Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
74
Favori
267.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam çok seçeneğiniz yok bu durumda,

Huawei Y6P (64GB), Elephone A7h (64GB), GM20 (64GB)

Huawei'nin avantajı pil kapasitesi (5000mAh vs diğer iki modelde 4000mAh) dezavantajı ise Google servisleri yok ve 3GB RAM ile geliyor. Diğer iki cihaz 4GB RAM ile geliyor. Henüz tam bir bilgim olmasa da sanırım bu üç model arasında yama dahi olsa yazılım güncellemesi alma olasılığı tek yüksek model bu.

GM20, servis ağı görece geniş, RAM 4GB ile geliyor. Dezavantajı markanın halli durumu. Uzun süre sıkıntılı bir durumdan geçti ve bazı cihazları sorunsuz çalışırken bazıları kronik sorunlu geldi.

A7h, dezavantajı yazılımı ve yazılım güncelleme desteği diyebiliriz. Bir de servis ağı konusunda çok ileri bir firma değil. Geçen yıl ancak Türkiye çıkarmasını yapmış bir firma.

Bir de Infinix Hot8 var. Bu cihaz da Tecno gibi Türkiye'ye yavaş yavaş girmiş bir firma. Hatta bu model direkt ithalatçı şeklinde geliyor. Genel olarak özellikleri kabul edilebilir. 5000 mAh kapasiteli pili, 4GB RAM vs.

GM20'de Helio A25, diğer üç cihazda Helio P22 bulunuyor. Çipsetler birbirine benzer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 25 Aralık 2020; 12:25:30 >

• korayakbiyik kullanıcısına yanıt
    1. Evet hocam yazılım desteği alıyorlar. Süresi ülkeden ülkeye değişiyor fakat düzenli yama aldıklarını söyleyebiliriz.
    2. Keza yine evet hocam malzeme kalitesi kamera kalitesi parmak izi okuyucu kalitesi gibi durumlarda S10 Lite serinin diğer üyelerinin gerisinde kalıyor fakat pil konusunda örneğin katbekat üstün olduğunu görebilirsiniz hem ekran çözünürlüğünden dolayı hem de SoC farkından dolayı. Snapdragon daha verimlidir Exynos'a göre.
    3. Lite telefondan kastınız direkt S10 Lite ise fiyatı oldukça pahalı hale geldi. Mi 10T daha mantıklı bir tercih olur bu fiyatlara çıkıldığında.
    4. S20 FE yani serinin yeni Lite cihazı diyeceğimiz cihaz da Exynos 990 ile geliyor olması dışında dinamik ekran tazeleme hızı, FHD ekranın pile olumlu etkisi, stereo hoparlörler ve başarılı bir kamera ile S10 Lite'ın geriye kalan eksiklerini kapatmış durumda.
  • High Sierra kullanıcısına yanıt

Lite telefondan kastım her markanın lite modeli var biliyorsunuz. Samsungu örnek olarak verdim sadece.

Lite olması her anlamda dezavantajlı olduğu anlamına mı geliyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam her marka Lite model üretir. Samsung üst segment cihazlarına Lite üretirken Çinli üreticiler ise genelde üst segment cihazlarının orta segment donanım özelliklerine sahip cihazlarına verirler bu adlandırmayı.

Oppo ile Huawei örnekleri de verelim.

Reno4 Lite bayağı kısılmış bir cihaz ama tam olarak kötü de diyemeyiz genel olarak yeterli. Keza orta segment bir cihaz.

Huawei P40 Lite modeli örneğin orta segment içinde donanımsal özellikleri gayet başarılı ama bir amiral gemisi değil sonuçta.

Mi 10 Lite 5G orta segmentin en iddialı modellerinden biriydi 2020 için. Ama sonuçta orta üst segment arası bir model yine.

Ya da Mi Note 10 Lite kamera konusunda abileri gibi orta segment içerisinde çok başarılı olan bir model idi.

Lite daha çok Samsung için amiral gemisi özellikleri sunan cihazlar adlandırmasında kullanılır.

Ayrıca bu cihazlar arasında Samsung S10 Lite Note 10 Lite modellerine 3 OS güncellemesi sözü verdi.

Diğer cihazlar için Lite Pro amiral orta fark etmeksizin 2 OS güncelleme almaları mecburi. Google bunu şart tutuyor ekstrem durumlar haricinde. Hatta üreticilerin android GAPPS lisansını iptal etme derecesine kadar tehdit de ediyor.

• GM20 alırız büyük ihtimal, teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman Lite telefon almanın bir mahsuru yok.

Amiral gemilerine bütçe yetmiyor çünkü.

Hocam söz konusu marka Çinli firmalardan ise pek tabi fiyat performans oranına göre mümkün ama Samsung'un 'Lite' modeli Xiaomi'nin Mi 10T serisinden daha pahalı ise S10 Lite pek tabi alınmaz. Zaten Note 10 Lite daha da sıkıntılı bu durumda.

Bence adlandırmadan ziyade, bütçe aralığınız ve bu aralıkta size sunulan artı ve eksileri kıyaslayarak telefon tercihinde bulunmalısınız.

