Şimdi Ara

bütün hatıralarım resimlerim virüsle yok oldu karşılığında 980 $ istiyorlar lütfen yardım!! (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
9
Favori
10.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hd veri kurtarma var verilerinizi kurtarma programını denemenizi tavsiye ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zamanında başıma gelmişti ama amatör bir virüstü herhalde güvenli moda alınca dosyalara erişmiştim yani şifrelemeli bi virüs değildi. sistem geri yükleme yaptığımda virüs kalmamıştı. dosyaları kurtarıp format atmıştım..
  • Merhaba, Dosyalarınız ne durumda acaba, neler denediniz. Gzinirken şöyle bir programa denk geldim.

LockHunter

LockHunter, dosyalarınıza erişimi engelleyen malware ve virüslere karşı oldukça kullanışlı bir araçtır.
  • Adama mail atacaksın ve samimiyetle "Olan oldu, yaptığın işe saygı duyuyorum ve ben komşu ülkeden bir TC vatandaşıyım" diyeceksin.

Bizim ekonominin de durumu hiç iyi değil, istediğin 980 dolar bizim paramızla 6560 lira ediyor bunu karşılayamam o yüzden dosyalarımı kaybetmeyi neredeyse kabul ettim diyeceksin.

Ama onun yerine 980 Türk lirası karşılığı 146 dolarımı kabul edersen buna razıyım, umarım bu teklifimi kabul edersin falan diyerek çok ucuza kurtarabilirisin.

iran ekonomisi zaten berbat durumda 145 dolar orada sanırım beş trilyon falan ediyor.

Arşivin 1000 lira eder mi?
  • BigMuffin kullanıcısına yanıt
    hort cevap olacak fakat fidyecilere para kaptırmayı öneriyorsunuz ki bu kabul edilemez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shadow explorer denediniz mi?
  • arkadaşlar aynı sorun bende de var. benim dosyalar MADO file uzantılı.

okumadığım article, indirmediğim virüs programı, denemediğim yol kalmadı fakat fidyeyi ödemekten başka çare yok gibi duruyor şu an için. Tabii ki bu kabul edilemez, başka alternatif çözüm yolu bilen varsa paylaşabilir mi? :(

Çok büyük mağduriyet. Allah yardımcımız olsun.

• Dincer Ozkok D kullanıcısına yanıt

Şu program ile şifrelenmiş dosyaların şifresini çözmeyi deneyin. Şifreleme yöntemi eski yöntem olan offline şifreleme yöntemi ile şifrelendiyse bu program şifreyi çözebiliyormuş. 

Asla fidye ödemesi falan yapmayın ödediğiniz taktirde daha fazlasını isteyeceklerdir. Çok geçmiş olsun.

Şifrelenmiş dosyalarınızı saklayın elbet bir gün çözüm yolu çıkacaktır.

https://www.emsisoft.com/ransomware-decryption-tools/stop-djvu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 19 Aralık 2020; 20:17:15 >
  • Sonuç ne oldu bende de 1 yıldır aynı sorun var bekliyorum hala

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonuç yok sanırım. Üzücü bir durum.

Yıllardır avira antivir kullanırım. Şu ana kadar başıma benzer bir felaket gelmedi, kesinlikle kullanın.
  • Bi video vardı kali linux ile harddiskin bir kodunu/şifre onun gibi bi kodu gösteriyordu ve o kod petya virüsünün şifresi oluyordu ve o kodu girince şifreyi doğru yazmış sayılıyorduk ve virüs decrypt oluyordu bulabilirsem video yu atarım (kusura bakmayın konuyu hortlatmışım 😬 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anonymuser -- 3 Mart 2021; 0:16:38 >
  • anonymuser kullanıcısına yanıt

dostum bulabilirsen paylaşır mısın

• Bu adreste offline key çözümü anlatılmış belki yardımcı olabilir

https://uzmanim.net/soru/mado-fidye-virusu-nedir-cozumu-var-mi/103371

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malesef bir çözüm bulunamadı. Dosyalarımı veri kurtarma merkezine teslim etmiştim uzun süre haber gelmeyince aradım ve çözüm bulamadıklarını söylediler. Dosyarımı yedekledim bir köşede saklıyorum umarım bir gün çözüm bulunur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.