu en sonunda kendini savunması için biber gazı aldım ona, aslında biber gazı kapsülünün içi boştu ama ona öyle bir güven vermiştiki, biber gazı kapsülünün dolu olmadığını bilse yine aynı histerik olaylar devam edecekti. Sizi cin ve büyü fikrinden vazgeçirmem imkansız bunu bildiğim için size verebileceğim tavsiye bir savunma mekanizması yaratmanız, bu sürekli kuranı kerim ile gezmek, veya birçok dua ezberleyip allaha sığınmak olabilir, bir muska veya herhangi bir dini simge bulup bunun size güç vereceğine inandırmalısınız kendinizi, bilinç dışınızın mantığı ve zamanı olmadığı için bu savunma mekanizmasına rahatça inanacaktır. Iyi günler dilerim.

ustad tamam bende pskolojikte olabilir diye düşünüyorum ama yaşadığım korku takip edilme vs. felan değil..zaten istanbulun en pis semtinde dogmusum büyümüsüm,bu tür şeylerden korkmam evelAllah.

ama mevzu farklı,karakterim değişti.korkuyu bir kenara bırakalım ben karakterimin tavırlarımın değiştiğinden bahsediyorum.

Sinirlenince babamı tanımıyorum,önceden böyle değildim..Bazen burnumdan soluyorum,içimden bir ses sürekli isyana sürüklüyor beni bildiğin gibi değil.

anlatamam yaşadığım hisleri ama içimde başka biri var ve sürekli isyan etmeye,agır küfürler etmeye zorluyor beni ve o küfürleri ettiğimde sanki rahatlıyorum.başka bi olay anlatamıyorum.

yani bu sinirli anımda dışarı çıkıp resmen aranıyorum,birisi birşey dese.herzaman caddede hızla araba süren apaçilerden biri yanımdan geçse alsam elime canını cıkarana kadar dövsem diyorum.Başıma bela acıcak bu tavırlarım,bundan korkuyorum.

bu ben değilim anlatabiliyormuyum..2 sene önce ben böyle değildim,şimdi sinirlenince hakim olamıyorum artık ve aşırı bunalıma giriyorum.Yaşadığım bunalım bambaşka bir durum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: simurg_07

geçmiş olsun Allah şifa versin. arkadaşım bende bu konuda varsa yetkin bir hoca arıyorum eşim için. aynı anlattığınız gibi eşim de son bir senedir var ama özellikle son 6 aydır felaket derecede sinirli, basit şeylere patlıyor, kötü şeyler söylüyor. kendisini 4 senedir tanıyorum 1,5 senedir evliyiz ve bu tarz davranışlarının aksine ne kadra sinirlense de sesini yükseltmeyen kötü konuşmayan biri. bunlar kabaca oldu ama bunlar yanında başka şeyler de var; çok fazla kabus görmesi, irkilmesi..vs gibi durumlar.

Allah yardımcınız olsun ustadım...Anlayabiliyorum seni cünki eşinizdeki değişik davranışlar bende mevcut ve bende bunu çevreme yansıtıyorum malesef..

ister istemez yansıyor,sonra bin pişman oluyorum ama olan oluyor..

Ustadım benim bildiğim bir hoca var aslında kısmetse ona gidicem zaten ama dh'nin yogun bir üyesi var belki farklı fikirleri olanlar tecrübeleri olanlar birşeyler yazarlar diye buraya konu açtım.

bahsettiğim hocanın adresini alıp size göndericem..İnsallah çözümünüz olur ne diyim ve insallah bende bir şekilde bu durumdan kurtulurum..

tamam mesajınızı bekliyorum. inşallah faydası olur göz göre göre evliliğim elimden kayıyor =((

• quote:

Orijinalden alıntı: lljoenll

Ses sana camdan atla dese atlayacak mısın ? Bana göre yaşadıkların psikolojik; hocadan önce bir doktora görün derim.

içimden duydugum sesin her dediğini yapıcam diye bir şey yok elbette,zaten ettiğim küfürleri onun etkisiyle etmiyorum..

yalnızca telkinde bulunuyor sanki ve bende sanki gayet mantıklı birşeymiş gibi ''edersem rahatlıycam'' gibi saçma sapan bir fikri beynimden geçiriyorum..Etmemek için çabalıyorum tutuyorum kendimi ama en nihayetinde çoğunluğunda küfre sürükleniyorum ediyorum.

doktorada gidicem bu iş tamamen cin olayıdır demiyorum ama bendeki farklılıkları muhasebe ediyorum,görebiliyorum halimi..doktorada gidicem hocayada gidicem..İnancım gereği hocalık durumlarında oldugunu biliyorum.inanmayanlar için elbette tek çözüm tıp,doktor vs.. onlarında fikirlerine saygı duyarım.

• Allah kurtarsın ayetel kürsi , nas , felak okumanızı tavsiye ederim.
  • Kill-For-You kullanıcısına yanıt
    konunun hepsini okumadım ama 5 vakit namaz kılıyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PearBear

malesef hayır dostum..Zaten Allah'a yönelmişliğimiz yok,o apayrı bir eksikliğimiz acizliğimiz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lljoenll

Ses sana camdan atla dese atlayacak mısın ? Bana göre yaşadıkların psikolojik; hocadan önce bir doktora görün derim.

içimden duydugum sesin her dediğini yapıcam diye bir şey yok elbette,zaten ettiğim küfürleri onun etkisiyle etmiyorum..

yalnızca telkinde bulunuyor sanki ve bende sanki gayet mantıklı birşeymiş gibi ''edersem rahatlıycam'' gibi saçma sapan bir fikri beynimden geçiriyorum..Etmemek için çabalıyorum tutuyorum kendimi ama en nihayetinde çoğunluğunda küfre sürükleniyorum ediyorum.

doktorada gidicem bu iş tamamen cin olayıdır demiyorum ama bendeki farklılıkları muhasebe ediyorum,görebiliyorum halimi..doktorada gidicem hocayada gidicem..İnancım gereği hocalık durumlarında oldugunu biliyorum.inanmayanlar için elbette tek çözüm tıp,doktor vs.. onlarında fikirlerine saygı duyarım.

Bakın, doktora gidin dememin sebebi, ben 4 ay önce depresyon tedavisi görmeye başladım. Tedaviye başlamadan önce uçan kuşa bile sinirleniyordum, etrafı dağıtasım geliyordu aynı sizin gibi. Şimdi önceki halime göre çok daha sakinim, hatta kuzu gibiyim bile diyebilirim . Yani mesele inanç meselesi değil, rüyanızda ne gördüğünüz gün içinde ne düşündüğünüze göre değişebilir, din konusunua aşırı yönelmişsinizdir rüyada cami,namaz vs. görürsünüz bu gayet normaldir. Dediğim gibi hocadan önce doktora görünün, eğer doktor çözemezse o zaman hocaya gidersiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PearBear

malesef hayır dostum..Zaten Allah'a yönelmişliğimiz yok,o apayrı bir eksikliğimiz acizliğimiz.

hocam seni tenkit etmek haddime değil ama yanlış anlamazsan kendimce fikrimi söylemek istiyorum.. Mesajının başında ne güzel şeylerden bahsetmişsin "halim vaktim yerinde, herkes tarafından sevilen sayılan bi adamım" vs.. bunların karşılığında Allah'a olan minnetini ve övgünü belli etmen gerekir diye düşünüyorum..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.