Tercihim xiaomiden yana olur çin firmalarında ama daha önce hiç xiaomi kullanmadım. Arayüzü çok tuhaf geliyor bana.

Samsung kullandım . O yüzden samsung arayüzüne aşinayım ama xiaomi cephesinde tek düşündüğüm arayüz. Şu an LG G7 kullanıyorum. Çok sade ve kullanışlı bir arayüzü var. Eşdeğer cihaz samsung S10e.

Günlük kullanım için alacağım zaten. Oyun falan oynamam. Kullanım senaryom Mail. Whatsapp. Sosyal medya. İnternet. Bankacılık uygulaması ve telefon görüşmeleri. Kameradan extrem bir beklentim yok. Bütçem 4.000 tl.

• @High Sierra Merhabalar,

3250TL civarına Note 9 pro 128GB almaya niyetlenmişken, Note 10 Lite kafamı karıştırdı.

64 gb olanı 3500TL, 128GB olanı 3700TL civarlarında.

Note 9 pro 128gb ile aralarındaki farklar nelerdir?Note 10 lite a geçmeye değer mi?

Note 10 lite 64gb ile 128gb arasındaki fark sadece kapasite mi?

Simdiden teşekkürler.

Hocam bence de bakmanız gereken cihazlar Oppo Reno4, Mi 10 Lite 5G, Mi Note 10 Lite (128GB) gibi cihazlar.

• souza1907 kullanıcısına yanıt

Hocam son sorunuzdan başlamak istiyorum en basit soru burada çünkü.

Evet iki cihaz arasındaki temel fark kapasite çünkü RAM kapasitesinden tutun bütün donanım özellikleri bir 64-128 arasında. (Mi Note 10 Lite için konuşuyorum.)

Farkları,

• RN9 Pro IPS ekran, Mi Note 10 Lite AMOLED ekrana sahip. AMOLED ekranlar daha canlı görüntü sunar, tamiri çok masraflıdır. Yanma durumu (Burn-In) yaşanabilir.
    • İki cihazın da pil kapasiteleri birbirine yakın.
    • İki cihazın da RAM depolama kombinasyonları aynı, 128GB depolamaya 6GB RAM; 64GB depolamaya da 6GB RAM eşlik ediyor.
    • Kamera konusunda Mi Note 10 Lite'ın ezici bir üstünlüğü var. IMX 686 çok başarılı bir deneyim sunmakta.
    • Bir de Mi Note 10 Lite'ın ekranı HDR destekli. Bu da içerik tüketiminde çok daha zevk veren bir kullanım sağlıyor.

Şimdi soru şu, değer mi?

Aynı ikilemde kalıp RN 9 Pro (128GB) almış biri olarak benim cevabım, size bağlı olacaktır. Açıkçası kamera ile çok işim olmadığından RN 9 Pro beni bu konuda üzmedi. AMOLED ekranlı bir cihazı kullanmak her ne kadar zevkli olsa da o zevkin bozulacağı anı da bildiğimden IPS ekranlı bir cihaz tercih etmek durumunda kaldım.

Genel olarak cihazımdan memnunum ama Mi Note 10 Lite alınmaya değmez mi? Bence medya konusunda, kamera konusunda sunduğu artılardan yola çıkarak evet değebilir diyebiliriz.

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.

Benim de kamera ile çok işim olmuyor.

Mesajınızdan anladığım kadarıyla Note 9 pro da 64gb ile 128gb arasında ram farkı yok.sadece kapasite farkı var.

doğru mudur?öyle ise note 9 pro 64gb da olabilir.

Oppo reno4 te şebeke sorunu olduğunu okudum bir kaç yerde.

Siz böyle bir şey duydunuz mu ?

Hocam Samsung marka cihazlarda bazı modellerde belli aralıkla gördüğümüz bir durum, bazen modemden kaynaklı bazen tamamen cihazın kronik sorunu vs ama Oppo genelinde direkt gördüğümü söyleyemeyeceğim.

Ana konusunda bu durumun gözlemlendiğini gördünüz mü acaba?

• souza1907 kullanıcısına yanıt

Hocam ilerisi için 128GB olmasını öneririm açıkçası hafızanın. 64 bile zor yetiyor bu dönemde. 128GB ideal olacaktır.

Evet opponun forumdaki konusunda bir kaç kişide bunu duydum. O yüzden karar veremedim.

Mi 10 lite da sensör hatası, ahize ses gelmeme sorunu, kasma gibi sorunlar duydym.

A71 biraz kafama yattı. Onda da kameradan dert yanan var. Kamera çok da önemli değil benim için.

• 2000 tl ye max oyun oynanmıycak foto ve instagram ağırlıklı bişey bakıyoruz kız arkadaşıma ne olabilir arkadaşlar?

• Selamlar forumdaşlar..

Ucuz ve uzun zaman whatsapp destekleyecek ve sadece alo diye kullanılacak telefon arıyorum önerisi olan var mı ?

Saf android mi almak daha mantıklı ?

• Hocam elinize sağlık öncelikle. Realme 7 pro da ıps değil amoled ekran kullanılıyor.

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.